Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2011., 12:45   #1
Profesionalni gableci

Pozz.
Ovako, zaposlio sam se u restoranu gdje se hrana posluzuje na liniji, nikad nisam radio u takvom tipu restorana pa molim iskusne kolege kuhare da mi daju ideju za dnevne menije...

Problem je sto hrana treba biti u liniji od 10 do 17 i u 17 h to vec ne lici na nista....
Od namirnica imam pileca prsa,puerca prsa, teletinu, svinjetinu, lignje...

Gableci su u rangu 35-50 kn....

Unaprijed zahvaljujem na bilokakvom savjetu i prijedlogu...
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:22   #2
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
Pozz.
Ovako, zaposlio sam se u restoranu gdje se hrana posluzuje na liniji, nikad nisam radio u takvom tipu restorana pa molim iskusne kolege kuhare da mi daju ideju za dnevne menije...

Problem je sto hrana treba biti u liniji od 10 do 17 i u 17 h to vec ne lici na nista....
Od namirnica imam pileca prsa,puerca prsa, teletinu, svinjetinu, lignje...

Gableci su u rangu 35-50 kn....

Unaprijed zahvaljujem na bilokakvom savjetu i prijedlogu...
Svaki dan naručujem gablec i evo što ja najviše volim: varivo sa faširancem,
mesna štruca s restanim. Ovi od kojih naručujem imaju i puretinu pohanu sa sezamom s povrćem na kineski ( to mi je najdraže ) ali ne znam koliko to povrće može stajati a da na nešto liči. Cijena je 25 kn a meni je maximum koji sam spremna dati za gablec 30 kn. Naravno, za to očekujem da je klopa izvrsna.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:24   #3
velkam bek Suba
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:19   #4
Bok,ljud.. )
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:23   #5
Ajmo, imal profesionalnih kuhar ođe , da mi složi par tjednih menija , al tako da roba sta ostane u ponedjeljat se moze potrosit u utorak etc...
Do sad sam se bavio relatiivno visokm kulinarstvom i sad sam uletio u ovo sto je u biti samo dno di se rana reciklira i "nista se nesmije baciti"...
Ja sam znao radit temeljce od sampjera ,a kad tu velim da bi napravio pljukance i da bi mi trebalo malo grane padana i cherry rajcice odma svima mrak pada na oci....
Isto sam napomenuo da je bolje podljevat redukcijom sampanjca nego bijelog vina i odma su me gledali ko da sam i mamu ošamario...
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:44   #6
shameless bump
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:49   #7
mislim da ja niti jedan tvoj post neću ozbiljno shvatit

no na stranu moji problemi
nije mi baš jasno kak ti može biti problem skuhat ta linijska jela? profesionalnom kuharu? ajd kužim da je sudoperu problem skuhat vrhunsko jelo ali kontra ne kužim
a ako ti fali ideja za tak nekaj priprosto pa pogledaj na netu dnevne jelovnike raznih dostava
recimo gastro guru ih svaki tjedan ima podosta
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:07   #8
Ili nazovi u spoon i trazi ih da ti mailaju tjedne menue
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:11   #9
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ili nazovi u spoon i trazi ih da ti mailaju tjedne menue
pa da, ima tih raznih gablec kuhinja u velikom rasponu kvalitete i cijene kak u priči

Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
.....
Problem je sto hrana treba biti u liniji od 10 do 17 i u 17 h to vec ne lici na nista....
...
u poslovnoj zgradi di radim postoji i jedan restoran takvog tipa
no nikad ne napeku 100 tona pohanaca i spreme 200 tona rizi-bizija pa to puknu van i onda se tak troši cijeli dana nego hranu dokuhavaju
nije zajedno kuhano jelo koje je na liniji u 12 i ono u 14 sati
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:14   #10
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa da, ima tih raznih gablec kuhinja u velikom rasponu kvalitete i cijene kak u priči


u poslovnoj zgradi di radim postoji i jedan restoran takvog tipa
no nikad ne napeku 100 tona pohanaca i spreme 200 tona rizi-bizija pa to puknu van i onda se tak troši cijeli dana nego hranu dokuhavaju
nije zajedno kuhano jelo koje je na liniji u 12 i ono u 14 sati
Tocno tak, kuhaju posudu po posudu kak se trosi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:25   #11
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
Ajmo, imal profesionalnih kuhar ođe , da mi složi par tjednih menija , al tako da roba sta ostane u ponedjeljat se moze potrosit u utorak etc...
Do sad sam se bavio relatiivno visokm kulinarstvom i sad sam uletio u ovo sto je u biti samo dno di se rana reciklira i "nista se nesmije baciti"...
Ja sam znao radit temeljce od sampjera ,a kad tu velim da bi napravio pljukance i da bi mi trebalo malo grane padana i cherry rajcice odma svima mrak pada na oci....
Isto sam napomenuo da je bolje podljevat redukcijom sampanjca nego bijelog vina i odma su me gledali ko da sam i mamu ošamario...

joj kakvi proseri...
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:52   #12
Gle, problem je u tome sto se ja nikad nisam bavio s gablecima(ono, 'beš gablece )... Imam ja ideja ziliojon, al sta god ja napravio vrište:"PRESKUPO...!!!"....
Drugi problem je sto je to linija, na liniji isto nikad nisam radio, a tu je problem sto sve mora ic malo prerijetko i blago bljutavo jel se od 10 do 17 h to sve zgusne i izgleda odvratno i ima prejaki okus...
Da se razumijemo, radio sam pieltinu na kineski, chilli con corne, cordon , becki, zgb, rolani raznjici, rolana pecenja, svi umaci, piletina curry, lignje, sipe, vjesalice, pecenja u kadulji , cufte u tikvicama,bijele umake, crvene umake,poh. palacinke, žuljba etc.. Da ne nabrajam..
Treci problem je taj sto je mjesto ,tak , srednja zalost i imaju ideju da se nista ne baca, od pirea se sutradan rade njoke i krokete , od umaka rizota i krem juhe etc... Ja bi to sve bacio u tri papirnate maramice na kraju dana.. No tako je kako je...
a , molim te daj mi objasni zasto moje postove ne svacas ozbiljno?
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:54   #13
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
joj kakvi proseri...
Dobro, daj ti reci nesto sto nije proser, zablistaj svojim znanjem....
Ja nisam nikad rekao da znam sve i nisamnikad rekao da sam vrhunski kuhar...
Al bar se trudim i pratim trendove sto vecina ljudi danas ne radi...
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:57   #14
Ja nisam pro kuhar al ne bi mi uopce palo na pamet skuhati jelo u 10 i drzati ga do 17 sati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 23:00   #15
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
....
a , molim te daj mi objasni zasto moje postove ne svacas ozbiljno?
čitam između redova
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 23:15   #16
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
daj mi objasni zasto moje postove ne svacas ozbiljno?
imam osjećaj da te ni drugi ne shvaćaju ozbiljno
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
Ja sam znao radit temeljce od sampjera ,a kad tu velim da bi napravio pljukance i da bi mi trebalo malo grane padana i cherry rajcice odma svima mrak pada na oci....
Isto sam napomenuo da je bolje podljevat redukcijom sampanjca nego bijelog vina i odma su me gledali ko da sam i mamu ošamario...
ako si profesionalni kuhar, u čemu je problem?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 02:13   #17
o,hebote, ovdje trazit savjet....
dobro,kaj vi ocete od mene, kaj je ovo troll zoo?
ne pase vam tema, široki vam google...
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 04:00   #18
u nedostatku pravih savjeta, najlakse je nekom "spustit"...bojim se da si dosel na krivo mjesto suba.
mislim da tu ima par ljudi koji se kuze u profi kuhanje, ali sumnjam da je neko delal na liniji, onak, industrijskoj. to je vise proizvodnja obroka nego kuhanje....

sretno u potrazi!
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 08:15   #19
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
o,hebote, ovdje trazit savjet....
dobro,kaj vi ocete od mene, kaj je ovo troll zoo?
ne pase vam tema, široki vam google...
Kaj MI ocemo od TEBE ?

Nista. Na temi koju si sam otvorio toboz da nam dijelis savjete kao profi kuhar pokazao si svo svoje 'znanje'.

cuj, ne znam, mozda je problem u jezicnoj barijeri, mozda se kao vrhunski kuhar vise sluzis francuskim jezikom pa se slabo razumijemo

uglavnom, jedini trol ovdje kojeg prepoznajem si ti.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:02   #20
Bezrazložno napadate čovjeka.Lijepo nas je pitao.
Kao što smo ti već, mi, dobronamjerni, rekli, pogledaj tjednu ponudu brojnih gablec dostava pa ćeš dobiti ideju.
Kako je netko gore već napisao, mislim da oni dokuhavaju čitav dan, sumnjam da spreme baš sve u 10 i onda gledaju što će se dogoditi.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.