Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 19:03   #41
Quote:
facebooksifre77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... Mene zanima jedno pitanje u vezi ove politike i gospodarstva... Imam knjigu od Natase Vulic i Đure Benica i zanima me vase misljenje jel to dovoljno za spremit ispit iz PiG??? Inace idem u ekonosmku skolu tkao da gospodarstvo znam dosta toga (svake godine mi je zakljucna ocjena 5)
tvoja knjiga je za strukovne škole ili za gimnu ?
loliipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:36   #42
Mi u gimnaziji radimo po Beniću, ali obavezna literatura su obojica (On i Fanuko)!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:37   #43
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Mi u gimnaziji radimo po Beniću, ali obavezna literatura su obojica (On i Fanuko)!
i ja doma radim po njima.. ali mi čudna bila još ova autorica koju je neko spomenuo, ali mislim da je to knjiga za strukovne, jer knjiga za gimnu je bez te autorice.
loliipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:47   #44
Pa to je Benićeva suradnica Tako da ne brini, oni su skupa napisali tu knjigu! Meni isto na njoj piše Vulić- Benić!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 20:23   #45
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Pa to je Benićeva suradnica Tako da ne brini, oni su skupa napisali tu knjigu! Meni isto na njoj piše Vulić- Benić!
ali ta knjiga mi je puno bolja nego Faunukova ..
ima puno više i puno bolje je objašnjeno..
tak da oni koji kupuju Benić definitivno
loliipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:13   #46
bok svima.. i ja polazempig.. recite mi koju knjigu da nabavim i sta da ucimm? da li nam mogu stavit pitanje npr o danasnjoj situaciji u hr..???
dorina18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 04:18   #47
Quote:
dorina18 kaže: Pogledaj post
bok svima.. i ja polazempig.. recite mi koju knjigu da nabavim i sta da ucimm? da li nam mogu stavit pitanje npr o danasnjoj situaciji u hr..???
Pozzz,,,obvezna literatura ti je na NCVVO (ispitni katalog iz PiG-a). Što se tiče literature,uzmi si jednu knjigu i internet, jer po njima bi samo za PiG trebalo 5 knjiga. Što se tiče današnje situacije, pisalo je da pratimo aktualnosti, znači može, no više će ti biti stvari tipa odredbe o Saboru, Ustav i slično, znači koje su aktualne, no traju i traju. I naravno sve ovisi ako budu prijevremeni izbori,,,pa se možda ne će tražit da zaokružiš gđicu Kosor kao predjednicu Vlade...
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:27   #48
Mi koristimo od Fanuka knjigu koja se , bar meni , ne čini opširnom ali opet ni pitanja (bar iz dijela Politike) na oglednim ispitima ne djeluju bauk

Nego jel ima tko da je usporedio Benićevu i Fanukovu pa da mi reče trebam li stvarno kupiti Benićevu knjigu ?
robert2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:06   #49
Quote:
robert2808 kaže: Pogledaj post
Mi koristimo od Fanuka knjigu koja se , bar meni , ne čini opširnom ali opet ni pitanja (bar iz dijela Politike) na oglednim ispitima ne djeluju bauk

Nego jel ima tko da je usporedio Benićevu i Fanukovu pa da mi reče trebam li stvarno kupiti Benićevu knjigu ?
imam obje knjige..ali Benićeva mi je puno bolje objašnjena, a i ima mi nekako i više toga za razliku od ove druge..
a gradivo -neke stvari ima u jednoj neke u drugoj, sad ne znam ni ja točno .. ali mislim da će ti bit dovoljna ta tvoja pa još uzmeš ispite koji su se pojavili, ustav i mislim da će ti bit dovoljno da dobru ocjenu
loliipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 16:58   #50
ja koristim jednu knjigu,ali dosta odgovora ne mogu nac u njoj..izgleda da cu se morat potrudit vise nego samo mislila
valeE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:25   #51
bok ljudi... recite mi molim vas kaj mislite jel dobra knjiga od đure benića politika i gospodarstvo za strukovne škole ili baš mora bit za gimnazije?? i jel će bit dovoljno naučit tu knjigu i ustav.... btw,ja bi na novinarstvo... good luck svima
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:45   #52
bok ljudi... dajte mi recite molim vas kaj mislite jel dobra knjiga za pripremat se po njoj od đure benića politika i gospodarstvo za strukovne škole?? i jel će bit dovoljno naučit ustav i tu knjigu... btw,ja bi na novinarstvo... good luck svima
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:09   #53
bok ljudi... dajte mi recite molim vas kaj mislite jel dobra za pripremat se po njoj knjiga od đure benića politika i gospodarstvo za strukovne škole?? i jel će bit dovoljno naučit tu knjigu i ustav.... btw,ja bi na novinarstvo... good luck svima
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:13   #54
Koliko ćeš istih postova još napisat???
Ne mora ti netko istu sekundu odgovorit.

Treba ti knjiga za gimnazije.
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:27   #55
hahaha... sorry,nešto mi je zapelo pa... nije bitno... uglavnom tnx
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:12   #56
meni je gospodarstvo relativno lagano, jer nakon 4 godine ekonomske škole i 3 godine slušanja gospodarstva znam i puno više od potrebnih osnova.. to ču sam nešt sitno proč kroz knjigu, a za politiku planiram naštrebat one potrebne definicije i to.. tipa koliko ima sudaca vrhovnog suda, koliko traje koji mandat i slično jer mi to u ekonomskoj nismo učili..

također pratim vijesti (oduvijek gotovo ) pa mislim da je to nekak dosta.. a i to je izborni pa mi i nije toliki problem da ga i padnem jer mi ni za jedan faks nije nužno potrebno položit ga
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:15   #57
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Tema za sve nas koji je planiraju rasturiti


Kako se pripremate? Mislim ja još ne, sada za praznike uskrsne mislim, ali ono.

Pitanja: Imam obje knjige propisane. Ali što ne moramo znati, znam okvirno što je propisano, ali ono.. po knjigama, što mogu zaobići. I ustav, što točno moramo znati napamet ili već kako?

Ima li još neka dodatna knjiga, vježba itd.?

Ajmo, podjelimo međusobno


I da... sretno svima u lipnju
Ja sam to prošle godine imala na prijemnom na FPZG-u i rasturila. Učila sam noć prije. Ne trebaš sto posto znati pod kojim je člankom što ili znati na pamet. Ako nama nije bilo tad, neće ni vama, a i to bi bila onda čista glupost.
Nauči najvažnije prvesnstveno - zadaće predsjednika, sabora, predsjednika vlade, ali i one s trajanjem mandata tipa na koliko se godina bira državno odvjetništvo, tko je u njemu i sl. Sigurna sam da nije bitno da ja npr. ustavom zagarantirana sloboda govora i sl. - to se podrazumjeva i prebanalno je.
Želim vam sreću
oceann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:20   #58
Quote:
oceann kaže: Pogledaj post
Ja sam to prošle godine imala na prijemnom na FPZG-u i rasturila. Učila sam noć prije. Ne trebaš sto posto znati pod kojim je člankom što ili znati na pamet. Ako nama nije bilo tad, neće ni vama, a i to bi bila onda čista glupost.
Nauči najvažnije prvesnstveno - zadaće predsjednika, sabora, predsjednika vlade, ali i one s trajanjem mandata tipa na koliko se godina bira državno odvjetništvo, tko je u njemu i sl. Sigurna sam da nije bitno da ja npr. ustavom zagarantirana sloboda govora i sl. - to se podrazumjeva i prebanalno je.
Želim vam sreću
ti si ko i ja

zašto nismo upali?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:20   #59
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
ti si ko i ja

zašto nismo upali?
Ja jesam, na novinarstvu sam. Čak sam upala i u linerano plaćanje.
oceann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:32   #60
Quote:
oceann kaže: Pogledaj post
Ja jesam, na novinarstvu sam. Čak sam upala i u linerano plaćanje.
mrš...kaj onda oćeš tu, a prošle godine si mi mjesto uzela?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.