Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 10:16   #21
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post

Da, sebe... pitala sam i njega jesam li mu dosadna (nakon sto je on isto pitao mene). Nismo si dosadni
Do kada? Do sutra i onda opet ovo na novo... dok stvarno ne dosadite jedno drugo sa takvim dosadnim pitanjima?
Jel to hoces?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:16   #22
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Kasno je da zadrzim bas sve za sebe, napisala sam vec da zna on cega se bojim. Ne dajem da mi strah upravlja svakodnevnim zivotom, nema patoloskih ponasanja ni s jedne strane, samo mi je dosadilo lijegati u krevet s tim mislima u glavi.

Da, sebe... pitala sam i njega jesam li mu dosadna (nakon sto je on isto pitao mene). Nismo si dosadni
https://youtu.be/hljkZxgogcY?t=16

AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:16   #23
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
... osim ako spavam s njim. Onda se osjecam sigurno
Eto rješenja Spavaj s njim što češće
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:17   #24
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post

Moguce. Ali ovo je tema za rijesavanje strahova, ne za psihoanalizu Alice
Ne moze jedno bez drugoga jer su ovo Alicini strahovi a ne Sabanovi.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:18   #25
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Awwwwwww

Pa on tebi jeeee bašbašbaš poseban.

A i on se (micek) boji? Imaš 5 sekundi da ovo što si nama rekla kažeš njemu. 2 su moguće reakcije: Il će mislit da si pijana od sinoć (tomu se ne nadamo) il ćeš ga razuvjeriti u njegovim strahovima. I izmamit osmijeh na lice :nepopravljivoromantična:
Tek cu ga poslije podne vidjeti. Ali challenge accepted
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:19   #26
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ne moze jedno bez drugoga jer su ovo Alicini strahovi a ne Sabanovi.
Sabani nemaju strahove Il imaju? Koji bi bili? : skreće temu:

Stvarno, koji bi bio najveći Sabanov strah ( da je Saban ovdje i da je sinoc previse popio i nije mogao spavat)
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:22   #27
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Sabani nemaju strahove Il imaju? Koji bi bili? kreće temu:

Stvarno, koji bi bio najveći Sabanov strah ( da je Saban ovdje i da je sinoc previse popio i nije mogao spavat)
Saban kad se napije, uvjek moze spavat. Nije on Alice.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:24   #28
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Do kada? Do sutra i onda opet ovo na novo... dok stvarno ne dosadite jedno drugo sa takvim dosadnim pitanjima?
Jel to hoces?
Ma ne vjerujem da ce bas tako biti. Nadam se da cemo s vremenom oboje postajati sve sigurniji.
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post

Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Eto rješenja Spavaj s njim što češće
Trudim se
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ne moze jedno bez drugoga jer su ovo Alicini strahovi a ne Sabanovi.
Nisam ni znala da Saban ima strahove
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:24   #29
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Tek cu ga poslije podne vidjeti. Ali challenge accepted
Ah. Kad bi bar postojao način da mu to sad kažeš...

Ono, on na važnom sastanku, rješava se sudbinsko pitanje firme, svijeta, nema još dogovora, on je taj koji treba pravagnuti, svi su zadržali dah u isčekivanju, on otvara usta da kaže svoju odluku koja će zauvijek promijeniti svijet/firmu i ...(svi čekaju), stigne mu poruka, on rukom da znak da pričekaju trenutak, pročita poruku (onu gore napisanu), svi još čekaju, on se nasmije kutovima usana (ipak je to važan sastanak) i kaže: Može!

Svijet je spašen Zahvaljujući tebi (i meni)

Aaah, stvarno mi idu romantični scenariji
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:29   #30
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Ah. Kad bi bar postojao način da mu to sad kažeš...

Ono, on na važnom sastanku, rješava se sudbinsko pitanje firme, svijeta, nema još dogovora, on je taj koji treba pravagnuti, svi su zadržali dah u isčekivanju, on otvara usta da kaže svoju odluku koja će zauvijek promijeniti svijet/firmu i ...(svi čekaju), stigne mu poruka, on rukom da znak da pričekaju trenutak, pročita poruku (onu gore napisanu), svi još čekaju, on se nasmije kutovima usana (ipak je to važan sastanak) i kaže: Može!

Svijet je spašen Zahvaljujući tebi (i meni)

Aaah, stvarno mi idu romantični scenariji
Predobro

Ali zadnja poruka njegova, prije 15-ak minuta, glasila je da ide sad spavati, ali za svaki slucaj nece stavljati mob na zrakoplovni mod, da ga mogu probuditi ako zaspi kad bi me trebao pokupiti sa stanice, a ne da ga budim s romanticnim izjavama o buljenju u zid. Cak ni ja nisam toliko romanticna i popizdila bi da me netko za to budi
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:31   #31
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Mogu li se ikako izlijeciti? Nestati? Potisnuti se...?
Jedino od "savjeta" što imam za reći - vrijeme liječi sve.

(TL;DR: Tijekom tog vremena sam naučio cijeniti svoje stavove)


Meni je nakon jedne ubitačne veze (hint: bijah šupendara-type) pomoglo potpuno se lišiti susreta vrste "dejt" sa ženama na neko vrijeme. Nekome će trebati više, nekome manje vremena, jasno.

Tijekom tog vremena sam dobrovoljnu usamljenost koristio za promišljanja o sebi. Tijekom tog vremena sam skužio da mi ne *treba* nitko. Skužio sam da bi netko bio jako dobrodošao, ali više ne pod uvjetom "moram imati nekoga". Sam sebi sam jednom zadao taj uvjet, pa sam ga se sam trebao i riješiti.

Tijekom tog vremena sam naravno komunicirao sa ženama ali odbijao bilo kakve susrete "treće vrste". U početku sam mislio da sam propustio odličnu šansu. Kasnije sam mislio da je šansa bila samo OK. Na koncu sam, analizirajući u dobrovoljnoj usamljenosti te propuštene susrete, shvatio da nisam baš ništa propustio, dapače, jer je svaka od tih sugovornica imala neki od "deal-breakeova" (naravno, moja osobna mjerila; nekome će iste osobine biti savršene) na koje bih vjerojatno "pristao" pod svojim starim životnim motom "moram imati nekoga" i ponovno bih nezadovoljan eventualnom vezom trošio naše živote.

Tijekom tog vremena sam naučio cijeniti svoje stavove. Ne bih htio da ispadne kao new-age poštapalice "voli sebe, bla-bla, svi smo tratinčice...". Takvi stavovi o vezi su samo jedan dio nas i ne definiraju nas kao osobu; definiraju nas kao partnera. A ako mi sami ne cijenimo svoje stavove o vezi i pristajemo i na ono što intuitivno ne žeimo - unaprijed sabotiramo vezu s osobom koja može biti i uber-kvalitetna.

Ne pristajem dobrovoljno na ćevape s ajvarom i konzumirat ću ih takve samo ako sam nepodnošljivo gladan i nemam drugog izbora. Zašto bi onda moji najdublji osjećaji bili kompromitirani dobrovoljnim pristankom na vezu s nekim tko mi ne odgovara i s osobinama koje mi se u startu ne sviđaju?

Edit: Netko se rodi s tom mudrošću. Netko je nauči rano. Ja sam glup, pa sam je naučio tek kao mator konj. No i to je odlično! Izbjegao sam tri petine života provesti nezadovoljan!
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:49   #32
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Prosli put kad sam bila kod njega, jadan se bojao da mi je dosadan i da me mozda nije dovoljno zabavljao. A on je meni najzabavnija osoba koju poznam, cak i ako bi sutili i gledali u plafon.
Rekla sam mu da se bojim da ne sjebem ovo, on je rekao da se i on istog boji. Pa je pao dogovor da jednostavno budemo iskreni i ako je jedno misljenja da drugo radi / govori nesto krivo, da cemo si to medjusobno reci.
Nismo glupi i znamo oboje vrhunski izracionalizirati te stvari koje nas muce, ali racionalizacija ne pomaze uvijek

ako ćeš iskreno, apsolutno previše komplicirate i jedan i drugi, a iz osobnog iskustva mogu reći da se to radi kada ljudi nisu baš uvjereni u odnos koji imaju. čak bih prije rekla da si tu više ti 'problem'. boriš se protiv krivih strahova. prvo razluči sama sa sobom da li je ovaj odnos ono što stvarno deep down želiš. ako je, pusti, ne razmišljaj. bit će što bude ovako i onako, jer nema garancije za išta u životu, pa tako ni za ovo.


Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Inace me mnogi smatraju bas hrabrom osobom. Ne bojim se zauzeti za sebe (a ni za druge) kad je potrebno, prilicno dobro se znam snaci u nekim situacijama koje su drugima nezamislive. Dvaput sam zapocinjala cijeli zivot ispocetka, sama bez igdje ikoga, daleko od svega sto sam znala i voljela.
Zato me i ljute strahovi ove vrste, ne uklapaju mi se nikako u ostatak moje osobnosti
strahovi su normalni i znak naše ljudskosti. ti si navikla stvari sama rješavati, ići borbom kroz život i ljudi te vjerojatno percipiraju kao nekoga tko može sve sam. ali. to ne znači da si imuna na slabosti, racionalizacije i slično. bojiš se osloniti na nekoga do mjere kada više nećeš imati kontrolu nad slupavanjem, ako oslonac nestane. i to je ok. nekad se međutim treba pustiti. i zvučat će čizi, ali kada je osoba prava, nije problem imati kompletno povjerenje u taj odnos.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:23   #33
Traume proslih odnosa su sranje, ali su takodjer i ono sto nas je oblikovalo u ljude koji smo danas.
Neki imaju srecu da ne moraju proci kroz sranja da bi shvatili sto (ne)zele, a neki nemaju; no mislim da nas to na kraju dana ne cini losijima. Samo opreznijima i opasnijima za sebe.

Netko tko je dvaput pocinjao zivot od pocetka tesko da moze biti dosadna osoba. Hrabra si, pametna, dobra, a putem nisi izgubila srce i postala hladna i/ili ogorcena. To, again, nisu kvalitete dosadne osobe .

Iskreno, lako je govorit "opusti se" ili "prepusti se", ali ne vidim kako je to bas izvedivo jer vjerujem da bi to valjda prvo napravila da mozes .
Mislim da ti samo treba vremena. I ljubavi.
Koliko znam, oboje imas.
On ne djeluje kao da ide ikud, a ti uvijek mozes s njim podjelit svoje strahove i nesigurnosti.

Osobno se nisam nikad osjecala dovoljno sigurno da mogu, jel, napraviti bas to, ali vele mi prijatelji da kad si u odnosu s nekim kome je stalo onda nece pobjec ako kazes nesto u tom stilu... Cula sam da ljudi znaju cak bit i podrska, tkobirekao .

Kad razgovaram o ovakvim temama s ljudima koji su mi dragi voljela bih da im mogu nekako omoguciti da vide sebe kroz moje oci jer ono sto je vrlo cesto bolno ocito je naprosto to da se ne vide onakvima kakvima ih vidimo "mi sa strane".
Nisam jos uspjela pronaci nacina, al ak jednom nadjem takvo ogledalo, saljem ti ga iste sekunde .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:37   #34
Ja razmem da ljudi nemru zbog trauma uć u druge odnose ali ne kužim kakve veze ima trauma iz drugog odnosa sa novom vezom? To je običan strah koji je normalan na počecima veza kada se ljudi još upoznavaju. Alice normalno je kad si u nekim situacijama da te ulovi panika. Nema to veze sa nikakvim traumama. Nemreš nikako znat kaj budućnost nosi. Opusti se kolko možeš i uživaj. A kad te ulovi tuga popij jednu ljutu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:43   #35
Jao, alis, pa ti si inace jedna izrazito emocionalno inteligentna osoba, otkUD onda sav ovaj overthinking?

PriPissat cu te osjecaje ne-stabilnosti depresivnom vremenu aktivna stabilizacija kakova nastupit ce vec pri prvom ponovnom susretu (s puno seksa i mazenja)
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:02   #36
ne drami gdje ne treba.

baci kofere.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:17   #37
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ne drami gdje ne treba.

baci kofere.

eto. cijela filozofija u dvije rečenice. :klap:
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:57   #38
Ako vam je dosadno to je znak da ste uspjeli. Najbolje se dosađivati zajedno s nekim.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 15:01   #39
I onda se zaustaviš u trenu kad shvatiš da te strah krene napadati i kažeš sama sebi da prestaneš to raditi jer imaš čovjeka koji je dobar prema tebi, pažljiv, voli te i lijepo ti je s njim, a i njemu s tobom. I fino se sjetiš nekog lijepog zajedničkog trenutka i odeš spavati.

calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:59   #40
Ne znam, meni ovo sve zvuči prilično normalno. Ako ti je s nekim dobro, doista dobro i osjećaš se da bolje ne može strah da ćeš to izgubiti je nešto što dolazi s time. Pogotovo što koliko sam shvatio ne živite skupa. Ako dođete do te faze biti će lakše, nekako onaj osjećaj koji imaš kada legneš, zagrliš malu s leđa, staviš ruku tih iznad i između sisa a njezini otkucaji srca te uspavaju otjeraju te strahove. Nemam pojma doduše što kod žena pali, to nek ti forumašice kažu
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.