Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2015., 13:21   #1
Kako kupiti dionice u Hrvatskoj iz inozemstva

Recimo da radim u SAD-u veči dio godine, i novac (USD) prebacujem na devizni račun u Hrvatskoj.

Ne želim koristiti brokerske usluge te banke u kojoj imam devizni, nego sam izabrao neku brokersku firmu.

Postoji li neko online banking rješenje koje bi mi omogućilo promjenu deviza i uplatu na brokerski račun, bez moje prisutnosti u Hrvatskoj?
paesano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 12:39   #2
Quote:
paesano kaže: Pogledaj post
Recimo da radim u SAD-u veči dio godine, i novac (USD) prebacujem na devizni račun u Hrvatskoj.

Ne želim koristiti brokerske usluge te banke u kojoj imam devizni, nego sam izabrao neku brokersku firmu.

Postoji li neko online banking rješenje koje bi mi omogućilo promjenu deviza i uplatu na brokerski račun, bez moje prisutnosti u Hrvatskoj?

Zasto bi ti uopce to radio nekuzim .?????
Zasto mjenjat devize .????
Radis u USA ,imas racun u USA ,mozes sam na e trade,TD Ameritrade ,charles schwab ,ima ih milijun .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:08   #3
spalatina hoće kupovat hrvatske dionice ne američke
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 10:08   #4
Naravno da da.

Recimo kako je radim. Nisam nikako interesno povezan s PBZ.

Recimo imaš devizni račun u PBZ365 gdje prebacuješ dolare/eure. Imaju online mjenjačnicu gdje prebaciš devize u kune. Napraviš nalog za prebacivanje love na svoj račun kod brokera kojega si izabrao. That simple. Lova je na računu danas/sutra i možeš trgovati ako tvoj broker ima online platformu.

S tim da brokerski račun ne možeš otvoriti online, nego moraš osobno doći ti ili tvoj punomoćnik.

Quote:
paesano kaže: Pogledaj post
Recimo da radim u SAD-u veči dio godine, i novac (USD) prebacujem na devizni račun u Hrvatskoj.

Ne želim koristiti brokerske usluge te banke u kojoj imam devizni, nego sam izabrao neku brokersku firmu.

Postoji li neko online banking rješenje koje bi mi omogućilo promjenu deviza i uplatu na brokerski račun, bez moje prisutnosti u Hrvatskoj?
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 13:48   #5
bas razmisljam da se registriram na whotrades i kupim nesto dionica... uglavnom, zanima me sto sam duzan napravit prema ovim nasim lopovima? znam za porez na kapitalnu dobit, ali zanima me dali ima nesto prije tog sto sam duzan napravit? registrirat te dionice ili nesto slicno?

dali uopce prijavljujete taj porez, tj. dali ima neko oslobodenje od placanja tog poreza ako ne prelazi odredenu cifru, tj. koja je to cifra?

jeli uopce u redu zakonski kod nas trgivat dionicama preko nekog brokera tipa whotrades (just2trade)?
profaizkorenice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.