Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 23:24   #1
Kako kupiti stan, kucu, nesto ( s cime)

Pozdrav svima. Zanima me sto bi vise glava forumskih reklo na slijedeci problem. Naime obitelj i ja zivimo u kuci u vlasnistvu punice. Stvari i odnosi su takvi da izgleda da tu vise ne mozemo zivjeti( necu ulaziti u to jer je koma prica) i trebali bi novi zivotni prostor na podrucju N. Zagreba. Je li to moguce ostvariti i kako sa zajednickim primanjima cca 9k kn? Ima nas troje od kojih je jedno malo bebasto. Ima li tko kakva iskustva slicna? Thnx!
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:44   #2
Pa, o tome bi se moglo raspravljati danima... Ako mislite biti podstanar, onda ne bi trebalo biti problema.
Ako mislite nesto kupovati... Brrr, situacija je danas prilicno konfuzna po tom pitanju. Balkoni padaju sami od sebe, plafoni takodje... Uzas.
No, najbolje je sjesti za stol i razmotriti sve svoje mogucnosti. Poslije vidjeti medju svojim prijateljima ima li slicnih situacija.
Treba razmotriti sve mogucnosti, jer je najmanji problem otici, dignuti kredit i kupiti stan koji ne valjda nicemu a placacete ga iducih 25 godina.
Sa druge strane, treba imati u vidu mogucnost- obzirom da zivite u kuci, nekakve podjele uz neko renoviranje, adaptaciju ili tak nesto slicno...
Kako god, nemojte se samo zaletati.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:41   #3
pa da ne idem off topic. mogucnosti podjele nema, tako da i adaptacije otpadaju. vidio sam otpali balkon.brrrr.uzasavam se toga isto kao i azbestnih ploca koje su mi sad djetetu nad glavom.podstanarstvo nam se cini kao novcano isto kao da placam svoj stan a rijesio sam problem.slazem se da treba bit cool i polako.thnx
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:49   #4
hm,a koliko punica ima godina?
mislim,samo razmišljam ako ima 105 možda neće još dugo

stavi si cijenu nekretnine i ratu na papir pa usporedi s stanarinom u najmu
također uzmi da ćeš u kupljeni stan trebati i namještaj/aparate kupiti

zatim ovisno o poslu možda pogledati i neki stan u blizini posla,štedi se put (novčano možda,vremenski sigurno)
ili nagovoriti punicu da ode u dom
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 03:04   #5
Zvučat će grubo, ali s 9000 kuna ukupnih primanja za tročlanu obitelj s malom bebom se ne kupuje stan. To jednostavno nije dovoljno novaca.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:17   #6
Quote:
pitalo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanima me sto bi vise glava forumskih reklo na slijedeci problem. Naime obitelj i ja zivimo u kuci u vlasnistvu punice. Stvari i odnosi su takvi da izgleda da tu vise ne mozemo zivjeti( necu ulaziti u to jer je koma prica) i trebali bi novi zivotni prostor na podrucju N. Zagreba. Je li to moguce ostvariti i kako sa zajednickim primanjima cca 9k kn? Ima nas troje od kojih je jedno malo bebasto. Ima li tko kakva iskustva slicna? Thnx!
Pokusaj si sam(a) malo izracunati...cak i ako su cifre grube...za rezije ce trebati barem 2,000 kuna, prijevoz, hrana, zdravstveno, osiguranje, odjeca itd barem $5,000 kuna...znaci za stan bi vam ostalo 2,000 kuna mjesecno (i to je ako nema nikakvih nepredvidjenih troskova, kojih naravno uvijek ima i ako nikad ne izadjete van i pojedete barem sladoled)...

sta 2,000 mjesecno moze kupiti? mozda stan od 50,000 eura (nisam gledao ni tecaj ni kamate ni cijene stanova bas), sto je nista sto bi zadovoljilo troclanu obitelj...mozda uskoro ali sada jos ne. Podstanarstvo vam je za sada najbolja i najjeftinija opcija.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 23:16   #7
Quote:
pitalo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanima me sto bi vise glava forumskih reklo na slijedeci problem. Naime obitelj i ja zivimo u kuci u vlasnistvu punice. Stvari i odnosi su takvi da izgleda da tu vise ne mozemo zivjeti( necu ulaziti u to jer je koma prica) i trebali bi novi zivotni prostor na podrucju N. Zagreba. Je li to moguce ostvariti i kako sa zajednickim primanjima cca 9k kn? Ima nas troje od kojih je jedno malo bebasto. Ima li tko kakva iskustva slicna? Thnx!
Neznam zasto trazis ..."novi zivotni prostor na podrucju N.Zagreba....", mislim, ako sam dobro shvatila da vam je odvajanje od punice najbolje rjesenje, zasto to mora biti N. Zagreb? Ako se radi o djetetu: mi smo mnogi u djetinjstvu promjenili vrtice ili skole zbog preseljavanja pa nismo umrli, djeca se ionako brzo prilagode. Ako se radi o vama odraslima : nebiste bili ni prvi ni posljednji koji putuju malo dalje na posao. Odnosno, zelim ustvari reci, da zasto ipak ne pokusate naci neku manju kucicu, mozda i stancic, malo izvan Zagreba gdje su cijene barem duplo ili troduplo manje. Onda ni rata kredita nije uzasna. Osobno sam upoznala covjeka koji zivi u Cazmi, a radi u Zagrebu. Znaci, i to je za ljude. Mozda i ne mora biti toliko daleko, bitno je da imate prijevoz, ima i udaljenijih naselja i mjesta gdje uredno vozi ZET ili sl.
Zbog financija moras napraviti kompromis, odnosno ne uvjetuj si lokaciju, preveliku kvadraturu niti luksuzno stanje. Nadju se kucice od 50-60-tak kvadrata. Za vas troje dosta. Pa polako dalje...uredjujes, prosirujes i sl.
mirjanazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 07:54   #8
Quote:
mirjanazg kaže: Pogledaj post
Zbog financija moras napraviti kompromis, odnosno ne uvjetuj si lokaciju, preveliku kvadraturu niti luksuzno stanje. Nadju se kucice od 50-60-tak kvadrata. Za vas troje dosta. Pa polako dalje...uredjujes, prosirujes i sl.
Samo ljudi u udaljenim lokacijama uvijek moraju imati automobil, te na dan potrose jos sat dva ekstra samo na putovanja, a o troskovima da ne govorimo. A u gradu, makar to bio i novi zagreb, mozes savrseno funkcionirati s biciklom.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 12:48   #9
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
Pokusaj si sam(a) malo izracunati...cak i ako su cifre grube...za rezije ce trebati barem 2,000 kuna, prijevoz, hrana, zdravstveno, osiguranje, odjeca itd barem $5,000 kuna...znaci za stan bi vam ostalo 2,000 kuna mjesecno (i to je ako nema nikakvih nepredvidjenih troskova, kojih naravno uvijek ima i ako nikad ne izadjete van i pojedete barem sladoled)...

sta 2,000 mjesecno moze kupiti? mozda stan od 50,000 eura (nisam gledao ni tecaj ni kamate ni cijene stanova bas), sto je nista sto bi zadovoljilo troclanu obitelj...mozda uskoro ali sada jos ne. Podstanarstvo vam je za sada najbolja i najjeftinija opcija.
kakva je ovo računica majketimile
kakve vi to režije plaćate od 2000kn??
meni ne premašuju 800kn-NIKAD.
ovo ostalo se slažem...ali ima se mjesta i tu za uštedu, barem malu...
A za ratu od cca 3000kn se na 30 god može dignuti kreda od 75.000€. Nije nešto, ali za te pare se može uzeti 40-ak m2 što i nije loše za tročlanu obitelj.
Iako, sve je to jako gusto i daje vrlo malo prostora za manevre...i nedajBože, netko ostane bez primanja - u banani ste.
Radije probajte ako je ikako moguće stvari barem donekle izgladiti s punicom. Jer računica neće puno bolje izgledati ni s podstanarstvom...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 23:17   #10
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Samo ljudi u udaljenim lokacijama uvijek moraju imati automobil, te na dan potrose jos sat dva ekstra samo na putovanja, a o troskovima da ne govorimo. A u gradu, makar to bio i novi zagreb, mozes savrseno funkcionirati s biciklom.
Ja sam govorila o udaljenijim mjestima za koje sam naglasila sa javnim prijevozom,ima takvih, a ima i dosta ljudi koji se koriste iskljucivo njime. A sto se tice izgubiti sat-dva na putovanja, ako se mora zato sto je cijena nekretnine bila daleko niza ( vidi gore: 1.problem im je novac ), odnosno odvajanje od punice (vidi gore: to im je najveci problem) zasto se ne bi zrtvovali za svoj mir i svoja 4 zida? Ili im ti mozes srediti da kupe kvadrate nekretnine u Novom Zagrebu po cijeni kvadrata nekog udaljenijeg mjesta?
mirjanazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 03:33   #11
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
kakva je ovo računica majketimile
kakve vi to režije plaćate od 2000kn??
meni ne premašuju 800kn-NIKAD.
Racunica je bila odokativna ali eto:
struja 500
grijanje 500
voda 250
smece 70
telefon 80
tv + kablovska 150
internet 100
mobitel 150

Pa za svaki slucaj sam zaokruzio na 2,000


Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
A za ratu od cca 3000kn se na 30 god može dignuti kreda od 75.000€. Nije nešto, ali za te pare se može uzeti 40-ak m2 što i nije loše za tročlanu obitelj.
Ja sam pretpostavio da ostane 2,000 a ne 3,000 i 40-tak kvadrata je JAKO LOSE za troclanu obitelj. Ako netko mora dici kredit koji ce mu potrositi do zadnje kune i onda zivjeti u 40 kvadrata...bolje je ici u podstanare i u veci stan. Pa 40 kvadrata nije ni dvosoban stan (ma koliko se developeri trudili to prikazati kako je)...svi troje spavati u dnevnoj sobi, i ne imati vise djece, stvarno, "rjesavanje" stambenog pitanja...radije bi zivio na klupi u parku...jeftinije i vise mjesta.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 09:08   #12
a još niste uračunali da i taj stan treba namjestiti s nečime,ili će spavati na podovima?
morgen pa što ti doma imaš da su ti toliki računi?

evo za 2 osobe troškovnika (što ćeš kad sam cicija pa pišem )
struja 150 kuna max
voda 70-100 kuna max
plin 100
smeće(i ostale komunalije zg holdinga ) 130 kn
telefon+internet 215 kuna (malo zovem s telefona,alternativni operater)
pričuva 140 kuna
mobitel im je dosta 50 kn mjesečno, tek da imaju ako njih neko zove 2x50=100

tako da je to cca 1000 kuna (i ja sam dodao )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 26.09.2009. at 09:16.
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 09:10   #13
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post


Ja sam pretpostavio da ostane 2,000 a ne 3,000 i 40-tak kvadrata je JAKO LOSE za troclanu obitelj. Ako netko mora dici kredit koji ce mu potrositi do zadnje kune i onda zivjeti u 40 kvadrata...bolje je ici u podstanare i u veci stan. Pa 40 kvadrata nije ni dvosoban stan (ma koliko se developeri trudili to prikazati kako je)...svi troje spavati u dnevnoj sobi, i ne imati vise djece, stvarno, "rjesavanje" stambenog pitanja...radije bi zivio na klupi u parku...jeftinije i vise mjesta.
a gle ja sam svojim starcima zivjela u garosnijeri od 30kvadrata do svoje 11godine... pa kaj sad... kad su mogli su digli kredu zakopali se u govna da imaju dvoiposobni jer je brat dosao nakon preseljenja. i stisli smo se kak smo znali i umjeli u toj garsonijeri, a ja sam uvijek dovlacila coporluk prijatelja i moja mama je to tolerirala. ali gle kad nemas za bolje, a zelis svoj mir se stisnes i pregrizes. manji stan ces uvijek moc prodat ako situacija postane bolja pa se okrene neka dodatna lova.


konkretno danas sa suprugom pucam na maksimalno 100kvadrata kuce i preko tisucu kvadrata okucnice, ali mi necemo zivjet u zagrebu vec u okolnom mjestu povezanom zetom pa cemo tako putovat(ili auto-nebitno). dakle racunaj za dvoje, trenutnih ohoho zivina i brata koji se planira doseliti za par godina


i treca stvar,suprugov tata zadnjih osam godina putuje svakodnevno relacija karlovac-zagreb. zivi sa zenom u karlovcu(ona je tamo zaposlena), a kad se zatvorilo radno mjesto koje je radio u karlovcu imao je na izbor ili raditi u zagrebu ili dati otkaz. odlucio je raditi u zagrebu i ne preseliti se tu jer mu je karlovac puno manje stresan, a i imaju jednoiposoban stan u kojem zive odkad su ozenili- dakle sin je imao svoju sobu , a oni su spavali u dnevnom boravku(a tako je i dan danas jer sinova soba sluzi kao spremiste knjiga ). mislim da stan nema vise od 50kvadrata ,ako i toliko

i sto se tice tog putovanja, pogotovo ako je firma voljna placat, ljudi iz ovih okolnih mjesta imaju manje do posla nego neki ljudi koji i zive i rade u zagrebu. tako da u principu sve je to u necijoj glavi.

osobno kad gledam kako mi se mama zakopala u kredite i kako se rata samo dize i dize, i kolegica sa paso-kava vec muku muci jer im je i rata za auto i rata za stan otisla skupa preko 200kuna vise od onog kaj su placali do nedavno.


kako kupiti stan? dobiti na lutriji


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a još niste uračunali da i taj stan treba namjestiti s nečime,ili će spavati na podovima?
morgen pa što ti doma imaš da su ti toliki računi?

struja 150 kuna max
voda 70-100 kuna max
plin 100
smeće(i ostale komunalije zg holdinga ) 130 kn
telefon+internet 215 kuna (malo zovem s telefona,alternativni operater)
pričuva 140 kuna
mobitel im je dosta 50 kn mjesečno, tek da imaju ako njih neko zove 2x50=100

tako da je to cca 1000 kuna (i ja sam dodao )
nu i sad si post editirao pa si me sprcao da i ja editiram svoj dvaput

a gle sto se tice namjestanja, u klinac i to se da stedljivo namjestit. ima uvijek kuhinja na akciji. nece biti savrseno al ce imat ono sto zele svoj mir. pa kad banka malo otkine od vrata lako ce kupovat malo po malo, nije da moraju odjednom sve opremiti. ormar dva, krevet stol stolice kutna kuhinja. za dijete valjda imaju jer su sigurno morali kupovati za dijete i kod punice.

ili kao sto je netko reko lizati punici guzicu i pregristi govno


fala bogu kaj imamo lovu za strane za kucu(ostaje nam kreda za namjestanje i evenutalno neki novi autic))
ne bi nikad si sa svojim vise zivjela,a bogme ni sa njegovima. i tako se medusobno svi najbolje slazemo
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku

Zadnje uređivanje sowuljaga : 26.09.2009. at 09:19.
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 09:32   #14
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
Racunica je bila odokativna ali eto:
struja 500
grijanje 500
voda 250
smece 70
telefon 80
tv + kablovska 150
internet 100
mobitel 150

Pa za svaki slucaj sam zaokruzio na 2,000
Ma kakve su to racunice za struju i grijanje? Moja sestra ima podno grijanje i kuhanje na struju, jest da je stan od 30 kvadrata, ali ima 250 kn ratu struje tijekom cijele godine. Da je i 500 kn za veci stan, otkud jos 500 za grijanje, pogotovo na neki jeftiniji energent. 250 kn za vodu? Pa kolko potrosis, 25 kubika vode? Na sta?

Osim toga, u situaciji kad gledas da kupis maksimalno velik stan koji si mozes priustiti, potrositi 500 kn mjesecno na telefone i televiziju je suludo.

Zadnje uređivanje F10EXX : 26.09.2009. at 09:37.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 10:20   #15
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
kakva je ovo računica majketimile
kakve vi to režije plaćate od 2000kn??
meni ne premašuju 800kn-NIKAD.
Kaj ti živiš u Benkovcu u štali da plačaš 800kn režije?



a ti si zaboravio osnove kulturnog raspravljanja?

pripazi malo kako se razgovaraš
hvala

Zadnje uređivanje atlantis : 28.09.2009. at 09:06.
bojan111111 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 26.09.2009., 17:14   #16
pa evo ja živim u novogradnji u zagrebu i s internetom i mobitelom ne prelazi 1000 kuna, na trosoban stan (s 3 televizora u stanu,2 kompjutera, koji su praktički stalno upaljeni jer radim od doma )
zgrada ima super izolaciju tako da sam preko ljeta možda 2 put klimu upalio,a zimi je stalno na 20 termostat

ne znam što sam editirao više,sorry
(javi na pm pa možemo to tamo rješiti )

gle netko će putovati,netko unajmiti stan i bit će mu jednostavnije i jeftinije (i imati više vremena) to ovisi od osobe do osobe

ako firma plaća i nalazi se u stupnik on sigurno dođe prije nego netko iz šestina na posao
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:09   #17
Da odgovorim ovima koji se cude na rezije...nemojte biti toliko kratkovidni pa racunati kolike su rezije DANAS (kao sto su korisnici promjenjivih stopa to radili) vec pokusajte uracunati sta ce biti SUTRA...kada malo dijete odraste i pocne koristiti vise i vode i struje i kada neminovno (jer to kod nas tako ide) poskupi i stuja i grijanje i voda...prirodni plin je skoro na rekordno niskoj cijeni na svjetskom trzistu (pa i onda nam povisuju grijanje) a sta ce biti kad se malo digne...kao i uostalom racunica za sve...koliko god da je nesto danas, dodajte si plus x posto da kasnije ne bi bilo "nismo znali".
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:19   #18
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
a gle ja sam svojim starcima zivjela u garosnijeri od 30kvadrata do svoje 11godine... pa kaj sad...
to sto onda tvoji nisu imali kredit...jedno je zivjeti u krletki i placati i zadnju kunu za to a drugo je ne placati (toliko) jer...vjerujem da je to bilo prije vise od 10 godina a onda je rijetko tko dobio stambeni kredit tako da vjerujem da su tvoji zivjeli u malome ali nije bilo financijski stisnuto...kada su uzeli kredu za dvoiposobni opet druga prica...stislo se ali barem dobijas nesto u zauzvrat, sto je adekvatno za porodicu (vise prostora)

I manji stan ces uvijek moci prodati samo onda ako ga nisi preplatila...tako da bas nije "uvijek".

Nema apsolutno nikakvog smisla financijski upasti u govna za stan koji je premali.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:18   #19
Haj! dakle par cinjenica. N Zagreb da bi se zadrzalo koliko toliko priblizno isto vrijeme puta na posao. Okay rezije i to. Plin sada je najjeftiniji energent ali ako se opet netko sjeti zatvorit pipu? I naravno trebati ce platiti izgradnju novih plinovoda mimo problematikusa a novo skladiste i tako to sve... no sve to odredjuje netko drugi van RH pa je o tome bespredmetno razgovarati nama smrtnicima. Drugi grad, razmatrali smo ali toliko je cons a malo pros da pada u vodu (put, troskovi, amortizacija i nabava auta, vrijeme) a sto je najvaznije u drugom gradu nemam nikog svog. Ne znam da li bih mogao dijete ostaviti u vrticu u cca Karlovcu i da nikog tam nemrem nazvati i poslati da vidi kaj teta u vrticu ima kao problem a ja 50 km daleko...uf. sigurno ne.
Slazem se da i mali broj kvadrata (ono celjad nije bijesna kuca nije tijesna) bi bio ok. Ali primjerice vidim stan 43 kvadrata i nude ga za 75000 EUR. lokacija mi odgovara, na manji prostor bih se naviknuo ali brate mili kad sve pobrojim ostane mi za obleku, sitnice, daily bread, mobitel (imam mob od 150 kn i trosim 50 kn mjesecno), vitamine kad se prehladim, gablec i sl. cca 1400 kn (ako) a htio bih ponekad u kino (sta cete razmazeni smo:-) i to tako do mirovine.Jesus! najgluplje mi to kaj ne vjerujem da ako svi mi zadrzimo poslove da ce nam tako skoro bit bolje. sjecam se i prije recesije nije sve cvjetalo...
pitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:39   #20
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
to sto onda tvoji nisu imali kredit...jedno je zivjeti u krletki i placati i zadnju kunu za to a drugo je ne placati (toliko) jer...vjerujem da je to bilo prije vise od 10 godina a onda je rijetko tko dobio stambeni kredit tako da vjerujem da su tvoji zivjeli u malome ali nije bilo financijski stisnuto...kada su uzeli kredu za dvoiposobni opet druga prica...stislo se ali barem dobijas nesto u zauzvrat, sto je adekvatno za porodicu (vise prostora)

I manji stan ces uvijek moci prodati samo onda ako ga nisi preplatila...tako da bas nije "uvijek".

Nema apsolutno nikakvog smisla financijski upasti u govna za stan koji je premali.
adekvatno za porodicu u kom smislu? da dan danas placam mami redovito ratu kredita(ne zivim s njima,planiram svoju kucicu). gle znaci uvijek sam mogla biti jedinica(mom suprugu nist ne fali tako ocito) i mogli smo ostat zivjer u garsonijeri, jer ono kaj se kasnije dogadalo(necemo o tome javno) uglavnom krediti moje mame prelaze dva puta njena primanja
p.s. tada se preko plive moglo dobiti kredit za rjesavanje stambenog pitanja kao njihov zaposlenik(i baka i ata) po jako oke uvjetima-e al kad su moji dizali kredu za veci stan toga vise nije bilo

a s rezijama pretjerujes(moze 500kuna gore). dobar dio ljudi ima 2500kuna placa, oni ce zivjeti od ljubavi pretpostavljam?ali mene sad zanima specifikacija tvojih rezija, znaci kakvo grijanje(toplana gradski plin etc.), kaj sve to imate na struju za tu cifru?!

gle ja platim stan,hranu ziviotinje,(robu po sezoni kako mi kada i sto treba, sminku, knjige) i pokrijemo se s 5000kuna mjesecno-ostatak mogu komotno metat na stranu(dakle ostane mi za nekakvu ratu kredita), dio otpadne na jednu tocku dok ne bude mojoj mami malo lakse. ali dakle ono sto ti hocu rec, je da se stisnemo i ni kao dijete nisam morala imat sve niti sam trazila(ne moram imat deset hlaca, dovoljno mi je dvoje plus dvoje od odijela pa dok traju traju).

@autor topica.
gle tebi nitko nije rekao da trebas ici u karlovac,ali neka selendra juznije novog zagreba pa imas., ne mora biti karlovac, imas jasku evenutalno, veliku goricu koja ima jako dobru povezanost ili neki jetiniji kvart u okolici posla
gle u kino ako idemo, idemo srijedom kad je u pol cifre(imam flat i to je jedino gdje ne stedimo je taj vrazji internet i sve skinem cim mi se pojavi u dobroj kvaliteti pa uvuceni u krevet pogl3edamo filmeke napravimo svoje kokkice ili tortilje),ne idemo svaku srijedu vec kad oboje mozemo i ok u biti za dvije karte normalne cijene dobijemo sokove gratis-ne moram jest ni kokice ni tortilje svaki put-nekad jedemo, u vecini ne jer mi jednostavno ne pasu). s prijateljima koji su jos uvijek studosi idem u srijedu u kino dobro njima dobro meni. dakle postoje manevri za ustedu.
ali radi se da ti bi ovo,al ne bi bio kompromisniji(gle jasno mi je,nismo svi isti)-uvijek ti preostaje podstanarstvo kao opcija i gazda koji kad mu pukne te bez ugovora moze izbaciti kad mu se sprdne.
ja osobno bi radije pojela govno(znaci maskismalno stedila) i otisla u okolicu zagreba nego zivjela sa svojim starcima/njegovim(ma koliko su mi njegovi dragi) jer smatram da svatko ima pravo na svoju privatnost i svoj zivot i da mi netko jednog dana nabije na nos da ja zivim u njenoj/njegovoj kuci.
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.