Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2012., 19:59   #461
Quote:
sham kaže: Pogledaj post
Naravno da nam je milo Njeni tekstovi su često pravo osvježenje..

jednostavno zna i umije sa riječima

poput duxa ili sjene ili Mukaffe ili tebe Shady ili (ima sigurno još takvih ljudi, ali nisam stigla sve upratiti-ipak sam i ja nova ovdje)
Sham, siguran sam da i ti umiješ s riječima, ono malo što smo te imali prilike čitati je bilo na razini. Eto, to ti veli "IQ za prestrašivanje" dux. Još se sjećam da si u jednoj rečenici izrekla glavni političko-vjerski problem na ovim prostorima, a to je da se "vjera nacionalizira a nacija sakralizira". Majstorski!
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 20:27   #462
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Eto, to ti veli "IQ za prestrašivanje" dux.
dux, daj zaboravi to, požalit ću što napisah onog dana, zapravo znala sam još dok sam pisala, da ne bu dobro ispalo i da bu ostalo za pamćenje
baš znam u startu pokvarit svaku dobru namjeru, ja sam bed bedova, moje ime je zemlja nigdjezemska...
sad kad je već ispalo kak je ispalo, sad moraš tio netio dodat još ean stih i doradit pa da na koncu ispadne pjesma The Best of Dux
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 21:28   #463
ovako(mi) je najbolje- čitati a ne pisati...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 06:46   #464
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
možda za dlaku preširoka i za mrvu predugačka... al sve u svemu, fotka je...
... mrak mrakova i to niko ne more poreći...
... će da mi oslikaš jedan zid sobe... oću baš tako nešto i oću ruku majstora
Nedavno smo pili kavu u Sarajevu. Interesantan lik. Ali, on dobro crta samo levhe

Koji stil bi odabrala od ova dva?







Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
baš znam u startu pokvarit svaku dobru namjeru,
ja sam bed bedova, moje ime je zemlja nigdjezemska..
Da si bed nebi te Milostivi počastio druženjem sa ljudima Duha i nebi njih počastio druženjem sa tobom.
Gdje je njih osamnaest okupljeno i Njegovo ime, On je devetnaesti. Njegovo oko sve vidi.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 08:25   #465
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
dux, daj zaboravi to, požalit ću što napisah onog dana, zapravo znala sam još dok sam pisala, da ne bu dobro ispalo i da bu ostalo za pamćenje
baš znam u startu pokvarit svaku dobru namjeru, ja sam bed bedova, moje ime je zemlja nigdjezemska...
sad kad je već ispalo kak je ispalo, sad moraš tio netio dodat još ean stih i doradit pa da na koncu ispadne pjesma The Best of Dux
Joj PŽ pa što se bediraš u vezi toga? Nisam to nikako kao nešto loše shvatio, čak mi nekako simpatično došlo. "Naj se sekirat", stvarno nije vrijedno toga.

P.S.
Kad smo kod sekiranja, znaš kako se na engleskom kaže "Sekiro sam se cijelu noć..."?
"I AXED MYSELF ALL NIGHT LONG..."
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 08:26   #466
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post


Jao što je dobar, imam želju ga odmah u avatar staviti, al se bojim da se neće dobro vidjeti...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 10:41   #467
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Nedavno smo pili kavu u Sarajevu. Interesantan lik. Ali, on dobro crta samo levhe

Koji stil bi odabrala od ova dva?









Da si bed nebi te Milostivi počastio druženjem sa ljudima Duha i nebi njih počastio druženjem sa tobom.
Gdje je njih osamnaest okupljeno i Njegovo ime, On je devetnaesti. Njegovo oko sve vidi.
uvijek sam za prvu varijantu, ne bih mijenjala ništa pa ni boje, baš je sve lijepo posloženo
veliš, slika čovjek... pa da, bolje je slikat nek mljet gluposti kako melju neki (ne vi ovdje)
ja sam si mislila nekaj naslikat sama, u nedostatku para jer puno bi bilo oslikat zamalo pa čitav zid... al onda sam se predomislila, bilo mi žao zida

a ja bed mi midlnejm?... ah, to uvijek onako, kako kome, jer ima ih koji me ne vole nikako, al dobro, i to uzimam uljudno, mislim, bilo bi fakat previše očekivati da me vole baš svi planetarci
zapravo, kad si malo bolje zmislim, zapravo i oću da me vole rijetki, to mi onak, persu, nikad ne brkam kvalitetu i kvantitetu

a mislim si da ovdje ima još poneki takav koji si misli za sebe isto, tu je negdi, osjećam na daljinu, samo se skrio psssst
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 11:05   #468
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Joj PŽ pa što se bediraš u vezi toga? Nisam to nikako kao nešto loše shvatio, čak mi nekako simpatično došlo. "Naj se sekirat", stvarno nije vrijedno toga.

P.S.
Kad smo kod sekiranja, znaš kako se na engleskom kaže "Sekiro sam se cijelu noć..."?
"I AXED MYSELF ALL NIGHT LONG..."
dux, oćeš čut tajnu?... daj uho bliže da ne čuju drugi

pšpššžbrš... al nemoj nikom reć, može?

aj jaj jaj vu vašoj gostioni se čovjek fakat more zabavid odmakom od grube stvarnosti

eto sad zaboravih bitno, aš ti sto svemira kad ne moreš obitavat ni u jednom... eh setih se!, pa da, to da olnajtlong, ti si uživao misleći o sebi i svom iq... i nikom nisi tio priznat kak je pasalo, da ne pomisle ljudi da si se sad usput i uobrazio, ha, sam pogodila, aa?
mislih si još onda, sad će dux izvuć svoju skromnost, baš meni u inat

nemaš beda, kad se potroši kak se već potroši i sve drugo, sam ti mene pozofi, zamjenili bumo bateriju nofom (ona ti je već spremna al ni joj još vreme)
a zapravo, pa i ne trebaš mene, imaš tu i više nego dovoljno onih kojima spike leže još i bolje, sam pričekaj da počnu ispaljivati, eto ti odma vatrometa u sto boja, ima da buš istorpediran drito vu orbitu, dux, o tebi ćemo napisati pjesmu, vidjet ćeš svidjet će ti se
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 11:12   #469
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Jao što je dobar, imam želju ga odmah u avatar staviti, al se bojim da se neće dobro vidjeti...
Još je bolja poruka u tigru, o ti koji još uvijek tražiš.
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
uvijek sam za prvu varijantu, ne bih mijenjala ništa pa ni boje, baš je sve lijepo posloženo
Ti ne znaš arapsko pismo a u te dvije slike se nalazi zapisana neka poruka. Ja sam te pitao da odabereš između dva stila, a zapravo me interesiralo tvoje podsvjesno. I ono mi je reklo nešto što me jako raduje. Jednom ću ti možda reći šta je to.

Evo nešto za tebe iz naše predaje: Isus je jednom rekao učenicima: "Onaj tko žudi za ovim svijetom sličan je onom tko pije morsku vodu. Što ju više pije sve više žedni, dok ga ona ne ubije." - šta veliš o ovome?

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
oću da me vole rijetki, to mi onak, persu, nikad ne brkam kvalitetu i kvantitetu... a mislim si da ovdje ima još poneki takav koji si misli za sebe isto, tu je negdi, osjećam na daljinu, samo se skrio psssst
Najbolje je onom koga Bog zavoli, jer Bog tada učini da ga zavole iskreni vjernici a zamrze licemjeri. A znaš li koja je razlika između jednih i drugih i kako se oni prepoznaju i razlikuju? Neka osobina, postupak ih izdaje.. na primjer?

E da.. brat Kalbija je hasul insan. Baš rijedak. I nije licemjeran! Valjalo bi imat jednog takovog da ti povazdan šara zidove...
Pa, kada ih sve išara takovim levhama, onda sve prekreči pa krene šarati iznova neke druge..... ha?!

O Kalbijja, proj' se mača, i dohvati se kista.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 11:20   #470
a sad ozbiljno...

Shady, što zapravo predočavaju levhe?
kaži jer ne volim baunjat guglom u pretraživanju enciklopedija, znaš me već, ja bi radije da ti pričaš
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 11:28   #471
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Evo nešto za tebe iz naše predaje: Isus je jednom rekao učenicima: "Onaj tko žudi za ovim svijetom sličan je onom tko pije morsku vodu. Što ju više pije sve više žedni, dok ga ona ne ubije." - šta veliš o ovome?
ne sjećam se da tako nešto stoji u NZ, dapače reći ću da ne stoji, a opet, podsjeća na nešto što bi Isus lako dao za primjer jer on je uvijek volio ljudima dati nešto iz njihova stvarnog života, po tome je bio poznat, izvrsno je znao kojim točno načinom treba pojašnjavati ljudima a da bude odmak u to vrijeme od farizejskog il saducejskog filozofiranja, osobito ovih drugih jer ti su bili baš na glasu filozofskih provokatora
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 11:40   #472
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Najbolje je onom koga Bog zavoli, jer Bog tada učini da ga zavole iskreni vjernici a zamrze licemjeri. A znaš li koja je razlika između jednih i drugih i kako se oni prepoznaju i razlikuju? Neka osobina, postupak ih izdaje.. na primjer?

E da.. brat Kalbija je hasul insan. Baš rijedak. I nije licemjeran! Valjalo bi imat jednog takovog da ti povazdan šara zidove...
Pa, kada ih sve išara takovim levhama, onda sve prekreči pa krene šarati iznova neke druge..... ha?!

O Kalbijja, proj' se mača, i dohvati se kista.
znam da svijet lako zamrzi pravog vjernika, jer nije svijetu lako s takvim, jer ovaj, ne samo da znanje i vjeru ima, neg mu i stav takav da je teško njime manipulirati

nego, tak znači, Kalbija je... a što je to u prijevodu?
ovako kako zvuči, bit će da moram imat velku kuću s puuuno zidova
mah, kad bi osliko sve unutarnje, dala bi mu i da oslika fasadu, ak zna i umije, al ak zezne (jer s fasadom nema zezancije) onda mi dužan novu al ovaj put bez šale i onak kak ja velim
što misliš, jel bi se usudio fasadu taknut?

da ga pitamo?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 12:07   #473
Pa, morat ćemo. Ja to stvarno ne znam, pa najbolje neka ti sam kaže smije li.
Ujedno, on ti može bolje od mene objasnit i što su levhe i šta u biti predočavaju.
A može ti objasniti i Zehra ako naiđe.. ili tadždž... ili bluebird.

A šta znači kalbijja? Kalb, to ti je srce. Srce u vjernika ima oči.
A srce onih koji sumnjaju, je mišić koji pumpa krv dok ne stane.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:18   #474
Talking deja vu

ovaj "scenario" mi pomalo poznat:

I najobičnijem laiku nameće se pitanje, je li Hodžić financiran preko militarističkih isključivih skupina koje bi trebale muslimanima zagorčati život u Hrvatskoj? Činjenica je da je našao plodno tlo u Jovanoviću koji – prema svim pokazateljima – od progona kolege i mahanja crvenom knjižicom – nije želio Hrvatsku! Kad se zatvori krug i naprave poveznice, onda se muslimani uistinu trebaju zapitati – tko je Amir Hodžić? Kako bi se oni osjećali da netko od kršćana kreira nastrano i protiv volje roditelja učenje njihove djece u Istambulu, Ankari, Teheranu ili drugdje? Tko ima na to pravo koje je sebi uzeo „plaćenik“ Amir Hodžić? Uzeo ga je jedino Jovanović koji se 1990. fotografirao sa Slobodanom Miloševićem!
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 13:49   #475
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
A može ti objasniti i Zehra ako naiđe.. ili tadždž... ili bluebird.
ok, kad već ne moreš ti, a onda ostaviš prostor drugima...
lijepo od tebe, dragi moj profesore

fali mi Zehra, nju ipak poznajem bliže u srcu, a što pak ne znači da drugima ne dajem istu priliku...
recimo, ona zna proizvesti baš nešto da se osjetim paf, ko onda kad me nonšalantno nazvala 'pravoživotna' a ja posle cijeli dan mislila jel se to ona zafrkava samnom

ima ovdje tako dragih ljudi da je prosto nemoguće riječima opisati...

K. je već pitan preko tebe, javit će se on kad stigne i ak mu paše, neće pomislit da pričamo bez njegovog prisustva dok mu spominjemo ime
barem se nadam da neće, zamjeriti

a tebi, profa moj, šaljem ean
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:33   #476
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
a sad ozbiljno...

Shady, što zapravo predočavaju levhe?
kaži jer ne volim baunjat guglom u pretraživanju enciklopedija, znaš me već, ja bi radije da ti pričaš
levh znači ploča tabla...

posao pravljenja levhi je jedna vidi ibedeta...

Islam je vjera riječi u punom smislu...
moć slova nije samo da pravi riječi nego da bude slikovito samo po sebi
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:40   #477
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
posao pravljenja levhi je jedna vidi ibedeta...
hm.. a što je to Ibadet?! Pojma nemam što to znači?!

...

Zadnje uređivanje Shady : 30.12.2012. at 21:52.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:48   #478
shady@

hvala na rojžicama, kako veli pravi život, i za gledat i slušat i mirišat, prava sinestezija. samo kad bih znala i što piše na onim slikovnim porukama, kao da gledam japansku kaligrafiju, prekrasno, a ne razumiješ. zapravo, intuitivno znaš, osjetiš kakvo je, a ne znaš što je. a onda mi se probudi neki crv i pohlepa i hoću sve. kaj buš, ponekad usprkos godinama strpljenje ne nadvlada (čitala sam, ima u onim mudrim porukama i ona o strpljivosti). no bit će jednog dana, sve će se složiti onako kako treba. hvala.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:04   #479
Prostora molim, stigla je draga mi maherica.

Hajde za početak, šta intuitivno vidiš u prvoj slici a šta u drugoj? šta duša kaže... osjećaj?

Isto, koju bi od one dvije slike odabrala ako bi birala jednu? Brijem da bi obe?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:06   #480
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Prostora molim, stigla je draga mi maherica.

Hajde za početak, šta intuitivno vidiš u prvoj slici a šta u drugoj? šta duša kaže... osjećaj?

Isto, koju bi od one dvije slike odabrala ako bi birala jednu? Brijem da bi obe?
1. oprez. tanka granica između sigurnosti i straha. poticanje na staloženost, preciznost, vježba, treba vježbati da ustabilimo i vidik i samog sebe u svemu. ravnoteža koja nam širi pogled i spoznaju, treba truda i napora, da, i kad shvatimo, dobijemo osobnu sigurnost, ne valja zato dignuti glavu preponosno. ponos je samo lukavo obrazložena taština. ono što osjetimo u sebi je najdragocjenije: duševni mir. potpuna svjesnost. prisutnost. a tako elegantno i stabilno stojimo, u svemu tomu oko nas. bez prevage, bez suvišnosti. skladan slijed prelijevajućih linija, nježnih, a opet preciznih kao pero, koje nas stapaju sa stvarnošću.

2. ovu bih sliku mogla promatrati s dvije strane. vanjske. unutarnje, kao da sam ja sama. sa strane promatrača, ako izuzmemo heraldičku postavu (neminovno je asocijacija na vjekovnu simboliku ekspanziije), ukazuje na rešpekt, traženo poštovanje, dužnost, poziv na odluku, neminovnost, jer je ne donosimo sami. ne, ne, ovdje je neka snaga koja će nas opandrljiti šapetinom, i krvarit ćemo iz rana dobijenih neposluhom i nerazumom. to čak nije strah, nego bespogovorno povinovanje neminovnom. isto tako poticaj na osobnu hrabrost, uz delikatnu podložnost jačem.
no, ne bih osobno tako gledala sliku. radije bih se našla u tom snažnom tijelu, staloženog, odmjereenog stava, svjesna vlastitih napetosti, pozornosti. ne bih tražila od nikog ništa, ne, samo bih pokazala ono što jesam. ono što jest. izvan mene ima još toliko drugih stvari, da, to prepuštam da drugi vide, svjesna itekako da ih ima, da su tu. pa ni ja ne bih bila tu da ne postoji i ta nenaslikana scenografija. ipak, ima nešto uznemirujuće u tom palucavom jeziku i ispruženim pandžama. ne bih tako. ostalo bi sve samo na glatkoj površini duž cijelog tijela, cjelina gipkosti i neiskazane snage, unutar koje su uzbibane oštre šare za one koji ne znaju kako se prilazi. i onda prestaje sva heraldika i simbolizam, stvari su zapravo vrlo jednostavne.

eto, malo sam osjećala, ne s namjerom da napipam što se od mene očekuje, nego sam se naprosto prepustila dojmu. slike su zapravo jin i jang, vječito traženje između mudrosti i snage. jer jedno bez drugog ne ide. tek kad se prestanu natezati te dvije svađalice, onda tek postajemo približno cijeli.

i molim te, nemoj me protežirati ovdje na bilo koji način, tu sam samo povremeni gost, ponekad mi se čini da ne bih mogla sudjelovati kak spada. zato gledam, uživam i učim.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.