Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 09:11   #61
Nesto mi sa datumima ne odgovara. Cini mi se da nije T+3 uzet u obzir.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:13   #62
Quote:
el.danchi kaže: Pogledaj post
Free, pa kaj je moguće da ne znaš ili samo zafrkavaš?
Ne znam!
Ero mi je totalano van fokusa, pa vidiš da nisam imao 4-5 posta na ovoj temi! :bruka:
A lijen sam da tražim...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:20   #63
270 kn dividenda (20 kn redovna i 250 kn izvanredna dividenda). Prosle godine je bilo 320 kn (20 kn redovna i 300 kn izvanredna)
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:30   #64
Goldy ima prave info!
I do kada se mora ubosti???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:20   #65
Skusptina je 20.svibnja 2008, znaci najbolje je do 3 dana prije pocetka skupstina posjedovati tu dionicu.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:05   #66
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Skusptina je 20.svibnja 2008, znaci najbolje je do 3 dana prije pocetka skupstina posjedovati tu dionicu.
Skupština je 28.5.
Sedam dana prije mora biti upisan u SDA,
to sam ja orginal pitao, kad treba kupiti dionicu da bi 20.5 bio upisan u SDA???
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:37   #67
ako je skupstina 28.5, onda je najbolje do 25.5. biti vlasnikom dionica, poslije ce biti prekasno. A kako je 25.5. pada na nedjelju onda znaci trebas biti vlasnikom najkasnije do 21.05. sutradan je praznik 22.5. Eto to je to.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:40   #68
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
ako je skupstina 28.5, onda je najbolje do 25.5. biti vlasnikom dionica, poslije ce biti prekasno. A kako je 25.5. pada na nedjelju onda znaci trebas biti vlasnikom najkasnije do 21.05. sutradan je praznik 22.5. Eto to je to.
Dividenda će se isplatiti svim dioničarima Društva koji sedmog dana prije skupštine na kojoj se ova odluka donosi (tj. 20. svibnja 2008.g.) imaju na računu vrijednosnih papira u Središnjoj depozitarnoj agenciji upisane dionice Društva

Pa kaj čitam krivu rečenicu...????
Skupština je 28.5.
U SDA moraš biti upisan kao vlasnik dionica sedmi dan prije skupštine (20.5)
Pošto je 20-ti utorak, jel to znači da kupit treba u petak, četvrtak, ponedjeljak??
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:16   #69
Ma dobro cemu cjepidlacenje, kupi sada Tesline dionice i gotovo, ne znam zasto ti se igras s time na knap?!
To je razlika izmedju tebe i mene, ja sam dugorocni investitor, dok si ti spekulant i zivciras se nepotrebno sa raznoraznim sitnicama. Zaradjujes 1% tijekom svake transakcije dok sam ja zaradio 3500% tijekom samo jedne transakcije ali u periodu od 10 godina. Pametnome dosta.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:33   #70
Od 2005-te naovamo se investiranje u ERNT, što kroz dividendu - što kroz povećanje vrijednosti dionice već pokrilo s 50%.
A dividenda će i dalje kapat.
I kapat.
I kapat.
DzogurT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 09:14   #71
Quote:
DzogurT kaže: Pogledaj post
Od 2005-te naovamo se investiranje u ERNT, što kroz dividendu - što kroz povećanje vrijednosti dionice već pokrilo s 50%.
A dividenda će i dalje kapat.
I kapat.
I kapat.
Ero brine o svojim dioničarima, što je prilična rijetkost na hrv. tržištu.

Međutim, ERNT je čini mi se dostigao svoj vrhunac glede zarade i prihoda, a fundamentalno više nije podcijenjen.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/haab...una,14022.html

Procjene Haabeovaca nisu nimalo optimistične. No, dobro je što ERNT ima još dovoljno zadržane dobiti da nastavi trend isplate velikih dividendi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:36   #72
To bi bila šteta da Tesla dostigne vrhunac, ali trebamo još malo pričekati, jer sve je moguće prije ulaska HR u EU. Nakon toga će cijela stvar biti opće poznata, tj. da li je dostigla vrhunac i ima li snage za još veliko dostizanje vrha? Ako nema, onda ima li snage za ispaltu izdašne dividende svake godine. Sve to treba odvagati i znati da li je ispaltivo imati tu dionicu. Jedino je velika žalost što će biti vrlo teško dostići ATH od 4300kn, ali nikad ne reci nikad, vidjet ćemo što će nam donijeti EU. Svako dobro!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 23:43   #73
Quote:
el.danchi kaže: Pogledaj post
Dividenda će se isplatiti svim dioničarima Društva koji sedmog dana prije skupštine na kojoj se ova odluka donosi (tj. 20. svibnja 2008.g.) imaju na računu vrijednosnih papira u Središnjoj depozitarnoj agenciji upisane dionice Društva
Pitanje: da li se može očekvati pad ove dionice nakon isteka datuma (koji god na kraju on jest) do kojeg ju je potrebno imati da bi se dobila navedena dividenda?
Dakle, da li je i ovdje moguć sličan razvoj situacije kao što je nedavno bio s HT-om?
Commodore64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 08:24   #74
Nemoguć je pad, ali opet nikada se ne zna.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:24   #75
Quote:
Commodore64 kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li se može očekvati pad ove dionice nakon isteka datuma (koji god na kraju on jest) do kojeg ju je potrebno imati da bi se dobila navedena dividenda?
Dakle, da li je i ovdje moguć sličan razvoj situacije kao što je nedavno bio s HT-om?
Naravno.

Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Nemoguć je pad, ali opet nikada se ne zna.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 09:14   #76
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Naravno.



Kazem ti da ne mora pasti nakon skupstine, jer to je pravi minimum odrzive cijene. Dobra cijena Tesle jest preko 3000, bolje 3500kn. Zato ova cijene je prilicno oniska te nakon skupsitne ne moze vise pasti bez obzira na izdasnu dividendu. No opet nikad se ne zna jer nemam kristalnu kuglu.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:30   #77
Quote:
Commodore64 kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li se može očekvati pad ove dionice nakon isteka datuma do kojeg ju je potrebno imati da bi se dobila navedena dividenda?
Apsolutno
Sve likvidne dionice su itekako u fokusu velikih ulagača.
ERNT nije tamo neki ZTNJ .itd... pa da ce ostati zamrznut
ili odletjeti +/- 30%

Međutim,kako se izlazak FI-ja preklapa sa zadnjim danom
upisa u SDA moglo bi se sve izvrtiti drugačije od HT-a.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 19:51   #78
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Ma dobro cemu cjepidlacenje, kupi sada Tesline dionice i gotovo, ne znam zasto ti se igras s time na knap?!
To je razlika izmedju tebe i mene, ja sam dugorocni investitor, dok si ti spekulant i zivciras se nepotrebno sa raznoraznim sitnicama. Zaradjujes 1% tijekom svake transakcije dok sam ja zaradio 3500% tijekom samo jedne transakcije ali u periodu od 10 godina. Pametnome dosta.
U pravu si, nije se vrijedno živcirat zbog par kuna ili par dana...
Da sam špekulant, priznam, jesam....
To što si ti dugoročni investitor ja poštujem ali to nije za mene,
ja na dionici želim zaraditi odmah ako se može a u HR se zadnjih par godina može. Na ERNT-R-A mislim zaraditi cca 20% za 20-ak dana i zato sam pitao za datum da kupim par dana prije i da sam miran...
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:22   #79
Uuu, dobit u prvom kvartalu 35% manja nego u istom razdoblju lani.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:12   #80
Spašavaj se ko se spasit može!!! ))
baumbambam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.