Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 22:27   #1
Moj slučaj "nasilja u obitelji"

Poštovani,
ukratko bih predstavio problem i pitao za savjet.

Nedavno pred 2-3 mjeseca je meni i mojoj zaručnici suđeno radi nasilja u obitelji (verbalnog i fizičkog). Oboje smo završili na sudu i na uvjetnoj smo, u vezi smo i dalje.

Naime, nama je suđeno kao što sam rekao radi nasilja u obitelji. Nakon proučavanja zakona o zaštiti od nasilja u obitelji pročitali smo sljedeće:

"Članak 3.

(1) U smislu ovoga Zakona obitelj čine:

– žena i muškarac u braku, njihova zajednička djeca te djeca svakog od njih,

– žena i muškarac u izvanbračnoj zajednici, djeca svakog od njih i njihova zajednička djeca,

– srodnici po krvi u ravnoj lozi bez ograničenja,

– srodnici po krvi u pobočnoj lozi zaključno s trećim stupnjem,

– srodnici po tazbini zaključno s drugim stupnjem u bračnoj i izvanbračnoj zajednici,

– osobe koje imaju zajedničku djecu,

– skrbnik i štićenik,

– udomitelj, korisnik smještaja u udomiteljskoj obitelji i članovi njihovih obitelji dok takav odnos traje.

(2) U smislu ovoga Zakona obitelj čine i žena i muškarac koji su živjeli zajedno u bračnoj ili izvanbračnoj zajednici, djeca svakog od njih i njihova zajednička djeca, ukoliko su nakon prekida bračne ili izvanbračne zajednice povod sukoba bili bivši bračni ili izvanbračni odnosi."

nadalje

"Izvanbračne zajednice koje traju najmanje tri godine ili kraće, ako je u njima rođeno dijete, zakonom su izjednačene s brakom

Izvanbračna zajednica je zajednica neudane žene i neoženjenog muškarca koja traje najmanje tri godine, a kraće ako je u njoj rođeno zajedničko dijete ili je nastavljena sklapanjem braka."

Moja zaručnica i ja smo nepune dvije (2) godine u vezi i prema našem tumačenju suđeno nam je prema zakonu koji nas ne obuhvaća!

Što nam je činiti po tom pitanju?



Moje dodatno pitanje je - nedavno smo dobili oboje poziv za razgovor sa psihologom (svatko za sebe) od socijalne skrbi. Što možemo očekivati? Je li obavezan? Nemamo dodatne informacije jer je poziv stigao sada dok smo mi na ljetovanju.

Dodatne informacije za Vas:

-pozvao sam policiju nakon sukoba sa zaručnicom u kojem je došlo do razbijanja predmeta u stanu i manjeg fizičkog okršaja (hrvanje, grebanje) i verbalnog vrijeđanja

- oboje smo ustanovljeni kao krivci po zakonu o zaštiti nasilja od obitelji i odvedeni prenoćiti u postaji

EDIT: postavio sam pitanje u temi nasilje u obitelji pod u drugom podforumu pa ako je to ispravnije mjesto ova tema se može zatvoriti i izbrisati

Zadnje uređivanje Crodahaka : 01.08.2017. at 22:49.
Crodahaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.