Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2011., 13:22   #1901
i da, možete mi reći kako se naručuje kod proktologa? to se njega direkt nazove ili se mora kod obiteljskog liječnika po uputnicu?
nigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:37   #1902
Pravac proktolog, moje preporuke-privat, naravno ak imaš para....lastrić ili poliklinika sunce u trnju! Naravno ako si iz zga!!!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:19   #1903
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Magneti? Ma daj, mani se toga...
Kad doktor kaže da su hemoroidi I/II stupanj i nisu za operaciju, već prepiše masti, kreme, jeftinije i skuplje tablete, kupke kamilice, tekuća hrana, ne ljuta i začinjena, svašta još nešto, a sve to ne pomogne, čovjek počne tražiti i druge metode.
Ovaj s HemoBalans magnetima kaže javno na tv-u da kome ne pomognu da vraćaju novac.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:45   #1904
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Može da zaboli naročito ako imaš 4. stepen...
Do sada me ništa nije bolilo niti je uopće bilo krvarenja, jedino što sam do sada osjetio je da prilikom defekacije imaju neke kvržice. Jel to 4-ti stepen? Hvala!
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 18:25   #1905
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Do sada me ništa nije bolilo niti je uopće bilo krvarenja, jedino što sam do sada osjetio je da prilikom defekacije imaju neke kvržice. Jel to 4-ti stepen? Hvala!
Dobro je što ne boli. Četvrti je stepen ako se ne vraćaju nikako unutra. I treći se stepen isto ne vraća. Ako prilikom defekacije se pojave kvržice i ako se vraćaju kasnije onda vjerovatno nije četvrti stepen, odnosno po mome shvatanju ne bi trebalo da bude četvrti stepen. Ako ćeš na kliniku gdje sam i ja završio svoje probleme onda se ne sekiraj, u dobrim si rukama. Ako si bio na pregledu i za tri će ti dana biti operacija onda ti je morao doktor objasniti sve o čemu se radi.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 18:35   #1906
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Kad doktor kaže da su hemoroidi I/II stupanj i nisu za operaciju, već prepiše masti, kreme, jeftinije i skuplje tablete, kupke kamilice, tekuća hrana, ne ljuta i začinjena, svašta još nešto, a sve to ne pomogne, čovjek počne tražiti i druge metode.
Ovaj s HemoBalans magnetima kaže javno na tv-u da kome ne pomognu da vraćaju novac.
Ma jasno je da se ne mora odmah operisati, ali vremenom to postaje sve teže i obično se dogura do krajnjeg 4. stupnja i onda ljudi imaju grdne probleme. Zato i pišem da je opracija jedino trajno i potpuno rješenje. Obično žene u trudnoči dobiju hemoroide i kada se izvrši pregled onda liječnik odluči kada ih treba operirati. Ako nije hitno sačeka se neko vrijeme nakon poroda do operacije. To sam pročitao u članku liječnika koji me je operirao. A što se tiče magneta, to ti je sasvim sigurno bezvezarija. Nema znanstvenih razloga da se vjeruje u te stvari. Zna se šta su hemoroidi i nikakvi magneti tu ne mogu da pomognu. Ljudi u očaju svašta pokušavaju, i ja sam bio u takvoj situaciji. Čak su me nagovorili da idem kod bioenergetičara. Naravno da nije uspjelo, ali ja sam u magnovenju, očaju i strašnim (nesnosnim) bolovima kad sam vrištao otišao kod gulikože. I ništa nije moglo da pomogne. Smijao sam se sam sebi da kao čovjek od nauke i tehnike odoh kod bioenergetičara. Te alternativne stvari kod akutnih stanja nikako ne pomažu, čak štaviše alternativa je obično sranje jer tu nema ni trunke znanosti i logičnosti, ali opet ću ponoviti-ljudi u očaju i bolovima kad im se čini da je situacija beznadežna posežu za svakakvim rješenjima, čak i onim za koja znaju da neće uspjeti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 18:51   #1907
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Dobro je što ne boli. Četvrti je stepen ako se ne vraćaju nikako unutra. I treći se stepen isto ne vraća. Ako prilikom defekacije se pojave kvržice i ako se vraćaju kasnije onda vjerovatno nije četvrti stepen, odnosno po mome shvatanju ne bi trebalo da bude četvrti stepen. Ako ćeš na kliniku gdje sam i ja završio svoje probleme onda se ne sekiraj, u dobrim si rukama. Ako si bio na pregledu i za tri će ti dana biti operacija onda ti je morao doktor objasniti sve o čemu se radi.
Nisam bio na pregledu, samo na konsultaciji. Kako sa prilično tradicionalan i ne mogu da zamislim da to dole neko gleda, a naročito ne da pipka, ja sam napravio fotografiju koju sam pokazo doktoru i koji je tvrdio da su 4-ti stepen, te da ih treba radit. Pregled će ići neposredno prije zahvata, kad ja budem spavao. Ono što me u ovom slučaju buni je činjenica da nemam nikakvih smetnji i da se oni vrate unutra u roku nekoliko minuta poslije defekacije. Ne znam sam šta da mislim. Zanima me koliko je moguće, na osnovu tvog iskustva, da postoperatvni dio bude kraći i manje bolan.
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 20:53   #1908
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Nisam bio na pregledu, samo na konsultaciji. Kako sa prilično tradicionalan i ne mogu da zamislim da to dole neko gleda, a naročito ne da pipka, ja sam napravio fotografiju koju sam pokazo doktoru i koji je tvrdio da su 4-ti stepen, te da ih treba radit. Pregled će ići neposredno prije zahvata, kad ja budem spavao. Ono što me u ovom slučaju buni je činjenica da nemam nikakvih smetnji i da se oni vrate unutra u roku nekoliko minuta poslije defekacije. Ne znam sam šta da mislim. Zanima me koliko je moguće, na osnovu tvog iskustva, da postoperatvni dio bude kraći i manje bolan.
Pa mora vidjeti da li je 4. ili manji stepen. Čudi me da nije pregledano to. Osnovno je da se pregleda. Meni je odmah to pregledao. Postoperativni period je kraći što su manje komplikacije, a šta je kod tebe ne mogu znati jer ti ni ljekar pregledao, a to me čudi. Ne boj se operacije, ja sam po profesorovim riječima jedan od najtežih slučajeva bio i sada je sve besprijekorno. Pregled mi je u desetom mjesecu zbog polipa, ne hemoroida jer ih više nema i nikad ih neće ni biti. Hrabro i samo slušaj šta će ti kazati ljekar. Ko ti je bio na konsultacijama, dr. Vuletić ili prof.dr. Kandić? Vuletić je isto strašan hirurg i on će ti dati dosta savjeta, a o tome sam puno pisao pa se malo vrati par stranica i pročitaj ako ti se da.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 08:12   #1909
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Pa mora vidjeti da li je 4. ili manji stepen. Čudi me da nije pregledano to. Osnovno je da se pregleda. Meni je odmah to pregledao. Postoperativni period je kraći što su manje komplikacije, a šta je kod tebe ne mogu znati jer ti ni ljekar pregledao, a to me čudi. Ne boj se operacije, ja sam po profesorovim riječima jedan od najtežih slučajeva bio i sada je sve besprijekorno. Pregled mi je u desetom mjesecu zbog polipa, ne hemoroida jer ih više nema i nikad ih neće ni biti. Hrabro i samo slušaj šta će ti kazati ljekar. Ko ti je bio na konsultacijama, dr. Vuletić ili prof.dr. Kandić? Vuletić je isto strašan hirurg i on će ti dati dosta savjeta, a o tome sam puno pisao pa se malo vrati par stranica i pročitaj ako ti se da.
Bili su obojica, fino smo porazgovarali, htjeli su napravit i pregled, međutim, ja jednostavno nisam bio spreman. Dogovorili smo da se pregled napravi prije zahvata, odnosno , da bez obzira na stepen to se radi jer hoću da se napokon riješim ovoga.
Vjerovatno je na osnovu fotografije, i svog iskustva uspio postaviti okvirnu dijagnozu, i ja bih volio da se prevario, odnosno, da su manji stepen, ali bez obzira krenuo sam i nemam namjeru odustajat.
Naravno, pročitao sam unazan ne nekoliko stranica nego kompletnu priču, kao i druge izvore, supruga mi se prilično razumije u zdravu hranu i biljne preparate i ne očekujem da će tu biti problema, jedini problem sam ja sa nelagodom koju ne mogu da prevaziđem.
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 10:51   #1910
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Bili su obojica, fino smo porazgovarali, htjeli su napravit i pregled, međutim, ja jednostavno nisam bio spreman. Dogovorili smo da se pregled napravi prije zahvata, odnosno , da bez obzira na stepen to se radi jer hoću da se napokon riješim ovoga.
Vjerovatno je na osnovu fotografije, i svog iskustva uspio postaviti okvirnu dijagnozu, i ja bih volio da se prevario, odnosno, da su manji stepen, ali bez obzira krenuo sam i nemam namjeru odustajat.
Naravno, pročitao sam unazan ne nekoliko stranica nego kompletnu priču, kao i druge izvore, supruga mi se prilično razumije u zdravu hranu i biljne preparate i ne očekujem da će tu biti problema, jedini problem sam ja sa nelagodom koju ne mogu da prevaziđem.
Hmmm, evo sad za sve koji se stide otići ljekaru jedna preporuka. Mislite li da oni ne znaju anatomiju ljudskoga tijela? Pa sve znaju, pregledali su još kao studenti i stažisti dosta ljudi, svi počinju kao ljekari opšte prakse. Isto ti je i kod medicinskog osoblja. Stavit će ti kateter. A skidat će ga med. sestra. Morat će ti i brijati sve oko anusa. I to radi sestra. Zato nema mjesta stidu. Nagledaju se oni svega. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 11:31   #1911
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Hmmm, evo sad za sve koji se stide otići ljekaru jedna preporuka. Mislite li da oni ne znaju anatomiju ljudskoga tijela? Pa sve znaju, pregledali su još kao studenti i stažisti dosta ljudi, svi počinju kao ljekari opšte prakse. Isto ti je i kod medicinskog osoblja. Stavit će ti kateter. A skidat će ga med. sestra. Morat će ti i brijati sve oko anusa. I to radi sestra. Zato nema mjesta stidu. Nagledaju se oni svega. Sretno...
Kakav crni kateter??? i u šta će ga stavit???
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 11:59   #1912
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Kakav crni kateter??? i u šta će ga stavit???
Pa pisao sam o tome. U mokračni kanal ide. To je neprijatnost naročito kada ga izvade jer onda malo i otekne. Moraš piti uvinog čaja poslije kad odeš kući. Ne sekiraj se ništa u dobrim si rukama, samo malo će ti zajebano biti jer su već vrućine. Operacija nije nimalo lagana i postoperativni period je težak, ali riješit ćeš se problema zauvijek.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 17:20   #1913
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Pa pisao sam o tome. U mokračni kanal ide. To je neprijatnost naročito kada ga izvade jer onda malo i otekne. Moraš piti uvinog čaja poslije kad odeš kući. Ne sekiraj se ništa u dobrim si rukama, samo malo će ti zajebano biti jer su već vrućine. Operacija nije nimalo lagana i postoperativni period je težak, ali riješit ćeš se problema zauvijek.
Uh, na ovo tek nisam spreman, šta misliš može li se ovo izbjeći?
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 17:42   #1914
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Uh, na ovo tek nisam spreman, šta misliš može li se ovo izbjeći?
Ako je teži slučaj i 4. stepen-ne može.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:23   #1915
Nije mi jasno kad netko dođe proktologu sa hemoroidima I. ili II. stupnja zašto se to kirurški ne riješi, ako masti, čepići, prehrana i druge stvari ne pomognu u roku mjesec-dva.
Došao sam do sumnje da žele da ljudi potroše što više novca na razne preparate koji pomažu kod hemoroida (svi se plaćaju) i na kraju završe na operaciji kad hemoroidi dostignu IV. stupanj i kada je postoperativni oporavak dulji nego da su se uklonili u početku.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:36   #1916
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kad netko dođe proktologu sa hemoroidima I. ili II. stupnja zašto se to kirurški ne riješi, ako masti, čepići, prehrana i druge stvari ne pomognu u roku mjesec-dva.
Došao sam do sumnje da žele da ljudi potroše što više novca na razne preparate koji pomažu kod hemoroida (svi se plaćaju) i na kraju završe na operaciji kad hemoroidi dostignu IV. stupanj i kada je postoperativni oporavak dulji nego da su se uklonili u početku.
I ja sam došla do sličnog zaključka, a mislim da je još gora situacija kod privatnika jer redovito prešućuju da postoje bolje metode od njihovih, pa zavlače ljude i po godinu/dvije.
Ovi u bolnicama prednost daju ljudima koji imaju hemoroide viših stupnjeva jer su im liste čekanja prilično dugačke, pa kad bi redovito svima nudili operacije ne bi znali kud sa svima (jer bolnice i dobivaju određeni budžet za određene operacije). Znači, ako u godini dana smiju izvesti samo određeni broj operacija za hemoroide, a broj ljudi koji im dolaze s tim problemima je velik, naravno da će najprije rješavati teže slučajeve.

To je tako sa svim operacijama, nažalost. To poteže pitanje efikasnosti našeg zdravstva, ali to je već druga tema.
Ako netko želi riješiti neki problem jednostavno mora ustrajati u tome. Dođeš doktoru i inzistiraš da ti operira hemoroide i morat će to napraviti.
Iako, klasična operacija je uistinu invazivna i oporavak je malo teži, a hemoroidi se nakon nje vraćaju, pa doktori misle da ako bol nije prisutna i s njima se može živjeti, možda je bolje pokušati izbjeći operaciju.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 18:39   #1917
Ali zato ovo sa laserskim uništavanjem vene duboko u organizmu nije nikakav problem. Tada se prvi i drugi stepen sami povuku kako sam ja shvatio. Tada i nema postoperativnih problema jer to i nije klasična hirurška operacija. Nekada se nisu mogli hemoroidi tako rješavati. Sada mogu i meni je profesor koji me je operisao rekao da je to fantastična metoda i kad bi ljudi odmah u početku dolazili da se to riješi na taj način izbjegli bi sve probleme kasnije... Ali ljudi su takvi da izbjegavaju odlazak liječniku sve dok se ne iskomplicira situacija. Tako sam i ja najebao. A mislio sam proći će od krema... Neće proći, a kad se zakomplicira može biti i jako opasno. Od hemoroida mogu se dobiti polipi. A polipi su prekanceroza... Zato je moj savjet:idite liječniku što prije zbog mogućih komplikacija.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 23:53   #1918
Apsolutno se slažem s tobom, sve to stoji. Ali Tomeku100 nije jasno zašto liječnici pripisuju masti i ostale gluposti, a izbjegavaju operaciju. Zato što:
a) privatnici su koji još uvijek rade klasičnom metodom ili uopće ne operiraju hemoroide, a žele lovu i naravno da pacijenta neće poslati drugome
b) liječnici u bolnicama uistinu rade još uvijek samo klasične operacije koje su teške (u Zg-u samo Merkur izvodi dg hal rar), pa ih izbjegavaju
c) u bolnicama su liste dugačke i pacijent bi sam trebao inzistirati na operaciji inače će dobiti samo masti i lijekove

To je moje mišljenje. A hemorodi I. i II. stupnja se vrlo lagano mogu riješiti i dg hal rar metodom i THD metodom, obje su trajne i neinvazivne. No stvar je baš u tome da ljudi NE znaju za te metode, pa odu liječniku koji im ih ne preporuči. Zato treba istražiti najprije sve mogućnosti i potražiti više mišljenja.
A ako doktor kaže da nešto NE može napraviti treba se dobro informirati jer imali smo primjer na forumu oko nepravilnog tretiranja fisure od kojeg mi se još uvijek diže kosa na glavi.

Treba ići doktoru, treba se malo samostalno prošvrljati po internetu o vlastitom stanju da se doktoru već dođe bar malo informiran i ako se može trebaju se saznati informacije iz prve ruke.

Meni je forum u tome jako pomogao, a mislim da je stanje sad puuuno bolje, ima dosta informacija i ljudi ne preporučaju više samo masti i kremice.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:35   #1919
Pozdrav,

Evo me živ sedam dana poslije operacije. Polako se oporavljam.

Svima, koji imaju probleme, savjetujem da barem provjere na čemu su. Ja, naprimjer, mislio sam da nisam u teškoj situaciji, međutim, ispostavilo se da su 4-ti stepen, trombozirani i sa fisurom. Sad sam to hvala bogu rješio.

Zahvaljujem Lesliju sa kojim sam najviše komunicirao i Dreamland od koje je sve krenulo.
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 21:50   #1920
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo me živ sedam dana poslije operacije. Polako se oporavljam.

Svima, koji imaju probleme, savjetujem da barem provjere na čemu su. Ja, naprimjer, mislio sam da nisam u teškoj situaciji, međutim, ispostavilo se da su 4-ti stepen, trombozirani i sa fisurom. Sad sam to hvala bogu rješio.

Zahvaljujem Lesliju sa kojim sam najviše komunicirao i Dreamland od koje je sve krenulo.
Ma na pomoći se ne zahvaljuje. Glavno je da si se ti riješio napasti. Eto vidiš kako se potvrđuje ono što sam i sam zaključio. Dok se ne otvori i pregleda ni liječnik ne moža da zna šta je u organizmu. Sad fino nemoj da sjediš cijelo ljeto. Ni u ludilu. Jedna forumašica je možda imala baš zbog toga problema sa masivnim krvarenjem. Omest će ti operacija planove za ljeto, ali nema veze strpi se. I samo peri ranu. Stalno ispiri tušem. Rana prije zacijeli kada je čista. To ti je već sve rekao onaj ljekar. Samo se slijepodrži onoga što ti kažu, ne eksperimentiši...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.