Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2005., 14:00   #21
Quote:
Veky kaže:
Uglavnom starci otplaćuju kredit za svatove
ovakvi su mi najjaci
dignu kredit na n godina za svadbu, a brak se npr. raspadne za godinu dana
i onda se jos razocaraju kad na svadbi ne "zarade"

takvima je najbolje pokloniti umjetnicku sliku
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 14:02   #22
vezano uz topic
ja sam (kad sam bila u ulozi kume) svaki put kupovala neki kucanski aparat po izboru mladenaca (ves masinu, masinu za sudje...)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 15:37   #23
Re: Sta kumovi kupuju mladencima?

ja kupila eure
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 15:41   #24
Jel po 7.48?

__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 15:41   #25
i svadbeni buket
a za onaj za na auto se ne sjećam ko je platio, samo znam da sam išla po obadva skupa
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 16:06   #26
Quote:
Rurik kaže:
Lova je super, no kumovi bi se (kao najbolji frendovi) mogli "izdici" iznad love. Lovu neka daju ostali svatovi. Tu je zgodno znati koliko mladenci placaju "stolac", pa ak je to npr 50 Eura, onda bi par morao dati vise od 100 Eura da bi mladencima ista ostalo. Bliza rodbina daje vise (na mnogim se svadbama u stvari "vraca" familijama slicno kako su one svojedobno "kraditirale" pripadnike tvoje familije). Frendovi bi trebali dati koliko mogu, ja dajem onoliko koliko mislim da bih od doticnoga para volio dobiti da se ja zenim.

Mi smo od svojih kumova dobili tjedan dana Provanse - pun pogodak (to je ono kaj si prizeljkujes ali nikako da ti se samome popne na vrh ljestvice prioriteta), a bilo je i totalno iznenadjenje!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 16:10   #27
Quote:
Beni_Gabor kaže:
ja sam se sa kumom krvavo zajebo!!!
izabrao sam za kuma ne frenda nego tipa punog love i starijeg oko 15 kuka od mene - reko taj ce moc tutnut malo vishe, ne
i sad kad je doshlo vrijeme da se daju darovi i dolazi kum i donosi lijepu kristalnu vazu umotanu u celofan, ono lijepa je ali samo to jebote...nema ni kuverte s lovom...a u pm!!!
i ja dostojanstveno primim to sranje od poklona zahvalim i teatralno se majmunirajuci kao sluchajno ispustim vazu...
vaza se razbije a ja nishta okrenem se iducem gostu s poklonom
a kum se sagnuo na pod, razgrnuo staklovinje i onaj sjebani celofan i uzima neshto ... jebote u vazi bili kljuchevi od novog golfa... vaza bila samo shtos.
a u 3 pm naceri se kum, pobra kljucheve i ode
Osim sto ovaj stari vic godinam kruzi ne vjerujem da si zaista razbio vazu ma makar i slucajno.

Quote:
da je neko 'pao' na slatko
Sto je to?

Necu u detalje ulaziti u diskusiju jer je nedavno bila slicna i na njoj sam skuzio kako su ljudi na nasim prostorima jos uvijek totalno materijalisticki nastrojeni.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 16:11   #28
Quote:
Rurik kaže: Lova je super, no kumovi bi se (kao najbolji frendovi) mogli "izdici" iznad love.
Osim ako te kao kuma/kumu baš traže lovu.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 19:40   #29
Ako dajes lovu kao kum(a), preporucujem i kupiti manji intimniji poklon, cisto kao znak paznje. Novac se potrosi, ode, nema sjecanja. naravno, ako mladencima to treba (a najcesce im treba), uvijek sam za dat lovu.

ali neki manji poklon...cisto sjecanja radi..nije naodmet


Moj frend je bio seki kum na vjencanju. Poklonio je mladencima putovanje u Tunis to je bas bilo kewl.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 20:28   #30
Kad sam bio kum poklonio sam lovu - kešovinu.
Razgovarao sam s mladencima kaj bi im najbolje odgovaralao, a kako su morali živjet s njegovima i štedjeli su za stan rekli su mi "lova" - i tako i bi.
Mislim da je najbolje porazgovarat - mislim da možeš otvoreno jer ne zoveš za vjenčanog kuma nekog s kim nemreš otvoreno razgovarati.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 14:28   #31
Postoje razicite svadbe u raznim dijelovima Hrvatske, no cini mi se da se medjusobno uglavnom razlikuju prema materijalnom stanju obiju obitelji i stupnju povezanosti unutar tih obitelji. Bio sam na 20-ak svadbi, i samo sam se jednom susreo s bas ljigavim materijalizmom. Ako netko mlad, ciji starci nisu bogati, ipak zeli proslaviti taj dan dostojanstveno, s 50-100 prijatelja i rodbine, cini mi se normalnim da se nada pokriti svadbu (tko to ne uspije - taj ima problema s prijateljima!) Naravno da je jos bolje ako kaj i ostane viska. Ipak: moje zapazanje je da se "zaradjuje" na rodbini, a ne na frendovima. Frendovi su uglavnom mladi (normalno kad su i mlada i mlad - mladi) pa od njih nitko normalan niti ne ocekuje veliku lovu. Zato se ja osobno zalazem za poklone, nesto sto mladima treba, sto ce potrajati i prisjecati ih na taj dan. Izbor takvih poklona nije velik a prvenstveno ovisi o interesima mladenaca i tesko je dati uopceni popis.
Bio sam na svadbama kojima su mladenci rijesili cak i stambeno pitanje - prilozima clanova rodbine. Tada se obicno daruje otprilike onoliko koliko je tvoja obitelj vec od pojedinih obitelji dobila. Npr.: imas sto svatova, svaki ti daruje 1000, to je 100 000 i ti si sretan. No, tijekom svog zivota i ti ces (dio su vec tvoji starci) svakom od tih sto svatova darovati po 1000, pa ces u konacnici biti na nuli. Cini se kao zgodan oblik unutarfamilijske solidarnosti odn. kraditiranja. No to je moguce samo u krajevima gdje su obitelji cvrsto povezane, kod nas npr. u dijelovima Hercegovine, Dalmacije, Slavonije i Sicilije.

Svadba nije bilokaj, nije to Bozic ili rodjendan, i treba imati na umu (kad se dar bira) da nema pravog darivanja bez odricanja, pogotovo ako se zeni neko tebi blizak!
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 01:53   #32
Quote:
Gazda kaže:
Sve vas koji se ženite i hoćete da vam ja dajem SVOJ KRVAVO ZARAĐENI NOVAC ovim putem srdačno i odrješito nabim nakurac. :2up: :2up:
nabijanje mladenaca na kurac: - 500 kuna [po komadu]
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 14:42   #33
Bila sam kuma prije mjesec dana, poklonila mladencima lovu, platila mladoj frizuru + platila videokasetu iz matičnog ureda i poklonila mladoj nausnice kako bi joj nesto trajno ostalo za uspomenu. Oni meni nisu kupili ništa niti sam to očekivala
stonehenge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 14:46   #34
Quote:
Rurik kaže:
Postoje razicite svadbe u raznim dijelovima Hrvatske, no cini mi se da se medjusobno uglavnom razlikuju prema materijalnom stanju obiju obitelji i stupnju povezanosti unutar tih obitelji. Bio sam na 20-ak svadbi, i samo sam se jednom susreo s bas ljigavim materijalizmom. Ako netko mlad, ciji starci nisu bogati, ipak zeli proslaviti taj dan dostojanstveno, s 50-100 prijatelja i rodbine, cini mi se normalnim da se nada pokriti svadbu (tko to ne uspije - taj ima problema s prijateljima!) Naravno da je jos bolje ako kaj i ostane viska. Ipak: moje zapazanje je da se "zaradjuje" na rodbini, a ne na frendovima. Frendovi su uglavnom mladi (normalno kad su i mlada i mlad - mladi) pa od njih nitko normalan niti ne ocekuje veliku lovu. Zato se ja osobno zalazem za poklone, nesto sto mladima treba, sto ce potrajati i prisjecati ih na taj dan. Izbor takvih poklona nije velik a prvenstveno ovisi o interesima mladenaca i tesko je dati uopceni popis.
Bio sam na svadbama kojima su mladenci rijesili cak i stambeno pitanje - prilozima clanova rodbine. Tada se obicno daruje otprilike onoliko koliko je tvoja obitelj vec od pojedinih obitelji dobila. Npr.: imas sto svatova, svaki ti daruje 1000, to je 100 000 i ti si sretan. No, tijekom svog zivota i ti ces (dio su vec tvoji starci) svakom od tih sto svatova darovati po 1000, pa ces u konacnici biti na nuli. Cini se kao zgodan oblik unutarfamilijske solidarnosti odn. kraditiranja. No to je moguce samo u krajevima gdje su obitelji cvrsto povezane, kod nas npr. u dijelovima Hercegovine, Dalmacije, Slavonije i Sicilije.

Svadba nije bilokaj, nije to Bozic ili rodjendan, i treba imati na umu (kad se dar bira) da nema pravog darivanja bez odricanja, pogotovo ako se zeni neko tebi blizak!
Svadba kojoj sam kumovala bila je u Posušju (BiH) te sam se nemalo iznenadila kada su mi propćili da mladenci nakon svadbe naprave popis koliko su novaca od koga dobili te ga predaju roditeljima (ako se radi o mladim ljudima) kako bi prilikom odlaska na svadbu nekome tko je i njima bio vratili bar toliko koliko su dobili od istih
stonehenge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 14:52   #35
Quote:
Gazda kaže:
Sve vas koji se ženite i hoćete da vam ja dajem SVOJ KRVAVO ZARAĐENI NOVAC ovim putem srdačno i odrješito nabim nakurac. :2up: :2up:
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 15:28   #36
..kupi bonbonjeru..
__________________
Got worms today?
lawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 19:58   #37
...bila sa kuma tri puta i sva tri puta su mi mladenci rekli šta im je najpotrebnije, pa sam im to i poklonila.

...inače, dečki koji su bili kumovi i ja smo podijelili troškove crkvenog vjenčanja ( 400 kn ).

...nemrem se više sjetiti koliko sam potrošila, ali znam da je svaki puta bilo puno...

...kad idem na svadbu frndovima obično se nas više dogovorimo, pitamo mladence kaj im treba i to kupimo, a kad idem rodbini onda od 100 eura na više stavim u kovertu i to je to...
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 01:07   #38
3 puta bila kuma...u dogovoru s mladencima jednom poklonila ves masinu...drugi put perilicu posudja...treci put lova + nausnice mladenki
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 02:30   #39
Quote:
lawoman kaže:
..kupi bonbonjeru..
__________________
!! Nocu je hladnije nego vani !!
ivan_maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 10:28   #40
Quote:
Ako dajes lovu kao kum(a), preporucujem i kupiti manji intimniji poklon, cisto kao znak paznje. Novac se potrosi, ode, nema sjecanja. naravno, ako mladencima to treba (a najcesce im treba), uvijek sam za dat lovu.
Slazem se...
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.