Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 09:45   #121
A minus ako se ima, mora se koristiti u punom iznosu? Ja prvi mislim da mi je osobno, iz nekih razloga, bolje ne imati minus nikako, i prvi put kad budem u situaciji da ga riješim, a imam nešto love sa strane, mislim ga zatvoriti, apsolutno, skroz, ostaviti mogućnost obročnog plaćanja.



Ali ima situacija koje mogu opravdati mogućnost korištenja svih raspoloživih limita(određeni problemi sa zdravljem, npr, što može znatno povećati trošak života, čak i ako se ne plaća sama zdravstvena usluga). Također, nije pametno, ali može biti financijski isplativo, zamisli artikl vrijedan npr 5tkn, snižen na 50%, a sniženje ističe dva dana prije plaće. Ti inače ne trošiš toliko, ali si ovaj mjesec potrošio lovu na regu auta, a živiš sa svojima, pa bez problema minus pokriješ već sljedeći mjesec. Ima li tada minus smisla, ili treba čekati da skupiš ostalih 2500(do pune cijene artikla)? Kažem, nije nikakav problem kada se s minusom raspolaže disciplinirano.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:47   #122
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A minus ako se ima, mora se koristiti u punom iznosu? Ja prvi mislim da mi je osobno, iz nekih razloga, bolje ne imati minus nikako, i prvi put kad budem u situaciji da ga riješim, a imam nešto love sa strane, mislim ga zatvoriti, apsolutno, skroz, ostaviti mogućnost obročnog plaćanja.
ne možeš ukinuti minus a ostaviti obročno plaćanje

pa nisu ni Banke vesla sisale

ili oba dvoje ili nijedno od toga
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:32   #123
A ograničiti minus na sto(ili tisuću) kn?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:58   #124
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
ne možeš ukinuti minus a ostaviti obročno plaćanje

pa nisu ni Banke vesla sisale

ili oba dvoje ili nijedno od toga
Ja u Erste banci imam onaj njihov maestro plus kojim možeš podignuti keš npr 5000kn i platiš odmah naknadu a zatim izabereš 3,6,9 ili 12 mjeseci otplate ostatka.Minus nemam pa mi ovo dođe kao minus a opet možeš kupovati na rate klasično ili kupiti nešto za keš ako se isplati plačanjem kešom a tebi se skida obročno
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:11   #125
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A ograničiti minus na sto(ili tisuću) kn?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
onda ce ti i kupovina na rate biti odobrena u iznosu minusa na sto (ili tisuću) kn

doslovno ces moći kikiriki kupiti na rate

Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:31   #126
Ali nisu mi minus i odobreni iznos na rate uvijek identični. Trenutno da, ali imao sam i situacije gdje mi je jedan iznos bio čak i nekoliko puta veći od drugog(primjer, obročno 1200, a minus 3100, ako se ne varam. Znam ziher samo da mi tokom 1-2 promjene nije bilo identično.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:57   #127
nije identično ali ti i nece biti neka razlika..pogotovo na tako malim iznosima..nije isto imati minus od 30.000 KN i kupovinu na rate u mogucnosti do 37.000 KN i imati minus od jedva 1000 KN i imati kupovinu na rate 8.000 kn...ako cemo uzimati iste raspone razlike..

na kraju ne moraš ti mene poslušati..možeš gurati neku svoju verziju i logiku ali na kraju znaš da je ''logika Banke'' ispravna jer oni diktiraju uvjete i uštimavaju onako kako njima odgovara..

ponavljam..nisu banke vesla sisala pa da ih zezneš sa malim minusom, a da ti kupovina na rate ostane u vecim iznosima

probaj pa nam javi kako je prošlo

Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 23:04   #128
U 95% slučajeva je iznos obročne otplate manji od iznosa samog minusa ili isti, osim za klijente sa velikim iznosom prekoračenja, kao što Paskaneman kaže, ali takvi klijeti ujedno imaju i velika primanja pa su parametri drugačiji.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:02   #129
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
nije identično ali ti i nece biti neka razlika..pogotovo na tako malim iznosima..nije isto imati minus od 30.000 KN i kupovinu na rate u mogucnosti do 37.000 KN i imati minus od jedva 1000 KN i imati kupovinu na rate 8.000 kn...ako cemo uzimati iste raspone razlike..

na kraju ne moraš ti mene poslušati..možeš gurati neku svoju verziju i logiku ali na kraju znaš da je ''logika Banke'' ispravna jer oni diktiraju uvjete i uštimavaju onako kako njima odgovara..

ponavljam..nisu banke vesla sisala pa da ih zezneš sa malim minusom, a da ti kupovina na rate ostane u vecim iznosima

probaj pa nam javi kako je prošlo

Ali bolja mi je opcija biti i bez(velikog) odobrenog obročnog, nego s velikim minusom.


Danas imam nešto keša sa strane, u maksimalnom sam minusu. E sad, da imam love, taj bih minus smanjivao(prisilno, ne samo uplatama, dakle, svaki mjesec-dva, revidiranje minusa). 40ak kn mjesečno koliko mi se uzme na kamatu nije mi neprebrodivo.


Obročno plaćanje dosad sam koristio dva ili tri puta(nisam siguran), od toga sam samo jednom baš morao. Ostalo bih se skrpao i bez toga.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 22:42   #130
bok, imam jedno pitanje...naime banka mi je odobrila novoodobreno prekoračenje sa 1.1 u iznosu od 13700..do sada mi je bilo 4700..mene zanima hoću li ja moram njima plaćati kakve kamate, ako nakon 1.1. budem nekih oko 1000 kn u minusu...kamata po dopuštenom prekoračenju mi iznosi 8.87 %, te su mi dosada uzimali neke sitne iznose u visini od 20-30 kn..hvala
ivan0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 23:20   #131
Kamate se plaćaju za korištenje dopuštenog minusa. Za 1000 kn minusa, kamata za mjesec dana je 7,39 kn, znači 0,25 kn po danu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:23   #132
Pozdrav,

procitao sam cijelu temu i neke stvari shvatio al eto da postavim pitanje: 6mj sam pod ugovorom kod firme, i sad mi je sa 1.12. produzen ugovor na 6 mj te sigurno obnavljanje svakih 6mj. na tekuci u PBZ primam tu placu od pocetka od kad je otvoren racun, htio sam omogucit kupnju na rate, dali su mi potvrdu da dam u. firmi, te sam to rjesio i dao im potvrdu. Eh sad, prijavljen sam na pola radnog vremena i dobivam u prosjeku 1800-1900kn na taj racun. Kada bude mi odobreno placanje na rate (tamo mi nista konkretnog nisu rekli sta got sam pitao te odustao od trazenja odgovora kod njih, naveli samo da "vjerojatno" tek 1.1. sta mi nikako ne odgovara al eto) . Te koliko bi vjerojatni iznos bio dopusten za placanje na rate ? jel moguce u tih 6mj sta se navodi da se korigiraju minusi, ga povecat ukoliko sam sebi s deviznog racuna prebacujem jos + 2000kn svaki mjesec ?
the_neo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:27   #133
za povećanje minusa se gledaju samo stalna primanja tj plaća, mirovina i slično. individualni prijenosi ne utječu na visinu minusa.
visina plaćanja na rate može biti maksimalno toliko koliki ti je odobreni minus po računu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:34   #134
aha, tako sam i mislio tnx. a ovo za datum aktivacije tog ? da racunam tek na 1.1. ? nesto je govorila za nocnu obradu da mozda tad al pojma nemam sta je to trebalo tocno znacit
the_neo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 22:44   #135
Da li već imaš odobreno prekoračenje po tekućem?
Ako ti se žuri s obročnom odi u poslovnicu i traži voditelja smjene ili pomoćnika voditelja poslovnice jer ne vidim zašto ne bi moglo biti rješeno prije datuma kojeg su ti rekli.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 10:52   #136
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
za povećanje minusa se gledaju samo stalna primanja tj plaća, mirovina i slično. individualni prijenosi ne utječu na visinu minusa.
visina plaćanja na rate može biti maksimalno toliko koliki ti je odobreni minus po računu.

Nije istina
PBZ uglavnom placanje na rate daje tri puta manje od dozvoljenog minusa,npr ako ti je dozvoljeni minus 9 placanje na rate je tri s time da ako placanje na rate ne koristis sustav ga automatski vise ni ne nudi,a ako koristis povecava svakih sest mjeseci
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 11:54   #137
a što si to demantirao da nije istina u citiranom?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 12:21   #138
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
a što si to demantirao da nije istina u citiranom?
Da je visina minusa proporcionalna visini obrocne otplate
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 13:47   #139
Quote:
svrsko kaže: Pogledaj post
Nije istina
PBZ uglavnom placanje na rate daje tri puta manje od dozvoljenog minusa,npr ako ti je dozvoljeni minus 9 placanje na rate je tri s time da ako placanje na rate ne koristis sustav ga automatski vise ni ne nudi,a ako koristis povecava svakih sest mjeseci
dozvoljeni minus i obročna otplata su mi odobreni u jednakim iznosima.
Obročnu otplatu nisam nikad koristio, a i dalje imam mogućnost koristiti je. S vremenom je i povećana.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:16   #140
Quote:
svrsko kaže: Pogledaj post
Da je visina minusa proporcionalna visini obrocne otplate
pročitaj još jednom što sam napisala
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.