Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2008., 18:11   #1
Snajperisti '91

Na samom pocetku rata, u Zagrebu je bila vrlo aktualna prica o snajperistima. Nekakvi petokolonasi ili kako su ih vec nazivali. Sjecam se da su neke ubili, pohvatali, zatvorili. No danas se o tome uopce ne govori. Kao da se nikad nije ni dogodilo.
Jel sve to skupa bila neka vrsta propagande ili se o tome ne govori?
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 18:14   #2
Pupovac je jednom prilikom izjavio da je to potpuno izmišljena priča, da nije postojao niti jedan snajper, te da je to samo bila izlika da se nepoželjni ljudi izbace iz stanova.

Sad već ulazimo u politiku.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 18:21   #3
Stari mi je pričao kako je jednom pothodnik bio pun ljudi jer je s jednog prozora bio snajpreist, pa kad je netko zavikao na jednog tipa da je to on masa ga je spontano pretukla
Tuzni djecak XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 18:34   #4
neznam u zg-u, ali kod nas u sisku policija je u početku napravila premetačinu i oduzela oružje svima za koje su imali podatke da ga imaju + vjerovatno je bila važna i podobnost

neznam za snajperiste, ali moguće da je bilo ekipe koja je dojavljivala mjesto pogotka granate
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 19:15   #5
bilo par komada
al to je brzo rjeseno
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 09:34   #6
Koliko je meni poznato niti jedan jedini snajperist u zagrebu nije uhvačen... dali je koji i postojao/djelovao... pa razne priča su kružila (naravno) ali nekoliko godina nakon svega toga (negdje krajem 90-tih) jedan poznanik iz MUP-a mi je rekao da niti jednog snajperista u Zg. nisu uhvatili, u prevodu da ih nije niti bilo.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 11:53   #7
e jebga legion
meni isto tak jedan iz mup areko da su njih par na brzinu rjesili

sad ga ti znaj
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 20:54   #8
re

Neznam za ZG ali u Osijeku smo ih se naskidali čak je i na HTV bila jedna snimka 1991g (nemogu reč naskidali se i oni naših)
__________________
Nije sve crno......,samo su ti zavezane oči-kaže đelat!
Sterop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 21:48   #9
Quote:
Sterop kaže: Pogledaj post
čak je i na HTV bila jedna snimka 1991g
izvode tipa iz zgrade u uniformi od satorskog krila
a ovaj iza njega ga psuje

jel to ta snimka
nju sam mislil spomenut al nisam bil siguran da je snimljeno u Osjeku
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 11:24   #10
U Splitu je isto bila aktualna prica o snajperistima,ali nitko nije uhvacen,niti su u bolnici ikad zaprimili nekog ranjenog od snajperskog metka.To je ipak bila
91,to se moze pripisati panici ili sl.
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:35   #11
Stari mi je u to vrijeme radio u centru. I veli da je njima na zgradi navodno bio snajperist. Uglavnom taj je sletio dole bio kriv il ne.
Zapravo najcudnije u tome svemu je sto se o tome ne prica. Jedino u jednoj epizodi Smogovaca naganjaju nekog snajperista
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:06   #12
U karlovcu je bilo snajperista...pricao mi susjed za jednog..tocno na kojoj zgradi(jos se lik dobro i skrivao)al su ga sjebali...
A i stari mi je bio malo veci ludak u ratu i sjecam se da je imao rupu napred na sajbi od auta od snipera...sam kaj stari nece pricat o tom...od njegovih 7 ljudi 4 ih je poginulo...strasno je izgubit sve prijatelje...
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 14:36   #13
U zagrebu znam da je bila ekipa kaj je palila svjetla na vrhovima zgrada dok je trajalo zamračenje ali klasičnih snajperista mislim da nije bilo više se je ekipa bavila izviđanjem bivši KOS nađene su radio stanice i karte
a i kakva korist od obučenog snajpera u gradu osim za izviđanje
mislim obuka snajpera je preopsežna i preskupa da bi ga se poslalo u nemoguču misiju
dok recimo gradovi kao sarajevo koji su bili u opsadi imali su velike probleme baš sa takvim tipom ratovanja postojala je fronta napada u kojoj su se našli i snajperi a najviše su im služili da navode topništvo
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:07   #14
Kod nas u Novoj Gradiški nam je jednom prilikom vojska došla u podrum od zgrade gdje smo se skrivali, sa pričom da nam je susjed(srbin) snajperist, kao vidjeli ga drugi ljudi kako puca sa balkona . Tip je cijelo vrijeme bio sa nama u podrumu, i ne postoji teoretska šansa da je bio snajperista tako da sam sklon na većinu takvih priča gledati sa izraženom skepskom.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 01:50   #15
Kad je padala vojarna Dracevac (buduca baza "Paukova" ) pop uzo karabin s optikom, popeo se na obliznje brdasce - deri.

Po njihovima.

E sad, koji frag score je imo, ne znam.

Osebujan čičica
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 08:32   #16
Za Zagreb mogu pouzdano tvrditi da je barem jedan postojao jer je metak zviznuo koji metar od mene dok sam bio parkiran sa policijskom motorom (a njega je prelalako uočiti da bi se radilo o možebitnoj zabuni) na Horvaćanskoj a prilićno sam siguran da je jedan bio u neboderu u blizini tadašnje Končareve (sada Tratinske) i Selske, nisam bio kada su ga uhvatili ali je tražen prilićno ozbiljno. Interesantno je da je ovaj "moj" po svemu sudeći "dejstvovao" sa prigušivaćem jer nije se čuo zvuk pucnja (ali se lijepo čulo zujanje metka i udarac u asfalt).

Uglavnom nije ih bilo previše i moja procjena je da su služili najviše za unošenje nesigurnosti i panike u gradu jer je modus djelovanja bilo pucanje naslijepo kroz otvoren prozor iz unutrašnjosti sobe radi skrivanja plamena na ustima cijevi.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 09:19   #17
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Za Zagreb mogu pouzdano tvrditi da je barem jedan postojao jer je metak zviznuo koji metar od mene dok sam bio parkiran sa policijskom motorom (a njega je prelalako uočiti da bi se radilo o možebitnoj zabuni) na Horvaćanskoj a prilićno sam siguran da je jedan bio u neboderu u blizini tadašnje Končareve (sada Tratinske) i Selske, nisam bio kada su ga uhvatili ali je tražen prilićno ozbiljno. Interesantno je da je ovaj "moj" po svemu sudeći "dejstvovao" sa prigušivaćem jer nije se čuo zvuk pucnja (ali se lijepo čulo zujanje metka i udarac u asfalt).

Uglavnom nije ih bilo previše i moja procjena je da su služili najviše za unošenje nesigurnosti i panike u gradu jer je modus djelovanja bilo pucanje naslijepo kroz otvoren prozor iz unutrašnjosti sobe radi skrivanja plamena na ustima cijevi.
Daj, pročitaj malo vlastitu priču

Hmmm, snajperist?, Sa prigušivačem (dakle i dobrom puškom)? Fulao kojo metar? I moja baba bi te zdimila bez većih problema.

To me podsjeća na priču iz splita gdje su uletili srbinu u stan tvrdeći kako je frajer snajperist. To što je frajer bio sljepac a iz njegovog stana se ne vidi gotovo ništa, nema veze. Jebiga, stan je trosoban i sa centralnim grijanjem.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 09:40   #18
Sa sigurnošću mogu potvrditi da je i jedna baba "dejstvovala" u Prečkom u Zg i da je brzo otkrivena.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 10:47   #19
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Daj, pročitaj malo vlastitu priču

Hmmm, snajperist?, Sa prigušivačem (dakle i dobrom puškom)? Fulao kojo metar? I moja baba bi te zdimila bez većih problema.

Iskreno, jebe mi se živo što prištavi klinac misli o prići. Prešao sam V 4.0 i u mirovini sam sa 18g čistog policijskog i vojnog staža, FYI.

A sad budi toliko dobar pa mi reci koliko si puta imao snajper u ruci i gdje si gađao, na koje udaljenosti i rezultate, stručnjaće.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 11:41   #20
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Iskreno, jebe mi se živo što prištavi klinac misli o prići. Prešao sam V 4.0 i u mirovini sam sa 18g čistog policijskog i vojnog staža, FYI.

A sad budi toliko dobar pa mi reci koliko si puta imao snajper u ruci i gdje si gađao, na koje udaljenosti i rezultate, stručnjaće.
Dečec, stariji sam od tebe a nisam u mirovini.

A, ako te baš interesira nosio sam M-76 mjesec i pol dana a pukim slučajem nisam nikoga ubio jer, začudo, imao sam ga u gradu gdje nisam imao prilike ući u obračun sa toliko spominjanim srpskim snajperistima pa, osim streljane (gdje mi nije teško bilo pogoditi sve što hoću) nije bilo praktične uporabe. Naravno, uskoro sam obožavanu pušku (koju sam, priznajem, dobio preko teške veze)morao vratiti i ona je proslijeđena na prve linije.

A ti, iskusni ratniče, boga hvali što doista nisi imao susret sa snajperistom o kojem tako zdušno pričaš jer, danas bi svirao nebeske harfe a nebi se prepucavao na forumu. Vjerojatno je riječ o nekakvom zalutalom metku koji je netko u, tada sveprisutnoj bahatosti, ispalio na drugom kraju grada.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.