Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 10:23   #61
Di gledate te Ruse?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:06   #62
Lolita....ja sam gledala originalne epizode,a Mina je postavila linkove na onoj stranici,gdje se postavljaju prijevodi,titlovi i ostalo.....i hvala joj!!!!!...pa tamo ima s ruskim titlom........ali,ako pročitaš Minine osvrte na epizodu,nećeš trebati ni ruski,jer je tako fantastično napisano,da ti je sve na pladnju!!!!!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:31   #63
Ok, o tom po tom. Tenks.
Sada nastojim završiti 9. ali mi ne daju.
Di je ovo Elias našao Anu? Na imanju Hectora Castra?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:39   #64
SPOJLERI - EP. 16 - drugi dio (ili ep. 17, kako se uzme)

Ana stoji na Čarinom grobu, dolazi Santi. Pita što tu radi, ona kaže da joj je Čari bila najbolja prijateljica. Santi kaže da ju je unatoč tome izdala, s obzirom da je Elijas slobodan, zašto je to uradila itd. Ana kaže da samo ona zna što je preživjela, a oboje znaju da je Čari bila bolesna. Santi kaže da tim riječima samo umiruje svoju savjest. Čari mu je pred smrt rekla da je kriva Alisija, sad ih Ana štiti. Ana kaže da ju je Elijas zatočio jer je vidjela da je ubio čovjeka, zar želi da ti svima obznani, ali to neće vratiti Čari! Santi nastavlja uvjeravati Anu da kaže istinu. Ana kaže kako je Čari uvijek govorila da ne treba propustiti dobar talas, a ovo je njezin talas. Ana odlazi.

Eva pronalazi služavku iz kuće Murovih. Raspituje se u vezi Marte, kad je bila kod njih, ova neće da odgovori, Eva kaže da želi pomoći Sezaru Muru. Služavka kaže da je Marta došla dan prije nego što su došle Eva i Lola. Došla je da priča s gospodinom. Čekala je g. Mura, malo su pričali, a ona je otišla. Eva pita gdje je bila i koliko dugo. Služavka kaže da je bila nekoliko minuta, u bašti je čekala, sama. Eva kaže, u toj bašti su našli nož.

Elijas se vozi autom, netko ga zove, ne javlja se. Staje na pustopoljini, stavlja kirurške rukavice, vadi Alisijinu bočicu di je krv (kako se nije zgrušala već?) i razmaže po majici. Zove Pola, nije se mogao javiti ranije, rješava neke probleme, morao je pričati s Heređom i Anom. Pol mu kaže da je valjda svjestan toga da mu može vjerovati. Vidio sam što si uzeo iz ladice. Elijas kaže da o tome ne mogu preko telefona, dolazi kući čim bude mogao i onda će mu sve ispričati. Stiže neki tip na motoru, Elijas mu daje vrećicu u kojoj je krvlju umrljana majica i kaže da uradi kako je dogovoreno. Motorista odlazi. (Što li je Elijas sad smislio??? Da ipak uvali Santija? Zlu ne trebalo?)

U vilu Kastro stiže Mark. Pozdravi se s Hulijetom koja mazi psića Tima. Silaze dolje u podrum, Hulijeta kaže da je majka zabranila, opasno je. Sve je izgorjelo. Mark naprasno malu zatvori iza rešetaka, izađe van i viče, zamisli da si tu sama 13 dana, ne znaš traže li te ili ne itd. Potom silazi niz stepenice i kaže, tako je tvoj otac gledao Anu kako se muči. Hulijeta kaže da izmišlja, Ana je rekla što se dogodilo, ali Mark je uporan, Ana je lagala, oni su je zastrašili. Oni su je tu držali, a i Pol je sudjelovao. Dok se Mark dernja na Hulijetu, upada Alisija. Hulijeta ode, a Alisija viče na Marka što to radi, je li normalan. On kaže da mala ima pravo znati kakva joj je obitelj, a Alisija kaže da je ona djevojčica koja je 2 dana bila oteta. Mark nastavlja sa svojom pričom, Alisija kaže, da nisi drogirao Elijasa ništa se ne bi desilo, tako da si i sam kriv. A znaš li što ti je majka uradila kad je vidjela snimak na HDD? Htjela me ubiti u bolnici. Alisija mu zaprijeti da ako još jednom naudi njenoj djeci uništit će ga. Kaže mu da ode, podraga psa i ispriča se Hulijeti. Mark odlazi pokunjeno.

Eva je došla u policiju vidjeti Sezara Mura, slagala je da mu je odvjetnica, zato su je pustili. Sezar kaže da mu ne treba odvjetnik, a Eva kaže zato jer pokriva svog sina. Jer misli da je sin Santi napao Alisiju i ostavio nož u bašti, jer misli da je kriv zbog Čarine smrti i zato preuzima krivicu. Eva dalje govori da vjeruje kako Santi nije napao Alisiju, ako to nije on uradio neka ne preuzima krivicu za nekog drugog. Sezar pita koja je njezina teorija? Ona kaže da je nekoliko dana prije kod njega u kući bila Elijasova odvjetnica Marta Hes, čekala je u bašti i misli da je tamo podmetnula nož. Sezarovo priznanje je pomoglo Elijasu, a ne Santiju. Sezar pita može li Eva to dokazati? (Znači, matori nije napadač? Meni se isto tako činilo.)

U vili Kastro ručak, svi jedu, a ko da za leđa bacaju. Haha.. Zvoni. Stiže Eva, hoće pričati s Alisijom. Elijas joj kaže da napusti kuću ili će zvati policiju. Eva viče da je Elijas napao Alisiju. Elijas kaže Polu od odvede Hulijetu, ona neće, ali Alisija kaže da je djevojčica i ovo nije za nju. Pol ju izvede van. Eva kaže Alisiju da ju nije napao Sezar Mur. Alisija kaže da je priznao, ali Eva veli da laže. Eva ispriča svoju teoriju, da je Sezar htio zaštititi Santija. Elijas kaže da se slaže s njezinom teorijom, napadač nije Sezar, nego Santi. Eva nastavlja da je nož podmetnula Marta Hes, Elijas kaže da nije. Obraća se Alisiji, zašto bi ju htio ubiti kad je ona rekla da ga podupire u vezi Ane? Eva se naprasno javi i kaže da je sigurno vidio djecu kako odlaze iz kuće. (E sad ga pretjeraše s Evinom pameću. Baš sad ona zna di su bila djeca, kad su izšla van, kojom ulicom, di je bio Elijas i sl.) Alisija ga pita je li vidio djecu, on kaže da nije. (Laže!!!) Evi zvoni mob, netko joj javlja da se pojavio novi dokaz protiv Santija, kaže Alisiji da je to garant Elijasovo maslo, odlazi. Upada Pol i kaže - A KRV??? Vidio sam te jutros kada si izvadio bočicu krvi. (Ajme, ja mislila da je to neki mikrofon, snimalica, bubica, a to bila Alisijina bočica krvi!!!) Elijas kaže, ok, to je bila krv tvoje majke koju sam uzeo u bolnici. Nisam mogao dopustiti da se Santi izvuče i ostane na slobodi. Alisija Pola šalje van. Elijas kaže, znaš da to nisam bio ja, ali ona mu kaže da joj se ne približava.

Eva juri na policiju, Santi joj kaže da su pronašli neku majicu s Alisijinom krvi. Santi kaže da tu majicu nije nikada iznosio van faksa. Žiral kaže da je prijavu izvršio susjed koji je na TV-u vidio Santija u istoj takvoj majici, analiza je pokazala da je krv Alisijina. Eva nastavlja, a što je s onim na video snimku? Žiral kaže da je možda samo refleksija. Eva pita, a što je s Markom koji je vidio Elijasov auto? Žiral kaže da je Mark izmijenio iskaze, nije siguran da je Elijasov. Eva hoće pričati s Markom. Žiral je iznerviran Evom, ona histerizira okolo.

Stižu Alisija, Pol i Hulijeta u policiju. Alisija upada u ured kod Barosa, što imate protiv Santija? Baros joj kaže da je izgubio značku, pakira se. Alisija gleda bijelo. Ovaj kaže da je prebio Heređu, a Elijasu rekao da je Hulijeta njegova. Alisija mu kaže da su imali dogovor, a on, kako vidiš, rušimo dogovore. Alisija ga pita što imaju protiv Santija, a Baros na kraju kaže, njegovu majicu i tvoju krv na njoj. Alisija traži da popriča sa Santijem, ali Baros kaže bez odvjetnika neće ići. Alisija veli, ne službeno.

S druge strane Eva hita Marku, zašto si izmijenio iskaz? Pored Marka je David kao njegov odvjetnik. Kaže da su Markove izjave ionako bile samo špekulacije, nije bio siguran. Eva kaže da su uhitili Santija, možeš pomoći da Elijas ode u zatvor, Mark neće ni da čuje. Eva se dernja cijelim putem, David joj kaže da je dosta! Ona viče da Elijas manipulira svima. David kaže, ti nastavljaš s Elijasom, Elijas, Elijas, Elijas... Treba ti stručna pomoć, ne izgledaš dobro. Eva naprasno kaže, sportski kostim, žuta sjena je bio Elijas, dvostruki kombinezon i istrči van. David odmahuje glavom i misli da je totalno prolupala. Isto misli i Žiral.

U autu ispred polcicije pričaju Elijas i Marta. Ona ga referira u vezi Barosa, sve je dobro prošlo. Pored njih protrči Eva koja ništa i nikoga ne vidi, ulazi u auto, daje gaj i odlazi. Elijas za njom.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 05.09.2017. at 22:53.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:40   #65
--- nastavak spojlera za ep. 16 - drugi dio (iliti ep. 17)

Alisija ulazi kod Santija u sobicu za ispitivanje. On ljut, traži odvjetnicu, što radi tu? Alisija kaže da je sita svega, želi saznati istinu. Žiral upada u sobu s druge strane stakla, ljut na Barosa, što Alisija radi u sobici? Ovaj kaže, pusti je, jedino ona može izvući priznanje ako je on zaista počinitelj, bolja je i od policije. Alisija Santiju kaže da imaju njegovu majicu s njezinom krvi, imaju mjesto i motiv. Svaki sudac bi mu to rekao, dobio bi 10 godina. Ali ona hoće čuti njegovu stranu. On kaže da će ju prijaviti. Alisija veli da je uspio obmanuti oca, Evu i Lolu, ali nju ne može, jer ona zna da joj želio smrt. Mogu te staviti iza rešetaka, ali imam sumnje, jer ne vjerujem da u tebi postoji ta hrabrost (da počiniš ubojstvo). Santi joj kaže, nemaš pojma koliko sretan sam bio kad sam čuo što ti je Elijas uradio. Alisija kaže, znači nisi ti, u tebi nije bilo hrabrosti, kao ni u Čari? Bila je slaba, nesigurna, ostavila ju obitelj. Bila je lak plijen. Previše sam ju pritisla i slomila se. A ti si za sebe mislio da si dovoljno snažan da to izvedeš. Santi joj kaže da ušuti. Alisija nastavlja kako je Santi održavao blog i pisao o Ani, iako je to Čari ubijalo, on je egoista blabla.. napada ga riječima samo tako. Santi kaže da umukne inače će joj razbiti glavu na licu mjesta. Alisija se ne da, Čari je umrla jer je znala da ćeš se ti slomiti i sve reći, riskirala je umrijeti da odbrani tebe blabla. Santi pukne i krene da davi Alisiju. Ova viče, ti si kukavica, napao si me ne gledajući me u lice! Santi je sad totalno poludio i kaže - uradio sam to i opet bih to uradio, ponovno bih u tebe zario nož! Kurvo, kurvo .. Zbog tebe je umrla moja sestra. (WTF?! Ipak Santi???) Upada policija i sklanja Santija. Svi su šokirani razvojem događaja. (I ja isto!) Alisija odlazi.

Vidimo Elijasa kako prati Evu. Ona odlazi u onu bašticu di Elijas i Heređa gaje voće i povrće. Dolazi do strašila, otkopčava rajferluš i vidi da je unutarnja strana jaknice žuta. U pozadini stiže Elijas, viče ju. Ona kaže da će uzeti tu trenericu. Elijas ju pita što želi dokazati? Ona kaže, da je napao Alisiju. On ju pita, a zašto onda na toj trenerici nema krvi? Ona kaže, jer si je oprao. Elijas veli, pa sam je potom vratio na strašilo kako bi ju pronašla policija? Eva odgovori da mu je trebala kako bi objasnio kupovinu u supermarketu. Elijas kaže da to tu visi već 4 dana i da može kupiti identičnu odjeću i podmetnuti je. A možda sam nosio sasvim nešto drugo kada sam navodno napao Alisiju? Što hoćeš dokazati? Eva kaže, da je bio tamo. Nakon što je otjerao Santija vidio je djecu kako odlaze, shvatio je da će ga Alisija izdati, vratio se kako bi ju ubio. Ušao je kroz garažu i obukao trenirku kako se ne bi uprljao. Kamera je uhvatila žutu odjeću, to si bio on (Elijas). Elijas i dalje tvrdi da je napadač Santi, otac mu je pomogao. Eva kaže da je Marta podmetnula nož. Elijas odgovara da je Marta rekla kako su stručnjaci pronašli Alisijinu krv u Sezarovom autu. Zar je i to podmetnula Marta? Kada? Kako? Eva vrišti da to nije Santi, nego Elijas, ali ovaj govori da je Santi mrzio Alisiju zbog Čarine smrti. Santi je inteligentan, ali je impulzivan i agresivan. Eva inzistira da je Elijas kriv, a on kaže, vidio sam ga! Ona pita kako ga je mogao vidjeti? Elijas kaže da je bio tamo, vidio je djecu kako odlaze i shvatio da će ga Alisija izdati. Ušao sam kroz garažu, obukao odjeću i krenuo da je ubijem, no kad sam došao u dnevni boravak Alisija je ležala na podu, mislio sam da je mrtva. Santi je tamo stajao u majici i s nožem u ruci. Eva kaže, zar misliš da ću ti povjerovati? Elijas kaže da je to istina, ali on neće da Alisija zna da je bio tamo jer ju ne želi izgubiti. Eva veli, nećeš da je izgubiš, a krenuo si da je ubiješ! (Haha, good point!) Elijas nastavlja da se tada osjećao napuštenim, izdanim, ali Alisija je jedina osoba koja zna tko je on, a i ona je ista takva. Ona je moja družica, prijateljica, rivalka. Ispričava se Evi što je s njom ružno prekinuo prije 8 godina, izvini, ali ja ne mogu dopustiti da Alisija sazna da sam bio tamo. (Jbt, mislila sam da će ju sad ucmekat!) Eva odlazi. Elijas stoji u baštici. NEEEEE, šta je sad ovo, Elijas krenuo za Evom, da li ju udavio ili samo ošamutio??? Ovo je sve luđe iz minute u minutu.

Sljedeća scena, Alisija sjedi na plaži. Dolazi Elijas. Alisija mu kaže da je Santi priznao. Elijas je to već čuo. Ona kaže da je bila izgubila povjerenje u njega. On kaže, htjela si me predati. Alisija kaže da je pretjerao s Anom, a on veli da mu je obećala mjesec dana, mogla je odmah reći da ga ne podržava. Alisija kaže da je noć prije premjestila Ezekijelovo tijelo kako bi inkriminirala Heređu, a on se vratio kući da kaže kako ju ostavlja. Elijas kaže, znači, odlučila si zbog toga, a ne zbog Ane. Alisija veli, samo si se nje sjetio, bila ti je važnija od mene i djece. Elijas kaže da je prije nekoliko godina imao osjećaje prema Evi, ali je odlučio da ih se riješi i da se bori za njih dvoje (A+E) i da su vjerojatno ti neki fragmenti ostali nezavršeni, zato se sjetio Eve. Alisija kaže da mu vjeruje. Elijas joj govori da kad se rodila Hulijeta ona je dao napraviti test očinstva zbog toga što se nakon konferencije vratila nekako čudna, oduvijek sam znao istinu. (WTF?! Ipak je znao? Ili sad laže u hodu?) Kaže da mu je svejedno od prvog dana, Hulijeta će uvijek biti njegova kćer. Mi sami odlučujemo tko ćemo biti, oduvijek smo tako radili. Alisija kaže, nije samo tko želimo biti, nego i tko smo sada. Scena se završava tako što dijele cigaretu, puše i gledaju u more.

Vidimo sređenu Anu u odvjetničkom uredu. Ulazi Alisija, kaže, čekaju te, pokušaj se više smijati. Izlaze na terasu, tamo Elijas drži presicu, novinarima govori da firma okreće novu stranicu i da će im prestaviti novu partnericu. Svi gledaju u Anu, on kaže da je ona bila jedna od njegovih najboljih studentica, zadnjih dana je pokazala nevjerojatnu snagu, tako a može pomoći firmi. (Gledam i sve si mislim da će Ana sada guknuti istinu pred svima?! Ono, šok za kraj? Di je Eva? Mrtva? Možda se Ana baci s terase? Ili gurne Elijasa? Možda su se sad svi urotili protiv njega, pa nas čeka bum? Nešto mi je previše smireno do sada. Puštam dalje video.. ) Ana prilazi, nasmiješi se i stane između Elijasa i Marte. (AAAAAAA.. naprasno stade video, refrešujem x puta, neće da se pokrene!!! NE VJERUJEM, ono, 3 min pred kraj!! Idem tražit alternativni ruski link. E vala, koji maler!!! .. Ok, proradio ipak Yandex, idemo dalje.) Dok se Ana smješka, Alisija je u uredu, također se smješka (tako izgleda), samo ne znam zašto. Svi su mi sumnjivi sad. AJME, Alisija gleda vijesti, tamo javljaju da je odvjetnica Eva Duran izgorjela u automobilskoj nesreći. Znači, Elijas ju je ipak zadavio, a potom fingirao smrt!!! Sestro, brate, LUDILO!!! Alisija kao da malo razmišlja, pa pogleda van prema Elijasu. Kao da sumnja da je i on upleten, ali ništa, sljedeća scena je roštiljanje. Koji prijelaz! Izgorjela Eva u autu, pa meso na roštilju!

Alisija roštilja u bašti vile Kastro, okreće kotlete. Iza nje se postavljaju tanjuri. Ana i Pol, Hulijeta koja drži psića, Silvija i Mark. Alisija kao da sjetno gleda u daljinu. Di je Elijas? Da nije ubijen i zvaršio na grilu? ROFL.. A neee, evo ga stiže, nosi vino. QQ, pa taj čovjek ima 300 života, neuništiv! Svi sjedaju za stol, super raspoloženi, sad će večerica uz vino i obiteljske dosjetke. KRAJ.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 05.09.2017. at 23:06.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:40   #66
......mali znak pažnje za Minu...divno si sve ovo odradila....zahvaljujem.....
Nadam se,da si preživjela na ovom vrtuljku od zadnje epizode....sad čekam poneki tvoj komentar.....:klap::klap:
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:21   #67
Hvala @nala na buketiću

Za one koji nisu gledali seriju, na vrijeme ću napisati kada idu spojleri, pa da prestanu čitati, ako ne žele znati detalje epizoda koje nisu gledali.

Izuzetno mi je drago što sam sasvim slučajno nabasala na ovu seriju, pojma nisam imala da Španjolci prave ovako kvalitetne stvari! Sad bih vrlo rado pogledala još nešto iz njihove produkcije, ne mora nužno biti krimi/triler (mada mi je to omiljeni žanr), može i neka dobra obiteljska drama i tome slično.

Glumci su mi svi pogođeni, sve ih prvi put gledam, nikoga ne znam od prije, ali istakla bih Blancu Portillo kao sutkinju Alisiju Kastro. Ona je bukvalno oličenje lika kojeg tumači! Ništa manje upečtaljiv je Francesc Garrido koji tumači glavnog (anti)junaka serije Huana Elijasa. Taj čovjek je bukvalno rođen da odigra ovu ulogu! Jako me dojmio i Àlex Monner koji je glumio Pola. Super je prenio osjećaj podijeljenosti između majke, oca, te ljubav prema sestri. U cijeloj postavi nema loših glumaca, pohvala kasting direktoru.

Dopada mi se što ova priča zapravo može funkcionirati bilo gdje, ne samo u Barceloni, jer je tema univerzalna, a priča je napisana i snimljena tako da ne ovisi o nekom određenom lokalitetu, kulturi ili društvu. Sutra bi se mogao snimiti rimejk serije u Londonu, New Yorku ili Moskvi, bez da koncept izgubi na smislu i intenzitetu. Nekada je lijepo vidjeti puno scena iz nekog grada, kao što smo navikli u turskim serijama di se Istanbul izdašno koristi, ali kod ove serije mi je zaista drago što nisu ubacivali puno Barcelone, spektakulrnih prizora ili lokalnih kurioziteta, jer je radnja sama po sebi bila dovoljno zamršena. Režija, fotografija, sve je potaman. Držali su tempo od početka do kraja. Posebno bih istakla scenaristički tim koji nije ostavio nikakve rupe, možda je tu i tamo nešto bilo nategnuto, ali sve u svemu su razjasnili sve zaplete, ništa nije ostalo mašti na volju. A da su zaplitali, zaplitali su bukvalno u svakoj epizodi! Toliko, da sam pomislila da nikada neće ni rasplesti seriju.

Sad idu spojleri.

Kraj serije je i iznenađenje, a i nije. Ne mogu to objasniti. Vidimo da su dvije obitelji sretno ujedinjene, roštiljaju i uživaju u predvečerju u vili Kastro. Koga vidimo?

Imamo Huana Elijasa kojeg je ucjenjivao Ezekijel Kortez, pa ga se on odlučio riješiti ubivši ga jedne kobne noći. To je slučajno vidjela njegova nećaka Ana koja je spletom nesretnih okolnosti ostala zatočena u podrumu vile Kastro. Kasnije Elijas raznim makinacijama vodu natjera na svoj mlin, pred sam kraj ubije Evu Duran i iz svega izađe kao pobjednik i nevinašce (za javnost). Jedino što mi je ostalo onako na klackalici jeste napad na Alisiju. Da li je to stvarno bio Santi ili je u onom ludilu kad ga Alisija ispitivala ispalio da je on napadač? Elijas jeste krenuo da ubije Alisiju, priznao je to Evi, ali ni pod kojim okolnostima nije htio da to sazna Alisija. Je li on napadač ili nije, jedino je to ostalo pod upitnikom, iako je serija ponudila odgovor da je to Santi Mur. Elijas je cijelo vrijeme hladan ko špricer, nikada nisi siguran što misli, što planira, što je uradio, što osjeća. Uvijek skuliran, mozak na kub. I na kraju kad znam što je sve uradio i skrivio, ne mogu da ga mrzim do kraja. Eto, tako su ga napisali da jednostavno zauzmeš njegovu stranu, iako ne bi trebao.

Na roštilju je i Alisija Kastro koja je mužu podmetnula dijete koje je začela s ljubavnikom, u ovom slučaju tijelo Ezekijela Korteza podmetnula Heređi, prijetila Čari koja se kasnije ubila, Anin abortus svalila na nećaka Marka, zataškala stvar oko Anine otmice tako što je postigla dil s ocem. Ima tu još njezinih marifetluka, ali oni su sitniji. Žena je bukvalno ženska verija Huana Elijasa. Skulirana do kraja, jedino je u jednom momentu imala dvojbe i htjela se riješiti muža, vjerovatno je bila pod dojmom Barosa i njegove spike. Vrlo brzo se vratila na staru putanju i sad su ona i Elijas nikad jači tim!

Silvija Kastro koja je pokušala ubiti sestru Alisiju, pokupiti lovu mrtvog Ramona, koja je manipulirala dokazima kako bi spasila sina Marka. Svi su Silviju prikazivali kao neku uplašenu jadnicu koja ne može ništa sama, ali meni se ona i nije baš učinila takvom nemoćnom.

Dalje, tu je Mark Kastro, koji je imao aferu sa "sestrom" Anom, drogirao tetka Elijasa, jedno vrijeme bio u bijegu zbog napada na teku Alisiju, skrivao dokaze i šizio okolo. Onda Pol Elijas, koji je također imao aferu sa "sestričnom" Anom, a koji je cijelo vrijeme pomagao ocu Huanu Elijasu oko skrivanja Ane. Anu Sauru, koja je imala afere sa "bratom" Markom i "bratićem" Polom s kojim je ostala i trudna, ali ju "tetka" Alisija odvela na abortus, a zapravo se ložila na tetka Elijasa! Pa kad su joj se planovi oko ljubavne priče i povlačenja njegove kandidature izjalovili pokušala ga je okriviti za silovanje. Znamo kako je to završilo.

Jedina osoba koja je skroz nevina i bez ikakvog grijeha jeste Hulijeta Elijas. Pametna djevojčica koja voli svoju obitelj i bolje što ne zna sve njihove tajne.

Lijepa družina, nema što nisu uradili, ali opet sjede skupa, roštiljaju, piju vinu, smiju se, kao da ništa nije bilo, kao da je uobičajen dan! Kroz cijelu seriju se zapravo pronosila nit o tome da je obitelj najvažnija i da ju treba držati na okupu i čuvati. Na kraju serije smo upravo to i dobili. Da li je pravedno? Ana Saura je odlučila ne prijaviti svog otmičara, ok. Ali, da li je imala pravo da to uradi, s obzirom da je okrivila Hektora Kastra i nekog Dijegu? Hektor je iz svojih razloga pristao preuzeti krivicu, ok. A Dijego? On je ionako bio dvostruki ubojica. Pa sad možemo raspravljati o moralu i etici.

Pored Hulijete imamo još jednu nevinu osobu, ali ona nije dio ove obitelj. To je Eva Duran. Ona je platila životom jer je tragala za istinom i htjela je izvesti sve na čistac. Da osumnjičeni nije bio Huan Elijas, njezin bivši kojeg nikada nije ni preboljela, da li bi toliko uporno ganjala priču i nakon što je sud donio konačnu odluku o Elijasovoj nevinosti? Pretpostavljam da ne bi, jer ne bi bilo toliko emotivno angažirana u sve to, pa bi posljedično bila i živa. Ovako je platila glavom, a njezina smrt je podvedena kao prometna nesreća ili možda čak i samoubojstvo. Nitko neće posumnjati u Elijasa jer su joj i Žiral i David rekli da je poludjela i da joj treba stručna pomoć! Znači, ništa čudno, luđakinja vozila ko muha bez glave i tresnula niz provaliju. Kraj Eve Duran.

Imamo još moralno dvojbenih likova poput Marte Hes, Heređe, bivše partnerice u odvjetničkoj firmi itd. ali o njima možda neki drugi put. Sve u svemu, odlična serija. Preporučam je!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 08.09.2017. at 21:40.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:23   #68
A taman sam se Mina nabrusila,da i ja večeras napišem konačno nešto zaključno o seriji....
Drago mi je,da si dala ovaj svoj pogled na ovu stvarno odličnu seriju,a i ja ju,kao i ti,stvarno preporučam....

Sad ću i ja malo spojlerisati

.Događa mi se nešto učestalo u zadnje vrijeme,da među ljudima,koji bi mi zapravo trebali biti negativci,pronalazim neke možda i skrivene dobre strane,pa sam onda prema njima nekako popustljivija i na neki način ih zavolim kroz seriju.....(gledala sam ovih dana Narcose sa totalno negativnim,lošim i bezkrupuloznim tipom Pablom Escobarom i ja sam eto nakon njegovog ubojstva...teško mi i napisati...i suzu pustila,jer su ga u pojedinim momentima prikazali,kao čovjeka,kojemu je uz sve loše,što je napravio u životu,njegova obitelj bila sve na svijetu....)....
Na sličan način mi je srcu prirastao i Elijas,pa iako i on nije baš cvijeće u svim životnim situacijama,meni je baš postao drag.
Oduševio me sa onim svojim stilom predavanja....sa svojom mirnoćom,da u situacijama,kad bi valjda svakog čovjeka ulovila panika,ostajao mrtav hladan,bez suvišnog titraja lica ili nekog pokreta,koji bi odavao i najmanji trag nekom strahu ili nedoumici.
Čovjek je led...ali,led samo u poslovnom smislu....
Pokazao je on i onu svoju strastvenu stranu,stranu,koja je dovoljno privlačna,da se gotovo sve žene dive njemu,kao muškarcu i padaju mu pod noge....
Divan mi je i njegov odnos prema Hulijeti,za koju je eto od početka znao,da nije njegovo dijete,ali je prešao preko ženine nevjere,a sve valjda zbog Hulijetine sreće....jer,nije dijete krivo ni u kom pogledu...i pružio joj je taj lijep odnos otac-kćer,za kojim te male princeze uvijek teže.
I prema Polu je osjećajan,pa ga konstantno pogladi i privije u zagrljaj(to se ipak malo rijeđe viđa,pogotovo zbog Polovih godina)...razumije i njegova previranja između odnosa oca sa majkom,a u nekim ključnim momentima je i iskren prema njemu i s pravom,upravo zbog takvog odnosa,očekuje njegovo razumijevanje i pomoć.....

Voljela bih,da su nam u nekoliko kadrova,pokazali i taj početak tako jake veze između Alisije i Elijasa,jer oni su očito bili tako sigurni jedno u drugo,a zapravo su imali jedan dosta neobičan brak sa slobodom onih izvanbračnih izleta,koji im ipak nisu totalno narušili tu njihovu vezu....
Ne znam,nisam sigurna,koliko je tu sad ostalo neke ljubavi.....više mi je to sad nalik na jednu vezu u stilu "zajedno smo jači",a i djeca bi trpjela zbog drukčijeg odnosa.
Doduše,Alisija je bila žešća u predbacivanju Elijasu zbog Eve,nego što je Elijas to činio u vezi Baroša,a on je zapravo imao jači argument za tako nešto....Hulijetu!

Koliko god sam se divila Alijsiji u obrani svoje djece i poduzimanju kojekakvih radnji,da ih zaštiti....ne mogu joj baš oprostiti svaki potez.
Bila je puno opakija od Elijasa.
Za nju ne bi bila prepreka ni nečija smrt,kako bi štitila svoju djecu....to mi je preradikalno,pogotovo zato,što je dovoljno jaka,da te stvari radi na lukaviji i manje opasan način.

Ana mi je biljka za sebe čitavu seriju....
Kao prvo...premlada za takav način života.....za tih dvadesetak godina proživjela sve i svašta i očito se olako prepuštala užicima,pa i nije birala s kim.....
Koketirala je puno,a kad joj se nije uzvraćalo,bila je eto spremna i na drastične laži....nešto ju nisam doživljavala kao žrtvu,jer mi se njezin način života i nije svidio,pa mi onda ni onaj njen boravak u podrumu u onoj osami i nije teško pao.....čak sam na momente i uživala,jer je sve sama potaknula sa svojim osvetničkim pokušajem,da napakosti tom starom lafu Elijasu....
Idi dijete...još si ti zelena i mlada,da te takav majstor poput Elijasa ne bi prokužio.....

Eva mi je jedina bila na istoj valnoj duljini.....iako mi i do kraja serije nije sjela....ali,ona je znala svoj cilj i težila je,da se istina utvrdi,bez obzira na njezine očito još žive osjećaje prema Elijasu(iako je tvrdila,da joj više ništa ne znači!!!!!).
Njezin je lik ipak "branio" onu pravnu crtu,koju bi profesije poput Elijasove i Alisijine također trebale apsolutno imati kao prioritet.
Ne vjerujem,da je ona imala takvih "dužnika" iz prošlosti,kao ovih dvoje!
Sad,da li bi i ona bila tako izmanipulirana,da se veza sa Elijasom slučajno nastavila,pa bi i ona izišla iz ovih pravih tračnica i skrenula nekud na neki lokalni kolosjek....?????
Ipak,nije baš zaslužila,da se "zabije u prvo drvo"!!!!

Ovi drugi likovi....Mark mi je stalno djelovao napušeno,jer je toliko histerizirao zbog izgubljene ljubavi.....Marta Hess me je iritirala čitavu seriju,žena nije u ničemu imala mjeru,a očito je jako voljela i dionice!!!....Heređa mi se nikako nije uklopio u lik nekoga tko bi ševio neku partnericu,a i bez obzira,što je partner Elijasu,malo mi mu nije ni do koljena....valjda ima drukčiji stil....
Silvija je pak priča za sebe...u stilu "tiha voda brege dere"...mirna i neuka,a u biti vrlo poduzetnog duha....
Žiral...pravi primjerak neurednog inspektora,pivski trbuh i nesretna ljubav....i to muška....
Ramon....najodvratniji mi lik...što mogu....ljiga ljigić....od početka do kraja!

Ovo je eto samo ukratko...o ovim bi se likovima moglo uhuhu....valjda će biti još prilike,kad se sad nastavi serija,pa ćemo moći fino laganini....
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:28   #69
Odgledala sam prvu epizodu nasla na netu ali ima samo za prvu prevod.Nisam znala da ima na Diva Tv.Da li je neko od vas snimao sa tog kanala pa da postavi na neki sajt?Stvarno je tesko naci sa prevodom u stvari i nema.
bonux is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:45   #70
@bonux, ima na engleskom, ali ako ti to ne pomaže, onda ne znam. Na našem nisam našla.

Poslanog s mog Redmi Note 4 optočenog draguljima koristeći Tapatalk app.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:08   #71
Iako je Mina skoro pa nacrtala epizode od 11. do 16. koje nisam gledala, u četvrtak 21.09. DIVA poćinje, odnosno nastavlja tamo gdje su stali proljetos sa emitiranjem tih epizoda. Termin je 22 h i 45 min.

Oni koji imaju taj kanal vjerovatno su upoznati ( Mina je i to napisala), a ja vas sad samo podsjećam.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 13:20   #72
Quote:
zugica kaže: Pogledaj post
Iako je Mina skoro pa nacrtala epizode od 11. do 16. koje nisam gledala, u četvrtak 21.09. DIVA poćinje, odnosno nastavlja tamo gdje su stali proljetos sa emitiranjem tih epizoda. Termin je 22 h i 45 min.

Oni koji imaju taj kanal vjerovatno su upoznati ( Mina je i to napisala), a ja vas sad samo podsjećam.
Završilo na DIVI, naš prijevod se nije pojavio, ali za one koji su tražili engleski prijevod zadnjih 6 epki by BBC Four treba izguglati Sé Quién Eres season 2 wlext, nedavno je sve kompletirano.

Mislim da je ova serija nekako potonula, nije baš previše promovirana, što je šteta, jer je vrhunski napeta! Preporuka.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2022., 20:40   #73
Iskopala sam ovo 5 godina staro (mlado )
Dobra je, preporuka!
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.