Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2003., 12:13   #1
Question Da li sam ja loša mama?

Ovak.....da skratim priču...

Svi znate da ja zbog moje Kori imam određena prava, među njima je i to da mogu ne raditi do djetetove sedme godine.
Ali i ono drugo pravo da mogu raditi pola radnog vremena tj. 4 sata.
Sad je došlo vrijeme da počnem ostvarivati ta svoja prava i kad kažem da želim ono pravo da radim 4 sata gledaju me ovako i čudom se čude za koji kuratz ne stojim doma do sedme godine.
Ispadam loša mama koju boli ona stvar za dijete.

Naravno, ja imam svoje razloge za to što želim......što vi mislite?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 12:24   #2
Re: Da li sam ja loša mama?

Mislim, a misliti je drek znati, vele kajkavci, da se tvoj izbor da radiš ne može tumačiti niti da si dobra niti loša mama.
To se samo može protumačiti kao DOBAR PRIMJER djetetu da je rad važan, i da stvari u životu ne padaju same s neba, ali još uvijek ne bih rekao da je to plus u smjeru "dobre mame".

Osuđivati te zbog toga mogu samo površni ljudi.
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 12:36   #3
Moje mišljenje ide ovako:
Prvo i zaista važno....ako ostanem doma idem na minimum od 1500kn
Ako radim 4 sata imam punu svoju plaću koja je ohoho veća od 1500.

Dalje.....dijete će na čuvanju biti samo dva dana u tjednu i to kod svoje bake koja je u nju zaljubljena, ostale dane je čuva tata.
Ja bih radila od 7 do 11 ~ dijete se budi oko 10.
Mislim da ona skoro i neće osjetiti da mame nema.

I ono najvažnije.....ja se ne želim zatvoriti u kuću!!! Potrebno mi je da se ujutro našminkam, izađem među ljude, popijem s nekim kavicu i obavim spizu na pijaci. Sve to napravim do 11 i stižem kući dobre volje. Nisam živčana niti frustrirana i ne rasipam žuć po kući.
Ako sam ja dobro i moje dijete će biti dobro, što ne?

Zakoniti i moji bližnji me podržavaju 100 %
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 12:36   #4
koliko godina ima tvoje dijete?

licno ne vidim nista lose u tome, niti bi bilo koga smatrala losom majkom zbog toga. ovdje u austriji vecina ih ide raditi nakon 1 1/2 godine bolovanja...to je meni bilo malo, ostala sam kuci dok blizankinje nisu napunile 3 god. i od tada radim 4 sata.oni su u vrticu ta 4 sata, ne zale se uopste, iako sam se plasila da nece htjeti ostati, cak sta vise jedva cekaju da sretnu svoje male prijatelje i prijateljice....
eska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 12:46   #5
Slazem se sa No Logom da te mogu osudjivati samo povrsni ljudi.
Mi te tu poznajemo po postovima prepunim ljubavi za tvoju djecu i mislim da nitko ne bi mogao reci da si losa mama.
To sto ti ides raditi je tvoja osobna stvar. Nitko ne zna tvoju financijsku situaciju a osim toga da si ko´Karington opet te shvacam. Treba i tebi malo odmora od pelena, hranjenja...
Osim toga, nisi djecu ostavila niti same niti na cesti negu s ljudima koji i h i vole i paze

Stara, pusti susjede i " prijatelje" nek naklapaju.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 12:49   #6
Kao prvo, ovaj financijski moment je jako bitan - kod mene bi, na primjer, bio presudan jer sa muževom plaćom i mojih 1500 Kn ne bismo mogli normalno živjeti.

Kao drugo i još važnije, mislim da je za dijete najvažnije da ima sretnu i zadovoljnu mamu, i mislim da je što se tiče vremena koje mama provodi sa djetetom jako važna i kvaliteta a ne samo kvantiteta - prema tome, ako tebe veseli ovo što si napisala onda je svakako bolje da radiš, a pogotovo zato što imaš tako dobro riješeno čuvanje.

Ja imam prijateljicu koja je išla raditi pola radnog vremena nakon 6 mjeseci porodiljnog iako za to u njenom slučaju nije bilo financijske potrebe, ali ona je jednostavno tip koji ne može biti u kući, i nikako je zbog toga ne bih smatrala lošom mamom - dapače, ona sve svoje slobodno vrijeme posvećuje svom djetetu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 13:10   #7
Na tvom bih mjestu sasvim istu stvar napravila. Definitivno.

Mislim da je ta mogucnost sa sedam godina ne-radjenja ipak ostavljena za mnogo, mnogo gore slucajeve, kojih na zalost znamo da ima.

Iz svega sto uvijek pises zraci jedan nenormalno normalni stav (da tako kazem ) prema tvojoj kceri i njenom problemcicu, a dio tog stava ce biti i cinjenica da se ne zelis zatvoriti u kucu zbog toga. A i ne trebas.

Shvacam te u potpunosti.

Samo nastavi i sretno ti bilo!

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 13:36   #8
Quote:
Tija kaže:

Zakoniti i moji bližnji me podržavaju 100 %
Ovime si sve rekla.
Zašto se onda opterečuješ
Mogu ti samo još reći da bi ja jednako postupila jer ako si zadovoljna biti ćeš bolja majka svom djetetu, zar ne?
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 13:45   #9
Mislim da te dijete treba sretnu i zadovoljnu. Prema tome, idi i ne slušaj nikoga osim sebe!
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 14:02   #10
Slazem se sa ostalima.
Dijete ti nece ni osjetiti da te nema,a ako je to tvoja zelja jos bolje.
Tebi ce puno znaciti vratiti se medu ljude,ja sam se preporodila otkad sam pocela raditi i osjecam se puno zadovoljnijom.
Nemoj se uopce brinuti normalno je za jednu majku da osjeca griznju savjesti.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 14:09   #11
Quote:
Tija kaže:
I ono najvažnije.....ja se ne želim zatvoriti u kuću!!! Potrebno mi je da se ujutro našminkam, izađem među ljude, popijem s nekim kavicu i obavim spizu na pijaci. Sve to napravim do 11 i stižem kući dobre volje. Nisam živčana niti frustrirana i ne rasipam žuć po kući.
Ako sam ja dobro i moje dijete će biti dobro, što ne?

Zakoniti i moji bližnji me podržavaju 100 %
Podržava te i jedan anonimni forumaš!
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 14:13   #12
Tija, ja sam doma, pa ipak bebu mladju od tvoje ostavim baki ili tati i otperjam u shopping, naci se s prijateljicom i tako. Isto me nema kuci po 3-4 sata i ne smatram se losom mamom.
A to je provod. A ti bi isla na posao.

Pa ne ostavljas ju strancima koji ju tuku, ostavljas ju njezinom tati i njezinoj baki koji isto imaju pravo na nju.


I jako sam ti zavidna sto se Kori dize u 10. Mi smo svi od 5 - 5.30 budni. Sto mogu kad navecer zaspi k'o top u 8.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:34   #13
...a da razmisliš...

Iskreno, ja bih išla samo ako mi je taj financijski moment neriješiv...Vjerojatno ne bih ostala 7 godina, ali definitivno ne bih se vraćala na posao dok je tako mala...
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 16:25   #14
A cemu sad to ?Pa dijete nece biti bez nje ni sat vremena .
Nije to do 5 popodne kao neki,npr.ja ,cak ni u vrtic ne stignem po nju,ali svejedno je volim najvise na svijetu i pokusavam joj nadoknadit izgubljeno vrijeme popodnevnim setnjama itd..

A kad je covjek zadovoljan ,jos vise su zadovoljni ljudi oko njega.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 16:34   #15
Imam susjede, curica ima 7 mjeseci. Od kada je navrsila pet, mama ide raditi, odlazi od kuce u pola 8, dolazi oko 6. Malu cuva bebisiterica. Ja uopce ne mislim da je ona losa mama.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 16:41   #16
Ma ja ne mislim ni o kome ništa...svatko sam za sebe postavlja okvire života kako najbolje umije...Al' je žena pitala što mislimo, pa eto, ja mislim vako...
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 16:45   #17
Re: Da li sam ja loša mama?

Quote:
Tija kaže:
Ovak.....da skratim priču...

Svi znate da ja zbog moje Kori imam određena prava, među njima je i to da mogu ne raditi do djetetove sedme godine.
Ali i ono drugo pravo da mogu raditi pola radnog vremena tj. 4 sata.
Sad je došlo vrijeme da počnem ostvarivati ta svoja prava i kad kažem da želim ono pravo da radim 4 sata gledaju me ovako i čudom se čude za koji kuratz ne stojim doma do sedme godine.
Ispadam loša mama koju boli ona stvar za dijete.

Naravno, ja imam svoje razloge za to što želim......što vi mislite?
mama koja je stay at home mum nije nuzno dobra mama.

Ti najbolje znas koliko volis svoje dijete.

Osobno bi vjerojatno i ja isla raditi, nisam tip stay at home mame.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 16:48   #18
Quote:
I ono najvažnije.....ja se ne želim zatvoriti u kucu!!! Potrebno mi je da se ujutro našminkam, izadem medu ljude, popijem s nekim kavicu i obavim spizu na pijaci. Sve to napravim do 11 i stižem kuci dobre volje. Nisam živcana niti frustrirana i ne rasipam žuc po kuci.
sve si rekla.

A ljudi kao ljudi - uvijek ce radije brinuti tudju nego svoju brigu.

Jedino ne kuzim onaj dio da ako radis ta 4 sata, zadrzavas punu placu ? Tko nadoknadjuje ostatak ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 20:50   #19
Tija, svojim postovima (ne samo na ovom topicu) si sve rekla. Time sto ces ici na posao ne samo da ces doprinijeti poboljsanju financijske situacije u obitelji (koja je, pretpostavljam, tvojoj, kao i vecini hrvatskih obitelji i te kako vazna), nego ces i ti biti veselija, vedrija osoba koja ima kontakt 's vanjskim svijetom', koja se nasminka prije nego izadje iz kuce, koja ima krug prijatelja, itd, itd.

Uz to, Kori ce cuvati tata i baka. Dvoje ljudi koji ju vole vise nego sebe. I ciju podrsku imas.

Stoga, ne zabrinjavaj se sto naklapaju ljudi koji nisu u tvojoj najblizoj okolini. Ti sigurno donosis najbolje odluke za svoju djecu, samo tako naprijed.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 22:14   #20
Tija, samo naprijed.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.