Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 12:05   #1001
može i meni pomoć?
treba mi za maturu

1.zadatak:

8sin^2x-3sinxcosx+cos^2x=3

2.zadatak:

log po bazi 1 (1+ log po bazi 2(1+kog po bazi 2 od x))=1

3.zadatak:

log po bazi 2 od x + log po bazi 8 od x + log po bazi 16 od =19/36
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 16:54   #1002
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
1.zadatak:

8sin^2x-3sinxcosx+cos^2x=3
8sin^2x-3sinxcosx+cos^2x=3(sin^2x+cos^2x)

5sin^2x-3sinxcosx-2cos^2x=0 /cos^2c
5 tg^2x-3tg x-2=0
Dalje rješavaj kao kvadratnu jednadžbu.
Quote:
2.zadatak:

log po bazi 1 (1+ log po bazi 2(1+log po bazi 2 od x))=1
Logartitam po bazi 1 ne postoji. pretpostavljam da je i tu baza broj 2.

pa se rješavaš jednog po jednog logaritma po na slijedeći način (log_a x=y <==> x=a^y): 1+ log po bazi 2(1+log po bazi 2 od x)=2^2
log po bazi 2(1+log po bazi 2 od x)=1
1+log po bazi 2 od x=2^1
log po bazi 2 od x=1
x=2
Quote:
3.zadatak:

log po bazi 2 od x + log po bazi 8 od x + log po bazi 16 od =19/36
Svedi sve na bazu 2

log_2 x+log_8 x+log_(16) x=19/36

log_2 x +(log_2 x)/3+(log_2 x)/4=19/36 itd... (zbroji i sredi te antilogaritmiraj)
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:50   #1003
jel mi može neko pomoć oko ovog zadatka. riješila san ga al ne znan jel mi točan

"Uređaj za promatranje Newtonovih kolobara u reflektiranoj svjetlosti sastoji se od plankonveksne leće. Ona se svojom zakrivljenom plohom naslanja na ravnu staklenu ploču. Ako je leće odozgo (gotovo okomito) osvijetljena crvenom svjetlošću ("lamda"=0.68mikrometara), polumjer 20-tog tamnog prstena je r=1 cm. Nađi polumjer R zakrivljenosti leće."
Stupsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:13   #1004
Trebala bi pomoc oko ovih zadataka iz fizike:

1. Dvije konvergentne leće žarišnih daljina f1=10cm, f2=12cm nalaze se jedna ispred druge na optičkoj osi na udaljenosti 30 cm. Kolika je žarišna daljina takvog sustava? Lećama zamjenimo mjesta. Kolika će tada biti žarišna daljina sustava?

2. Radio-antena emitira radio-valove frekvencije 1 MHz snagom P=1 kW. Koliko fotona emitira u sekundi?

3.Koliko je zareza po 1mm difrakcijske rešetke ako se u spektru prvog reda zelena linija žive (λ=546.1pm) vidi pod kutom19⁰i 8'?
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 18:34   #1005
Jel zna netko od vas ovdje točan popis lektire za četvrti srednje(ekonomske); po mogućnosti netko tko je sad završio tu školu?? Znam da idu kiklop, preobražaj...ali ne znam ostale naslove, a na netu je navedeno previše naslova za jednu šk.godinu.
realovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 14:06   #1006
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
Jel zna netko od vas ovdje točan popis lektire za četvrti srednje(ekonomske); po mogućnosti netko tko je sad završio tu školu?? Znam da idu kiklop, preobražaj...ali ne znam ostale naslove, a na netu je navedeno previše naslova za jednu šk.godinu.


To ti profesor odredi. Svi naslovi koje si našla su točni, ali svaki profesor neku drugu knjigu smatra važnijom. Ja sam baš završila srednju, ne ekonomsku, ali ti mogu reći koje ćeš lektire sigurno imati, a to su ti Proces, Ćelava pjevačica ili Stolice (Ionesco), Kiklop , Combray, Stranac, U očekivanju Godota, Povratak Filipa Latinovicza, Gospoda Glembajevi. Imat ćeš vjerojatno i pjesnike i još neke, ali ove su ti one "glavne" koje ćeš imati 100%. Nama je stavio još i Krik i bijes, Divni novi svijet, Gospođu Dalloway i Uliks.
Louis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 22:00   #1007
Pozdrav!
Meni treba savjet, prije nego konkretna pomoć. Naime, uskoro je prijamni na kojem je i fizika. A ja nikako da formule popamtim. Jel ima ko kakvu učinkovitu metodu, trik iliti caku kak što bolje zapamtit cca 50-tak formulica i inih stvarčica?
butterfly_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 22:29   #1008
Quote:
butterfly_lady kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Meni treba savjet, prije nego konkretna pomoć. Naime, uskoro je prijamni na kojem je i fizika. A ja nikako da formule popamtim. Jel ima ko kakvu učinkovitu metodu, trik iliti caku kak što bolje zapamtit cca 50-tak formulica i inih stvarčica?
Ja foremule pamtim lako samo ako razumijem kako je do njih doišlo. Tada umjesto 5-6 njih trebam zapamtiti uglavnom jednu a ostale izlaze iz nje ili jendostavnim transformacijmaa ili uvrštavanjima nečeg što od prije znaš. Nabubati nampamet bez razumijevanja mislim da je jako teško.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 08:13   #1009
Quote:
neopitroid kaže: Pogledaj post
Ja foremule pamtim lako samo ako razumijem kako je do njih doišlo. Tada umjesto 5-6 njih trebam zapamtiti uglavnom jednu a ostale izlaze iz nje ili jendostavnim transformacijmaa ili uvrštavanjima nečeg što od prije znaš. Nabubati nampamet bez razumijevanja mislim da je jako teško.
Ma kužim ja kak je do čega došlo, samo kad si u stresnoj situaciji, kao što prijamni jest i kad imaš gradivo sve 4 godine, teško se sjetit koja je formula za koji zadatak. Odnosno, bojim se da od silne količine zadataka i gradiva mi se sve ne pobrka i ne pozaboravljam i ono najosnovnije.
butterfly_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:41   #1010
Pozdrav.
Upisala bi pravo ove godine pa malo gledam njihov ogledni primjerak na njihovoj stranici. Uglavnom riješila sam zadatke iz logičkog zaključivanja,ali ne znam jel su točni pa ako vam to ide i imate vremena bi li mi mogli poslat na pm rješenja od 51 do 75 zadatka ?
plzzhttp://http://www.pravo.hr/upisi/ogl..._pravni_studij
have_a_nice_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:17   #1011
Quote:
butterfly_lady kaže: Pogledaj post
Odnosno, bojim se da od silne količine zadataka i gradiva mi se sve ne pobrka i ne pozaboravljam i ono najosnovnije.
Moj ti je jedini savjet da ne ideš na ispit neispavana. Nemoj grševito učiti do kasno u noć, lezi najkasnije u 9 ili 10 navečer i naspavaj se. Tada ćeš se lakše sjetiti.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:37   #1012
Quote:
butterfly_lady kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Meni treba savjet, prije nego konkretna pomoć. Naime, uskoro je prijamni na kojem je i fizika. A ja nikako da formule popamtim. Jel ima ko kakvu učinkovitu metodu, trik iliti caku kak što bolje zapamtit cca 50-tak formulica i inih stvarčica?

Inace kod svih fakseva koji imaju kemiju , fiziku il nest slicno imas za kupit formule koje su ti dopustene na prijamnom tak da ne vidim zast bi sve bubala na pamet..


__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 18:26   #1013
Quote:
neopitroid kaže: Pogledaj post
Moj ti je jedini savjet da ne ideš na ispit neispavana. Nemoj grševito učiti do kasno u noć, lezi najkasnije u 9 ili 10 navečer i naspavaj se. Tada ćeš se lakše sjetiti.
Hhh, hvala, to ću svakako poslušati!


Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Inace kod svih fakseva koji imaju kemiju , fiziku il nest slicno imas za kupit formule koje su ti dopustene na prijamnom tak da ne vidim zast bi sve bubala na pamet..


Ma da?! Ovo iskreno prvi put čujem. Nitko mi od bivših maturanata koji su polagali prijamne nikad nije rekao da su formule dopuštene. Ne bi li to možda onda bilo too easy?
butterfly_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:10   #1014
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Inace kod svih fakseva koji imaju kemiju , fiziku il nest slicno imas za kupit formule koje su ti dopustene na prijamnom tak da ne vidim zast bi sve bubala na pamet..


Koji su to SVI faksevi na kojima se to smije imati? Jer tamo gdje Butterfly Lady želi ići sigurno ne smiješ imati formule.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 10:48   #1015
imam pitanje: zna li itko kako se točno crta formula naprimjer triglicerida stearinske kiseline. opću formulu znam i sad se dvoumim dali stavljam samo na prvi R lanac (CH2)16CH3 ili stavljam i na R i R' i R''?
molim ako netko zna da napiše, hitno mi je!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 15:11   #1016
Quote:
Louis kaže: Pogledaj post
To ti profesor odredi. Svi naslovi koje si našla su točni, ali svaki profesor neku drugu knjigu smatra važnijom. Ja sam baš završila srednju, ne ekonomsku, ali ti mogu reći koje ćeš lektire sigurno imati, a to su ti Proces, Ćelava pjevačica ili Stolice (Ionesco), Kiklop , Combray, Stranac, U očekivanju Godota, Povratak Filipa Latinovicza, Gospoda Glembajevi. Imat ćeš vjerojatno i pjesnike i još neke, ali ove su ti one "glavne" koje ćeš imati 100%. Nama je stavio još i Krik i bijes, Divni novi svijet, Gospođu Dalloway i Uliks.
Thanks..
realovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:31   #1017
Quote:
have_a_nice_day kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Upisala bi pravo ove godine pa malo gledam njihov ogledni primjerak na njihovoj stranici. Uglavnom riješila sam zadatke iz logičkog zaključivanja,ali ne znam jel su točni pa ako vam to ide i imate vremena bi li mi mogli poslat na pm rješenja od 51 do 75 zadatka ?
plzzhttp://http://www.pravo.hr/upisi/ogl..._pravni_studij
Da i meni isto, ili ako ti je netko već ih poslao plizz pošalji ih i mnei....
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:32   #1018
Quote:
Špigeta kaže: Pogledaj post
Da i meni isto, ili ako ti je netko već ih poslao plizz pošalji ih i mnei....
*meni
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 22:16   #1019
Za funkciju f(x)=2x/3x+2 odredite f(f(x))
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 22:57   #1020
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
Za funkciju f(x)=2x/3x+2 odredite f(f(x))
f(f(x))= f(2x/(3x+2))=[2*2x/(3x+2)]/[3*2x/(3x+2) +2]

središ i dobiješ 4x/(12x+4)=x/(3x+1)

proveri jel' dobro.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.