Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 19:50   #5141
Trebam savjet

Ovako... priča mi počinje 03.06. kad sam ugledala plusić na testu... nakon toga sam naručena na pregled (u petom tjednu) kada mi gin nije vidila dobro gestacijsku, jako malenu i nepravilnu, poslala me vaditi betu koja je bila oko 5000, uplašila me sa sumnjom na vanmaterničnu i poslala u bolnicu na kontrolu, tamo su našli gestacijsku s nečim u njoj (žumanjčana ili plod nznm, nitko ne zna sigurno što je). Zatim nakon par dana točnije prošli utorak, opet odem kod druge privatno sa super opremljenim ultrazvukom, ona je izrazila zabrinutost da je i unutar i van maternice možda trudnoća mada ne vidi baš nikakvih naznaka vanmaternične ali zbog jako visoke bete koja je tada bila oko 10 000 je ipak ostala skeptična. Opet me i ona šalje u bolnicu... Tamo mi savjetuju kiretažu jer je beta u četiri dana porasla sa 8600 na samo 10 000, i zbog nepravilne gestacijske vrečice... Tada su isključili mogućnost i vanm. trudnoće... Kako nisam htjela riskirati i napraviti samo tako pobačaj odlazim kod još jedne gin koja me automatski isto šalje na kiretažu, zbog nepravilne gestacijske i što nema otkucaja srca, a kada sam ju pitala da li bi mogla ostaviti da samo ode ako već treba otići se naljutila jer kao sebe ugrožavam tako... Privatno sam na svoju ruku otišla opet izvaditi betu jučer, koja je sada (u tjedan dana) počela padati, na oko 8800, Pa me sad zanima koliko mogu čekati da spontani sam krene a da ne ugrožavam sebe? Ima li itko sličnih iskustava? Svaki savjet je dobro došao.... hvala...
Lena1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 01:41   #5142
Quote:
Lena1212 kaže: Pogledaj post
Ovako... priča mi počinje 03.06. kad sam ugledala plusić na testu... nakon toga sam naručena na pregled (u petom tjednu) kada mi gin nije vidila dobro gestacijsku, jako malenu i nepravilnu, poslala me vaditi betu koja je bila oko 5000, uplašila me sa sumnjom na vanmaterničnu i poslala u bolnicu na kontrolu, tamo su našli gestacijsku s nečim u njoj (žumanjčana ili plod nznm, nitko ne zna sigurno što je). Zatim nakon par dana točnije prošli utorak, opet odem kod druge privatno sa super opremljenim ultrazvukom, ona je izrazila zabrinutost da je i unutar i van maternice možda trudnoća mada ne vidi baš nikakvih naznaka vanmaternične ali zbog jako visoke bete koja je tada bila oko 10 000 je ipak ostala skeptična. Opet me i ona šalje u bolnicu... Tamo mi savjetuju kiretažu jer je beta u četiri dana porasla sa 8600 na samo 10 000, i zbog nepravilne gestacijske vrečice... Tada su isključili mogućnost i vanm. trudnoće... Kako nisam htjela riskirati i napraviti samo tako pobačaj odlazim kod još jedne gin koja me automatski isto šalje na kiretažu, zbog nepravilne gestacijske i što nema otkucaja srca, a kada sam ju pitala da li bi mogla ostaviti da samo ode ako već treba otići se naljutila jer kao sebe ugrožavam tako... Privatno sam na svoju ruku otišla opet izvaditi betu jučer, koja je sada (u tjedan dana) počela padati, na oko 8800, Pa me sad zanima koliko mogu čekati da spontani sam krene a da ne ugrožavam sebe? Ima li itko sličnih iskustava? Svaki savjet je dobro došao.... hvala...
Ja sam dosla kod doktora sa 7 tjedana na ultrazvuk (bila je neplanirana trudnoca i nisam odmah skuzila). Bila je procijenjena na 6 tjedana i nije bilo srcanih otkucaja no narucili su me tjedan dana kasnije--nije nista narasla, srcanih otkucaja nije bilo. I onda su mi savjetovali da pricekam spontani, jer je trudnoca dovoljno malena da zurba s kiretazom nije potrebna. Potrajalo je jos desetak dana i onda je krenuo spontani. Nije bio strasan, slabo krvarenje dan prije pa par sati dosta bolnih grceva ali nakon toga je odmah prestala bol.

Dakle.. ovisi kako gledas. Sve skupa i preko 3 tjedna. Nitko nije smatrao da trebam zuriti s kiretazom.

(sljedeci put, kad sam imala MMC a trudnoca je dogurala do preko 9 tjedana, onda su me savjetovali kiretazu jer su rekli da ce prirodni biti bolan i tezak)

Ja bih rekla da imas jos fore, pogotovo s betom koja je pocela padati. Mozda da si das tjedan dana i nakon toga ponovis betu i pregled? Gestacijska bi trebala splasnjavati.

Meni nije ni iskustvo nakon kiretaze bilo lose, ali mi je ovaj spontani bio laksi--nije mi trebao bas nikakav oporavak.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 15:47   #5143
Quote:
Lena1212 kaže: Pogledaj post
Ovako... priča mi počinje 03.06. kad sam ugledala plusić na testu... nakon toga sam naručena na pregled (u petom tjednu) kada mi gin nije vidila dobro gestacijsku, jako malenu i nepravilnu, poslala me vaditi betu koja je bila oko 5000, uplašila me sa sumnjom na vanmaterničnu i poslala u bolnicu na kontrolu, tamo su našli gestacijsku s nečim u njoj (žumanjčana ili plod nznm, nitko ne zna sigurno što je). Zatim nakon par dana točnije prošli utorak, opet odem kod druge privatno sa super opremljenim ultrazvukom, ona je izrazila zabrinutost da je i unutar i van maternice možda trudnoća mada ne vidi baš nikakvih naznaka vanmaternične ali zbog jako visoke bete koja je tada bila oko 10 000 je ipak ostala skeptična. Opet me i ona šalje u bolnicu... Tamo mi savjetuju kiretažu jer je beta u četiri dana porasla sa 8600 na samo 10 000, i zbog nepravilne gestacijske vrečice... Tada su isključili mogućnost i vanm. trudnoće... Kako nisam htjela riskirati i napraviti samo tako pobačaj odlazim kod još jedne gin koja me automatski isto šalje na kiretažu, zbog nepravilne gestacijske i što nema otkucaja srca, a kada sam ju pitala da li bi mogla ostaviti da samo ode ako već treba otići se naljutila jer kao sebe ugrožavam tako... Privatno sam na svoju ruku otišla opet izvaditi betu jučer, koja je sada (u tjedan dana) počela padati, na oko 8800, Pa me sad zanima koliko mogu čekati da spontani sam krene a da ne ugrožavam sebe? Ima li itko sličnih iskustava? Svaki savjet je dobro došao.... hvala...
Ako si iz Zg, postoje i ljekovi za kiretažu u privatnim ginekološkim klinikama.
Plača se 300kn, ali izbjegneš kiretažu.
Ja sam došla sa skoro 9 tjedana a plod se prestao razvijati oko sedmog, dakle 2 tjedan je prošlo a da spontani nije krenuo. Riješili smo to sa navedenim tabletama.
Kako beta pada tako će i spontai sam krenuti samo s obzirom da ti je beta velika, moglo bi potrajati.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 00:42   #5144
Drage moje hvala vam na odgovorima... odlučila sam jos malo pricekati i pratiti sto se dogadja pa cemo vidjeti. .. e a taj dio s gestacijskom mi nije jasan.. meni je ona porasla u tih tjedan dana dok se beta smanjivala... porasla je s 1 cm na 1,5 cm.. bas cudno... hvala vam u svakom slučaju ♡
Lena1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:42   #5145
kao mnogi, ni ja nisam mogla otvarati ovu temu prije...a onda je došlo vrijeme da je otvorim. jučer su mi rekli da nema otkucaja srca, 8tt, navodno je stalo još prošlog tjedna.

u splitskoj bolnici su mi rekli da dođem ujutro, kiretaža...znam da nikome ovdje ne moram objašnjavati kako se osjećam...od jučer nisam prestala plakati, lice i pogled mi nisu isti od jučer. ja nisam od jučer ista osoba...

molim vas samo ako netko zna za splitsku bolnicu ide li to pod općom anestezijom? hoće li me istog dana pustiti doma?

nisam niti pitala danas kad sam ih zvala...nisam svoja i uopće ne pričam normalno s ljudima... išla sam googlat kiretaže u splitu, ali mi je izbacilo i mnogo starih postova s raznih foruma, a vjerujte mi...ne mogu više niti čitati kroz što sve žene prolaze u ovim trenucima i molila bih nekog tko ima iskustvo iz Splita da to podjeli sa mnom, jer u ovom trenutku jednostavno nemam snage listati po forumima nekoliko sati...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:03   #5146
Iskreno mi je zao. znam taj osjecaj.. pogotivo prvi put..
Ja sam imala 3 spontana, kiretaze i jednu biokemijsku trudnocu..Ne znam za splitsku bolnicu kakva je praksa. Al inzistiraj na opcoj. Vjeruj bolje je.
Grlim te i budi jaka.. javi nam se kad sve prodje kako si i tu smo
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:03   #5147
Azzura žao mi je, znam kako ti je jer ja sam svoju bebu izgubila u 20 tt (porod pa kiretaža), a inače ako sam od pomoći znam da jednu noć budeš u bolnici pa ideš kući kada je samo kiretaža, mislim da nikako ne puštaju isti dan, jedino ako sama potpišeš. Inače rade u općoj, koliko znam. Budi hrabra i drži se
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 07:54   #5148
Azzura - Ne znam za split ali ja sam kiretirana u 10 pod općom a u 14 sam već išla kući. Definitivno probaj izboriti opću-
, jako mi je žao što kroz to prolaziš.
Isplači se, viči, urlaj, udaraj jastuk. Izbaci sve iz sebe i kada malo dođeš sebi ponovo u nove radne pobjede
Tu smo uz tebe ako ti išta treba.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 08:03   #5149
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Azzura žao mi je, znam kako ti je jer ja sam svoju bebu izgubila u 20 tt (porod pa kiretaža), a inače ako sam od pomoći znam da jednu noć budeš u bolnici pa ideš kući kada je samo kiretaža, mislim da nikako ne puštaju isti dan, jedino ako sama potpišeš. Inače rade u općoj, koliko znam. Budi hrabra i drži se

pocetnicesto se dogodilo u 20tt?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 14:45   #5150
Mojoj princezici je stalo srčeko nakon što je utvrđen zastoj u razvoju, a 100% točan uzrok nikada neću saznati...
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:33   #5151
Drage moje, slusajte sad ovo.. znaci nakon onog pada bete sto sam vam pisala.. znaci vec sam se pripremila idem ovaj tjedan na ciscenje... i sad jos idem za svaki slucaj izvaditi jos jednom betu.. znaci poduplala se u sest dana.. sa 8800 na 16700! Sto li sad to znaci?? Help
Lena1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:38   #5152
Lena nemam pojma. Idi doktoru. Barem ja bi
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:07   #5153
Lena svakako odi doktoru, to je neobično, barem meni i ne znam ništa o tome...
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:11   #5154
Lena pa jesi li zvala gin?


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:11   #5155
Quote:
Lena1212 kaže: Pogledaj post
Drage moje, slusajte sad ovo.. znaci nakon onog pada bete sto sam vam pisala.. znaci vec sam se pripremila idem ovaj tjedan na ciscenje... i sad jos idem za svaki slucaj izvaditi jos jednom betu.. znaci poduplala se u sest dana.. sa 8800 na 16700! Sto li sad to znaci?? Help
Da li postoji mogućnost da je trudnoća krenula kao blizanačka, ali drugu gestacijsku nisu vidili na UZV? Pa je zato prvo velika beta, a iza pad jer se jedan plod nije održao i sad opet raste jer se jedan ipak dobro razvija? Ne želim buditi lažnu nadu, ali ne znam je li postoji takva mogućnost i kako se to uopće odrazi na betu? Mislim znam da trudnoća može krenuti kao blizanačka pa da se jedan prestane razvijati i znam da je moguće da se ne skuži da je blizanačka po UZV, ali ne znam kako se to točno vidi na beti.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:14   #5156
Azzura žao mi je. Nemam nikakve informacije o splitskoj bolnici. Nadam se da ćeš se uspjeti izboriti za opću.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:59   #5157
ja sam kiretirana pod lokalnom, pitali su me da li želim doma odmah ili bi ostala preko noći. Obzirom da mi je bilo prvi put i da sam se bojala komplikacija, nekako mi je sigurnije bilo ostati tamo pod nadzorom pa sam izabrala ostati preko noći.

početnica....a do tada je bilo sve ok ili je od početka beba bila manja?
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:00   #5158
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
ja sam kiretirana pod lokalnom, pitali su me da li želim doma odmah ili bi ostala preko noći. Obzirom da mi je bilo prvi put i da sam se bojala komplikacija, nekako mi je sigurnije bilo ostati tamo pod nadzorom pa sam izabrala ostati preko noći.

početnica....a do tada je bilo sve ok ili je od početka beba bila manja?
Sve je bilo super, školski, čak za koji dan veća
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:32   #5159
ajoj...ja sad u 18tt... vidis kako je to, nekako svi kao da odahnemo nakon 12/13tt, a zapravo nista nije sigurno do samog kraja. zao mi je :/
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:33   #5160
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Sve je bilo super, školski, čak za koji dan veća

Pa kad su utvrdili zastoj u razvoju? Jesi bila na kombiniranom prije? Oprosti sto te ispitujem, ja sam danas 13+5 i nekako sam odahnula da sam konacno u sigurnoj zoni, a onda kad nesto ovako procitam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.