Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 16:08   #121
Otidjite sa dokumentacijom u najblizi podrucni ured HZMO-a i kod njihovog pravnika se informirajte o nacinu rijesavanja vaseg problema i eventualnog nacina izracuna invalidske mirovine.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:58   #122
Da li je poslodavac dužan postupiti po rješenju centra za profesionalnu rehabilitaciju i zavoda za vještačenje?
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:22   #123
U kom smislu, mozes malo pojasniti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:40   #124
u smislu promjene posla, odnosno rješenjem je točno definirano koji posao osiguranik može obavljati
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:49   #125
Ako firma ima takvo radno mjesto sa poslovima koje bi osiguranik mogao obavljati moraju mu ga dodjeliti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:19   #126
Smile

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ako firma ima takvo radno mjesto sa poslovima koje bi osiguranik mogao obavljati moraju mu ga dodjeliti.
A ako nece jer su im takva radna mjesta vec upotpunjena? Inace hvala na odgovorima☺
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:09   #127
Kakva je procedura dolaska pred komisiju ako sam nezaposlen. Kakve papire moram imat kome ih treba predat.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 12:26   #128
Quote:
Microban kaže: Pogledaj post
Kakva je procedura dolaska pred komisiju ako sam nezaposlen. Kakve papire moram imat kome ih treba predat.
Jesi li razgovarao sa svojim lijecnikom obiteljske medicine i dali je tvoj izabrani lijecnik pokrenuo postupak za invalidsku komisiju.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 12:42   #129
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Jesi li razgovarao sa svojim lijecnikom obiteljske medicine i dali je tvoj izabrani lijecnik pokrenuo postupak za invalidsku komisiju.
Ja sam razgovarao sa svojim ljecnikom i on mi kaze da može samo zaposlene poslati na komisiju. Da mu se ja vodim kao f u kompjuteru kao nezaposlen.
Rekao mi je da si skupim papire i da odem u socijalnu službu.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 13:22   #130
A onda sve papire koje imas na hrpu pa u socijalnu sluzbu, budes cuo sta ce ti reci.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:25   #131
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
A onda sve papire koje imas na hrpu pa u socijalnu sluzbu, budes cuo sta ce ti reci.
Ne znam stvarno što socijalna služba ima sa invalidskom mirovinom.
Nebi li me po pravilu ljecnik trebao uputiti na komisiju?
Postoji li ured gdje sam mogu odnijeti papire.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 22:38   #132
Pozdrav!
Dobila sam rješenje za obiteljsku mirovinu po suprugu. Obolio je od leukemije i transplatirana mu je koštana srž, umro je od bolesti koja se razvila uslijed smanjenog imuniteta nastalog tijekom liječenja. U rješenju je napisano da se radi o prijevremenoj starosnoj mirovini. Negdje sam pročitala da imam pravo na invalidsku mirovinu po njemu i da bi se ona trebala obračunati drugačije s obzirom na dijagnozu. Zna li netko da li je to točno?
uvijeksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 21:46   #133
Pozdrav svima.
Imam jedno hipotetsko pitanje... da li ulaganje u 3. mirovinski stup utječe na visinu invalidske mirovine?
Imam 30 godina, bolujem od psihičke bolesti i radim u jednoj firmi fizički posao-montiram montažne hale. Ovo mi je 4. mjesec u toj firmi, i zasad nemam problema, ni sa poslom ni sa zdravljem.
E sad, planiram uplaćivati u AZ donrovoljni mirovinski fond 5000 kn godišnje.
Hoće li mi ako npr. za 20 godina odem u invalidsku mirovinu, utjecati te uplate u dobrovoljni stup na visinu mirovine?
Hoću reći ako za 20 godina više ne bih mogao raditi te poslove ( a to je vrlo izgledno) da li bi mi osnovnu mirovinu HZMO-a umanjili zato što ću isplate dobivati i iz tog 3. stupa?
Narvno da će se pravila o visini mirovine mijenjati kroz 20 godina, ali zanima kako je sada situacija. Dakle, dal mi se uopće isplati uplaćivati u 3. stup, to me najviše trenutno zanima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 13:19   #134
E: sad sam zvao AZ fond i kažu da HZMO nema nikakve veze sa njima, i da su to 2 odvojene institucije i da su to također 2 odvojene mirovine. Doduše nisam stigao pitati da li isto vrijedi i za invalidske mirovine, ali ne vidim razlog zašto ne bi vrijedilo.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 21:30   #135
Dobrovoljna mirovinska štednja u 3. mirovinskom stupu je privatna i nije povezana sa državnim sustavom.

To ti je kao obična štednja, samo što dobiješ 750 kn godišnjih poticaja od države (ako uplatiš svih 5000 godišnje), i još ide neka kamatica na to, ovisno o tome koliko oni dobro upravljaju lovom.

U treći stup teoretski može ulagati i netko tko ne radi i nezaposlen je.

Jedini uvjet da digneš tu lovu je da imaš, čini mi se, najmanje 50 godina - treba provjeriti u zakonu koja je granica.

Razlika između 3. stupa i štednje je i u tome što do štednje možeš uvijek a do love iz trećeg stupa tek kad napuniš neke godine. I tad je nebitno jel još radiš, u invalidskoj si ili ne znam kakvoj mirovini. To je tvoja lova, status nebitan.

A da se ne bi iznenadili, na lovu koju ćete tada dobiti se, mislim, plaća porez! AKo to nisu nedovano promijenili! I ne može se dobiti "u komadu" nego imaju neke "modele".
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 11:28   #136
da li je istina da se za isplatu prve invalidske mirovine čeka minimum godina dana? laže meni moja doktorica i do dvije.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 11:32   #137
da li je istina da se na prvu isplatu čeka minimum godina dana, čak i do dvije.
rekla mi je to moja doktorica, a ja to ne mogu vjerovati.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 04:46   #138
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
da li je istina da se na prvu isplatu čeka minimum godina dana, čak i do dvije.
rekla mi je to moja doktorica, a ja to ne mogu vjerovati.
ja sam cekala 6 mjeseci
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 04:49   #139
moze li mi netko reci kako se utvrduje stupanj invalidnosti, u invalidskoj sam mirovini ,g dana, ali nije mi utvrden stupanj invalidnosti,gdje se moram javiti?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 15:28   #140
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
moze li mi netko reci kako se utvrduje stupanj invalidnosti, u invalidskoj sam mirovini ,g dana, ali nije mi utvrden stupanj invalidnosti,gdje se moram javiti?
Ovdje u ovom clanku imas nesto vezano na invalidnost:

Tko i kako donosi nalaz i mišljenje o razini i stupnju invaliditeta

Razgovaraj sa svojim lijecnikom obiteljske medicine, tvoj izabrani lijecnik morao bi na to moci odgovoriti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.