Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2009., 19:15   #1
Audi A6 prednji kraj i problemi

Reče mi jedan automehaničar a i nekoliko poznanika da se u audija često rasklapa prednji kraj ode ovjes itd. e mene zanima jel to važi samo za one s prednjim pogonom ili je ista stvar i s quattrom??
i jel to audi uspio riješit na novom modelu od 2004g.
Stvarno ako je istina... Audi
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:26   #2
nevjerujem da je istina...ipak je to AUDI... Moj ujak ima audija a6 negdje oko 3-4 godine, poslovni čovjek je i prešao je oko 300.000 km s njim i sve je u redu... a isto je quattro...
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:30   #3
da odlaze spone prednjeg ovjesa, tako je i na A4 i na Passatu, B5, B6, B7 i opcenito otkad su krenuli s aluminijskim trapovima
ista je prica sa svima... za ove nove ne znam, B8, vrijeme bude pokazalo
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:30   #4
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
Reče mi jedan automehaničar a i nekoliko poznanika da se u audija često rasklapa prednji kraj ode ovjes itd. e mene zanima jel to važi samo za one s prednjim pogonom ili je ista stvar i s quattrom??
i jel to audi uspio riješit na novom modelu od 2004g.
Stvarno ako je istina... Audi
Nisam te pokopcao sto si pitao dali mu se raspada prednji kraj(koliko ja znam nisam jos cuo za takav slucaj ali oni koji voze bicikle oni ti najbolje znaju da se raspada) ili mu se rastavlja kad radis servise(ako mjenjas remenja da rastavlja se )a sto se tice podvozja koliko ja znam nema nekih veci problema isto kao i svi audiji .
Uniform 64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:33   #5
uniform 64 mislio sam na ovjes amortizaciju
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:40   #6
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
Reče mi jedan automehaničar a i nekoliko poznanika da se u audija često rasklapa prednji kraj ode ovjes itd. e mene zanima jel to važi samo za one s prednjim pogonom ili je ista stvar i s quattrom??
i jel to audi uspio riješit na novom modelu od 2004g.
Stvarno ako je istina... Audi
I stariji i noviji su neproblematični , ovaj se malo raspada da, prvi razlog je loša izvedba, drugi su hr ceste koje pridonose dodatno tom problemu i ubrzavaju ga. Jasno to ga neopravdava, ta serija je poromašena i to je to, ne znam kakve to ima veze s kompletnom audi gamom. svakom se može dogodit i prvi put se može oprostit, ako se pogreška ponovi onda to treba kaznit. Neki rade pogreške 3 put zaredom, audi si je eto dozvolio zasad jednom, kako će biti dalje vidjet ćemo.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:46   #7
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
I stariji i noviji su neproblematični , ovaj se malo raspada da, prvi razlog je loša izvedba, drugi su hr ceste koje pridonose dodatno tom problemu i ubrzavaju ga. Jasno to ga neopravdava, ta serija je poromašena i to je to, ne znam kakve to ima veze s kompletnom audi gamom. svakom se može dogodit i prvi put se može oprostit, ako se pogreška ponovi onda to treba kaznit. Neki rade pogreške 3 put zaredom, audi si je eto dozvolio zasad jednom, kako će biti dalje vidjet ćemo.
na koji model a6 misliš pod "ovaj" i jel se također i bmw-u i mercedesu dešavaju slične stvari s ovjesom jer ako jesu drago mi je jer sam ljubitelj audia
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 19:54   #8
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
na koji model a6 misliš pod "ovaj" i jel se također i bmw-u i mercedesu dešavaju slične stvari s ovjesom jer ako jesu drago mi je jer sam ljubitelj audia
a6 c5 1997-2004. I ja sam ljubitelj audija al ak naprave neko shranje onda to priznam odmah, događaju im se tu i tam neki lapsusi, jasno većinu ćemo oprostit no ne smije se to dalje ponavljat. Bmw i merc nemaju takvih problema, istina merc ima problema drukčije vrste i to velikih tak da nije niš bolji, bmw nema eto takvih većih lapsusa no svejedno neću vozit bmw makar su auti prva liga.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:25   #9
znači od 2004g. nema problema .. a dali se prednji kraj manje kvari ako je pogon quattro nekako mi se čini logičnije ako je quattro da se manje kvari radi bolje raspodjele mase
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:30   #10
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
znači od 2004g. nema problema .. a dali se prednji kraj manje kvari ako je pogon quattro nekako mi se čini logičnije ako je quattro da se manje kvari radi bolje raspodjele mase
To ne znam jel nema toliko quattro primjeraka kao običnih da bi se mogla napravit pedantnija analiza, no moje osobno mišljenje je da se ne kvari puno manje. I da nemisliš valjda uzimat taj auto da te to zanima? Noviji je ok, ak imaš para ok izbor, makar je meni još uvijek preskup i ne planiram ga uzimati, bolje ću nešto drugo, hehe
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:40   #11
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
To ne znam jel nema toliko quattro primjeraka kao običnih da bi se mogla napravit pedantnija analiza, no moje osobno mišljenje je da se ne kvari puno manje. I da nemisliš valjda uzimat taj auto da te to zanima? Noviji je ok, ak imaš para ok izbor, makar je meni još uvijek preskup i ne planiram ga uzimati, bolje ću nešto drugo, hehe
Ma još je kupovina daleko nema se para al ako se nekad skupi 1.izbor je audi A6...
a problem prednjeg kraja ima samo A6 jel??
pošto mi se činiš stručan znaš li možda šta je uzrok loše amortizacije naprijed

Zadnje uređivanje Ksokka : 24.12.2009. at 20:49.
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:04   #12
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
Ma još je kupovina daleko nema se para al ako se nekad skupi 1.izbor je audi A6...
a problem prednjeg kraja ima samo A6 jel??
pošto mi se činiš stručan znaš li možda šta je uzrok loše amortizacije naprijed
Uzdužno ugrađen motor, koji je jako gurnut naprijed, i stvara veliki prevjes čime se masa motora (posebno veliki i teški dieseli) vješa na prednji ovjes! Na to dodaš kvalitetne ceste, milijun ležećih policajaca gdje treba i još par milijuna gdje ne treba, vozače koji tvrde da se preko ležećih kada prođeš sa 60 najmanje osjeti....
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:10   #13
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
Ma još je kupovina daleko nema se para al ako se nekad skupi 1.izbor je audi A6...
a problem prednjeg kraja ima samo A6 jel??
pošto mi se činiš stručan znaš li možda šta je uzrok loše amortizacije naprijed
Hehe, ma bit će para, ja vozim stari a6 već 4 godine, još ću negdje 2 godine najmanje. Problem prednjeg kraja imaju sve prve serije limuzina vw/audi, to su passat, a4, a6, a8. ne znam što misliš pod lošom amortizacijom, valjda kvarljivost ovjesa, rekli smo da je to loša izvedba ovjesa, naravno da su tu jednim dijelom krivi i nekvalitetni materijali. Što se tiče plivanja audija, to je karakteristika skoro svih audija, ako ti ne paše uzmeš verziju sa sportskim ovjesom i plivanja nema. Ja imam jedan sa standardnim ovjesom i to pliva skoro ko citroen, malo neugodno na mahove no ima slab motor do 100 konja tak da nije problem. Ak uzmeš jači motor tu dolazi i čvršći ovjes i problema nema. Kad se izvozaš a6 onda probaj malo i a8 ili recimo alfu, i to su dobri auti
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:11   #14
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Uzdužno ugrađen motor, koji je jako gurnut naprijed, i stvara veliki prevjes čime se masa motora (posebno veliki i teški dieseli) vješa na prednji ovjes! Na to dodaš kvalitetne ceste, milijun ležećih policajaca gdje treba i još par milijuna gdje ne treba, vozače koji tvrde da se preko ležećih kada prođeš sa 60 najmanje osjeti....

da,da hahahah takvih pacijenata ima svugdje samo im treba postavit pitanje dali želiš da te poškakljem ili da te opalim čekićem....
Hvala na odgovoru
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:14   #15
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
[/B]
da,da hahahah takvih pacijenata ima svugdje samo im treba postavit pitanje dali želiš da te poškakljem ili da te opalim čekićem....
Hvala na odgovoru
Ima ih ima, moj kolega fura passata 80 km/h po makadamu, kaže ne osjeti se kak lupa, za godinu dana mu rikne ovjes i treba izvadit 5 do 10 tisuća za to, onda malo psuje, nakon toga opet po starom.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:24   #16
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hehe, ma bit će para, ja vozim stari a6 već 4 godine, još ću negdje 2 godine najmanje. Problem prednjeg kraja imaju sve prve serije limuzina vw/audi, to su passat, a4, a6, a8. ne znam što misliš pod lošom amortizacijom, valjda kvarljivost ovjesa, rekli smo da je to loša izvedba ovjesa, naravno da su tu jednim dijelom krivi i nekvalitetni materijali. Što se tiče plivanja audija, to je karakteristika skoro svih audija, ako ti ne paše uzmeš verziju sa sportskim ovjesom i plivanja nema. Ja imam jedan sa standardnim ovjesom i to pliva skoro ko citroen, malo neugodno na mahove no ima slab motor do 100 konja tak da nije problem. Ak uzmeš jači motor tu dolazi i čvršći ovjes i problema nema. Kad se izvozaš a6 onda probaj malo i a8 ili recimo alfu, i to su dobri auti
da pod lošom amortizacijom mislim na kvarljivost ovjesa, znači problem prednjeg kraja je trajao od 1994 do 2004 u audiu i vw ???
jesi imo ti problema s prenjim krajem???
Puno ti hvala na odgovorima
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:27   #17
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ima ih ima, moj kolega fura passata 80 km/h po makadamu, kaže ne osjeti se kak lupa, za godinu dana mu rikne ovjes i treba izvadit 5 do 10 tisuća za to, onda malo psuje, nakon toga opet po starom.
e takvih je najviše sami sebe lažu
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:31   #18
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
da pod lošom amortizacijom mislim na kvarljivost ovjesa, znači problem prednjeg kraja je trajao od 1994 do 2004 u audiu i vw ???
jesi imo ti problema s prenjim krajem???
Puno ti hvala na odgovorima
Hehe, dobro je zat da se informiraš. Problem od 1994 u vw/audi grupi je je imao samo a4, dok su passat , audi b4, audi a6 bili pošteđeni, od 1997 svi oni imaju taj problem. Ja vozim 1996 i 1997 a6 i taj problem sam izbjegao, a vozio sam i
audi b4 bez tog problema. Ukupno sam napravio preko 250 tisuća s tom kombinacijom tj. drukčije je izveden ovjes na ovim starijima tako da toga problema nema. Dakle a4 ima taj problem od 1994, passat, a6 ,
a8 samo od 1997 godine.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:42   #19
koja je razlika između npr.bmw 5 ovjesa u odnosu na A6 ovjes jel u materijalu ili..?? i ako znaš u prosjeku kolko audijev ovjes može km preć prije neg se razvali
Ksokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 00:40   #20
Quote:
okka kaže: Pogledaj post
koja je razlika između npr.bmw 5 ovjesa u odnosu na A6 ovjes jel u materijalu ili..?? i ako znaš u prosjeku kolko audijev ovjes može km preć prije neg se razvali
mozes ga razvalit za 20tkm, a moze ti bit i 300tkm
dakle ako se vozi samo po cesti, bez puno rupa, lezecih itd mozes odvest poprilican broj km bez problema, a ako se redovito vozis po makadamu i losoj cesti brzo ces i ovjes i auto razvalit.
pa ima da li je stalno pod optrecenjem ili je samo vozac, da li vuces prikolicu i takve stvari.
uglavnom nemoze ti nitko reci koliko ce tebi trajat ovjes, pogotovu ako polovno uzimas neznas koliko je propatio do tad vec.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.