Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 13:52   #1
pokretne klime vivax

da li netko ima pokretnu klimu i da li se to isplati kupovat. Hvala
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:16   #2
Quote:
citanova kaže: Pogledaj post
da li netko ima pokretnu klimu i da li se to isplati kupovat. Hvala
Odgovor je negativan (jedino ako baš nemaš nikakve mogučnosti montirati split sistem), a razlog tome pročitaj u prijašnjim postovima da opet ne objašnjavam.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:36   #3
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Odgovor je negativan (jedino ako baš nemaš nikakve mogučnosti montirati split sistem), a razlog tome pročitaj u prijašnjim postovima da opet ne objašnjavam.
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:17   #4
Quote:
citanova kaže: Pogledaj post
da li netko ima pokretnu klimu i da li se to isplati kupovat. Hvala
Ne kupujte pokretne klime jer cete zažaliti. To je all i one klima tj, i vanjsku i unutarnju jedinicu ima u sebi. Znači ono što buči buči vama u prostoriji. Bučna jako, non stop po ljeti moRATE praznit kondenzat od rada i na kraju morate osigurat odvod toplog zraka pa je bolje ne imat ništa nego pokretnu klimu.
TRD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:18   #5
Quote:
citanova kaže: Pogledaj post
da li netko ima pokretnu klimu i da li se to isplati kupovat. Hvala
Ja ti imam pokretnu klimu whirlpool i ja sam skroz zadovoljna!Kupila sam ju,jer sam trenutno kod svekra i svekrve koji nam nisu dali bušiti zid,pa smo se odlučili za pokretnu klimu!
Meni je odlična!Malo je problem sa onom veeelikom cijevi koju trebaš turiti kroz prozor,ali snađeš se već,a i bitno je da hladi!
Svi su nam govorili da je glupost i da to neuzimamo,ali meni je super.Uskoro selim u novu kuću i u dnevnoj sobi ću si staviti zidnu(normalnu klimu ),a ova prijenosna će mi super dobro doći za kat gdje ću moći hladiti spavaće sobe!
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:36   #6
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Ja ti imam pokretnu klimu whirlpool i ja sam skroz zadovoljna!Kupila sam ju,jer sam trenutno kod svekra i svekrve koji nam nisu dali bušiti zid,pa smo se odlučili za pokretnu klimu!
Meni je odlična!Malo je problem sa onom veeelikom cijevi koju trebaš turiti kroz prozor,ali snađeš se već,a i bitno je da hladi!
Svi su nam govorili da je glupost i da to neuzimamo,ali meni je super.Uskoro selim u novu kuću i u dnevnoj sobi ću si staviti zidnu(normalnu klimu ),a ova prijenosna će mi super dobro doći za kat gdje ću moći hladiti spavaće sobe!
zato što si uzala skuplju i kvalitetniju klimu od vivaxa...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:40   #7
ne kuzim kako cijev treba ic van, kakva onda korist ako se otvara prozor
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:31   #8
Quote:
citanova kaže: Pogledaj post
ne kuzim kako cijev treba ic van, kakva onda korist ako se otvara prozor
Jesi vidjela u trgovini kako izgleda ta cijev?To ti je nešto slično kao cijev od sušilice koja isto treba van.Možeš otvoriti prozor na kiper i izbaciš cijev van.
Ja sam dobila uz klimu neku plastičnu stvarčicu(al objašnjavam ) koja se uglavi na prozor i kroz to ide cijev,samo što je to predviđeno za prozor koji se otvara prema dolje a ne kao svi normalni prozori koje najčešće svi imamo.
Ma najbolje odi u tgovinu i vidi kako ti to točno izgleda.I pazi koje sve funckije ima klima.Moja ti ima i 6 sense,pa vlaži zrak,pročišćava zrak i šta ja znam šta sve ne i nije tako jako skupa.Ja sam ju čini mi se platila oko 2.600-2.800 KN.Nisam ti 100% sigurna,ali to nije puno s obzirom da su klime koje idu u zid tu negdje u cijeni (ispravite me ako griješim),ali za te klime još platiš oko 1000 KN za ugradnju i dođeš skoro na isto!
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:45   #9
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Jesi vidjela u trgovini kako izgleda ta cijev?To ti je nešto slično kao cijev od sušilice koja isto treba van.Možeš otvoriti prozor na kiper i izbaciš cijev van.
Ja sam dobila uz klimu neku plastičnu stvarčicu(al objašnjavam ) koja se uglavi na prozor i kroz to ide cijev,samo što je to predviđeno za prozor koji se otvara prema dolje a ne kao svi normalni prozori koje najčešće svi imamo.
Ma najbolje odi u tgovinu i vidi kako ti to točno izgleda.I pazi koje sve funckije ima klima.Moja ti ima i 6 sense,pa vlaži zrak,pročišćava zrak i šta ja znam šta sve ne i nije tako jako skupa.Ja sam ju čini mi se platila oko 2.600-2.800 KN.Nisam ti 100% sigurna,ali to nije puno s obzirom da su klime koje idu u zid tu negdje u cijeni (ispravite me ako griješim),ali za te klime još platiš oko 1000 KN za ugradnju i dođeš skoro na isto!
Baš me zanima kako to tvoja klima ovlažuje zrak, ili si možda mislila da ti klima odvlažuje?
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:14   #10
Ako ima mogućnosti staviti "pravu" klimu onda se prenosna definitivno ne isplati. Ja sam bio podstanar i nisam htio ulagat u nešto što mi gazda ne prizna u trošak pa sam kupio prenosnu i radila je odlično 2 god. istina je da buči, da se posuda za skupljanje kondenzata relativno brzo napuni, ali hladi a to je najvažnije. Nikada nisam izbacivao cijev kroz prozor nego sam na zidu ispod prozora probušio rupu i stavio cijev promjera 10 cm i na nju se spajao. Sad imam pravu klimu ali prenosnu zapalim tu i tamo u dječjoj sobi kad je baš pakleno. Klinci zaspu i boli ih briga ruži li ili ne.
kia pride is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:52   #11
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako to tvoja klima ovlažuje zrak, ili si možda mislila da ti klima odvlažuje?
Pa koliko ja znam,od klime ti zrak bude suh u prostoriji!E vidiš,moja ima 6 sense(6 čulo),pa ga vlaži,da nebude previše suh!Nekužim šta ti tu nije jasno?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:06   #12
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Pa koliko ja znam,od klime ti zrak bude suh u prostoriji!E vidiš,moja ima 6 sense(6 čulo),pa ga vlaži,da nebude previše suh!Nekužim šta ti tu nije jasno?
Pa baš me zanima postupak toga vlaženja. Zrak možeš ovlaživati samo ako u njego dovedeš ili vodene kapljice, prašinu (hladno ovlaživanje preko saća za ovlaživanje) ili ako njemu dodaš vodene pare (toplo ovlaživanje preko elektroparnih ovlaživača). Ono tvoje tj whirpoolovo 6th sense znači da taj uređaj je rađen po ekološkim standardima i da je A energetske klase (štedi energiju). Mislim ili si ti nešto krivo shvatila ili ti je netko prodao maglu.
Reci ti onda nama kako to tvoj klima uređaj ovlažuje zrak ako nigdje ne dodaješ vodu (paru) u zrak. I još nešto da bi ti tvoj uređaj ovlaživao mora negdje imati na displayu mogučnost postavljanja željene (setpoint) vlage. Ima li to tvoj uređaj?
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:43   #13
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Pa baš me zanima postupak toga vlaženja. Zrak možeš ovlaživati samo ako u njego dovedeš ili vodene kapljice, prašinu (hladno ovlaživanje preko saća za ovlaživanje) ili ako njemu dodaš vodene pare (toplo ovlaživanje preko elektroparnih ovlaživača). Ono tvoje tj whirpoolovo 6th sense znači da taj uređaj je rađen po ekološkim standardima i da je A energetske klase (štedi energiju). Mislim ili si ti nešto krivo shvatila ili ti je netko prodao maglu.
Reci ti onda nama kako to tvoj klima uređaj ovlažuje zrak ako nigdje ne dodaješ vodu (paru) u zrak. I još nešto da bi ti tvoj uređaj ovlaživao mora negdje imati na displayu mogučnost postavljanja željene (setpoint) vlage. Ima li to tvoj uređaj?
A dobro koji si si ti sad klinac nabijo/la na moju klimu?
Citanova je trebala savjet,ja sam joj napisala šta JA znam o mojoj klimi,nadajući se da ću joj barem malo pomoći!Neda mi se sada tražit upute i vadit klimu sa tavana(ali uskoro hoću),ali ja ti kažem šta moja klima ima,a ti meni vjeruj ili ne,tako mi svejedno!
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 20:43   #14
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
A dobro koji si si ti sad klinac nabijo/la na moju klimu?
Citanova je trebala savjet,ja sam joj napisala šta JA znam o mojoj klimi,nadajući se da ću joj barem malo pomoći!Neda mi se sada tražit upute i vadit klimu sa tavana(ali uskoro hoću),ali ja ti kažem šta moja klima ima,a ti meni vjeruj ili ne,tako mi svejedno!
Model tvoje Whirpool klime je sigurno ovaj:
Whirlpool klima uređaj AMC 995
[AMC 995] 2.784,00Kn


Prijenosni klima uređaj
Kapacitet hlađenja: 2,8 kW
Energetska klasa hlađenja: C
Daljinski upravljač 6 th sense
Ekološki rashladni plin R410A
Funkcije:
- hlađenje
- odvlaživanje
- ventilacija
Soft Touch tipkovnica
Timer: 24 h
Tri brzine ventilatora
Perivi antibakterijski filter
Dimenzije (Š x V x D): 455 x 856 x 370 mm
Težina: 39 kg

Malo pročitaj koje ima funkcije (features), pa češ vidjeti da tvoja klima ima samo odvlaživanje (kao i svaka druga), a ne kako si ti navela ovlaživanje. Da bi klime mogle ovlaživati trebaju imati baš ono što sam prije naveo, a to za sada imaju samo veliki klima sustavi koji se ugrađuju u poslovne zgrade,shoping centre, hotele....
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.