Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 15:41   #4401
Pa za vodu. Brašno mjeriš na vagu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 08:35   #4402
pozdrav svima,

Trenutno pečem kruh po ovom receptu:

350 ml vode
1 mž šećera
1 mž soli
1 kesica suhog kvasca (7 g)
2 Velike žlice maslinovog ulja
400 g bijelog glatkog brašna, tip 550 (Belje)
140 g krupnije mljevenog pšeničnog prašna iz mlinice
program "Rahlo"
Pekač: Lidlov silvercrest

sastojke stavljam navecer, ujutro me dočeka pečen kruh.

E sad, imam par pitanja, pa ako može odgovor:
1. što bih trebao promijeniti da mi kruh bude duže svjež?
2. kako postići da rupice unutar kruha budu veće, više mjehurića?
3. da li netko od vas koristi oštro brašno (tip 400 - lidlovo)
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:05   #4403
Pekac EBM8000-Electrolux
Na programu 3-Whole Wheat Bread...na kojem pravim kruh sa integralnim i glatkim brasnom...greskom sam programirao odgodu. Da li neko od vlasnika Electrolux pekaca zna kako da ponistim odgodu i da mi taj program zapocne rad odmah cim stavim sastojke.
I... da li me netko moze uputiti na neki link sa receptima za ovaj pekac...
nedims is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:12   #4404
Iko ???
nedims is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:44   #4405
Quote:
nedims kaže: Pogledaj post
Iko ???
nemam taj pekač ... ali iz manuala:

"Poništavanje odgađanja izvršava se
pritiskom na "Tipka za početak ili završetak" dok se zaslon ne vrati
na zadanu vrijednost. Zatim poništite
vrijeme."

znači malo duže zadrži tipku za paljenje

evo ti manual: http://www.electrolux.hr/Support/Man...modeld=EBM8000
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:47   #4406
Kolega @2botia2
Puno ti hvala...
nedims is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:08   #4407
Quote:
Mentor77 kaže: Pogledaj post
Uz pekač sam dobio posudicu kao mjerac i na njoj pise 14oz 400.Ova oznaka 400 bi trebala predstavlajti grame. Stavio sam u posudicu do oznake 400 brasna i kad stavim na vagu ispada da ima 250grama brasna. Cemu sluzi ova mjerna posudica sta se dobije uz pekač kruha Silvercrest iz Lidla.
posudica je mjerač za tekućine.Brašno mjeriš vagom.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 16:16   #4408
Pozdrav, moze li netko tko se razumije reci isplati li se kupiti pekac ovih karakteristika?
600W, 750-900g, LCD zaslon, 12 digitalnih programa, odvojiva posuda za kruh koja se lako cisti, ukljucuje mjericu i zlicu

str.14 na katalogu: http://www.plodine.hr/files/File/Katalog38web.pdf

Hvala unaprijed
blablablabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:30   #4409
U Konzumu je Tristar 300kn, kod mene pece svakodnevno vec cetvrtu godinu. Djubre nikak da se podere pa da kupim nesto dobro
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:51   #4410
Quote:
blablablabl kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze li netko tko se razumije reci isplati li se kupiti pekac ovih karakteristika?

600W, 750-900g, LCD zaslon, 12 digitalnih programa, odvojiva posuda za kruh koja se lako cisti, ukljucuje mjericu i zlicu



str.14 na katalogu: http://www.plodine.hr/files/File/Katalog38web.pdf



Hvala unaprijed

Ja sam ti procitala cijelu ovu temu prije nego sam se odlucila koji cu pekac. Sjecam se da su se ljudi zalili na taj pekac iz Plodina. Ne znam tocno kaj je bilo s njim, ali nisu bili zadovoljni. Radje uzmi vivax ili tristar. U istoj su kategoriji i cjenovno i po funkcijama, a ljudi zadovoljni.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:23   #4411
Quote:
blablablabl kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze li netko tko se razumije reci isplati li se kupiti pekac ovih karakteristika?
600W, 750-900g, LCD zaslon, 12 digitalnih programa, odvojiva posuda za kruh koja se lako cisti, ukljucuje mjericu i zlicu

str.14 na katalogu: http://www.plodine.hr/files/File/Katalog38web.pdf

Hvala unaprijed
Možda je još najbolje iskrcati 100 kn više za pekač u Lidlu s tri godine garancije a ocjene istog su povoljne.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:30   #4412
Quote:
blablablabl kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze li netko tko se razumije reci isplati li se kupiti pekac ovih karakteristika?
600W, 750-900g, LCD zaslon, 12 digitalnih programa, odvojiva posuda za kruh koja se lako cisti, ukljucuje mjericu i zlicu

str.14 na katalogu: http://www.plodine.hr/files/File/Katalog38web.pdf

Hvala unaprijed
Ja imam taj.
Tri godine pečem bez problema.
Svakako sam za!
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:33   #4413
Ipak Panasonic!

Bez mnogo priče, nakon ipak dugotrajnog prebrojavanja kuna, odluka je pala i sad Panasonic caruje na svom tronu. Tek u par slika, prvi pomalo neuspješan zbog nešto više vode iz recepta - neće biti 350ml kako piše na pola kg brašna - 300ml je sasvim dovoljno. Provjereno s tri vrste brašna!
I druga dva; s brašnom Tena 1400 i Farina integralno. Oba doduše miješana sa po 100g oštrog i 100g zobenog.

Uz ovaj prvi nalazi se nekoć slavni polubijeli kruh jedne renomirane pekarske tvrtke (ne bi bilo primjereno navesti koje i u kojem gradu) a danas tek nešto što se prodaje pod kruh, drugi-treći dan je poput gips-kartona



2. Tena 1400 + oštro + zobeno



3. Farina integralno + oštro + mješavina sjemenki (usitnjeno)

San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:38   #4414
Panasonic je zakon. Naš radi već tri godine, svaki dan i to svaki dan raženo-crni kruh (ako nekog zanima, recept u mom potpisu). Kruh savršen, do tri dana svjež, ako se podgrije u mikrovalnoj okus ko prvi dan.

Nećeš požaliti na kupnji, to je sigurno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:37   #4415
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Panasonic je zakon. Naš radi već tri godine, svaki dan i to svaki dan raženo-crni kruh (ako nekog zanima, recept u mom potpisu). Kruh savršen, do tri dana svjež, ako se podgrije u mikrovalnoj okus ko prvi dan.

Nećeš požaliti na kupnji, to je sigurno.


Bio je i Tristar dobar, kao prvi pekač. Ali ovo je klasa za sebe, to se odmah vidi već i po otvaranju kutije
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:21   #4416
San Sui, kako tocno omjere stavljas, jel možeš kazat koliko grama kojeg brašna miješaš, hvala unaprijed!!!
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:03   #4417
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
(ako nekog zanima, recept u mom potpisu)
Super ti je ovaj receptić, morat ću ga probati
Jako volim kruhove sa sjemenkama, a žmu ih ni pomirisati ne može pa uglavnom radimo po njegovom
Nakon kupnje prvog pekača, apsolutno mi ne pada na pamet mijesiti kruh ručno i peći ga u pećnici...
Ja u vojvodini uzimam smjese za raženi, crni, integralni kruh, brašno od riže, prosa i heljde, nešto predobro, a ful jeftino (jeftinije od ovih običnih brašna ovdje, a opet zdravije)

Jel zna netko provjeren recept za tijesto za pizzu, da ga napravimo u pekaču?
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:07   #4418
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Jel zna netko provjeren recept za tijesto za pizzu, da ga napravimo u pekaču?
Pick me, pick me (again)!

Evo ti recept s Coolinarike prema kojem već godinama radim i savršen mi je. Radila sam ga ručno, super ispalo. Nabacala sve u pekač da zamijesi, super ispalo. Od nedavno imamo multipraktik u koji isto znam nabacati sastojke (kad sam lijena i ne čeka mi se 45 minuta da pekač zamijesi), isto super ispadne.

Znala sam stavljati pirovo i integralno brašno, ali onda se ne da savršeno razvlačiti kao s bijelim brašnom (logično), pa odmah upozoravam.

Dakle, klik za meni savršeno tijesto za pizzu hand ili machine made.

Ja koristim suhi kvasac kad radim u pekaču ili multipraktiku, ako radim na ruke onda koristim svježi (ako ga imam). Zaključak: ispada super bilo sa suhim, bilo sa svježim kvascem.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:53   #4419
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pick me, pick me (again)!

Evo ti recept s Coolinarike prema kojem već godinama radim i savršen mi je. Radila sam ga ručno, super ispalo. Nabacala sve u pekač da zamijesi, super ispalo. Od nedavno imamo multipraktik u koji isto znam nabacati sastojke (kad sam lijena i ne čeka mi se 45 minuta da pekač zamijesi), isto super ispadne.

Znala sam stavljati pirovo i integralno brašno, ali onda se ne da savršeno razvlačiti kao s bijelim brašnom (logično), pa odmah upozoravam.

Dakle, klik za meni savršeno tijesto za pizzu hand ili machine made.

Ja koristim suhi kvasac kad radim u pekaču ili multipraktiku, ako radim na ruke onda koristim svježi (ako ga imam). Zaključak: ispada super bilo sa suhim, bilo sa svježim kvascem.
Tenkju, tenkju

moramo to isprobati danas-sutra, jer mi se ne da ići u pekaru kupovati tijesto, ne volim ga ručno mijesiti a nema više za kupiti onih podravkinih podloga
Ionako već imam sve sastojke
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:40   #4420
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
San Sui, kako tocno omjere stavljas, jel možeš kazat koliko grama kojeg brašna miješaš, hvala unaprijed!!!
Nema na čemu

Dakle, za 'crni' kruh, srednja veličina L - 500g, koristim Tena brašno 1400 - 300g + bijelo oštro - 100g + zobeno (bio iz DM-a) 100g. Vode 300ml (recept kaže 350ml što je malo previše - iskustvo prvog kruha!), sve ostalo točno iz recepta - Panasonic upute (eng.); 1 žiličica kvasca, 1 soli, 1 žlica šećera i 30g maslaca.

Za integralni - Farina integralno brašno - 400g + oštro 100g, vode 300ml, mix sjemenki, ali dodatno lagano samljevene, u dozator i sve ostalo kao u receptu.
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.