Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 22:01   #21
Opca slabost, klecava koljena, mutan vid, hladan znoj, tahikardija, sum u usima.. Ima toga..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 20:38   #22
iskrice pred očima i nedefinirane, titrave granice predmeta, jarke boje, trapavost i smotanost u nogama, te stvari se pojave blizu samog kolapsa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 13:03   #23
Evo ja sam se prošle nedjelje skljokala na misi, dolazilo mi je vruće cijelo vrijeme, i mislim si izaći ću van prije pričesti, kad na onom dijelu s klečanjem ja kleknem, ok ovo se sad nije moglo povezat , zavrti mi se u glavi, počnu mi iskre frcat pred očima, hladan znoj me u sekundi cijelu oblio, a u ušima mi je bio užasan pritisak. I gotovo. Sljedeća scena ja vani s dvoje nepoznatih ljudi, sva tupa i zbunjena, a treba još i do kuće doć. Da ne kažem da sam danas stajala vani pred ulazom u hladu. Imam niski tlak pa mislim da se više neću ovako poigravat.
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 04:23   #24
rekose ti ljudi sve, no problem je i u tome sto to vrlo cesto dodje u par sekundi, pa i nemas bas vremena za reakciju. meni se dogodilo jednom kad sam bio klinac, isto od vrucine i vjerojatno dehidracije (igrao s frendovima nogomet na suncu, nista nisam pio, vracao se doma busom), ali sam samo u sekundi osjetio da mi je jako lose, zakoracio da cu sjest na slobodnu stolicu i pao u nesvijest.
i nis, jebiga, za par sekundi dosao sebi kao i vecina u takvim situacijama kad je o ovakvom uzroku rijec.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 12:45   #25
Jednom sam se srušila nakon skoro sat vremena stajanja u gužvi. Čekala sam neki red. Prije rušenja sam jedva osjećala noge, bilo mi je općenito jako loše, a pred očima su mi plesale bijele točkice. Mislim da sam imala vremena za reakciju (ili ja to samo mislim), ali kako ja tvrdoglavo nisam htjela izgubiti mjesto u redu ostala sam stajati i slijedeće čega se sjećam: ja na podu i ljudi me pokušavaju dignuti.
Dijagnoza: nije ti ništa samo imaš nizak tlak.
Primjetila sam da me kriza hvata pri dugotrajnom stajanju ako ima puno ljudi. Od tada pazim i nije mi se ponovilo (već 9 godina). Čim osjetim nekakav znakić slabosti ja fino izađem na zrak i bude sve ok.
grglj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:10   #26
Sad sam se sjetila kad sam sam sestrom prije jedno 5 god (kraj 6og mj negdje) kad su uveli ono oslobadjanje od participacije cekala u jukicevoj kod HZZOa (red je bio vani) naguzvana s jos 1000 ljudi.. Sis je bila malo ispred mene u redu i tocno kraj nje se srusila neka zena, onako poprilicna- 100kg zive vage.. Ja vidim ali ne mogu doci do nje no skuzim kak niko ne trza (samo su se razmaknuli) osim moje sestre (cirka 47 kila) koja pokusava posjesti zenu (znaci 100 kg + umrtvljeno tijelo = 120 kila).. A kraj nje tip u najboljim godinama , kasne 30e, visok jak- a ono ficuka i gleda krosnje drveca.. Pa ja popizdila i iskomentirala nesto u stilu 'kak vas nije sram , cura od 40 kila se tu kravi a vi ko magarac stojite..', pa on nesto kak se to njega ne tice, pa moja sestra nabaci neki komentar na to i ovaj manijak ju gurne.. Ja izadjem iz reda i prikeljim kretenu samarcinu, pa on prikelji meni samarcinu (ouch) pa se decko koji je stajao do mene (s velikim rucetinama) progura do nas i razvali tipu nos.. I onda nas sve izbace iz reda..

A zasto ja ovo pisem ..Pa ne znam , valjda da pazite di se rusite jer ima morona koji vas nece ni pogledati kad se skljokate..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:29   #27
treba svugdje sa sobom nosit bočicu sa vodom i lagano cuclat... možda pomogne...
duffy duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:22   #28
prvi put kad sam davao krv pao sam u nesvijest... cim sam je dao odmah sam se digao i posao... krvotok mi se jos nije bio u potpunosti uspostavio i posljedica je bila za pretpostaviti... ipak taj osjecaj se ne moze opisati... otprilike kad u filmu kamera ide u krug sve brze a onda mrak...
sledeci put kad sam davao krv malo sam odlezao i nije bilo prob :vampirskizubo:

nego vi kojim se pada u nesvijest... jeste li mozda u pubertetu... to se u to doba zna desiti
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:39   #29
ja predosjetim pa sjednem i tako spriječim rušenje (strah me da negdi ne udrem glavom), prvi put nisam skužila simptome pa sam se skljokala u prostoriji punoj ljudi -probudila se skroz van na stubištu kad su me iznili

simptomi: izražen nagli osjećaj mučnine u želucu i kao da ću povratiti, neke kao flekice pred očima -lagano se gubi puna slika a zamjenjuju je te flekice (iskrice, crne mrlje i sl), osjećaj slabosti, gubitak ravnoteže, trnci u udovima... to traje nekih 5 sekundi, brzo se dočepam sjedalice i onda izbjegnem potpunu nesvjest, a doživim samo potpun mrak i čekam još minutu dok se slika opet razbistri

događa mi se ljeti kad je jako vruće, zimi u zagušljivim prostorijama punim ljudi (kad nema kisika jer ih masa tu diše) i kad sam jako gladna tj. kad mi je potpuno prazan želudac
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:42   #30
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
nego vi kojim se pada u nesvijest... jeste li mozda u pubertetu... to se u to doba zna desiti
u pubertetu mi se nije ni događalo, sad je uzrok logičan -prevruće je, a i u prostorijama kad je puno ljudi (a ne prozračuje se) onda je normalno da nemaš što udahnuti... sad opet ovisi koliko je tko osjetljiv po ovom pitanju
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:48   #31
jooooj sad sam se sjetila...al' mislim da sam to vec ispricala... bio lane neki novozelandski film... pazi scena: zena ide biku izdrkat' u onu spravicu pa da oplode kravu...i tak' ona to njemu radi...a biku ooooogrommmaaaannnnn...i kak' mu se sva krv slila u spolni ud (necu reci k****, ipak smo na zdravlju), bik padne u nesvijest...i to na onu zenu...i zena umre.

btw nikad nisam bas pala u nesvijest, al' sam jednom zbog dehidracije tako gadno zamracila da bih sigurno pala da nisam sjela...u tus kabinu...ona mi je bila najbliza ...i onda sam kad se zavjesa malo digla otpuzala do telefona da cujem neciji glas i popila gorku sol.

isto tako ne podnosim male cekaonice bez prozora i s puno (brbljavih) ljudi, cesto je covjek prisiljen sjesti na pod jer ti se tamo neko krme nece ustati jer rjesava krizaljku, a ti nemas 100 godina pa valjda nema veze ako padnes. a nisam osoba koja moli, druga stvar da je rijec o nekom drugom...npr. ako udje covjek sa rukom u gipsu (e to mi je najjace u tramvaju), a gamad srednjoskolska sjedi i prave se da ne vide il' se one debele babe s pijaca rasire sa sedam vrecica preko dva sjedala, onda ne prezam od toga da strogo opomenem. al' kad je rijec o meni... ja cu se snac' i sjesti na pod. a prostacima na savjest.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:48   #32
meni je nekoliko puta došlo da ću se srušiti ali sam svaki puta na vrijeme reagirao i izbjegao rušenje

svaki puta bi mi se zabijelilo pred očima i počelo zujati u ušima(panika), tada ili legnem(provjereno pomaže i brzo se dolazi k sebi, ali da se nemili događaj ne ponovi potrebno je ležati barem 5min, a bolje će vam biti već nakon 30s) ako je moguće ili izađem na svježi zrak(ako su vrata u blizini)
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:56   #33
umanjuje se šansa za srušit se ako se pojede nešto slano (npr slani štapići) i uz to obavezno voda, najćešći uzrok nesvjesti je nizak tlak, sama sol ili sama voda ne pomaže, mora biti u kombinaciji jer se voda u tijelu veže za sol i tako podiže tlak
i nikako potpuno prazan želudac, niti prepun, nego umjereno
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:38   #34
Quote:
duffy duck kaže: Pogledaj post
Već par puta sam vidio da mladi ljudi padaju u nesvjest u tramvaju (pretpostavljam da je to od vrućine). Ako se to nekome već dogodilo molio bih ga da mi kaže da li postoje kakvi simptomi neposredno prije. Znam da je to individualno, ali ipak....Hvala.
osjetis jednu vrstu slabosti! zeludac se cudno osjeca, koljena su klackava, i onda vrucina, znoj (ali u valovima, bas osjetis svako malo toplotni udar) i odjednom se na ocima pocmu crne fleke pojavljivat i slabije vidis i onda paf! ali sa slabosti sve pocinje i koljenima... na to pazi!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 16:21   #35
i ja sam skužio da nije dobro kad je prazan želudac, jer onda počinje slabost, zamućenje vida, lagani pritisak u glavi...
duffy duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 23:32   #36
ja sam imala jedno pravo rušenje i to je bilo: osjećaj mučnine, sve oko mene maglovito i iskrivljeno, mislila sam da ću povratiti, noge popuštaju pod teretom, hladan znoj, izašla iz tramvaja, zabila se u neki auto, otišla do birca u blizini povraćat (jer sam, jeli, pristojna), uspjela sam na neki način žene pitat di je wc, one mi dale ključ, i sad, ja stojim pored wc-a i uopće ga ne vidim i pitam ja njih pa di je, one mi pokazuju, onda sam se počela vrtiti u mjestu ko sumanuta i "di je, di je?" i samo ljosnula na pod.
a nakon toga- ako stojim na mjestu, imam oko pola sata vremena prije rušenja, a ako je vruće, ako sam nešto jela maloprije (za razliku od vas) i manje.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 01:51   #37
meni je to s rušenjem počelo još u osnovnoj kad sam kupovala neku knjigu. red bio ogroman i bilo jako vruće. ja taman platila knjigu i zamuti mi se pred ocima i zuji u usima. tad sam samo izletila iz dućana a unutra pustila i knnjigu i novcanik i samo sam trazila mjesto da sjednem.

također, nizak tlak i hipoglikemija, bas divno tako u paru.

sad nikad ne izlazim iz kuće ako nisam nista jela i uvijek imam bocu vode sa sobom. ako mi dođe nesvjestica, uvijek počne sa gubitkom sluha i vida, tj.sve mi je bijelo/žuto pred očima. izbjegavam dugo stajanje/gužve/neprozračene prostore.
i s vremenom se navikneš.
i nedaš nikom mjesto kad sjediš u busu/tramvaju
diona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 05:43   #38
Mogu li past u nesvjest ako ne jedem...tj.na dijeti sam???
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:32   #39
naravno da možeš. dapače, glad može prouzročiti nesvjesticu...
duffy duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 08:25   #40
Padanje u nesvijest i pubertet - vaša iskustva

Molim za vaša iskustva i mišljenje:

Imam sina od 15 g., unazad 9 mj. do danas je cca 5 puta pao u nesvijest, svaki put povezano je bilo sa vrućinom prostorije u kojoj se našao, nedostatkom zraka, gužvom... Jutros je opet pao u nesvijest u BUS-u , jeo je doma - nije bio natašte. Obavili smo snimanje mozga i pregled neurologa još ljetos, zaključak je bio da je to zbog prebrzog rasta djeteta.

Kako mu pomoći?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.