Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 11:49   #1
Fi-Çi-Pİ

Ay Yapim je izbacio prve dvije najave njihove pionirske nove serije Fi. Producirana isključivo za digitalnu platformu Puhu TV, to je prva takva turska originalna dramska serija koju će širom svijeta distribuirati Eccho Rights. Premijera je 31.03.2017. na PuhuTV. Navodno će mjesečno izlaziti 3-5 epizoda.

Fi se temelji na prvom romanu iz trilogije Fi-Çi-Pİ spisateljice i psihologinje Azre Kohen koja ih je u Turskoj prodala u milijunskoj nakladi. Ona i Nükhet Bıçakçı pišu scenarij. Prvi roman, Fi, je temelj za prvu sezonu od 20 epizoda, a iduće dvije sezone će obuhvatiti romane Çi i . Projekt vodi producentica Pelin Diştaş Yaşaroğlu, uz Kerema Çataya, vlasnika i producenta Ay Yapima, i redatelja Merta Baykala (Muhteşem Yüzyıl, Kardeşim Benim).

"Serija Fi predstavlja sljedeći korak u turskoj produkciji dramskog sadržaja, po prvi put posebno usmjerena na publiku koja konzumira digitalne sadržaje. Nevjerojatna glumačka postava, kao i epizode u trajanju od 60 minuta, označavaju Fi kao potpuno nov proizvod iz Turske.", kaže Pelin Diştaş Yaşaroğlu. Kerem Çatay dodaje: "Smatramo da je to budućnost TV-a, što je razlog našeg ulaganja kao predvodnika pokreta. Vjerujemo u važnost i potencijal OTT* platforme, koja će reformirati stil pripovijedanja i prikaza lokalnih sadržaja." (*OTT, skaćenica za "over-the-top"; Kod emitiranja se OTT sadržajem smatra isporuka audio, video i drugih medija preko interneta bez sudjelovanja sustava koji kontroliraju i/ili distribuiraju sadržaj.)


A-listu glumaca ove serije čine Serenay Sarıkaya (Medcezir, İkimizin Yerine), Ozan Güven (Muhteşem Yüzyıl, Annemin Yarası, Pek Yakında, Arog, Gora), Mehmet Günsur (Muhteşem Yüzyıl, Rosso İstanbul, Unutursam Fısılda, Hamam), Büsra Develi (Tatlı Küçük Yalancılar, Tatlı İntikam) i Berrak Tüzünatac (Son, Ezel, Muhteşem Yüzyıl). Pored njih će glumiti i Özge Özpirinçci, Tülay Günal, Armağan Oğuz i Merve Çağıran, ali još se ne znaju uloge koje će tumačiti.

SADRŽAJ
Quote:
Priča je psihološko-ljubavni triler čiju okosnicu čini slavni psihijatar Can Manay. On je serijski ženskaroš, ali njegova opsesija s novom susjedom Duru će imati posljedice za cijeli niz likova, dok se ujedno rasvjetljava Manayeva vlastita mračna prošlost.

Glavni likovi u knjizi su psihijatar Can Manay (Ozan Güven), balerina Duru (Serenay Sarıkaya) koja pleše na Konzervatoriju i umjetnik/profesor na Konzervatoriju Deniz (Mehmet Günsür). Ostali sporedni likovi su jednako zanimljivi. Can je zaljubljen u Duru, dok su Duru i Deniz u vezi. Denizova studentica i talentirana glazbenica Ada mrzi Duru jer voli Deniza. Göksel je zaljubljen u Adu. Özge (Berrak Tüzünataç) je novinarka koja se ne boji nikoga i želi pronaći istinu. Njen šef Sadik i ona su uključeni u niz događaja, posebno zbog Sadıkove ljubavi. Bilge (Büşra Develi) je Canova studentica koja ima autističnog brata Doğrua. Priče svih likova su povezane u 3 knjige: Fi-Çi-Pİ
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:56   #2
Fi - Najava serije

Fi - Najava 1. epizode

__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:56   #3
Hvala Mina!


Serija Fi će biti predstavljena na MIPTV u Cannesu 3.4.2017.

Quote:
SCREENING: THE NEXT BIG THING IN TURKISH DRAMA ‘PHI’

03 Apr 2017, 12:00 - 13:30

Auditorium K, Palais 4

Presented by Eccho Rights

Turkish Drama has been developing enormously in the international market in recent years, with hundreds of millions of loyal viewers worldwide. In this session, a ground-breaking new series Phi, will be presented as the first in a new wave of premium Turkish series. Phi, the first original series for new OTT service Puhu, will have an exclusive premiere screening, with stars Serenay Sarikaya and Mehmet Günsür, alongside producer Kerem Catay of Ay Yapim, discussing the show and its place in the new television landscape. The session will also include a discussion on wider developments within Turkish drama and what is next for the genre.
Seriju će predstaviti :

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 05:58   #4
ooo i tulay gunal je u ekipi. opet ce biti sestra, tetka. () zavitlavam se malo, mozda ovaj out bude prijateljica ili, za promenu, psih.ter., confidant nekakav.

svidjam sto sam videla i procitala. mozda prekinem dizi pauzu.

inace na yt fragi blokiran bukvalno 5 minuta nakon sto ga je postavio neko treci na svoj kanal.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 08:02   #5
Mehmet Gunsur. Moja turska ljubav.
Pratit ću samo radi njega.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:49   #6
Slike sa seta



__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:11   #7
Ekipi se pridružio i Osman Sonant .

https://www.gecce.com/haber-osman-so...isi-kadrosunda





31.3. će, prema najavama, biti puštene 3. epizode
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:59   #8
Ay Yapim najavljuje Duru!

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:42   #9
Prevedena najava Duru
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:46   #10
Najava Dzan Manaj, prevedena

https://openload.co/f/jucw28h4BFQ/Fi_-_D%C5%BEan_Manaj_najava
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:35   #11
Quote:
Helenna kaže: Pogledaj post
Prvi put od kada gledam turske serije vidim scenu nekog sa cigaretom...
kad su serije u pitanju ne vazi ona - pusi ka' turcin.
__________________
Koliko god planirao, koliko god partiju dobro odigrao, život te pobjedi svaki put.Biti Tonja znaci voljeti Mikija zauvjek.
Tonjamiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 17:40   #12
Večeras počinje serija Fi na Puhu Tv.

Ay Yapim je pustio špicu serije https://www.facebook.com/ayyapim/vid...6418502543605/

i objavio postere glumaca






Izgleda, bit će i gala večer, od 20h po turskom vremenu
, a serija oko 22 h.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:58   #13
Slike s gala večeri





Bilo je puno poznatih lica

Kerem
Fahriye i Burak
Burcin i Ilker
Berg i Halit, Ozge
Kivo i Riza
Onur Saylak

Selma i Sinem

Burak Deniz , Alperen Duymaz
Kivanc Kasabali i Sedef Avci
Nur
Kaan
Oktay
Nilperi
Elcin
Osman Alkaş, Müjde Uzman, Birkan Sokullu
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 23:46   #14
holaquetal...drago mi je,da uživaš u Serenay....nadam se,da sve ide po tvojim očekivanjima i da si zadovoljna.....
Lijepo nam se Serenay zrihtala(a i Kerem nam je na nivou!),a lijepo je od svih koji su došli podržati ovaj projekt....
Nadam se nekom tvom opširnom postu o svim zanimljivostima vezanim za ovaj događaj,a naravno i o dojmovima o prvoj epizodi....al će svima biti čudnih tih "samo" 60 minuta!!!!!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 03:54   #15
Najava za lik Deniza, sa prevodom..

https://openload.co/f/cc70VbNge2I/Fi_-_Deniz_najava
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:01   #16
Ova serija mi izgleda baš zanimljivo, ima neki svjetski štih. Hoćemo li je i mi moći negdje gledati ?
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:02   #17
Pogledao sam prvu epizodu i moram reći da mi se svidjelo. Ozan Soundtrack je fenomenalan. Režija i fotografija isto odlična . Ženski dio casta (osim one Džanove terapeutkinje il+ šta mu je već) malo šteka al' ok . Mada me je Berrak prijatno iznenadila u sceni s Ozanom, dobra je bila tu. I super je gledat tur.seriju od sat vremena :klap:
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 14:06   #18
Da traje sat i deset ili još malo jače, ali ja sam imala utisak kao da je punih dva sata i reklame dok čekaš fragi za sledeću, koji i ne puste

Osim modernog pakovanja ( soundtarck, lokacije, čime se likovi bave) i sjajnog Ozana prva epizoda nije donela ništa preterano interesantno. Berrak, mislim da sam se uželela te cure ,davno nije obojila neku moju omiljenu seriju , šta god da je u pitanju ovde mi lepo izgleda , scena u kancelariji i ono što sledi posle je, mogu reći, bio najnapetiji momenat epizode. Takođe apprentice Bilge ima potencijala.

Serenay i Mehmet mi nisu bili ubedljivi u toj svojoj "umetnici" ulozi, mislim da je i greška smestiti ih u onakvu kuću i okruženje koja priliči paru pred srednjim godinama- on radi kao očni lekar, ona kao PR neke firme Kada sam čula Šopena kao uvertiru za predigru smejala sam se sve vreme jer mi je to bilo pretenciozno kao neko da je okačio strelice sa svih staran "kul mladi par hipsteri intelektulaci umetnici" osetila sam olkašanje kada sam skontala da je to poslužilo scenaristi samo kao način za Cema. Ok jasno je da imaju probleme u vezi, nadam se da će ih ipak isprofilisati bolje, ovo nije bilo dobro.

Sami dijalozi i nisu baš nešto, uvodni monolog ok to su njegova uverenja, scena u amfiteatru i on kao profesor mi je bolja ( na sve moguće načine ) Ali zato razgovor između njega i Bilge u kolima mi je bio dobar. Jesi li ti uvek takva? U ovom životu sam prinuđena da budem ovakva Bilge, u nekom drugom bih bila drugačija toplija...parafraziram ,ali faca mi je bila kao njegova u tom trenutku tj. zainteresovana i prijatno iznenađena.

Na stranu sikter , još po koja psovka i Ozan u akciji dva puta ( verujte za mene to ima posebnu vrednost) dizi je dizi došlo je do mirsanja marame X 2



* ipak mi se više dopao Masum iako boluju od istih bolesti tempa, priča je originalnija, gluma maestralna.
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 14:43   #19
Pogledala sam prvu epku, puno hvala na zaista ekspresnom prijevodu.
Sinoć su prikazane tri epke, kao što je i bilo najavljeno.

Ovo je potpuno nešto novo u turskim serijama, barem za mene. Odlična prva epka, drži napetost cijelo vrijeme (toliko sam se uživila da sam se i ja štrecnula kad je Can slomio čašu u ruci).

Ozan je genijalac, njegov Can baš ukazuje na nešto mračno, i da nije spomenuto ranije psihijatrijsko liječenje, daje naslutiti osobu koja nosi ponor u sebi.

Nestrpljivo iščekujem nastavak.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:40   #20
I ja sam pogledala prvu epizodu i zaista je zanimljiva. Dobar uvod u seriju iako se još neću previše oduševljavati sve dok ne pogledam nekoliko epizoda. (Naučio me "Olene Kadar" čije sam prve dvije epizode ishvalila, a onda vrlo brzo sve krenulo nizbrdo.)

Da, drugačija je od većine turskih dizija, meni taj polagani ritam više odgovara, glazba, fotografija i režija odlični. Ozan je izvrstan, ali on jest i središnji lik ove epizode, najzanimljiviji, ali i najviše u fokusu. O ostalim likovima za sada znamo vrlo malo.

Što se tiče "umjetničkog mladog para", prvo, ne znam koliko je Deniz mlad, sa žaljenjem sam vidjela da je i Gunsur ostario, OK, nije ni to bitno, još uvijek dobro izgleda, ali nisu ni svi umjetnici otkačeni, i oni itekako znaju biti komformisti pa mi ta njihova (njegova) kuća nije bola oči.

Ženski cast? Pa Serenay je odlično odabrana za ulogu balerine/plesačice, ima taj nježni i krhki izgled, a pokrete je usavršila i pleše odlično, ne znam ima li puno turskih glumica koje su tako elastične. O njenoj glumi još ne možemo ništa reći, za sada je ona samo predmet Canove opsesije, nije još razrađena kao lik. Vjerujem da će uskoro pokazati sve što zna.

Dobra je bila i Berrak iako je prije nisam gledala.

I meni je Bilge vrlo zanimljiv lik. Nadam se dobroj priči u vezi nje.

Kakve tajne nosi Ozan? Čini se da ga je i davno nekad još jedna opsjednutost odvela u ludilo. Neće ni sada biti daleko.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.