Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 13:46   #1
Što kupiti kad si kum na krizmi?

Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
proxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:48   #2
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
Kupi mu sat.. imas skroz ok satova do 1000 kn.

Osim ako ti je i to puno..

Ili neku narukvicu..
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:49   #3
ja sam kupio zlatni lančić s križem
mislim da je bilo čist ok,tak da sam to kupio i kad sam drugi put bio kum

P.S.malo si fulo mjesto za topic
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:51   #4
dovoljno mu je 2500-3000, i nemoj mu kupiti narukvicu,sat ajde ajde,ali narukvicu ne.

I je mi moze netko reći zasto se baš za krizmu,dobivaju tako skupi darovi općenito.koga god znam svi su dobivali ili par milja kuna ili skupe stvari,čemu to?
Nidhelpkvikli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:57   #5
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
Pa ljudi potrose koliko mogu, netko ima vise para netko nema para...Kupis komad nakita, sat, nesto takvo...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:17   #6
moras ipak znati neke osnovne interese djeteta, je li informatika, glazba, umjetnost...

imas stvarno puno novca na raspolaganju, mozes kupiti nesto simbolicnog nakita za uspomenu i doobar mobitel il mp3 player, dobar bicikl.

najteze se konzultirati s roditeljima koji u pravilu znaju, ali im je neugodno reci, da te ne uvale u trosak, tako da trebas inzistirati.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:10   #7
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
Sad baš ako hoćeš - rekonstruiran koliko je vrijedio poklon koji je naša kći dobila za krizmu: mislim, oko 400 kuna. Garant nije više. Radovali smo se što smo s još jednom osobom bliskije povezani, a darić ostaje za uspomenu. Ja doista ne razumijem zašto poklanjati toliko skupo? Nije li to zapravo uvredljivo prema svima?
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 17:03   #8
Največa glupost koja je došla u modu poslije špicoki je to ''predarivanje'' na krizmama, pričestima i krstitkama..bezveze...nešto simbolično treba kupiti i kvitac..a ne sad 2000-3000 kuna. Pa ne ženi se jeboga život! Koliko češ mu onda za ženidbu dati...15000 kn-a?
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:27   #9
Kaj te briga kaj on očekuje, ti kupi kaj si možeš priuštiti - kuma uzimaš radi prijateljstva, a ne radi love, ak mu je do love, nek si uzme Todorića za kuma! Kaj bi trebal kupit mu garsonjeru na moru!?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:53   #10
Kupi Bibliju!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 20:08   #11
Meni je to isto koma koliko se to dariva i organizira. Sve je to prenapuhano i najmanje ima veze s vjerom i duhovnošću. Ja sam isto kuma ove godine, ali moja kumica uopće nije htjela razgovarati o poklonu, kaže da joj to nije važno pa smo ostavili po strani, za sada.

Nemam namjeru kupiti nešta skuplje od 400-500 kuna, niti imam love, niti me je zbog love tražila za kumu, mogla je onda piknuti bogatije jer dobro zna kakva nam je financijska situacija. Ispeći ću joj tortu, pokloniti buketić cvijeća, platiti slikanje, kupiti nešta za uspomenu u dogovoru s njom što će zadovoljiti obje.

Mislim da su te krizme nepravedno zasjenile vjenčanja koja kao fešte i mjesto za darivanje ipak trebaju imati prvo i glavno mjesto u životu mladih ljudi.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 22:46   #12
kod nas je običaj kupit bibliju i neki nakit tj lančić s križićem ili tak neš. to smo dobile i ja i sisterka za krizmu (imali smo različite kumove, nevezane jedne s drugim i nismo niš zahtjevale) tj ja sam dobila lančić a sisterka narukvicu. sister isto kad je bila kuma je tak kupila. meni se to čini korektnim. ne kužim kaj će klincu od 14 godina 3 i pol soma? nečija mjesečna plaća
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 23:44   #13
ma jesi li popizdija??????

toliko love za krizmu?
pa šta ako si kum.
meni se kći krizmaje za misec ipo
svi je pitaju ---Šta bi ti?

ona bi lovu. svi ti balavci oče lovu
kažem joj--o.k. ako dobiješ šta love dat češ da pokrijem malo ceha restorana

e,ova je popizdila (16)--kaže mi--nema šanse-(to ona samo misli)
dakle,to moje dite ima sve--od pc-a,mp3,moba(2-3)kom...i šta ja znam više
i ona kaže da joj ništa netriba osim love koju će potrošit u pizdarije(doslovno)

da sam kuma kupila bi štagod zlata(bilog) za uspomenu i to je to
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 01:17   #14
Moj muz je prije 2 g. kupio kumcetu kompjuter
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 01:22   #15
2500-3000kn,pa ti nisi normalan?Pa tko si može takav dar priuštiti
Ja sam prije 5god bila krizmana kuma, i to po želji krizmanice ne njenih roditelja i zaobišla sam te klišeje zlatni križ...nego sam je pitala što bi ona.Kupila sam joj mobitel s brojem koji dan danas ima,naravno uređaj je već nekoliko puta promjenila.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:23   #16
Quote:
jupi kaže: Pogledaj post
e,ova je popizdila (16)--kaže mi--nema šanse-(to ona samo misli)
dakle,to moje dite ima sve--od pc-a,mp3,moba(2-3)kom...i šta ja znam više
Isprike za off topic:

Ajme, pa nije valjda da djeci (dobro, šesnaestogodišnjakinjama) trebaju 2-3 mobitela istodobno?! Pa ja imam jedan jedini, i ne pada mi napamet komplicirati si život dodatnim... pitam, jer moje dijete je beba pa se pokušavam pripremiti za ono što me čeka
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:15   #17
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Kaj te briga kaj on očekuje, ti kupi kaj si možeš priuštiti - kuma uzimaš radi prijateljstva, a ne radi love, ak mu je do love, nek si uzme Todorića za kuma! Kaj bi trebal kupit mu garsonjeru na moru!?



Mi smo za krsnog kuma uzeli muževog vjenčanog kuma jer smo dobri s njima.
Moj muže njemu nije bio vjenčani(jer se tada nisu družili nešto puno).Naime,oni ne mogu imati djece tako da smo se premišljali upravo zbog finncijske strane(kako vratiti dar u svatovima,a sad još krštenje).Na kraju je presretan što će biti kum malomu jer to gleda kao čast a ne financijski izdatak.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:25   #18
e Autosjedalice-znaš ti onu---mala dica mala briga,velika velika briga

nisam joj ja kupovala mobaće--to joj tata kupuje ,a on nije sa nama

ustvari znaš da se klinci vode za trendovima--e sad je u điru tanki mob,onda dolazi oni šta slikaje,onda dolazi neki šta ima sve u jednom (štatigajaznam)
meni je mob za zvat i poslat sms, a ovo drugo mi je sve viša matematika
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 15:31   #19
nikako nemoj trošit toliko puno novaca. svi znaju, pa i on što se dobiva za krizmu. nešto simbolično, a ne da nekome daš polovicu prosječne plaće.
možeš mu kupiti sat, lančić s križem, mp3 player, eventualno mobitel (al za to moraš potrošit pola plaće jer njima nisu dobri ovi normalni pod 1000 kn).
pa to je samo krizma...
__________________
Don`t spend time with someone who doesn`t care spending it with you.
k-a-t-y is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 17:04   #20
nekima to nije pola place vec cijela...
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.