Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 15:42   #361
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=bllVh31yqSg
stvarno ima predivan njezan zenski glas
pun topline i ljepote
Xavi - 8,baš ti hvala za onaj klip zahvaljujući kojem sam saznala da Fahriye Evcen i lepo peva.
Našla sam i ja nešto slično ,što mi se takodje dopada, pa želim da podelim sa vama na ovoj temi.(Nadam se da nije već bilo, ako jeste - praštajte).
http://www.youtube.com/watch?v=AAKaNf3mhB8
http://www.svet.rs/wp-content/upload...4268159616.jpg

Zadnje uređivanje Jocuska : 04.04.2013. at 16:12.
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:55   #362
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
...
Ask tesadufleri sever-Ljubav voli slučajnosti-hrvatski titl

Režija: Ömer Faruk Sorak
Uloge: Mehmet Günsür, Belçim Bilgin Erdoğan ...
@Masal Sjajan odabir.



Na kraju ovog filma se pojavljuje ona pretuzna pjesma 'Hoscakal'. Bila je i u 'Sili', tamo nekad na pocetku, kada je ono Sila dala petama vjetra i zbrisala u Istambul.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Također...
Obozavam tu mladu, emancipovanu, obrazovanu djevojku koja u svakom pogledu zeli da uci i napreduje i to konstantno u svakom segmentu.Ona za mene predstavlja spoj tradicionalnog i modernog.
Obozavan njen glas http://www.youtube.com/watch?v=bllVh31yqSg i nije mi jasno zasto izbjegava i govori da nema vremena za snimanje pjesama :ne zna

Ujedno je i jedina turska glumica koja ima oci i zna izabrati frajera.
...
Simpa je skroz. Meni je draga jos iz 'Yalanci bahar' perioda. Ima lijep glas.
Ovdje je preeeekrasna.



Bome, moram se sloziti. Cura definitivno ima oci, za razliku od vecine. Ostale uglavnom nadju male, zdepaste, procelave tipove, hrpu godina starije. Kad stanu pored svojih macana izgledaju k'o ljepotica i zvijer.


*****
@Hajat canim i ja gledala tekmu. Ok, priznajem, ne bas cijelu, ali dovoljno.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:52   #363
Tema topica su TURSKE SERIJE tj. TV industrija. Molim vas da za turske filmove otvorite topic na Filmu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:53   #364
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
ja fahrije obozavam
djevojka je prelijepa i zenstvena
prava zenska ljepota .kad vidim fahrije osjetim tu zensku i toplu ljubav.zato i imam tu potajnu zelju da bi jednog dana mogla glumiti s muratom.jer bi ih bilo lijepo vidjet.
sto puta mi je bolja od nurgulice ili cansu koje nikad nisu znale glumit ljubav.
nego drcne cure bez ikakvih emocija
nurgulica samo zna glumit lezbejke i prostitutke
a cansu one muske tipove zena koje misle da su otkrile ameriku
slažem se s tobom u svemu stvarno su bezveze obje...ali eto u Turskoj svako izgleda može glumiti...štaš...

***
Gdje žive poznati u Turskoj....imaju i nama neki poznati glumci http://fotogaleri.haberler.com/unlul...uyor/resim-27/
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???

Zadnje uređivanje seeni : 04.04.2013. at 19:00.
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:56   #365
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
***
Gdje žive poznati u Turskoj....imaju i nama neki poznati glumci http://fotogaleri.haberler.com/unlul...uyor/resim-27/
seeni, Cansu i Nurgul su komšike, obje su na Bebeku
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 11:56   #366
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
Xavi - 8,baš ti hvala za onaj klip zahvaljujući kojem sam saznala da Fahriye Evcen i lepo peva.
Našla sam i ja nešto slično ,što mi se takodje dopada, pa želim da podelim sa vama na ovoj temi.(Nadam se da nije već bilo, ako jeste - praštajte).
Ne shvatam nikako zasto ne snimi barem singl.
Ozcan joj je ponudio pomoc, a ona ga odbila
Pjevala je (u duetu sa Ozcanom) i pjesmu Yarim idun za film Evin sensin.
http://www.youtube.com/watch?v=LrQKqNNiHD8

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Simpa je skroz. Meni je draga jos iz 'Yalanci bahar' perioda. Ima lijep glas.
Ovdje je preeeekrasna.
Prelijepa osoba.
Kada sam vidjela da retwita fanovima i odg na pitanja tu me je skroz dobila

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Kad stanu pored svojih macana izgledaju k'o ljepotica i zvijer.
A ona kada stane pored svoga izgledaju kao dvoje ljepotana.
Hvala Bogu pa barem jedna glumica u Turčiji ima oči i zna izabrati.


Mehmet Günsür i Selma Ergeç dolaze u Sarajevo!

Quote:
Glumci iz popularne serije Sulejman Veličanstveni Mehmet Günsür i Selma Ergeç, koji glume princa Mustafu i sultaniju Hatidže, naredne sedmice dolaze u Sarajevo.

Günsür i Ergeç, koji u Sulejmanu Veličanstvenom igraju uloge Sulejmanovog sina i sestre, posjetit će glavni grad Bosne i Hercegovine kako bi prisustvovali otvaranju Petog festivala turskog filma koji će biti održan od 13. do 18. aprila u Sarajevu i od 23. do 27. aprila u Zenici, potvrdio je za agenciju Anadolija ataše za kulturu i turizam Ambasade Republike Turske u BiH Cengiz Aydin.

Festival turskog filma bit će otvoren prikazivanjem filma Glas u kojem glume Gunsur i Ergec.

"Želimo da otvaranje Film festivala bude pompezno i zbog toga će na otvaranju učestvovati poznati turski glumci", rekao je Aydin.

Tokom 5. Festivala turskog filma bit će prikazano ukupno šest poznatih turskih filmskih ostvarenja sa titlovima na bosanski i engleski jezik.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:09   #367
Nisam baš najbolje razumio da li će se SON emitovati u USA il' će Ameri raditi remake

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=216497


edit: Hvala Jay.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 05.04.2013. at 13:40.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:38   #368
Amerikanci su otkupili PRAVA na pravljenje remakea.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 15:56   #369
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
...
Mehmet Günsür i Selma Ergeç dolaze u Sarajevo!
Ahhh da mi je skoknuti do Sarajeva! Njih dvoje bih bas voljela vidjeti.

Prvo sam pomislila da dolaze na SFF jer su turski glumci cesti na njemu, ali znam da je on nekad poslije.

Ozgu Namal je bila tu kao clanica zirija, uz J.Ironsa.





__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 16:36   #370
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Mehmet Günsür i Selma Ergeç dolaze u Sarajevo![/B]
E ovo je pravi muštuluk volim ih oboje.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:24   #371
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ne shvatam nikako zasto ne snimi barem singl.
Ozcan joj je ponudio pomoc, a ona ga odbila
Pjevala je (u duetu sa Ozcanom) i pjesmu Yarim idun za film Evin sensin.
http://www.youtube.com/watch?v=LrQKqNNiHD8 .
Mogla bi da snimi i čitav CD sa odabranim pesmama.Bilo bi lepo.

Još jedna turska glumica prijatno me je iznenadila pevačkim umećem -Pelin Akil, Nisan iz serije "Suskunlar".
http://www.youtube.com/watch?v=_kShONIJiCg
http://www.youtube.com/watch?v=KBInxFoVgUI

Zapravo, trebalo bi da se podrazumeva da glumci manje-više i dobro pevaju.
To im je i jedan od predmeta na Akademiji.
Setimo se samo čitavih generacija glumaca bivše Juge.
Kakvih je tu pevača bilo ! Šerbedžija, Aljoša Vučković, Goran Sultanović, Olivera Marković...

Turci, koliko sam upućena, dosta često u serijama angažuju nova lica, bez obzira na vrstu obrazovanja.Tako je Murat Yildirim inženjer mašinstva, Kenan Imirazlioglu diplomirao matematiku...

P.S.
Od ponedeljka na makedonskom Kanalu 5 počinje da se prikazuje "Suskunlar".


Zadnje uređivanje Jocuska : 05.04.2013. at 22:08.
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 00:56   #372
http://kanal5.com.mk/serii_detail.asp?ID=9
Najava za Suskunlar u Makedoniji koga zanima.
__________________
Vremeto ja izrekuva pravdata i gi stava site raboti na svoe mesto-Volter
strumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 01:01   #373
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Nisam baš najbolje razumio da li će se SON emitovati u USA il' će Ameri raditi remake
http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=216497
edit: Hvala Jay.
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Amerikanci su otkupili PRAVA na pravljenje remakea.
e super, baš mi je drago. naročito zato jer je u turskoj totalno podbacila, ali se lijepo prodaje u inozemstvu. malo sam pričala sa legicom iz švedske, kaže da su isprva ljudi bili nesigurni "turska serija? ma daj, nema šanse da to gledam.", ali serija bilježi sasvim dobru gledanost. ona je nagovorila svoje prijatelje/ice, kasnije su postali ovisnici i gnjavili je da im otkrije radnju unaprijed! hahaha .. u novinskim člancima ravnatelj švedskog tv kanala koji emitira SON govori o rejtingu koji je dobar, s obzirom da se šveđani nikada nisu susretali sa turskim serijama, te da skandinavci inače imaju drugačije navike što se tiče serija i TV-a. internetom se odmah proširila vijest o rimejku SONa za američko tržište, bravo.

Eccho Rights i Sander/Moses Productions su sklopili ugovor o rimejku hit serije SON (KRAJ) producentske kuće AY YAPIM za američko tržište. prije toga je Eccho Rights originalnu seriju prodao švedskoj tv kući SVT, te je tako po prvi put na zapadno tržište izbacio jednu tursku seriju. Mia Engström koja radi u odjelu distribucije kaže da zahvaljujući kvaliteti turskih serija postoji velika potražnja. prirodan je slijed da je SON došao do amerike, Sander/Moses Productions su pravi partneri uz pomoć kojih će SON u USA postati hit. Ian Sander iz Sander/Moses Productions kaže da su odušveljeni što će SON dovesti u USA, rijetko se nađe format koji je tako jedinstven, kulturološki relevantan na bilo kojem jeziku i koji ima univerzalnu poruku.

Quote:
Turkish Drama The End Set for U.S.

STOCKHOLM: The hit Turkish drama The End is headed to the U.S. through a format deal between Eccho Rights and Sander/Moses Productions.

The End, which comes from the Turkish producers Ay Yapim, will be remade for U.S. audiences. Eccho Rights previously sold the ready-made version of The End to SVT in Sweden, marking the first time a subtitled Turkish drama aired on a Western European screen.

Mia Engström, the director of sales and acquisitions at Eccho Rights, said, “Turkish drama is in huge demand across the world thanks to quality storytelling and high production values. It is only natural that The End has reached U.S. shores. Sander/Moses Productions is the perfect partner for this series and has the experience and talent to make The End a hit in America.”

Ian Sander from Sander/Moses Productions commented, "We are thrilled to be bringing The End to the U.S. It is not often you find a format which is unique, culturally relevant in every language and has universal appeal."
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 01:40   #374
pa mozda kreatorima sona i jeste bio glavni cilj da se izvezu na inostrano trziste

sjecam se da je na primjer reziser serije asi pricao muratu(koji je ovo izjavio u jednom intervjuu)
glavnom glumcu da ce serija asi biti popularna u arapskim zemljama.
kao da su seriju ciljano snimali za to trziste.
i stvarno serija je u arapskim zemljama imala nevidjen uspjeh
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 11:26   #375
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post

Još jedna turska glumica prijatno me je iznenadila pevačkim umećem -Pelin Akil, Nisan iz serije "Suskunlar".
http://www.youtube.com/watch?v=_kShONIJiCg
Odlično pjeva...još sam više ugodno iznenađena odličnim engleskim ... dobar izgovor,ne bi pomislila da je Turkinja...većina turskih glumaca koje sam dosad čula govoriti engleski zadržala je tvrdi izgovor i naglasak...
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 12:56   #376
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
Turci, koliko sam upućena, dosta često u serijama angažuju nova lica, bez obzira na vrstu obrazovanja.Tako je Murat Yildirim inženjer mašinstva, Kenan Imirazlioglu diplomirao matematiku...
Fahro je po struci sociolog, a trenutno studira historiju umjetnosti (nisam bas isgurna za ovo drugo).

Pored Pelin koja dobro pjeva ja bih istakla i Beren Saat
http://www.youtube.com/watch?v=gMn9M_84TQA
http://www.youtube.com/watch?v=btrYFnllwM4
http://www.youtube.com/watch?v=JYn3S-mjtV8

Što se tiče prof glumaca sa dobrim glasom to je zasigurno Erkan P.

http://www.youtube.com/watch?v=I48ap1Sc_zM

Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Odlično pjeva...još sam više ugodno iznenađena odličnim engleskim ... dobar izgovor,ne bi pomislila da je Turkinja...većina turskih glumaca koje sam dosad čula govoriti engleski zadržala je tvrdi izgovor i naglasak...
Pelin je jedno vrijeme radial kao stujardesa vjerovatno zbog toga.

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post

Prvo sam pomislila da dolaze na SFF jer su turski glumci cesti na njemu, ali znam da je on nekad poslije.

Ozgu Namal je bila tu kao clanica zirija, uz J.Ironsa.
Ja sam se tada slikala sa njom
Koje preslatko biće


Drago mi je zbog serij "SON" .Meni je ta serija predobra.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:36   #377
Vozdrica

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
pa mozda kreatorima sona i jeste bio glavni cilj da se izvezu na inostrano trziste

sjecam se da je na primjer reziser serije asi pricao muratu(koji je ovo izjavio u jednom intervjuu)
glavnom glumcu da ce serija asi biti popularna u arapskim zemljama.
kao da su seriju ciljano snimali za to trziste.
i stvarno serija je u arapskim zemljama imala nevidjen uspjeh
Mislim da ovo nije tačno. Barem, sudeći po ovom:
U zadnjem kadru, zadnje epizode serije vidimo rečenicu: „U znak sjećanja na mog oca Ali Arcaka".
Ali Arcak je otac producentice serije ASI, Tomris Giritlioglu. U jednom intervjuu producentica Tomris je tu rečenicu objasnila riječima: “Pored mog oca sam se uvijek vraćala u djetinjstvo, kao kćerka sam bila zaljubljena u oca. Naš odnos je oduvijek bio magičan. On je najvažnija osoba koja je utjecala na formiranje mog karaktera. Moj otac je bio predsjednik Vrhovnog suda. Kino je predstavljalo neki vanjski svijet, ali vrlo emotivan. U seriji se obrađuju različiti problemi, ljudski odnosi su slični zemlji (plodnoj zemlji/tlu). Uživajte u estetici serije koja je znak moje opsesije. Život se uvijek sastoji iz dva dijela, kako je i nastao. Kula koja živi ako joj temelj čvrst. To je jako naivno, ali jako ambiciozno, uz ljubav temelj života postaje čvrst. Onda ste stigli do cilja. U seriji govorim o (takvoj) ljubavi. Htjela sam snimiti film o ljubavi u rodnom kraju moga oca – Antakiyi.“ ( informacija preuzeta sa mininog bloga )
Zato mislim da gledanost serije u arapskim zemljama nema veze sa možebitnim ciljanim snimanjem ove serije za arapsko tržište.
Jedan od razloga popularnosti serije u tim zemljama mogao bi se, možda, objasniti popularnošću koju je Tuba Buyukustun uživala tamo i prije nego što je serija uopšte snimljena.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:53   #378
dasho da li ti zelis reci da je tomris asi snimala za svoju dusu
kao sto je djordje balasevic snimio film za svoju dusu
al opet ga propagirao po cijelom brdovitom balkanu
i eto jos uvijek ga niko nije vidio na netu
ma daj
inace u arapskim zemljama serija asi je dosta iscenzurisana
tako da tamo ni jedna ljubavna scena asi demir nije prikazana
jednostavno su to sve iscenzurisani
do konca ni ona scena kad demir ljubi asi u rame nije prikazana
ja sam bila totalno sokovana kad sam to cula
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 06.04.2013. at 21:05.
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 21:54   #379
Ova tema je otišla poprilično od početnog kursa. Smernice iz uvodnog posta su:

Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Topic je posvećen TURSKOJ TV INDUSTRIJI i svemu što se vrti oko nje (gledanost i mjerenje iste, najave novih serija, vječita nagađanja tko će igrati s kim - za koga – na kom kanalu i kojem terminu, koji novi projekti nas čekaju, hit serije i one koje se ukidaju nakon nekoliko epki, liste najplaćenijih glumaca/ica, producentske kuće koje su ostvarile najviše zarade i one koje su propale, gdje su neke serije prodane/otkupljene, kada i gdje neka TR serija kreće sa emitiranjem na našim prostorima, scenaristi, redatelji, skladatelji, zanimljivi intervjui koji nam daju backstage uvid, općenito o turskoj „dizi“ industriji …. itd. ….).
/cut/
Napomena: Na topicu se ne raspravlja o radnji neke serije, ljepoti pojedinih glumaca ili koja serija je kome najbolja svih vremena, niti je ovo tema za fan-art uratke i slične stvari (sve navedeno radite na pripadajućim topicima dotičnih serija/glumaca/glumica).
Diskusiju/e o glumicama i glumcima preselite na njihove ili zajedničke topice, ovu temu molim vas ostavite za TR TV industriju.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:02   #380
Vozdrica

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
dasho da li ti zelis reci da je tomris asi snimala za svoju dusu
kao sto je djordje balasevic snimio film za svoju dusu
al opet ga propagirao po cijelom brdovitom balkanu
i eto jos uvijek ga niko nije vidio na netu
ma daj
inace u arapskim zemljama serija asi je dosta iscenzurisana
tako da tamo ni jedna ljubavna scena asi demir nije prikazana
jednostavno su to sve iscenzurisani
do konca ni ona scena kad demir ljubi asi u rame nije prikazana
ja sam bila totalno sokovana kad sam to cula
Ovim postom, demantovala si ono što si napisala, u postu prije njega.
Da je serija snimana ciljano za arapsko tržište, onda bi se, vjerovatno, i scenaristi i reditelj, potrudili da snime seriju tako da ju Arapi ne cenzurišu i oduzmu joj na taj način kvalitet i ljepotu.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.