Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 14:33   #1
Emocionalna nevjera

Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:41   #2
Preparila si ga i ne trebaš se tješit. Ti bi tila čut nekog sa iskustvom, kao da drogaš drogaša ide tješit. Nema tu sreće ni časti sa ljudima kao ti, bez uvrede.
Sunčanomstranom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:54   #3
Preparila sam ga?

Nisam sigurna da razumijem znacenje ovoga?

U svakom slucaju, zanima me da li virtualni odnos stavljate u isti kos sa tradicionalnom fizickom prevarom ili postoji razlika?
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:54   #4
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
Da, smatram. Ne, nisam ga kastrirala radi toga. Kako sam reagirala? Smireno. Zašto? Zato jer sam ustvari osjećala da duže vremena nešto nije u redu, ali nisam bila spremna samoj sebi to priznati. Njegovo ponašanje bilo je samo logična posljedica mojih uvjerenja da se "raspadamo". Osjećala sam se izigrano, ne zato jer se moj suprug gle, usudio s nekom drugom biti intiman, na razini na kojoj je to bio, već zato u cijeloj toj priči nije ZAŠTITIO mene. Na način da je moje fotografije pokazao toj osobi, rekao joj podatke sasvim nebitne za njihovu komunikaciju i sl.
Kakve je to sve skupa imalo implikacije?
Pa ne znam, nikakve posebno. Nisam se svetila. Nisam čak ni ljuta na njega. Definirali smo naš brak kao drugačiju zajednicu, postali manje licemjerni jedno prema drugom.Rekla bih, više su "karte na stolu", do trenutka kad će objektivne okolnosti biti tako posložene da se možemo razići. Ne u svađi.
Osobno smatram da su izjave tipa "cvale su nam ruže, a onda sam otkrila da me vara", glupost. Ako već živimo tu neku ljubav, za pretpostaviti je da poznajemo svog partnera, stoga shodno tome možemo prepoznati kad nešto počne "škripati". Druga je stvar, što će većina, što iz navike, što zbog intertnosti tu činjenicu ignorirati... U svakom slučaju, mislim da je bitno shvatiti jednu stvar, sve što radimo, trebali bi raditi svojom voljom, i sve što je protiv naše, ili protiv partnerove volje jednostavno nema smisla spašavati.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:57   #5
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
Da se mjesecima dopisuje meni iza leđa, da razmijenjuju fotke i da treća osoba zna sve u detalje o našem životu, smatrala bi se prevarenom, da.
To nije neko benigno flertanje zbog neke sitne svađe, dosade ili što ja znam čega, koje će raspiriti strasti u krevetu ili dovesti do spoznaje da gubiš vrijeme koje si mogao/la provesti s partnerom.
To je znak da nešto ne štima u vezi, alarm...prevara u svakom slučaju. Sve što se radi partneru iza leđa i znaš da nije dobro je prevara.
Kakve implikacije ima na vezu ili brak?
Hajde razmisli, pa nam javi....dobre nema sigurno.
quasarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:58   #6
za mene bi bila nevjera apsolutno jer očito nešto ne štima u vezi/braku kad se traži nešto izvan pa makar virtualno, a što isto tako može prijeći u realno
ray of light is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:58   #7
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Preparila sam ga?

Nisam sigurna da razumijem znacenje ovoga?

U svakom slucaju, zanima me da li virtualni odnos stavljate u isti kos sa tradicionalnom fizickom prevarom ili postoji razlika?
Ako s osobom, VIRTUALNO provodiš gotovo cijeli dan, ako ta osoba zna za sve tvoje probleme, i osobne i one u braku, ako je upućena u tvoj dnevni ritam više od stvarnog partnera, ako joj kukaš kad ti je teško, ako si nježna/an prema njoj, ako ste razmijenili fotografije lica, eksplicitne fotografije, ako se čujete telefonom, iako se niste vidjeli, doista smatraš da sve skupa nema istu "težinu" kao "tradicionalna" prevara?
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:00   #8
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? No, doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Dijeljenja svakodnevice sa tom trecom osobom... Saznanje da su poruke ponekad poslane dok provodite vrijeme pod istim krovom? Da li je to za vas prevara?
Kakve implikacije to ima na vas brak ili vezu?

Voljela bih po mogucnosti cuti odgovore ljudi sa iskustvom ove tematike.
Ili onih koji se prepoznaju kao "treca" osoba.
Ovisi da li se to skriva od partnera ili ne. Ako se ne skriva, ne mislim da to ima veze s prevarom. Naime, fali sukus varanja.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:01   #9
Što se on/ona ima s drugim/drugom čuti/dopisivati ako je s tobom? Nije mi jasno.
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:02   #10
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Preparila sam ga?

Nisam sigurna da razumijem znacenje ovoga?

U svakom slucaju, zanima me da li virtualni odnos stavljate u isti kos sa tradicionalnom fizickom prevarom ili postoji razlika?
Tvoje pitanje je bilo dali je to oblik prijevare. Naravno da jest!

Oprosti, ti si žrtva? Onda te je prevario i bezvezan je. Ako imaš djecu nosi svoj križ, ako nemaš bježi od njega.
Sunčanomstranom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:04   #11
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
za mene bi bila nevjera apsolutno jer očito nešto ne štima u vezi/braku kad se traži nešto izvan pa makar virtualno, a što isto tako može prijeći u realno
Ili možda samo on ne štima. Netreba biti neštimanje u vezi braku. Nekad sve bude na prvi pogled savršeno a jedna osoba ima sasvim drugačiji život i sposobna je igrati više uloga i glumiti.
Sunčanomstranom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:06   #12
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Ovisi da li se to skriva od partnera ili ne. Ako se ne skriva, ne mislim da to ima veze s prevarom. Naime, fali sukus varanja.
Pa, ako nije skrivanje, onda nije ni varanje. Zar ne?
mislim da te dvije riječi u ovoj situaciji funkcioniraju kao sinonimi.

Da mi je suprug, UNAPRIJED rekao da bi želio malo razbibrige sa strane, i da sam se ja s tim složila, sve navedeno ne bi spadalo u kategoriju prevare. Da mi je rekao TIJEKOM tog odnosa, opet bih našla načina za razumijeti ono što je radio, no obzirom da sam SAMA saznala, da, prevara je.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:06   #13
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Osjećala sam se izigrano, ne zato jer se moj suprug gle, usudio s nekom drugom biti intiman, na razini na kojoj je to bio, već zato u cijeloj toj priči nije ZAŠTITIO mene. Na način da je moje fotografije pokazao toj osobi, rekao joj podatke sasvim nebitne za njihovu komunikaciju i sl.
Zanimljivo stajaliste. Naime, zanima me da li bi bilo razlike da suprug nije dijelio vase fotografije i detalje vaseg privatnog zivota sa tom osobom?
Da li bi to umanjilo tezinu njegovog cina?
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:08   #14
Quote:
Nutella2 kaže: Pogledaj post
Što se on/ona ima s drugim/drugom čuti/dopisivati ako je s tobom? Nije mi jasno.
Quote:
Sunčanomstranom kaže: Pogledaj post
Oprosti, ti si žrtva? Onda te je prevario i bezvezan je. Ako imaš djecu nosi svoj križ, ako nemaš bježi od njega.
Počelo je

Zašto se partner ne bi smio dopisivat s nekim? Po čemu se virtualno prijateljstvo razlikuje od onog koje je nastalo na poslu ili u školi? Ako nije iza leđa partneru i ako su postavljene granice, gdje je problem?

Nositi križ radi djece? Ako se smatra prevarenom i ako ne želi biti u toj zajednici, ne bi li lakše bilo raskrstiti nego nositi križ narednih 30-40 godina?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:08   #15
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Ovisi da li se to skriva od partnera ili ne. Ako se ne skriva, ne mislim da to ima veze s prevarom. Naime, fali sukus varanja.
Nisam naglasila u uvodnom postu, ali podrazumijeva se da je komunikacija skrivena.
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:09   #16
ja nemam iskustvo, ali ima moja poznanica. kaže da je isti tren pokupila stvari i nestala. još neko vrijeme su se viđali i on je pokušavao spasit stvar, ali nije uspjelo. naravno da je prevara.
Just..Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:10   #17
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Pa, ako nije skrivanje, onda nije ni varanje. Zar ne?
mislim da te dvije riječi u ovoj situaciji funkcioniraju kao sinonimi.

Da mi je suprug, UNAPRIJED rekao da bi želio malo razbibrige sa strane, i da sam se ja s tim složila, sve navedeno ne bi spadalo u kategoriju prevare. Da mi je rekao TIJEKOM tog odnosa, opet bih našla načina za razumijeti ono što je radio, no obzirom da sam SAMA saznala, da, prevara je.
Pa slažem se s tobom u potpunosti. Meni nije u prvom postu jasno da li on to radi iza leđa ili ne. Ako ne radi, onda se može govoriti o zanemarivanju, ali ne i varanju.

EDIT: ok, sad vidim da je bilo skriveno. Da, riječ je o obliku varanja. Sad porazgovarajte zašto je do toga došlo.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:11   #18
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Da li bi to umanjilo tezinu njegovog cina?
Ej, nemoj brate mili bit glupa i pokušavat sebi jadnoj mazat oči.
Sunčanomstranom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:12   #19
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Počelo je

Zašto se partner ne bi smio dopisivat s nekim? Po čemu se virtualno prijateljstvo razlikuje od onog koje je nastalo na poslu ili u školi? Ako nije iza leđa partneru i ako su postavljene granice, gdje je problem?

Nositi križ radi djece? Ako se smatra prevarenom i ako ne želi biti u toj zajednici, ne bi li lakše bilo raskrstiti nego nositi križ narednih 30-40 godina?
Šta je počelo?
Ovdje ne pričamo o prijateljstvu, nego o malo intimnijem dopisivanju. Velika je razlika između to dvoje.
Rješenje se može pronaći za sve. Naime, ako nisu jedno za drugo, nisu se trebali ni spajati.
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:13   #20
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Zanimljivo stajaliste. Naime, zanima me da li bi bilo razlike da suprug nije dijelio vase fotografije i detalje vaseg privatnog zivota sa tom osobom?
Da li bi to umanjilo tezinu njegovog cina?
Da. Osobno, gore od prevare mi je nepoštivanje. Ok, radi nešto "zabranjeno", ali slatko, "navukao" se, živi paralelni život.. sve je to ljudski. Ne opravdavam, ali mogu shvatiti. No činjenica da je i mene uvukao u cijelu tu kašu, mene je više povrijedila od činjenice da je eto, "zgriješio bludno".

Zadnje uređivanje autentic : 17.04.2013. at 15:20.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.