Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 20:43   #461
Bok zenske, preksutra sam narucena na prvi pregled/konzultacije za mpo u Petrovu. Suprugov materijal je dobiven biopsijom i zamrznut ceka. Moji nalazi (oni koje su rekli da pripremim-papa, brisevi) su svi ok. Sto da ocekujem na tom prvom pregledu, je li to samo razgovor ili ce biti i fizicki pregled?

Poslano sa mog SM-T825 koristeći Tapatalk
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:27   #462
Prvi pregled je razgovor, uzimanje anamneze, pregled svih nalaza koje imaš, te dogovor o daljnjim koracima, tj postupcima, odnosno da li će prvo biti inseminacija ili odmah ivf. Također ti kažu koje još pretrage moraš obavit ako ti nešto fali (npr brisevi na hiv i hepatitis ne smiju bit stariji od 6 mj). E sad što se tiče fizičkog pregleda, kod mene ga prvi put nije bilo jer sam imala menstruaciju, ali sve ovisi o doktoru, u sobi je stol, tako da te može i pregledat ako misli da ima potrebe.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:10   #463
Hvala ti, bio je samo (vrlo kratki) razgovor.

Poslano sa mog SM-T825 koristeći Tapatalk
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:41   #464
Ma da... Kod kojeg doktora? Mi smo prvi put bili baš dosta dugo unutra.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:01   #465
Thumbs up

Kod nas je isto uvijek bio kratki razgovor,ja sam kod dr. Lane Škrgatić i jako sam zadovoljna isla mi je na to da dobije kvalitetne jajne stanice i uspjela je prvi put kod nje promjenila sam doktora i bingo
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:18   #466
I ja sam kod dr Škrgatić, ali dosad sam je vidjela možda triput, a bila sam tamo više od 10ak puta. Pretpostavljam da je zbog godišnjih, ali nije mi radila nijednu od dvije inseminacije, samo je uvodni razgovor bio kod nje i 2 folikulometrije. Sve ostalo radili su dr koji su bili u smjeni. Tako da na kraju ni nema nekog utjecaja taj dr koji te kao vodi.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:00   #467
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
I ja sam kod dr Škrgatić, ali dosad sam je vidjela možda triput, a bila sam tamo više od 10ak puta. Pretpostavljam da je zbog godišnjih, ali nije mi radila nijednu od dvije inseminacije, samo je uvodni razgovor bio kod nje i 2 folikulometrije. Sve ostalo radili su dr koji su bili u smjeni. Tako da na kraju ni nema nekog utjecaja taj dr koji te kao vodi.
Dr je na godišnjem nema je ali je najbitnije da ti ona odredi stimulaciju ni meni nije sad bila ali odradila je odličnu stimulaciju u koj je isla na to da mi izazove visoki estradiol ujedno hiper i Freez ALL i onda sam preskočila jedan ciklus i isla u potpunom prirodnom bez ičega endić mi se sam ljepo zadebljan prirodna ovulacija tako da sam isla samo na transfer smrzlića i bingo još jedino čekam betu da potvrdim ove +
Martilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:10   #468
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Ma da... Kod kojeg doktora? Mi smo prvi put bili baš dosta dugo unutra.
Kod dr. Šprem. Kratko je bilo valjda jer sam bila sama i relativno je jasna situacija što se mora (mm je bio na biopsiji i maerijal je zamrznut za postupak).
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:31   #469
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Može se birati doktor, ali ako odabereš boljeg doktora, duže ćeš čekati na pregled. Dodatno, imaj na umu da kada uđeš u postupak, gledat će te svi. Npr. ako na folikulometriju dođeš za vikend, gleda te dežurni doktor. Ili ako nema tvog doktora, gleda te zamjena. Isto vrijedi i za aspiracije i transfere.
Prihvaćaju nalaze privatnika.
Ja sam prvi pregled čekala oko mjesec dana ali nisam birala doktora, pa sam dobila doktoricu od koje sam pobjegla prvom prilikom jer nije imala pojima što radi i samo nam je prouzročila nepotrebne suze i stresove.
Za pitanje oko inseminacije ti ne znam odgovor jer smo mi zbog lošeg spermiograma odmah išli na IVF. I to odmah ICSI.
Bolje je odabrati boljeg doktora koji je veći stručnjak pa ima više uspjeha pa makar se i duže čekalo da te primi, nego ići onako, kod bilo koga.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 17:19   #470
bok nova sam ovdje.
Imam dvoje djece i već 8 mj. pokušavamo na bebi ali neide.
Pa sam išla svom ginekologu pratila ovulaciju koje ima svaki put.
Napravljene su spolni hormoni:
LH 8.0
FSH 13.9
AMH 6.1
Spermiogram je u redu.
09.11 sam naručena kod dr. Šprem na pregledu i uzv.
Šta me očekuje dalje?Nisam baš u ovome svemu ovo mi je sve novo.
Hvala
bebaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 22:26   #471
Nema nikoga.
bebaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 08:59   #472
Bok cure.trebam se javiti na pregled 10.dan ciklusa za dogovor o postupku.da li se za to moram najaviti ili samo dodjem?nitko mi se ne javlja vec dva dana na telefon pa ne znam koga pitati
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 20:28   #473
Samo dođes. S uputnicom.
Suara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 09:31   #474
Cure, jel ima netko možda iskustva s dr. Banović?
Ja sam bila na 1. pregledu i čula sam se poslije s njom e-mailom i za sad mi se čini jako draga i pristupačna
Pročitala sam cijelu ovu temu i ona uooće nije spomenuta
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 19:20   #475
Imam ja. Je, slazem se da je jako draga i pristupacna, ali apsolutno nema pojma sto radi i uzasno se svega boji i hoda po jajima.
Kod nje smo bili u prvom postupku ikad, kad nismo imali pojma ni o cemu. Nakon toga smo imali jos 6 postupaka: 3 u Petrovoj kod Streleca kome smo se prebacili nakon nje i 3 kod dr. Lucingera (privatnik), tako da znam o cemu pricam.
Zena nam je uzrokovala gomilu bespotrebnih stresova i suza. Zakljucila je da imam prikrivene PCOS, sto je ispala totalna glupost, zbog cega me nije htjela uopce stimulirati "jer je to za mene po zivot opasno" i rekla je da mogu samo u prirodne postupke, sto je s nalazom spermiograma mog supruga znacilo u prijevodu da necemo zatrudniti nikad. Onda se ipak okurazila nakon telefonskih konzultacija s nekim i odlucila se za blagu stimulaciju u kojoj sam dobila samo jedan folikul i jednu jedinu stanicu (kasnije sam ih uredno imala preko 10 bez ikakvih komplikacija). Naravno, postupak je bio neuspjesan. S tim da me gnjavila da dolazim na folikulometrije puno precesto i non stop sam morala na vadenje hormona (kod Lucingera nikad).
Iskreno, nemam pojma kako ona uopce moze raditi. Imam osjecaj da nakon svega sto sam prosla znam 15 puta vise od nje koja se za to skolovala. Žalosno. Cak mi je i sestra u Petrovoj prisapnula da je dobro da sam se odlucila za prebacivanje Strelecu.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 21:46   #476
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
...
Ajme
Hvala ti što si se javila!

Što da sad radim??
Tek sam je jednom vidjela, sad skupljam papire i nalaze da se naručim s tim svim da vidim što će mi reći...
Ne znam dal da sad odmah mijenjam doktora? Kako se to uopće izvede?
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 11:14   #477
Ja sam u Petrovoj isto, vodi me druga doktorica, al u prirodnom postupku je moja doktorica bila na GO i ultrazvuk je napravila dr. Banović.
Procjena je bila kriva, štoperica prekasno, i ovulacija se desila prije postupka. Znam da je to u prirodnim postupcima česta pojava, al meni je bila dovoljna reakcija moje doktorice i izraz njenog lica kad sam, na pitanje tko mi je radio ultrazvuk, odgovorila da se radi o dr.Banović.

Tako da ni moje kratko iskustvo sa tom doktoricom nije baš najsretnije.
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 11:51   #478
Quote:
filipinka1414 kaže: Pogledaj post
Ja sam u Petrovoj isto, vodi me druga doktorica, al u prirodnom postupku je moja doktorica bila na GO i ultrazvuk je napravila dr. Banović.
Procjena je bila kriva, štoperica prekasno, i ovulacija se desila prije postupka. Znam da je to u prirodnim postupcima česta pojava, al meni je bila dovoljna reakcija moje doktorice i izraz njenog lica kad sam, na pitanje tko mi je radio ultrazvuk, odgovorila da se radi o dr.Banović.

Tako da ni moje kratko iskustvo sa tom doktoricom nije baš najsretnije.
Hvala ti na podjeljenom iskustvu!
Poslala sam jutros mail za termin, nisam spomenula da bi njoj ali sam slala njen nalaz, možda me ne stave njoj...
Ako stave, vidjet ću što će mi reći na nalaze, ne znam što da radim, dal da joj uopće dam šansu...
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 12:03   #479
Ja sam se javila na onu njihovu mail adresu i zamolila da me prebace kod doktora koji rade folikulometrije od 7, a ne od 8 jer mi tako više odgovara zbog posla, što je bila istina, ali naravno ne i pravi i jedini razlog. Znala sam da tad rade samo Strelec i Vrčić, a bilo mi je svejedno kod kojeg od njih dvojice upadnem. Nisu radili nikakve probleme.
Htjela bih samo napomenuti da je meni općenito Petrova ok kao izbor ako se nema financijskih mogućnosti otići privatno. Ali mislim da moja statistika puno govori o tome što i kako se radi u Petrovoj, a kako kod Lučingera. Naime, u Petrovoj u 4 postupka (1 prirodni, 3 stimulirana) nisam ostvarila ni jednu trudnoću i nikada nisam imala ništa za smrznuti, a kod Lučingera sam u 3 postupka (2 stimulirana, 1 FET) ostvarila dvije trudnoće od kojih jedna neuspješna, a druga je upravo navršila 33 tjedana s blizancima.
Pisala sam već gore o tome. Razlika je u tome što te u Petrovoj realno nitko ne vodi. Evo, baš ovo što je filipinka napisala - u ključnim trenucima te ne gleda tvoj doktor, nego bilo tko ako tvog doktora nema (vikendi, bolovanja, godišnji). A taj netko nema pojma o tebi i tvojoj situaciji i specifičnostima. Isto tako je i s aspiracijama i transferima. A u našem slučaju je ključnu ulogu kod Lučingera odigrao laboratorij, o kojem prilikom izbora ustanove rijetko tko razmišlja (nisam ni ja u početku).
Ja sam imala financijskih mogućnosti odmah ići privatno, ali nekako nisam htjela bezveze trošiti novce ako nije nužno. No, s obzirom na to koliko se fizički i psihički trošimo na svaki postupak, da sam tada znala sve što znam sada, išla bih odmah privatno.
Eto, morala sam to napisati jer možda nekom nekad ovo olakša put do bebe...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 13:17   #480
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Ja sam se javila na onu njihovu mail adresu i zamolila da me prebace kod doktora koji rade folikulometrije od 7, a ne od 8 jer mi tako više odgovara zbog posla, što je bila istina, ali naravno ne i pravi i jedini razlog. Znala sam da tad rade samo Strelec i Vrčić, a bilo mi je svejedno kod kojeg od njih dvojice upadnem. Nisu radili nikakve probleme.
Htjela bih samo napomenuti da je meni općenito Petrova ok kao izbor ako se nema financijskih mogućnosti otići privatno. Ali mislim da moja statistika puno govori o tome što i kako se radi u Petrovoj, a kako kod Lučingera. Naime, u Petrovoj u 4 postupka (1 prirodni, 3 stimulirana) nisam ostvarila ni jednu trudnoću i nikada nisam imala ništa za smrznuti, a kod Lučingera sam u 3 postupka (2 stimulirana, 1 FET) ostvarila dvije trudnoće od kojih jedna neuspješna, a druga je upravo navršila 33 tjedana s blizancima.
Pisala sam već gore o tome. Razlika je u tome što te u Petrovoj realno nitko ne vodi. Evo, baš ovo što je filipinka napisala - u ključnim trenucima te ne gleda tvoj doktor, nego bilo tko ako tvog doktora nema (vikendi, bolovanja, godišnji). A taj netko nema pojma o tebi i tvojoj situaciji i specifičnostima. Isto tako je i s aspiracijama i transferima. A u našem slučaju je ključnu ulogu kod Lučingera odigrao laboratorij, o kojem prilikom izbora ustanove rijetko tko razmišlja (nisam ni ja u početku).
Ja sam imala financijskih mogućnosti odmah ići privatno, ali nekako nisam htjela bezveze trošiti novce ako nije nužno. No, s obzirom na to koliko se fizički i psihički trošimo na svaki postupak, da sam tada znala sve što znam sada, išla bih odmah privatno.
Eto, morala sam to napisati jer možda nekom nekad ovo olakša put do bebe...
Žao mi je što si imala toliko negativih isustava
Ja sam tek krenula u ovo sve i mislila sam da sam došla kod dobre doktorice jer mi je takav dojam ostavila a kad ono :/
Uglavnom, naručili su me kod nje idući tjedan, ja sam napisala da ne mogu (što stvarno ne mogu), oni su mi odgovorili da nje nema cijeli 10. mjesec pa jel zelim termin u studenom na što sam ja napisala da ih molim termin kod nekog drugog liječnika jer sam kod nje i tako bila sam na prvom pregledu...i sad mi još nisu odgovorili
Nadam se da će mi dati termin kod nekog drugog jer mi se ne čeka termin kod nje mjesec i pol, pogotovo nakon vaših iskustava
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.