Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2004., 14:28   #21
...dok sam bila jos mala, receno mi je da me tata i mama ljube u celo, prijatelji u obraz, a samo dragi u usta....pih, a sada se sve pobrkalo....
Ma jos uvijek vrijedi ta poslovica...samo da ovi napredni to shvate.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 14:38   #22
Quote:
Ja znam za slucaj kad je sestra od frendice ljubila malu sa herpesom na usnama
Sa herpesom bi bilo ok ljubit u obraz? Vidis, da imam herpes ne bi se ni priblizavala djetetu.
Quote:
jer mali od moje frendice je bio prehlađen, curio mu je nos i pošto ona baš ne trza kao ja da mu briše stalno nosić, tako slinav je poljubio moju kćer NA USTA i ona se prehladila. toliko o kissu NA USTA
Vrlo slicno kao i slucaj gore, ako sam bolesna, nemam sta uopce prilaziti djetetu. Onda ne idem ni u posjetu, a ljubljenje bilo kakvo mi ne pada na pamet.

Quote:
Svi mi imamo svoju intimu koju treba poštovati. Ne volim ni kad mi netko dolazi bliže od jednog metra u moj osobni prostor, ne volim kad me neznanci ili kolege hvataju za nadlakticu i unose mi se u lice. Od poznanika ne očekujem da me ljube, od prijatelja i rodbine - da, ali u obraz ili air kissing (nema potrebe za intimnijim dodirom), a samo dečku dopuštam ljubljenje na usne ili u usta.
I za kraj -
Mislim da ti ova usporedba nikako ne stoji. Jer pretpostavljam da se vezes na moj post - posto sam ja bila ta koja je pitala sto je toliko lose u toj pusi. Usporedjivati jedno dijete koje obozavam, za koje sam itekako emocionalno vezana, i moj odnos spram tog djeteta i do nekog poslovnog kolege ili neznanca stvarno nema smisla.
A da li se u mojoj obitelji muskarci medjusobno ljube na usta?
Los sam primjer, jer gotovo da ih u mojoj obitelji nema, a ako ih i ima, ko da ih nema.
Vjerojatno mi je zato obitelj specificna, jer su se zene unutar nje jako emocionalno povezale, pa mi je stoga i sestricna (o cijim klincima sam pricala) vrlo bliska i ima povjerenja u mene. A prica o intimi i nedostatku iste ovdje zaista nema mjesta, radi se o samo o cistoj ljubavi prema toj djeci, iako je to tesko slovima objasniti.

Ovdje se ne radi o strancima, o ljudima koje pozdravljate reda radi. Od takvih ne bih voljela ni da mi djeca dobe pusu u obraz, ni u ruku. Niti sama vise od toga ne prilazim djeci koju znam tek onako - povrsno.

Sto se tice higijene, ma razumijem vas. I razumijem i nastojanje da se izbjegne svaki nepotrebni rizik, al opet ne treba sve trpati u isti kos i povracati.
No iskreno, da mi neko "air-kissa" dijete - e bogami nece. Onda ga ne treba uopce ljubit ni dodirivat. U takvom filmu necu zivjeti.
__________________
Kupujem dobru vijest.
tegla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 15:02   #23
Quote:
tegla kaže:
A da li se u mojoj obitelji muskarci medjusobno ljube na usta?
Los sam primjer, jer gotovo da ih u mojoj obitelji nema, a ako ih i ima, ko da ih nema.
Vjerojatno mi je zato obitelj specificna, jer su se zene unutar nje jako emocionalno povezale, pa mi je stoga i sestricna (o cijim klincima sam pricala) vrlo bliska i ima povjerenja u mene. A prica o intimi i nedostatku iste ovdje zaista nema mjesta, radi se o samo o cistoj ljubavi prema toj djeci, iako je to tesko slovima objasniti.

Ovdje se ne radi o strancima, o ljudima koje pozdravljate reda radi. Od takvih ne bih voljela ni da mi djeca dobe pusu u obraz, ni u ruku. Niti sama vise od toga ne prilazim djeci koju znam tek onako - povrsno.

Sto se tice higijene, ma razumijem vas. I razumijem i nastojanje da se izbjegne svaki nepotrebni rizik, al opet ne treba sve trpati u isti kos i povracati.
No iskreno, da mi neko "air-kissa" dijete - e bogami nece. Onda ga ne treba uopce ljubit ni dodirivat. U takvom filmu necu zivjeti.
Zar je poljubac u usta jedini način da se izrazi ljubav prema djetetu?
Poljubac u obraz i zagrljaj su manje vrijedni?

Ne kužim.

I dalje - intimnost ima svoje stupnjeve. S nepoznatima i poznanicima se rukuješ, s prijateljima i rodbinom imaš bliži tjelesni kontakt - zagrljaj, poljubac u obraz...ljubljenje u usta je rezervirano za seksualnu intimnost, a o tome djeca ne znaju i ne trebaju znati ništa.

Ljubljenje djece u usta je zadiranje u njihovu intimu, bez obzira na to koliko ih voliš.

"Voljeti" nije "ljubiti u usta".
"Voljeti" je "poštivati intimu" te osobe, kao i sve ostalo.

Meni je kao maloj najgora noćna mora bila kad su me tete i bake okolo lovile po sobi ne bi li me izljubile.
FUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJJJJJJ!

Imam traume od toga. A nisu me ljubile u usta.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 15:48   #24
Quote:
gospa Noris kaže:
...ljubljenje u usta je rezervirano za seksualnu intimnost, a o tome djeca ne znaju i ne trebaju znati ništa.
Slazem se.. U usta me ljubi samo decko, a da neki drugi muskarac to pokusa, priljepila bi mu koju na obraz..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 16:21   #25
ne znam što to govori o meni ali se sjećam da sam ko klinka od kojih 4,5 godina uvijek mrzila da me netko ljubi u usta (osim naravno mame i tate). to mi je bilo nešto najgore.
to i kad su me štipali za obraz.
automatski nisam onda ni voljela odlaziti u posjete tim ljudima.
triocolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 16:46   #26
Meni je to isto grozno i svako malo ulovim neku od teta u vrticu kako daje puse u usta (nekako mi mala razlika izmedu u i na, sto tegla spominje).

Ja se ne volim cmakati ni sa prijateljima kad se vidimo, a blaga jeza me lovi kad nam dodu prijatelji sa sinom i upozoravaju da nasem njihov sinak jos nije dao pusu. Ja kontam pusti djecu da disu, oni valjda kontaju da ga uce redu.


Mislim da jedino ima smisla uciti dijete da pruza obraz. Prevaspitanje odraslih mi se cini uzaludno.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 21:46   #27
Meni je to užasno, i zbog moguće infekcije (ne mora čovjek ni znati da je kliconoša, može biti naizgled zdrav!), a i zbog narušavanja tuđe intime.

Moju djecu nitko ne ljubi, rano sam ih naučila da to ne dozvole, ali dok nisu dovoljno narasli da im mogu objasniti, uopće nisam imala obzira niti glumila uljudnost prema "ljubiteljima" djece.

Svakom "strancu" koji bi krenuo poljubiti moje dijete rekla bih da ne želim da ga ljubi. I gotovo.

Tko se uvrijedio, uvrijedio se, uopće me nije bilo briga.

Ja svoje klince ljubim najčešće u čelo ili negdje po kosi, tako sam navikla dok su bili toliko mali da su im i lica bila sićušna pa je bilo teško poljubiti lice i ne poljubiti usta.
Tako ih ljube i baka, djed, teta... a ostali i nemaju dozvolu.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 08:45   #28
bilo bi fenomenalno da me ujutro kad dodem na posao sef i ekipa izljube NA /U usta, pa kad dodem doma starci, kad dodu gosti svi u red pa u usta. hahahahaha
a moju curicu NITKO ne smije ljubit u usta i gotovo! samo neznam naci nacina kako to reci drugima s kojima nisi tako blizak da se ne bi uvrijedili a i za to me boli .....
hahaha
lenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 08:45   #29
gud morning ...

citam i slobodno zakljucujem :kisač u usta = fuj

svi ostali cmakači = dopustivi

jos uvijek razmisljam o onom rukoljubu....kako nauciti moga malog princa pruziti ruku (ili je to iskljucivo pravo curička?)

btw.neki dan mu je frendica rekla dodji se malo maziti samnom ,na sto je on mrtav hladan rekao mazi se ti sa nekim drugim ,ja to radim samo sa mamom i tatom (momak je tek u četvrtoj,kakav atitude ce tek kasnije razviti

:2up:
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 09:54   #30
Quote:
lenny kaže:
samo neznam naci nacina kako to reci drugima s kojima nisi tako blizak da se ne bi uvrijedili a i za to me boli .....
hahaha
Ne razumijem takvu vrstu obzirnosti, zaista.

Ti trebaš paziti da se odrastao čovjek ne uvrijedi, a on ne treba paziti da ti ne zapljuje dijete?

Pogotovo ako nije blizak, odakle mu uopće ideja da smije cmakati tuđu djecu?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 11:51   #31
Quote:
Svi mi imamo svoju intimu koju treba poštovati. Ne volim ni kad mi netko dolazi bliže od jednog metra u moj osobni prostor, ne volim kad me neznanci ili kolege hvataju za nadlakticu i unose mi se u lice. Od poznanika ne ocekujem da me ljube, od prijatelja i rodbine - da, ali u obraz ili air kissing (nema potrebe za intimnijim dodirom), a samo decku dopuštam ljubljenje na usne ili u usta.
bas tako.

I ja sam osjetljiva na ono sto zoves "osobni prostor" u smislu da uvijek izletim iz ducana kad prodavacica postane nastrljiva i pocne me dodirivati i tapsati u smislu uvjeravanja.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 12:11   #32
Quote:
VelmaX kaže:
Ne razumijem takvu vrstu obzirnosti, zaista.

Ti trebaš paziti da se odrastao čovjek ne uvrijedi, a on ne treba paziti da ti ne zapljuje dijete?

Pogotovo ako nije blizak, odakle mu uopće ideja da smije cmakati tuđu djecu?
slažem se
lenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 12:50   #33
ne ljubim tudu djecu...osim ako roditelj kaže djetetu da mi da pusu...

čak ni svoju nećakinju ne ljubim previše...sad je velika pa sama dođe da mi da pusu, ali dok je bila beba nisam ni u ludilu išla ju ljubit samo tako...

bebama izbjegavam ionako ići preblizu...uvijek kad dođem u posjet obitelji s djecom, prvo odem oprati ruke...

a niti jedno dijete nisam niti bi mi ikad palo na pamet poljubiti ga u usta...

vidim da svi ne razmišljaju kao i ja, pa ne znam kako ću izaći na kraj s tim ljubatorima
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.