Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2015., 08:58   #2301
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
kakav sistem ima sada suzuki grand vitara?
evo ovaj model!
http://www.mundoautomotor.com.ar/web...-vitara-00.jpg
Grand Vitara isto nema mehanički diff lock. Ako ima onda ima elektronički, nemam pojma nisam taj auto razmatrao nikad. Elektronički inače radi tako da uspoređuje brzinu rotacije oba kotača na osovini pomoću ABS senzora. Ako detektira da se jedan od njih vrti a drugi ne, počinje kočnicom kočiti ovog koji se vrti. To dovodi do prijenosa određene količine momenta i na zaustavljeni kotač...
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:59   #2302
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
No 4WD Duster i dosta kosta i vise nije best buy u segmentu nego ima ohoho konkurencije.
E, to se trazi. Koji su AWD (4WD) povoljniji od Dustera?
Al da su bas približnog kapaciteta.
CyberDemonVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:35   #2303
Quote:
CyberDemonVZ kaže: Pogledaj post
E, to se trazi. Koji su AWD (4WD) povoljniji od Dustera?
Al da su bas približnog kapaciteta.
Mislim da niti jedan. Mislim na diesel modele.
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 22:05   #2304
obnovljeni duster dobiva i edc mjenjac.. kazu samo za prednji pogon.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:20   #2305
http://automobili.dnevnik.hr/novosti...r-ima-probleme
zanima me da li ima koji vlasnik u hr koji ima takvih problemaaa
dacia duster preskup auto
jjauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:40   #2306
Quote:
jjauk kaže: Pogledaj post
http://automobili.dnevnik.hr/novosti...r-ima-probleme
zanima me da li ima koji vlasnik u hr koji ima takvih problemaaa
dacia duster preskup auto
Pogledat cu kad nadjem vremena.

A sad ako je preskup, malo ti to znaci kad je najjeftiniji u klasi i nemas drugog izbora.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:49   #2307
Quote:
jjauk kaže: Pogledaj post
http://automobili.dnevnik.hr/novosti...r-ima-probleme
zanima me da li ima koji vlasnik u hr koji ima takvih problemaaa
dacia duster preskup auto
Glupog teksta . Rumunji ocito drze do tekovina hrdstva i trulezi. Koliko kompleksa
S hrdom je poznato samo problem bio na Dusterima za VB koji dolaze iz Indije. U meduvremenu sada i Dusteri za VB dolaze iz Rumunjske.
Europski Dusteri nikada nisu imali problema s hrdom...
U vezi cijene, sve dok se roba prodaje dobro pricati o cijeni je suvisno.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:52   #2308
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pogledat cu kad nadjem vremena.

A sad ako je preskup, malo ti to znaci kad je najjeftiniji u klasi i nemas drugog izbora.
u redu, onako u afektu sam rekao, više me zanima ta rđa jer volio bi kad ću kupovat polovnu da se oko toga ne moram brinuti ili da znam gdje treba gledat pa da poslije ne bude joj meni,
jjauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:06   #2309
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Lada Niva i problem rjesen. Ili Land Rover Defender. Mercedes G klase.

Sve ostalo je samo napuhani gradski auto, kaj vise trosi i skuplji je za odrzavanje. A mjesta kao i u sedanu ili karavanu.
Lada Niva je bas poznata po mjestu. Plus sto nema blokade prednjeg i straznjeg diferencijala kao ni Duster, sto znaci da kad ju zavezes jednom stranom na led, papa.

Ovi ostali auti su jedno 3-4 puta skuplji nego Duster i stvarno ih ne treba spominjati u istoj recenici.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:10   #2310
Quote:
jjauk kaže: Pogledaj post
u redu, onako u afektu sam rekao, više me zanima ta rđa jer volio bi kad ću kupovat polovnu da se oko toga ne moram brinuti ili da znam gdje treba gledat pa da poslije ne bude joj meni,
Menu su izrezali lim na 2 mjesta prije skoro 4 godine da ugrade odzracnik i prikljucak za plin, i ne vidim tamo hrdju. To cesto provjeravam.

Inace auto bez greske, prestala radit truba jedino, rastsvio rucicu i zalemio puknutu zicicu (tj promijenio s jednom debljom i savitljivijom).
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 15:26   #2311
Ja imam Dustera tri i pol godine i sve u savršenom stanju i unutra i izvana. Ali ga bome mazim i pazim
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:39   #2312
da li netko zna razlog zbog ćega ne ugrađuju lpg u verziji sa 4x4,
jjauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:00   #2313
jer su bocu od plina ugrađivali ispod gepeka, a 4x4 ima differencijal onda nema mjesta za bocu, a i ispušni lonac je u različitoj poziciji zbog differencijala. Opcija ti je sam ugradit plin umjesto rezervne gume. Uglavnom ima mjesta za bocu ali je ne stavljaju jer zbog blizine uspuha. To su čak i ruski inženjeri uspjeli izvest na nivi stavivši auspuh ispod vozačkih vrata
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:10   #2314
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
jer su bocu od plina ugrađivali ispod gepeka, a 4x4 ima differencijal onda nema mjesta za bocu, a i ispušni lonac je u različitoj poziciji zbog differencijala. Opcija ti je sam ugradit plin umjesto rezervne gume. Uglavnom ima mjesta za bocu ali je ne stavljaju jer zbog blizine uspuha. To su čak i ruski inženjeri uspjeli izvest na nivi stavivši auspuh ispod vozačkih vrata
ima opcija II tak da u svojoj režiji stavim lpg na mjesto rezervne gume, pripazit malo na lonac auspuha i sve ok, samo znam da gubim garanciju na motor ali tu me ne sekira jer ionako kupujem polovnjak
jjauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:12   #2315
Trebam kupiti zimske gume za svog 4x4 Prašinara. Iskustva? Preporuke?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:33   #2316
Quote:
jjauk kaže: Pogledaj post
ima opcija II tak da u svojoj režiji stavim lpg na mjesto rezervne gume, pripazit malo na lonac auspuha i sve ok, samo znam da gubim garanciju na motor ali tu me ne sekira jer ionako kupujem polovnjak
mislim da me nisi skužio. serijska ugradnja lpg-a je da je boca fizički izvan auta. A ako budeš sam stavio plin umjesto rezervnog kotača, dakle unutar auta onda je nebitno za auspuh.

quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:37   #2317
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Trebam kupiti zimske gume za svog 4x4 Prašinara. Iskustva? Preporuke?
bridgestone blizzak dmz 3
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 12:13   #2318
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
mislim da me nisi skužio. serijska ugradnja lpg-a je da je boca fizički izvan auta. A ako budeš sam stavio plin umjesto rezervnog kotača, dakle unutar auta onda je nebitno za auspuh.

Koliki je taj serijski rezervoar?
A i koliko vidim puuuno neiskorištenog prostora. Pa tu stane duplo veći!
CyberDemonVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:19   #2319
mislim da stanje 38l plina u njega, što je 300+ km. Nisam siguran al čini mi se da ovakav spremnik dolazi samo u takvoj veličini, a veći spremnici su doslovce kao plinske boce
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:49   #2320
Netko probao Lidlove univerzalne nosače na originalne lajsne na ph2??
Čine se opako debele krovne lajsne

Hvala
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.