Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 12:01   #6981
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Pa evo.. Trenutno samo ctg obavljen, nisam dobila nikakvu povratnu info osim da je beba "nemirna".."ta vasa beba luduje"
Iduci pregled ne znam kad,nitko nista...
4 nas je
jesu ti rekli jos nesto tipa, luduje, ali to samo znači da je zivahnija beba i zapravo je dobro ili su ostali samo na opisu koji i sama vidis i osjetis u trbuhu -.- ?
5Eveline5 is offline  
Old 14.11.2017., 12:05   #6982
Samo su ostali na onom sto i ja osjetim ocito..
minipanda is offline  
Old 14.11.2017., 12:09   #6983
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
cure, ja idem sutra u vinogradsku TA na prvi pregled. rekli su mi ovako:

Poštovani,
sa ginekologije javljaju da je Vaš termin 15.11.2017.god. između 7:30 – 11:00 h.

Lijep pozdrav
Klinika za ginekologiju


znači, ja sutra moram biti tamo u 7.30, a realno mozda ne dodjem na red ni u 11?

pandek, javljaj situaciju
pametno je doc u 7, jer vec bude hrpa trudnica tamo, tako cu i ja sljedeci tjedan...i onda cekas, obavis sa sestrom sto se moze dakle vaganje, tlak,urin i onda se ceka neki doktor da se pojavi izmedju poroda,operacija,vizita,sastanaka...i onda ako vide potrebu salju na treci kat na ctg, pa gore cekas da obavis ctg,pa ctg,pa onda opet cekanje doktora da odobri i potpise ctg... uglavnom moze se bit gotov oko 12 i ranije ako ti se poklopi...ako slucajno ctg nesto ne stima taj cas,znam cure koje su bile gotove s pregledima u 16h popodne a dosle u 7 ujutro tamo
Naravno mozes ti doc i u 11 ujutro i eto imat srece i obavit sve za sat dva
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 14.11.2017., 12:12   #6984
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Samo su ostali na onom sto i ja osjetim ocito..
skupi hrabrosti i pitaj sve kaj te zanima. oni cesto pretpostavljaju da mi valjda citamo misli i ne kuze kak smo zbunjene..em nam je prva trudnoca, em i da nam je deseta, svaka trudnoca je razlicita..
pitas liepo sestru da ti niko nije objasnil jel s bebom onda sve u redu (mislim, vjerojatno nebi samo tam tak lezala da nije, ali cisto da umiris srce) i kakva je sad procedura s tobom...
5Eveline5 is offline  
Old 14.11.2017., 12:14   #6985
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
pametno je doc u 7, jer vec bude hrpa trudnica tamo, tako cu i ja sljedeci tjedan...i onda cekas, obavis sa sestrom sto se moze dakle vaganje, tlak,urin i onda se ceka neki doktor da se pojavi izmedju poroda,operacija,vizita,sastanaka...i onda ako vide potrebu salju na treci kat na ctg, pa gore cekas da obavis ctg,pa ctg,pa onda opet cekanje doktora da odobri i potpise ctg... uglavnom moze se bit gotov oko 12 i ranije ako ti se poklopi...ako slucajno ctg nesto ne stima taj cas,znam cure koje su bile gotove s pregledima u 16h popodne a dosle u 7 ujutro tamo
Naravno mozes ti doc i u 11 ujutro i eto imat srece i obavit sve za sat dva
pa ti budi pametan...
samo se nadam da ne budm dobila nekog mesara/ku da me dolje nepotrebno rasprcka...
5Eveline5 is offline  
Old 14.11.2017., 12:16   #6986
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Nespavacice, prvi jutarnji urin za urinokulturu sam uzela oko 4:30. Tako da nas ima
Imaš lab koji radi tako rano ujutro? Znaš da trebaš odnijeti na analizu unutar 2 sata od skupljanja urina?

Smiling i Dana svaka čast. Sve je jako lijepo. Iskreno, ja nemam nit potrebe nit volje da to naučim. Ali svakako cijenim kad drugi znaju i rade.

Ja baš loše spavam, al već mi je nekak ok kak se curka budi oko pola 6 pa se puno podružimo prije vrtića.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 12:26   #6987
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Imaš lab koji radi tako rano ujutro? Znaš da trebaš odnijeti na analizu unutar 2 sata od skupljanja urina?

Smiling i Dana svaka čast. Sve je jako lijepo. Iskreno, ja nemam nit potrebe nit volje da to naučim. Ali svakako cijenim kad drugi znaju i rade.

Ja baš loše spavam, al već mi je nekak ok kak se curka budi oko pola 6 pa se puno podružimo prije vrtića.
kad ide curka spavati kad se vec tak rano budi?
ja volim rana budjenja.. bolje iskoristim dan ali u zadnje vrijeme jos losije spavam pa ni ne mogu sve kak bi inace, al se nesmem zaliti - u nedjelju sam otpjesacila 3 km, jucer imala goste navecer - nakon rucka (cuspajz kelj - brzinski) sam jos radila kroasane i onda i desert . puding od vanilije sa preljevom od sumskog voca (isto brzinski), al na kraju bila na nogama od 15 do skoro 20, uz pauzu za topli obrok
5Eveline5 is offline  
Old 14.11.2017., 12:29   #6988
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
kad ide curka spavati kad se vec tak rano budi?
Iza 20 sati. 20:30, recimo. Ne možeš je dobiti da ranije zaspi niti da dulje odspava. Takav je tip. No, čitala sam da je za njezinu dob ionak najvažnije da skupe 12 sati spavanja tako da noć plus spavanje u vrtiću sigurno dođe do 12 sati ako ne i više. Plus što spava cijelu noć tako da se fino naspava. Ujutro čim se probudi već skače i dubi na glavi.

Bila je drama kad je bilo ljeto jer je dugo bio dan pa nikak zaspati do 23 sata, buđenje svejedno oko 7 sati. To su bili baš teški dani plus što je muž često bio na putu.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 12:33   #6989
Cure, jel se nekoj dogodilo da ne osjeti bebu 2 dana ili više?

Kod mene je situacija da je ne osjetim jučer i danas nikako, a prethodne dane bi se dosta često javila. Danas sam 20+2.

Naručila sam se kod dr za popodne iako sam na redovnoj kontroli bila u četvrtak, pa da vidim vaša iskustva dok ne dočekam odlazak ginekologu.
Slugterra is offline  
Old 14.11.2017., 12:34   #6990
Cvex moze

Meni najdulje druzenje u vinogradskoj bilo od negdje prije 8 do 15 sati. Em cekanje pregleda, em ctg-a skoro 2h jer bila guzva. Koma.
Snow Fairy is offline  
Old 14.11.2017., 12:41   #6991
Cure kad ste u drugoj trudnoći pocele osjećati bebice

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 14.11.2017., 12:44   #6992
Isuse kriste, tako dugo cekate tamo? Pa to si moras ponijeti 2 obroka plus grickalice, laptop, jastuk, ma sve, kad si tamo prakticki cijeli dan... uzas😨
hottie_zg is offline  
Old 14.11.2017., 12:48   #6993
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Cure kad ste u drugoj trudnoći pocele osjećati bebice
Sa 19 tjedana.
Slugterra is offline  
Old 14.11.2017., 12:49   #6994
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Isuse kriste, tako dugo cekate tamo? Pa to si moras ponijeti 2 obroka plus grickalice, laptop, jastuk, ma sve, kad si tamo prakticki cijeli dan... uzas😨
i jedino sto mozes je sjedit...a znas kako je divno sjedit kad si 38+tt
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 14.11.2017., 12:50   #6995
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
Cure, jel se nekoj dogodilo da ne osjeti bebu 2 dana ili više?

Kod mene je situacija da je ne osjetim jučer i danas nikako, a prethodne dane bi se dosta često javila. Danas sam 20+2.

Naručila sam se kod dr za popodne iako sam na redovnoj kontroli bila u četvrtak, pa da vidim vaša iskustva dok ne dočekam odlazak ginekologu.
Mislim da je u tim ranim tjednima to ok. Tek kasnije, mislim oko 24og, preporučuju javiti se doktoru ukoliko prodje cijeli dan da se beba ne osjeti

Vjerojatno ti je samo promojenila položaj, rita se ona i dalje, al zbog polozaja ne osjetis.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 12:51   #6996
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
Cure, jel se nekoj dogodilo da ne osjeti bebu 2 dana ili više?

Kod mene je situacija da je ne osjetim jučer i danas nikako, a prethodne dane bi se dosta često javila. Danas sam 20+2.

Naručila sam se kod dr za popodne iako sam na redovnoj kontroli bila u četvrtak, pa da vidim vaša iskustva dok ne dočekam odlazak ginekologu.
mislim da je bitno osjetiti bebu redovito tek sa 28+tt, do tad ne moras osjetit svaki dan, jos je to mala beba i mozda se okrenula tako da ju ne osjetis kad lupa...al odi provjeri za svaki slucaj ako te strah...
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 14.11.2017., 12:52   #6997
Btw kad čitam koliko se čeka u TA na preglede

Pokušat ću što dulje sve obavljati privatno, vrijedno je tih para
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 12:52   #6998
Recite što želite, ali to stvarno nije normalno. Em trudnice, em sve u stadiju kad bi mogle roditi svaki tren. Čekanje od 5+ sati.

Jednom sam vidjela dobar komentar. Da muški rađaju, da vidite kak bi uvjeti u rodilištima bili pic pic. Ovo je stvarno sramota, žene ko na traci, a rođenje djeteta je stvarno veliki trenutak u životu. Ne treba te nitko gladit perjem, ali više ljudskosti ne bi škodilo.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 12:53   #6999
Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post
Sa 19 tjedana.
Onda imam još vremena u prvoj sam sa 20tt

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 14.11.2017., 12:59   #7000
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Recite što želite, ali to stvarno nije normalno. Em trudnice, em sve u stadiju kad bi mogle roditi svaki tren. Čekanje od 5+ sati.

Jednom sam vidjela dobar komentar. Da muški rađaju, da vidite kak bi uvjeti u rodilištima bili pic pic. Ovo je stvarno sramota, žene ko na traci, a rođenje djeteta je stvarno veliki trenutak u životu. Ne treba te nitko gladit perjem, ali više ljudskosti ne bi škodilo.
Ja imam osjecaj da je najveći problem ipak u broju doktora na trudnice koje tamo dodju, trudnice koje leže u bolmici, trudnice koje radjaju, ostale žene koje su dosle ginekologu... A sve to obavljaju skoro isti timovi, u istim bolnicama. Da se u Zg otvori jos 10 bolnica za radjanje i praćenje trudnoće, onda ne bi bio takav pritisak na 2 najjače, nit bi bilo toliko gužvi čekanja, svaki Dr bi se više mogao posvetiti trudnici i imati više vremena za sva pitanja.

Al to će se desiti nikad.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.