Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 16:02   #1
Utjecajnik a.k.a influencer

Influencer je termin u novom hrvatskom općedruštvenom jeziku.
Prijevod bi bio - utjecajnik (eng; influencer)

Sažeto, radi se o interesnom utjecaju na osobe koje su utjecajne u društvu.

Primjer može biti da je Agrokor činio utjecaj na utjecajne ljude da se promjene određene zakonske ili nezakonske okolnosti.

Utjecajnik je osoba koja provodi utjecaj i ona koja prihvaća da se kroz njen utjecaj nastavlja.

Ako nisam dovoljno dobro objasnio, molim Vas recite Vi pokoju mudru..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 18:54   #2
Reklo bi se nešto ko lobist. To je odavno poznato i prihvaceno. Npr u USA postoje cijele lobisticke organizacije koje utjecu na npr. Zakone o oružju,proizvodnji nafte u zasticenim prostorima ili oruzje opcenito. Lobiraju i pokusavaju politicarima prikazati argumentima benefite svojih stavova. To je ok. Influencer mi djeluje nekako medicinski termin?
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:48   #3
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Reklo bi se nešto ko lobist. To je odavno poznato i prihvaceno. Npr u USA postoje cijele lobisticke organizacije koje utjecu na npr. Zakone o oružju,proizvodnji nafte u zasticenim prostorima ili oruzje opcenito. Lobiraju i pokusavaju politicarima prikazati argumentima benefite svojih stavova. To je ok. Influencer mi djeluje nekako medicinski termin?
Hmm..Lobist i utjecajnik mi se ne čine identičnim ni istim.

Ne znam, imam dojam da se lobist bavi isključivo ciljanim, specijaliziranim načinom poslovanja.
Utjecajnik mi nekako širi, opći pojam koji vrijedi za trendove i stilove u društvu, dnevnih događanja i aktivizma..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:13   #4
Da, lobiranje je u principu čista legalizirana korupcija, ovo mi definitivno spada pod nešto drugo. Brzinski sam prošao kroz wikipediju, utjecajnik je u principu "heroj" određenih skupina, pa se onda cilja na pridobivanje njega kako bi se pridobila i cijela skupina koja u njemu vidi uzor i slaže se s njegovim setom vrijednosti. Jedina osoba koja mi pada na pamet za tu ulogu je Ante Gotovina, doduše, on se umirovio i drži se podalje od politike, ali mislim da bi potencijalno mogao biti velik influencer.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:30   #5
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Da, lobiranje je u principu čista legalizirana korupcija, ovo mi definitivno spada pod nešto drugo. Brzinski sam prošao kroz wikipediju, utjecajnik je u principu "heroj" određenih skupina, pa se onda cilja na pridobivanje njega kako bi se pridobila i cijela skupina koja u njemu vidi uzor i slaže se s njegovim setom vrijednosti. Jedina osoba koja mi pada na pamet za tu ulogu je Ante Gotovina, doduše, on se umirovio i drži se podalje od politike, ali mislim da bi potencijalno mogao biti velik influencer.
Nda..To je prilično dobra definicija..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:10   #6
Meni bi dobro došlo par utjecajnika da mi promoviraju proizvode širom svemrežja... Koji bi bio hiper hrvatski izraz za promociju? A za hiper?
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 13:58   #7
Menis se čini da je naziv "influencer" samo ljepša riječ za "sponzorušu". Zamisli, "influenciraš" time što objavljuješ polugole fotografije. Pa onda klinkice žele pažnju koju imaš, a tipovi bi te drmali.

Ode svijet u kurac s takvim influrncerima.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 22:11   #8
Uvijek sam influencere viđao kao kritičare bez ikakvog znanja iz onoga što bi trebali analizirati.
Jednostavno, moderan naziv za tzv. testimoniale, koje se više ne koriste toliko u marketingu jer su ljudi skužili da su fejk.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 13:57   #9
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Influencer je termin u novom hrvatskom općedruštvenom jeziku.
Prijevod bi bio - utjecajnik (eng; influencer)

Sažeto, radi se o interesnom utjecaju na osobe koje su utjecajne u društvu.

Primjer može biti da je Agrokor činio utjecaj na utjecajne ljude da se promjene određene zakonske ili nezakonske okolnosti.

Utjecajnik je osoba koja provodi utjecaj i ona koja prihvaća da se kroz njen utjecaj nastavlja.

Ako nisam dovoljno dobro objasnio, molim Vas recite Vi pokoju mudru..
To je nešto poput ovna predvodnika, koji uvijek ide u smjeru koji njemu paše, a za kojim onda kreću sve ostale ovce iz stada?
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 15:52   #10
Influencer može biti netko jako dobar i uspješan u svom poslu ili slično. To je nešto što dolazi kao posljedica kvalitetnog rada, uspjeha. Influencerom te smatraju drugi, ne proglasiš se sam. Imati profil na socijalnoj mreži nije dovoljno.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 19:52   #11
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Influencer može biti netko jako dobar i uspješan u svom poslu ili slično. To je nešto što dolazi kao posljedica kvalitetnog rada, uspjeha. Influencerom te smatraju drugi, ne proglasiš se sam. Imati profil na socijalnoj mreži nije dovoljno.
Kod nas je to ono kada isfuraš na internet cijelu obitelj. Pogotovo djecu. Kako bi ušićario par sto kuna ili mikser od sponzora?

Ili kada se kreveljiš u kameru mobitela dok voziš?
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 10:31   #12
Neznam, meni odurna stvar postala jer 90% inflića su samoprozvani modeli sa većim grudima, obavljuju gluposti - a 90% muškog roda je jadno i tako curke nemoraju tipkati po kasama, tipkovnicama ili slično, nego žive na račun izopačenog društva.

Podržavam influencere na bazi neke ljudske svijesti - politika, zakoni, opća prava itd, gdje obavljuju članke koji ti mogu pomoći na ostvariš neka prava iz nekog područja.

Evo baš u jednu grupu na fejsu se javi ženska koja traži ljude koji imaju nekakve sređene automobile da se njihov posao, trud i ulog promovira, postoje određene nagradne igre itd.

A cijela stvar je jadna jer ženska se rodila sa bujnim grudima i dupetom i na svakoj slici sa takvim automobilima mora biti ona.

Dakle - ti majmune koji si sredio svoj automobil možda dobiješ kakvu malenu nagradicu na kakvoj igri, sigurno ćeš dobiti "lajkove" na sliku i pozitivne komentare - a dotična madam će po jednom postu vjerovatno ostvariti neznam, 30-100 dolara zarade.

Dno dna današnjeg društva.

Sve si gledam da i ja krenem u to "jadno" društvo, tak i tak se bavim rekreacijom, pa za koji mjesec kad budem nabildan - neznam, krenem demonstrirati razna jela kako se kuhaju, naravno u uskoj majci, polugol itd...sramotit sebe, malo biti humorističan, neka egozična jela, bude ženskih pratitelja i gejeva i super.

10-15 postova mjesečno, 200-300 dolara zarade i ja sretan.

Odem se objesit psmtr.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.