Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2020., 19:36   #1
Kvantna tehnologija i njen razvoj

Tek na početku ove decenije počele su se puštati u javnost informacije o razvoju kvantne tehnologije. Moje lično mišljenje da se ovakav tip tehnologije već razvijao u naučnim laboratorijima prošle decenije i da su se ozbiljne kombinacije ideja razmatrale u naučnim krugovima ali bez nekih značajnih rezultata. Google je među prvima koji posjeduju kvantni računar koji može već sad vrlo brzo i uspješno riješiti neki problem za čije rješenje bi najjači super računar trebao tisuće godina vremena. Njihov kvantni računar se može programirati za razliku od nekih koji mogu obaviti neke radnje ali bez opcije programiranja.

Takav računar je još uvijek nedovoljno razvijen da bi se mogao svrstati u naprednu kvantnu tehnologiju. Kao i još mnogi drugi slični. Ovih dana je razvijen u Kopenhagenu Kvantni čip koji će dati ogromnu prednost kvantnoj tehnologiji za njegovo testiranje potrebno je još mnogo novca. On funkcionira pomoću fotona.

Takođe novija informacija je da je razvijena prva kvantna infrastruktura interneta pomoću koje se na udaljenosti od 44 kilometara teleportuju kubiti informacija.

Kina je napravila kvantni računar putem kojeg su riješili najsloženiji problem za nekoliko sekundi, a super računaru bi trebalo milijuni godina da ga riješi. Njegov nedostatak je da se ne može programirati.

Realna predviđanja su da će do 2030 godine kvantna tehnologija znatno napredovati, od 2030 do 2040 će zamijeniti svu tehnologiju koju sada posjedujemo primijeniti će se i odraziti na sve grane. Od 2040 do 2050 ćemo svjedočiti novoj rasi na planeti zemlji to će biti polu ljudi polu roboti jer ćemo imati svu potrebnu tehnologiju za ugradnju u tijela.

Što vi mislite da li je kvantna tehnologija toliko moćna koliko se smatra da jeste?
Da li mislite da će se ključni problemi koji postoje riješiti njenom primjenom?

Sa sigurnošću mogu reći da će ovo biti takozvano "kvantno stoljeće".
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 01:44   #2
Ništa od toga, ali vrijedi istraživati ... možda se posreći

https://hr.wikipedia.org/wiki/Heisen...re%C4%91enosti

no bilo bi dobro da staviš i neke linkove
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 11:38   #3
Evo link za ovaj nano čip u Kopenhagenu.

https://scitechdaily.com/major-compu...tum-advantage/
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 11:43   #4
Evo što se tiče interneta.

https://scitechdaily.com/sustained-h...he-first-time/
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 11:51   #5
https://www.mckinsey.com/industries/...ncial-services

Još ponešto o kvantnoj tehnologiji.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 11:58   #6
Također farmaceutske tvrtke imaju potrebu za ovakvom tehnologijom kao i medicina.

https://www.bcg.com/de-de/publicatio...ch-development
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 14:54   #7
da ulovim vrijeme, no brzina računala je relativan pojam, ideja je daleko bitnija. Analogna su najbrža. Samo je problem matematika.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 16:29   #8
Ultra tanki materijal koji će biti jedan od sastavnih dijelova kvantne tehnologije.

https://scitechdaily.com/ultra-thin-...tum-computing/
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 17:38   #9
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
da ulovim vrijeme, no brzina računala je relativan pojam, ideja je daleko bitnija. Analogna su najbrža. Samo je problem matematika.
Ponekad pomislim da je moj mozak biološki računar jer neprestano čujem visoko frekventni (high pitch tone) zvuk negdje u pozadini uvjeren sam da nije tinitus jer mi nikada to nije predstavljao zdravstvene probleme osim toga snimao sam magnetnu rezonanciju glave što nije preporučeno raditi kad je tinitus prisutan. Nisu se pogoršali simptomi poslije snimke i dalje čujem taj zvuk kao da mozak neprestano radi logaritmičke proračune ponekad se desi kalibracija frekvencija kad u jednu stranu par sekundi čujem blago jači zvuk nekad u desnu nekad u lijevu. Mislim da se u pozadini kreacije neprestano kalkulišu matematički logaritmi koji tvore i pokreću binarnu matricu.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 17:51   #10
Može se uzeti u razmatranje da jedan dio mozga kalkuliše logaritme drugi radi sintagme izvršavajući tako funkcije.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 19:10   #11
Par univerziteta u Škotskoj koji će djelovati ujedinjeni u razvoju kvantne tehnologije su financirani od strane Škotske vlade.

https://www.heraldscotland.com/busin...omputing-race/
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 19:39   #12
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ponekad pomislim da je moj mozak biološki računar jer neprestano čujem visoko frekventni (high pitch tone) zvuk negdje u pozadini uvjeren sam da nije tinitus jer mi nikada to nije predstavljao zdravstvene probleme osim toga snimao sam magnetnu rezonanciju glave što nije preporučeno raditi kad je tinitus prisutan. Nisu se pogoršali simptomi poslije snimke i dalje čujem taj zvuk kao da mozak neprestano radi logaritmičke proračune ponekad se desi kalibracija frekvencija kad u jednu stranu par sekundi čujem blago jači zvuk nekad u desnu nekad u lijevu. Mislim da se u pozadini kreacije neprestano kalkulišu matematički logaritmi koji tvore i pokreću binarnu matricu.
vjerojatno algoritmi
Kada si duže vremensko razdoblje u tišini dolazi da spuštanaj razine osjetljivosti slušnog aparata pa možeš "čuti" rad neurološkog sustava. Sa godinama će to nestati. Nakon 30-te sigurno. Ako te iritira poslušaj desetak minuta glasnije muziku slušalicama sa dosta basa i nestati će ti taj osjećaj koji je stvaran.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 20:19   #13
Napravio bi razliku i postavio temelje dvije različite realnosti algoritamska realnost (hipnagogička) gdje organizam i mozak funkcionira pri funkcijama niske vrijednosti i frekvencije. I kombinacija logaritamsko-sintagmičke realnosti stanje visoke svijesti. Gdje je u stvari algoritamska realnost prizma realnost ustvari vrlo ograničena struktura.

Logaritmi čije vrijednosti se preraspoređuju pomoću sintagme čine zlatnu matricu vrlo vibrantnu visoke frekvencije.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 21:14   #14
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Napravio bi razliku i postavio temelje dvije različite realnosti algoritamska realnost (hipnagogička) gdje organizam i mozak funkcionira pri funkcijama niske vrijednosti i frekvencije. I kombinacija logaritamsko-sintagmičke realnosti stanje visoke svijesti. Gdje je u stvari algoritamska realnost prizma realnost ustvari vrlo ograničena struktura.

Logaritmi čije vrijednosti se preraspoređuju pomoću sintagme čine zlatnu matricu vrlo vibrantnu visoke frekvencije.
Logaritmi? Već sam ti označio, pretpostavljam da misliš na algoritme, određene postupke, matematičke minijature besprijekorne točnosti slijeda "obrade".
Logaritam ti je samo odnos između dvije istorodne veličine po nekoj bazi.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 10:08   #15
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Logaritmi? Već sam ti označio, pretpostavljam da misliš na algoritme, određene postupke, matematičke minijature besprijekorne točnosti slijeda "obrade".
Logaritam ti je samo odnos između dvije istorodne veličine po nekoj bazi.
Logaritmi se koriste u razvoju računala vrijednosti b u logaritmu u binarnim sistemu je broj 2 dok je u prirodi takozvani broj e. Novija istraživanja pokazuju da ne živimo u 3D realnosti nego je broj dimenzija jednak broju e.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 14:20   #16
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Logaritmi se koriste u razvoju računala vrijednosti b u logaritmu u binarnim sistemu je broj 2 dok je u prirodi takozvani broj e. Novija istraživanja pokazuju da ne živimo u 3D realnosti nego je broj dimenzija jednak broju e.
Nije takozvani nego je to poput broja pi - trancendentalni ... baza prirodnog logaritma

Nema više od tri dimenzije prostora. Četvrti vektor je vrijeme kakvo poznajemo i tu je kraj priča za sve.
Jedino ako vrijeme kao neprekinuta funkcija ima neke dodatne osobine obzirom da neki kažu da ne postoji.
znači b je oznaka za bazu u logaritamskoj funkciji. Briggsovi imaju bazu 10 (sustav koji koristimo je dekadski) i log, a prirodni n -Napierovi bazu e i oznaku ln

mislim da si nešto pobrkao ... funkcije se odavno koriste u računalima i to je osnov analognih računala no logaritmiranje je samo matematička operacija, izrazito korisna kao i sve u matematici
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 14:51   #17
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Logaritmi se koriste u razvoju računala vrijednosti b u logaritmu u binarnim sistemu je broj 2 dok je u prirodi takozvani broj e. Novija istraživanja pokazuju da ne živimo u 3D realnosti nego je broj dimenzija jednak broju e.
imas nekoliko cudno napisanih stvari. binarni sustav i broj 2 nekako nemaju veze. binarni sustav se sastoji od 0 i 1.

mozes dati link na ta novija iztrazivanja koja pokazuju da ne zivimo u 3D prostoru.
također, broj e iznosi 2,71828...radi se o transcedentalnom broju koji ide...
znaci li to da zivimo u 2,7188D, sto je manje od 3D?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 16:47   #18
osvrt:

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
imas nekoliko cudno napisanih stvari. binarni sustav i broj 2 nekako nemaju veze. binarni sustav se sastoji od 0 i 1.

mozes dati link na ta novija iztrazivanja koja pokazuju da ne zivimo u 3D prostoru.
također, broj e iznosi 2,71828...radi se o transcedentalnom broju koji ide...
znaci li to da zivimo u 2,7188D, sto je manje od 3D?


i ja sam mislio napisati ovo, ali bi ga totalno zbunilo jer se radi o lokacijskim mjestima ima/ nema da kvantiziramao tj "1" i "0" te eksponentima
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 18:15   #19
Članak je vrlo kratak uspio sam ga pronaći na engleskom je.

https://swarajyamag.com/science/you-...out-the-cosmos
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 18:24   #20
Kada sam govorio o "računarskoj znanosti" mislio sam o binarnim logaritmima gdje je b broj jednak 2, dok je u prirodnom logaritmu b broj jednak eularnom broju.

https://en.wikipedia.org/wiki/Logarithm
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.