Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 09:56   #1001
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
3D vizualizacije NISU programiranje, ali veći dio 3D-a JEST programiranje. Bilo u vizualnom node editoru za nekakav automatizirani setup, bilo u skriptnom jeziku za dodavanje/prerađivanje/modificiranje nekakve funkcionalnosti, ili programiranje kroz SDK, ili od nule kroz standardni programski jezik (C i njegove derivacije).
Vi vrlo dobro znate da se dobar dio 3D dizajnera ne bavi programiranjem i izradama pluginova, već su obični korisnici programa.

Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Blagajnica ima radno vrijeme, ritam i rutinu, godišnji odmor i sigurnu plaću svaki mjesec (kakva god da je) - Ja to NEMAM. Mogu shvatiti da vam je to apstraktno....
Iznenadili biste se u kakvim uvjetima posluju drugi u drugim profesijama koje tako lako omalovažavate. Kada govorite da radnice na blagajni imaju takve dobre uvjete rada zapravo pokazujete sve one negativne osobine koje stvaraju negativan stereotip informatičara u društvu, asocijalnost, Napoleonov kompleks itd. Nisu svi takvi, srećom.


Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
- Vrlo dobro razumjevanje i znanje geometrije i aritmetike
- Vrlo dobro razumjevanje i znanje fizike, točnije optike, a nadalje i fotografije, kompozicije forme i dinamike.
- Vrlo dobro razumjevanje i znanje matematikice i logikice za potrebe skriptiranja i programiranja
- Vrlo dobro razumjevanje i znanje Programskog jezika - skriptni (npr Coffee) i jedini standardni programski jezik C
Ne zaboravimo još znanje medicine i anatomije, arhitekture, astronomije, sociologije. Pa koliko traje vaš fakultet?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 16:30   #1002
Vi vrlo dobro znate da se dobar dio 3D dizajnera ne bavi programiranjem i izradama pluginova, već su obični korisnici programa.

Korisnik je jedno, profesionalac je sasvim drugo.

Iznenadili biste se u kakvim uvjetima posluju drugi u drugim profesijama koje tako lako omalovažavate. Kada govorite da radnice na blagajni imaju takve dobre uvjete rada zapravo pokazujete sve one negativne osobine koje stvaraju negativan stereotip informatičara u društvu, asocijalnost, Napoleonov kompleks itd. Nisu svi takvi, srećom.
Ja NISAM informatičar jer je to, po stoti put ponavljam, informatičar je - isključivo softverski inženjer koji razvija informacijske sustave. Dakle prestanimo griješiti i konstantno zvati "svo voće jabukama".
Iz čega ste zaključili da ja omalovažavam druge profesije? Hajde budite ljubazni i molim vas, točnije preklinjem vas, zaista probajte, bez predrasuda i cinizma, objektivno pročitati što sam napisao a ne pretpostavljati što ja mislim, nego zaista što sam napisao.

Moja prva susjeda radi kao blagajnica u Konzumu. Kaže mi da ima normalno radno vrijeme, solidnu plaću kakva god da je, da stiže na vrijeme, da ima božičnicu i dodatak za djecu te regularni godišnji odmor. Da li mislite da ona laže?
Naravno da je i njoj posao stresan, ali sigurno manje nego meni, pa dajte uzmite u obzir sve parametre.

Hihi, mislite da sam asocijalan? baš zanimljivo, to vi radite dijagnoze na daljinu kao vidovnjaci na televiziji? Vidoviti Milane, jesi li to možda ti?
Mislim da vam kristalna kugla ili visak moraju na servis jel Ja sa 100kg težine i 190cm visine teško može oboljeti od Napoleonovog sindroma.

Ne zaboravimo još znanje medicine i anatomije, arhitekture, astronomije, sociologije. Pa koliko traje vaš fakultet?
Ja sam svoj odavno završio, ali to ne znači da izobrazba prestaje, naprotiv, redovito se susrećem sa novim tehnologijama koje moram upiti i primjeniti u svom radu. Neke od njih su iznimno zahtjevne za obraditi.
Da se nadovežem na vašu izjavu o medicini i anatomiji, svaki iole konkretniji modeler, dakle samo modeler, će imati anatomski atlas ili sličnu knjigu na stolu.

Otkrit ću vam i jednu tajnu vezanu uz vizualizacije, za koje vi vjerujete da su zanat.
Da biste znali raditit kvalitetne vizualizacije morat ćete ne samo svladati modeliranje, osvjetljavanje i teksturiranje nego i po samoj prirodi stvari, komplicirane render engine i interne specifičnosti aplikacije koju ste izabrali. Uz to ćete morati znati napraviti pripremu u 2D editoru, a bogami i post produkciju u istome. Ako ćete to sve skupa poželjeti animirati i stvarati videe, morat ćete svladati još jednu aplikaciju za compositing i video obradu. Naravno, ako ćete htjeti da ono što vam je na monitoru izađe identično na printer slijedi vam da naučite kalibraciju i borbu sa mnogobrojnim color standardima. Da ne govorim o malom milijunu drugih jednako tako zahtjevnih uvjeta koje ćete morati ispuniti da bi dobili konkurentne rezultate. A to je samo što se tiče vizualizacija.


Uploaded with ImageShack.us

Evo za vas i slične nevjerne Tome jedna fotografija. Naime radi se o, zamislite čuda - legalnom softveru. Na papiriću sam napisao forum.hr da nema zablude. Tu želim naglasiti ono što je i Berko rekao a to je cijena softvera i hardvera. Mene osobno to izađe oko 40000kn na godinu s obzirom na prirodu posla, a država mi u prosjeku zgrabi još toliko a i sami znate koliki su troškovi života kod nas, - Isti kao i u EU, pa lijepo zbrojite koliko godišnje moram zaraditi da bi samo preživio. Dakle, ne može se raditi za čavle i cijene koje su naveden u postovima prije su i više nego razumne.
Naljepše od svega je što ćemo uskoro u EU, i lijepo ću moći preseliti poslovanje u neku od zemalja članica s najmanjim porezom i najmanjim troškovima poslovanja i jednostavno plaćati to sve skupa puno manje. To što ljudi uopće ne shvaćaju da će država ostati bez carina i trošarina, a bogami i puno poduzetnika će preseliti poslovanje, što na kraju znači ogromna rupa u proračunu i masovni otkazi u državnoj službi. Mislim da će veliki broj ljudi plakati za ovim sadašnjim stanjem...
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 17:59   #1003
Sva sreca pa gospodin Hrvoje ne zivi od tuđih misljenja vec od mukotrpnog rada. Osobno ga znam i mogu samo potvrditi sve navedeno. (probajte snimit neki tutorial na stranom jeziku,da je kvalitetan,pun informacija...i da traje cc 9h,onda cu vas pitati,jeste li pod stresom,a uz to morate postivati rokove,odrađivati jos malo posla sa strane i prilagoditi se privatnom zivotu)

I za sve one koji ce pomislit kako smo neki rod ili tako nesto,pa ga sad opravdavam,komotno se mogu prebaciti sa ove stranice na pocetke ove teme,jer ce se uvijerit da je nase poslovanje pocelo prije cca 3 godine. Da gospodin odlicno posluje dokazuje svaki dan. Svojim radom i zalaganjem,a i priznanjima za svoj rad.

E pa dragi moji...protiv cinjenica ne mozete,koliko god se trudili.
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 18:46   #1004
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Korisnik je jedno, profesionalac je sasvim drugo.
Recite mi dragi gospodine kako se nazivaju korisnici programa koji zarađuju za život na temelju rada u tom programu, u studiju ili samostalno?
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na vašu izjavu o medicini i anatomiji, svaki iole konkretniji modeler, dakle samo modeler, će imati anatomski atlas ili sličnu knjigu na stolu.
Znači ako me zaboli bubreg mogu ravno u 3d studio?
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Otkrit ću vam i jednu tajnu vezanu uz vizualizacije, za koje vi vjerujete da su zanat.
Da biste znali raditit kvalitetne vizualizacije morat ćete ne samo svladati modeliranje, osvjetljavanje i teksturiranje nego i po samoj prirodi stvari, komplicirane render engine i interne specifičnosti aplikacije koju ste izabrali. Uz to ćete morati znati napraviti pripremu u 2D editoru, a bogami i post produkciju u istome. Ako ćete to sve skupa poželjeti animirati i stvarati videe, morat ćete svladati još jednu aplikaciju za compositing i video obradu. Naravno, ako ćete htjeti da ono što vam je na monitoru izađe identično na printer slijedi vam da naučite kalibraciju i borbu sa mnogobrojnim color standardima. Da ne govorim o malom milijunu drugih jednako tako zahtjevnih uvjeta koje ćete morati ispuniti da bi dobili konkurentne rezultate. A to je samo što se tiče vizualizacija.
To je meni sve jasno, čak i previše. 3D-om se ne bi nitko trebao baviti ukoliko nije apsolvirao 2D gradivo uz znanje video montaže. Međutim to ne mijenja na stvari da se radi o zanatskom poslu. I dalje stojim uz onu da 3D vizualizacija ne zahtjeva programersko znanje jer postoji dobar dio studija sa više zaposlenika različitih profila. Iz iskustva znam da nisu svi programeri.
Nemojmo također upadati u zabludu pa misliti da kritizirati jednu industriju mogu samo oni koji poznaju programe u detalje sa desetogodišnjim iskustvom, koji ne nabadaju po programima. Mislim da još niste shvatili da ja na 3d gledam sa ontološkog stajališta. Čemu sav taj trud, znanje kad na kraju dobijemo Medo Štedo reklamu, Konzumove kobasice koje trčkaraju zavodljivo po tv ekranima ili u najboljem slučaju se ekspertiza koristi za CGI efekte u nekim šund Transformers filmovima. Nitko ne spori da se radi o intelektualnom znanju, strastvenosti, uporosti, trudu pa čak i genijalnim informatičkim rješenjima, ali toliko držati do svog posla ko da ste na društvenoj ljestvici važnosti odmah uz doktore medicine. Dajte molim vas.
Srdačan pozdrav
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
I za sve one koji ce pomislit kako smo neki rod
Igore, nitko ne misli da ste vi u rodu. Ja mislim da se radi o dubokoj emotivnoj vezi.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:16   #1005
meni je najbolji 3ds max ali ako neko ima mac kompjutere onda je to maya 2010.
to sve radi tvrtka autodesk koja je odlična
KamerPav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 00:32   #1006
Damn.... taman kad je rasprava postala zanimljiva, onda gotovo... niste fora... Uskračujete mi štivo za čitanje uz jutarnju kavu....
__________________
Potpis
berko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 18:30   #1007
Stignemo zakuhati

Nisam stigao odgovoriti na postove s obzirom na posao. Evo idem na Bauštelu naći nekoga za pisanje dokumentacije za plugin, netko od zanatlija mora to znati zar ne? Nije da moraš biti stručan za to...

@KamerPav

Ni 3DMax ni Maya, as bogami ni Softimage koji su u vlasništvu Autodeska nisu njihove kreacije. 3D Max je kupljen od discreet-a ako se ne varam, Maya od Aliasa (koja je u biti rezultat studentskih projekata u perlu) a Softimage (ranije XSI) od tvrtke Softimage. Autodesk s obirom na veličinu kuće i resurse vrlo sporo razvija svoj softver te svojom politikom sve više podsjeća na Microsoft (to je vrlo loše).

Nema najboljeg 3D programa, namjene i mogućnosti su im drugačije i usporedbe nisu zahvalne. Ne postoji Mac kompjuter, to je još jedna zabluda (Nakon što više nema powerPC-a tj. drugi CPU). Mac je brand koja sklapa PC računala (koja su potpuno istovjetna kao i svaki drugi PC) i na njih stavlja MacOS. Znate li nekoga ko ima DELL računalo sa Instaliranim Ubuntuom i kaže imam doma DELL-a? Ili imam doma Ubuntu-a?

@Berko

Imam osjećaj da će biti materijala za kavicu
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 19:10   #1008
Ajde sretno na baušteli. Valjda će se naći netko pismen i cijepljen. Samo ga dobro izribat šmrkom i četkom da ne zamaže skupocjeno računalo.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:21   #1009
Ste vi možda primjetili da se zadnjih par stranica ovog podforuma svodi na svađu s Hrvojem i ostalim korisnicima koji naiđu ovdje? Zar je problem baš u svim osobama koji ovdje naiđu ili u jednoj? :\
Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:07   #1010
Forum je da se raspravlja,ne znam o cemu ti sad pricas. Ako ce se svadjat nek se svadjaju. Ako ce ljubit,nek se ljube...ne vidim u cemu je problem?! Svatko ima svoje argumente. Citaj postove redom,pa izaberi stranu ili uopce nemoj.
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:14   #1011
Quote:
berko kaže: Pogledaj post
Damn.... taman kad je rasprava postala zanimljiva, onda gotovo... niste fora... Uskračujete mi štivo za čitanje uz jutarnju kavu....
Stari, nemas ti vremena za jutarnju kavu, ti si extra super uber uspjesan 3D strucnjak koji radi tri posla istovremeno, leti, vozi, juri, presvalaci se u toaletu, stize na poslovne sastanke, kao i ovaj Hrvoje koji usprkos svoj sili obaveza i posla jos stigne i piskarati gluposti po forumu.
Decki, zavidim Vam, vi ste bolji nego James Bond

Igore, za tebe smo vec zakljucili da si u duboko emotivnoj vezi s Hrvojem
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:35   #1012
Draga furaj. Te bedastoce ostavi za sebe.
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:31   #1013
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Nitko ne spori da se radi o intelektualnom znanju, strastvenosti, uporosti, trudu pa čak i genijalnim informatičkim rješenjima, ali toliko držati do svog posla ko da ste na društvenoj ljestvici važnosti odmah uz doktore medicine. Dajte molim vas.
Srdačan pozdrav
Ne razumijem kako i odakle si ti dobio dojam da se ti ljudi drže toliko visoko na društvenoj ljestvici?
Iskreno, ne razumijem koji je tvoj problem?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:36   #1014
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Stari, nemas ti vremena za jutarnju kavu, ti si extra super uber uspjesan 3D strucnjak koji radi tri posla istovremeno, leti, vozi, juri, presvalaci se u toaletu, stize na poslovne sastanke, kao i ovaj Hrvoje koji usprkos svoj sili obaveza i posla jos stigne i piskarati gluposti po forumu.
Decki, zavidim Vam, vi ste bolji nego James Bond
Stvarno nisam trošila vrijeme na iščitavanje teme, ali ne znam zašto je tako teško povjerovati da 3d artisti i programeri ne rade po nekoliko posla istovremeno, i to za strance? Pa posla ima dosta, 3d-ovaca nema puno. Ja sam jako, jako friško u tome, ali vidjela sam dovoljno da mogu donijeti takav zaključak.

Ne znam čime se vi kritičari bavite i zašto ste tako zajedljivi?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:51   #1015
@Corinna

Upravo tako! Mi smo jedni od onih kvalitetnih muških primjeraka koji su vama nedostižni ili niste još takve stigli upoznati, pod pretpostavkom da ne igrate za drugu "momčad" ?
Jako mi je žao što sam visoko obrazovan, radim intelektualno zahtjevan i istovremeno težak i odgovoran posao te ga naplaćujem shodno znanju i iskustvu. Zar vas to smeta?

@Tale

Ste vi možda primjetili da se zadnjih par stranica ovog podforuma svodi na svađu s Hrvojem i ostalim korisnicima koji naiđu ovdje? Zar je problem baš u svim osobama koji ovdje naiđu ili u jednoj? :\

Ako ne shvaćaš razliku između argumetirane rasprave i svađe onda možda ovaj forum nije za tebe? Ma mora da je većina uvijek u pravu, kaj ne? Mora da su laici u pravu?

Evo jedna jednostavna usporedba. Ako npr niste meteorolog naravno da vam ne treba jedan da vam kaže da pada kiša, ili Babu Šteficu boli kuk pa svi znaju da će zahladiti, netko mogao zaključiti da nam ne meteorolozi ne trebaju?
Postoji razlog zašto se ljudi obrazuju i postaju stručnjaci - nadam se da je to jasno. Na to se svodi polemika i ovdje, jer laik jednostavno nema dovoljno informacija i znanja da bi mogao ispravno prosuditi o temi.


Lijepi pozdrav,
Hrvoje_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:22   #1016
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako i odakle si ti dobio dojam da se ti ljudi drže toliko visoko na društvenoj ljestvici?
Iskreno, ne razumijem koji je tvoj problem?
Malo bolje pročitaj temu i Hrvojeve postove. Ja iskreno nemam nikakvih problema. Posao imam, a 3D-om se bavim u slobodno vrijeme zadnju godinu i čak radim neke projekte. Moj razlog pisanja na ovoj temi je puko zadovoljstvo spuštanja nekome iskrivljene projekcije o sebi i društvu pa ako ga spustim bar jedan centimetar bliže zemlji moj trud nije uzalud. A ljudi u pomoćnoj djelatnosti koja služi za industriju zabave ili marketinga jednostavno nemaju razloga biti snobovi.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:52   #1017
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Malo bolje pročitaj temu i Hrvojeve postove. Ja iskreno nemam nikakvih problema. Posao imam, a 3D-om se bavim u slobodno vrijeme zadnju godinu i čak radim neke projekte. Moj razlog pisanja na ovoj temi je puko zadovoljstvo spuštanja nekome iskrivljene projekcije o sebi i društvu pa ako ga spustim bar jedan centimetar bliže zemlji moj trud nije uzalud. A ljudi u pomoćnoj djelatnosti koja služi za industriju zabave ili marketinga jednostavno nemaju razloga biti snobovi.
Okej, slabo sam citala, nemam bas zivaca za pregledavanje svih postova. No osobno znam ljude s podrucja Balkana koji stvarno fino zaradjuju od 3d-a, i koji su hobi pretvorili u posao, i daleko su od snobova, jednostavno rade ono sto vole i to je to. Malo mi je tvoj posljednji upis zvucao ruzno, i kao da se odnosio na sve takve ljude opcenito.

I ne vidim nista lose u radu za industriju zabave, a od marketinga tesko da itko od nas moze pobjeci. Bas me zanima kakav je tvoj posao?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:11   #1018
Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
@Picekmali

Brz oporavak vam želim. šta god da vas je zadesilo...

Imate pravo kad kažete da nisam postao ništa reprezentativno, nije mi bila ni namjera dosada, ali kad već hoćete evo par rendera koje mogu prikazat jel je velik dio pod NDA.

Što se tiče vremena potrebnog za svladavanje jedne jedine grane 3D-a sve ispod 5 godina je neozbiljno, i to na svakodnevnoj bazi.

Vi vjerovatno razumijete da se 3D ne svodi samo na render, to vam je valjda jasno? Da u svemu tome ima još puno disciplina?



Naprimjer, moj goblin rig je najpopularniji rig na cafeu? zajedno sa mojim modelima, a isto je i sa komercijalnim tutorijalima koji su doslovno oduševili Cinema 4D zajednicu na cafeu i cgtalk, što možete vidjeti i sami.

To što vi zovete visokim mišljenjem ja zovem zdravim razumom. Ja plaćam softver, plaćam poreze i naplaćujem svoje iskustvo i kvalitete.
I nije vam jasno zašto mi smetaju amateri s ukradenim softverom koji traže besplatno pomoć da bi oni nešto naplatili od treće osobe? zar ne vidite besmisao u tome?

Vjerujte da postoji ogromna razlika između hobi korisnika i profesionalca s produkcijskim iskustvom. Mojih 2000 kupaca očito ne misli da sam pametnjaković, i potpuno ste me krivo procjenili za taštog hvalisavca, ja zaista nisam ni blizu tome.









Usput ću vam reći da me rendering od svega u 3D-u najmanje zanima, i tu jesam najtanji a vi procjenite koliko. Usput budi rečeno, razvijam plugin za modeliranje kojeg će mnogi ovdje tražiti po torrentu (kao npr.gospodična) jer je jednostavno glupo plaćati nekome krvav rad, kaj ne? Sve do trenutka dok taj isti ne bude pokraden ili mu se ne isplati plaća, onda je svijet kriv.

Lijepi pozdrav i brz oporavak.

Hrvoje
Hrvoje, ako su ovo tvoji radovi, a vjerujem da jesu, izgledaju stvarno odlicno.

No, s druge strane, vjerujem da bi mogao ljudima dati nekakav poticaj i bez napadanja s visoka, zar ne?

U redu je kritizirati i dati smjernice, pogotovo ako si vjest, ali ne mogu se oteti dojmu da preveliku vaznost dajes vlastitom uspjehu. Pa boze, to je samo posao, radis ga jer si dobar u njemu, jer ga volis i jer od njega mozes srecom lijepo zivjeti. Mislim da bi ljudi koji zele uci u 3d, ili ga ispeglati, trebali dobiti nekakav zdraviji poticaj. Kritiku svakako, ali bez nadmenog nastupa. Ne razumijem cemu to buduci da bi se medjusobno trebali gurati i poticati, trziste je dovoljno veliko za sve i doista nikada ne znas kada ce netko od ovih ljudi postici uspjeh, i koliko ce mozda jednog dana tebi trebati njihova preporuka.

Glede ostalog, slazem se da je 5 godina za 3d vrlo malo, kao i da je bitno nauciti dobro modelirati prvo, bilo da se zelis baviti time, renderom ili animacijom (moj cilj). No bez obzira na to, ljudi ovdje ti nisu oponenti, niti bi trebali biti. Steta, eto, sto nisi malo meksi prema nama pocetnicima, jer smatram da to zasluzujemo, kakve god programe koristili, originalne ili ukradene. Steta je isto tako sto mislis da si jedan pocetnik, u ovoj zemlji moze i treba priustiti originalni softver. Pa ja bi ga prva imala da mogu! Ali ne mogu, i dokle to god nece biti moguce, radicu ovako kako sam i pocela.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 12:27   #1019
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Okej, slabo sam citala, nemam bas zivaca za pregledavanje svih postova. No osobno znam ljude s podrucja Balkana koji stvarno fino zaradjuju od 3d-a, i koji su hobi pretvorili u posao, i daleko su od snobova, jednostavno rade ono sto vole i to je to. Malo mi je tvoj posljednji upis zvucao ruzno, i kao da se odnosio na sve takve ljude opcenito.

I ne vidim nista lose u radu za industriju zabave, a od marketinga tesko da itko od nas moze pobjeci. Bas me zanima kakav je tvoj posao?
Poštujem i cijenim svačiji trud i rad, dok god oni cijene i poštuju tuđi rad i trud. Netko tko tvrdi da je njegov posao specifično stresan zato što mora putovati rano ujutro avionom ili se presvlačiti u WC, ne uvažavajući mogućnost da drugi rade u daleko težim uvjetima, netko tko smatra da blagajnice ljeti idu na more, koriste bez problema godišnje, bolovanja, plaćene prekovremene, rade u bogovskim uvjetima dok on jadan mora raditi prekovremeno ovisno o rokovima( ne uvažavajući razlike u plaći i ljubavi prema tom istom poslu, što je po meni daleko bitnije od razlike plaće), netko tko tvrdi da može savladati svaki zanatski posao dok je za njegov posao potrebno desetljeće, netko tko svoj posao smatra kao plemenitu djelatnost, bez da se ikad zapitao kako bi svijet funkcionirao bez 3D industrije.(Strašno je i posmisliti na tako nešto) ne zaslužuje poštovanje.
Marketing ne smatram plemenitom djelatnošću, dapače, prezirem je jer se marketing bazira na poluistinama, lažima ili iskrivljavanju činjenica. Društvo u kojem su proizvodi sve niže kvalitete, a marketing sve sjajniji i bajniji (a takav je i odnos pritoka novca) po meni je karakteristike dekadencije i izvrnutih vrijednosti.
Radim u kulturi i obrazovanju.

(Ispričavam se na generalizacijama u prethodnim postovima.)
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:16   #1020
Doom,totalno imas krivu sliku o covjeku. Ali ono,bas,bas krivu. Ovo prepiranje vise nema smisla,jer svatko krivo shvati sto je receno. Osobno ga znam i to sto ti pises,nema veze s vezom,a pogotovo ne s g.Hrvojem.

Bilo bi lijepo,kad bi zakljucili ove razgovore sa nekom lijepom render slikom ili radom. Evo ja cu nabaciti jednu.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.