Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 16:28   #61
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji školaraca...zanima me dal i kod vas ima da prvog dana (mislim i zadnjeg dana) nastave, cijela škola (đaci) odlaze u crkvu?
Da li i kod vas ima toga?
kako gledate na to?
Dal je to ok?
toga kod mene tu nema a ako krene s tim mislim da cu se stvarno odseliti i to na mars ....
alergicna sam vise na popove i crkvu i sve slicno tome sto ama bas svugdje ali u bas svaku rupu guraju svoj nos i namecu neka svoja pravila a u suprotnom nis pametnoga ne rade i nadasve (cula ne jednom) da prokljinju ljude koji ih ne postuju ....
po meni to nije ni najmanje ok jer u jednu skoliu mogu ici 10 razlicitih rasa nacija i vjeroispovjesti ....
vjernica kao takva nisam i moj pojam o vjeri je za neku drugu raspravu i nadasve postujem svakoga ko kleci pa makar cijli dan u crkvi dog god se ne dira mene osobno ....

ovo sve sto dlaje ide sve je gore i u sve se crkva uplice i kako ja to vidim crkva je ta koja vodi svijet ....
da bi vodila dijete na misu sigurno i debelo nebi ....a ako bas zeli sama ici onda cu ju otpratiti ...
ali meni je ovo jako neprimjereno i degutantno ...
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 16:43   #62
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Jako pohvalno od vecine koji se ovdje deklariraju kao katolici i kakvi- takvi vjernici ono -vjerujem al neidem u crkvu zbog baba ili zlocestog svecenika...
Dragi braco i sestre jos uvijek smo hvala Bogu u katolickoj drzavi gdje je 90 posto katolika i jasno je da mi zelimo da nam osim skole i crkva bude odgojna ustanova.
Zasto ste toliko gnjevni sto vas crkva poziva da joj budete blizi i da djeca cuju sveto pismo; i u skoli i bilo gdje jer vjera nije samo u crkvi nego i svuda oko nas ako smo vjernici.
zasto sma toliko gnjevna ...pa recimo zato sto me je svecenik nazvao nevjernicom jer sam nevejncano zivjela sa svojim sadasnjim muzem 3 godine ....
zato sto je svecenik u mojoj prisutnosti primio za vrat dijete od 5 godina i digo ga u zrak pred ljuddim koji su za stolom sjedili i reko da je on srpske krvi i da ga treba zaklati ....zato sto je svecenik pljusnuo mog brata pred punom crkvom ...zato sto je svecnik reko mom muzu koji je pravoslavne vjere da se mora preobratiti na katolicku vjeru ako zeli samnom u brak .....
zato sto je svecenik reko da smo mu malo dali kod blagoslova kuce za Bozic ....jel trebam jos razloga navoditi ...
ovakvih sranja ima svuda samo sto se niko ne usudi nista njima prigovoriti jer da 90°% je katolika i vjernika koji dnaima kleci u crkvi a ja sam se radi svega toga sto sam dozivjela zarekla da meni oni nece odrdjivati moj put i moju vjeru a bome ni vjeru mog djeteta .....ja sam vjernica samo sto ja vjerujem u slilu zvanu Bog a ne u svecenika koji muze ljude na sve nacine a kada mu dodjes da ti pomogne on ti da 10 Oce nas i kaze da ce ti Bog pomoci ....
kada uhvate neku drugu pricu i kada se oni poprave i krenu zivjeti po 10 bozijih zapovjedi onda cu ja poceti komunicirati sa njima ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 16:45   #63
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Sto ste digli paniku nece vas nitko na silu pokrstiti tamo!
Pozivate se na ustav, pa to je nase ustavno pravo -jel tako?
i vase je ustavno pravo da ignorirate ono sto vas ne zanima.
Daj mi molim te odgovori kak smo mi mogli ignorirati misu u školi za prvi dan nastave na priredbi, na koji način? Molim te uputi me i prosvjetli?!
Što sam trebala - demonstrativno napustiti školu, otići se žaliti na Kaptol i u Ministarstvo, kako ignorirati nekoga tko ti je DOVEDEN u školu s namjerom (ne smeta meni lik da se razumijemo), ali NAKANA je postojala.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:39   #64
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te odgovori kak smo mi mogli ignorirati misu u školi za prvi dan nastave na priredbi, na koji način? Molim te uputi me i prosvjetli?!
Što sam trebala - demonstrativno napustiti školu, otići se žaliti na Kaptol i u Ministarstvo, kako ignorirati nekoga tko ti je DOVEDEN u školu s namjerom (ne smeta meni lik da se razumijemo), ali NAKANA je postojala.
I ja molim za odgovor...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:51   #65
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Svatko nek radi po svojoj savjesti, ali ako toliko isticete pravo odabira i ostala prava, dajte nama katolicima pravo da se okupljamo gdje hocemo a ne da nas se javno pljuje po medijima jer smo eto izrazili stav. Strasno je moderno imati parade i istupe u javnosti zbog seksualnog opredjeljenja ili neznam cega, ali kad se covjek zalaze za nesto dobro i pravedno onda je dosadan i naporan. Neznam tko je od vas cuo ista lose u crkvi ili ga je crkva lose usmjerila pa da toliko pljujete po njoj.
Zasto zaboravljate da su svecenici takodjer ljudi kojima je posao rastumaciti nam sveto pismo i jasno da imaju svoje grijehe kao i svi...
sto je tocno lose u tome da se djeca pomole u skoli ako to zele?


Vjernik sam kao i ti, ali ovo nije u redu. U našoj školi nema mise i ne treba ni biti.
Pa ne mogu se vjernici okupljati u školi na misi , za to služi crkva.
A što se tiče pljuvanja, pa danas svi pljuju po svima, i nažalost, to je tako, a možda i na sreću, jer su prošla vremena gdje je mogla postojati samo jedna istina (partije i sličnog). Dakle, svako ima pravo reći svoje mišljenje.
Parade i istupi u javnosti raznih sex. i inih udruga ne obavljaju se u školi niti škola poziva na takve "manifestacije".
Pa nisam ni od hari-krisna ništa loše čuo, pa nisam jedan od njih i ne idem tamo (možda bih trebao jer su tako skulirani ).
I zadnje, djecu nitko ništa nije pitao (da li žele ili ne žele misu), a još važnije, ni njihove roditelje
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:55   #66
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Senzibiliziranje na što?
čekala sam da se tema malo razmaše jer sam znala da će se tu naći govora mržnje i dezinformacija na bacanje i tada će ovo pitanje postati posve nepotrebno, a odgovor očit. Nema još niti otprilike dovoljno kršćanske ljubavi među vjernicima. Niti otprilike. Vjerujem da će, kada odrastu generacije koje slušaju sustavnu vjersku poduku, to biti bolje. Na našoj djeci je naša budućnost. Pa Bogu hvala.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:00   #67
Joj ljudi opterećuje se oko ničeg tj oko gluposti nama je bilo normalno ići na misu na početku i krqaju ško0lske godine.
Neko pita što s onima koji nisu kršćani?Pa ako je misa prije nastave spavaju sat duže ako je iza nastave idu sat ranije doma.
A ionako je to vrijedilo samo za kršaćanme kojih je bilo u razredu 27 a sve skupa na s je bilo 30.
Mislim oko čega se stvara problem.
I i da VJ nije samo gledanje crtića i crtanje križeva.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:11   #68
i ja sam bilo vođena na misu prvi dan škole, sad imam 23, pa si računajte u kojem je to razdoblju bilo. ovi su bar stavili da je misa prvo, pa tek onda škola, kod nas je bio uvodni sat, misa, nastavak uvodnog sata. nije se smjelo mrdat iz crkve za vrijeme mise, kontrolirali su nas do 8.razreda. čak je i dečko koji je musliman morao s nama.
u 8. razredu smo frendica i ja skupile hrabrosti pa smo bježale s mise i na kraju se vraćale...ali nikada nas nitko nije pozvao na misu, nego smo tamo MORALI biti.

tokom školske godine su svećenici dolazili u školu i držali mise za neke blagdane i prije nekih priredbi, na kojima smo morali biti.

na vjeronauku u školi sam doživjela da su me 1. razredu istraumatizirali- prvo me časna pred čitavim razredom ispitivala tko mi je tata i gdje je, insinuirajući kako sam iz grešne veze potekla (izvanbračno dijete), a zatim, nakon što mi je psa kojeg sam obožavala ubio auto, mi je održala priličnu lekciju jer sam se usudila pitati jel i moj miki u raju i jel me čeka. sedmogodišnjem djetetu koje je izgubilo prvog ljubimca.

sljedeća časna se potrudila u ranim razredima nafilati nas knjigama protiv ab-a, u kojima su eksplicitno prikazivane slike mrtvih i raščetvorenih fetusa. da shvatimo kako je seks prije braka loš i opasan, a tek pobačaj...zbog masturbiranja sam imala osjećaj krivnje godinama.
u nas su konstantno usađivali strah od božje kazne ako se loše ponašamo- to je sastavni dio katoličke religije i mislim da je to točno onaj dio zbog kojeg bi katoličanstvo kakvo propovijeda crkva trebalo dolazi s oznakom pg-18. onih par koji nisu išli na vjeronauk su bili čudno promatrani i pozivani da nam se pridruže "jer i oni su, eto, ljudi".

nisam bila protiv crkve odmah nego tek u višim razredima. tek sada kad gledam unatrag, uza svo znanje koje posjedujem nakon faksa (psihologija), mi je jasno kolika nam je šteta mogla biti, ili je, nanesena. i koliko je vjeronauk u školama štetan za djecu danas. tko god želi, neka vodi svoju djecu u crkvu na vjeronauk. sinagogu, onu dvoranu kod jehovinih, štagod...ništa protiv toga. na taj način znaš što je vjera, a što škola.

ovako...

gotta love them.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:13   #69
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan jako lijepi i pohvalni primjer. Tužno je što sve škole na ovako pozitivan način ne započinju školsku godinu, ali nadajmo se da ćemo s vremenom biti dovoljno senzibilizirani da i to postane nešto uobičajeno.
Nije lijepo trolati teme koje ljudi otvore da bi razgovarali o necem bitnom.

On topic, kad se vise misli 'izvesti' vjeronauk iz skole?
Zar se n e moze organizirati neki referendum?
Ili nek onda organiziraju i klanjanje u sred nastave i razne druge vjerske obrede. Šta se mene tiče, to bi bilo još bolje, bar bi djeca naučila poštivati tuđu vjeru te uz nju možda postanu i tolerantni prema drugim nacijama a ne zgražati se kad čuju da se netko zove Mehmed ili Rahela.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:14   #70
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
čekala sam da se tema malo razmaše jer sam znala da će se tu naći govora mržnje i dezinformacija na bacanje i tada će ovo pitanje postati posve nepotrebno, a odgovor očit. Nema još niti otprilike dovoljno kršćanske ljubavi među vjernicima. Niti otprilike. Vjerujem da će, kada odrastu generacije koje slušaju sustavnu vjersku poduku, to biti bolje. Na našoj djeci je naša budućnost. Pa Bogu hvala.
Ili si mozda cekala vidjeti imas li istomisljenika kako biste organizirali napad na ljude koji imaju zdrav razum?

Ispricavam se unaprijed ukoliko sam te krivo shvatila, ali ti se onda zalazes da sve nacije i vjere jednako dobivaju poduku u skoli? (obracam se na ovaj boldani dio=
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:17   #71
Quote:
sa ša kaže: Pogledaj post
Sto ste digli paniku nece vas nitko na silu pokrstiti tamo!
Pozivate se na ustav, pa to je nase ustavno pravo -jel tako?
i vase je ustavno pravo da ignorirate ono sto vas ne zanima.
Kako ces ignorirati cinjenicu da ces dobiti manju ocjenu ako ne ides na misu i da moras ici na vjeronauk?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:18   #72
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nije lijepo trolati teme koje ljudi otvore da bi razgovarali o necem bitnom.

On topic, kad se vise misli 'izvesti' vjeronauk iz skole?
Zar se n e moze organizirati neki referendum?
Ili nek onda organiziraju i klanjanje u sred nastave i razne druge vjerske obrede. Šta se mene tiče, to bi bilo još bolje, bar bi djeca naučila poštivati tuđu vjeru te uz nju možda postanu i tolerantni prema drugim nacijama a ne zgražati se kad čuju da se netko zove Mehmed ili Rahela.
Što je najžalosnije, prema onom što do sad pročitah od SamoMaloSebe, ne bih rekla da se šali/trola.

A ovo da se uvede i klanjanje, pravoslavna liturgija itd. - pa uobičajeni argument glasi: ovo je većinski katolička zemlja, kome ne paše nek ode.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:18   #73
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ispricavam se unaprijed ukoliko sam te krivo shvatila, ali ti se onda zalazes da sve nacije i vjere jednako dobivaju poduku u skoli? (obracam se na ovaj boldani dio=
pa sve religije u našim školama imaju pravo na svoju vjersku pouku.
samo je stvar u tome žele li je organizirati,...

nije katolički vjeronauk neka specijalnost sa posebnim pravima. kakva prava ima kat. vjeronauk imaju i ostale vjerske pouke.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:19   #74
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Što je najžalosnije, prema onom što do sad pročitah od SamoMaloSebe, ne bih rekla da se šali/trola.

A ovo da se uvede i klanjanje, pravoslavna liturgija itd. - pa uobičajeni argument glasi: ovo je većinski katolička zemlja, kome ne paše nek ode.
Znaci li to da katolicka Crkva zivi po pravilu - 'Tko jaci, taj kvaci' i u biti radi bullying jer su vecina ljudi katolici ili se barem takvima izjasnjavanju?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:19   #75
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
A ovo da se uvede i klanjanje, pravoslavna liturgija itd. - pa uobičajeni argument glasi: ovo je većinski katolička zemlja, kome ne paše nek ode.
još jednom- pravoslavci IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama. i muslimani IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama. i protestanti IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama.

al treba ih pitati zašto to pravo ne iskoriste..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:20   #76
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa sve religije u našim školama imaju pravo na svoju vjersku pouku.
samo je stvar u tome žele li je organizirati,...

nije katolički vjeronauk neka specijalnost sa posebnim pravima. kakva prava ima kat. vjeronauk imaju i ostale vjerske pouke.
Vidjela si u navedenom primjeru kako je majka u skoli poludjela kad je cula da se odrzava islamska poduka.
Mislis da bi svi stajali mirno i to dopustili?

Koliko se ja sjecam, vjeronauk je OBAVEZAN predmet.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:21   #77
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
eeeeee vrlo vjerovatno si se ti i tvoji sakrivali da vas ne vide da idete u crkvu prije 20 godina...takvi podržavaju postupke Crkve.

Ja vjerujem u Boga, krščanka sam...ali ne mogu i ne vjerujem u postupke ljudi koji predstavljaju Crkvu i stoje ispred naroda u ime Crkve. Ne može meni jedan pop nediljom solit pamet za koga da glasam i dali ću ili neću izlazit i kad ću se vraćat doma. Ne može i ne prihvačam da mi govori. Kad me bude oblačio, hranio i odgojio onda mu dajem pravo...do tada
Na Sv. Misi želim čuti Božju riječ, a ne Tuđmanovu ili Mesićevu!!!!!!

Biti blizak Crkvi ne mora podrazumjevat fizičku blizinu...evo ja do svoje mogu doslovno pljunit. Znači li to da sam ja blizu? I nemoj sada da mi ko kaže da nisam jer preskočim koju nedilju mise. Ma ko ste vi da mi sudite???

A katolici bi valjda po tebi trebali ić ko oni iz Hare Krishne po ulicama i zabavljat narod tamjanom i pjesmama.
Sa ovim se slazem od rijeci do rijeci.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:21   #78
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
još jednom- pravoslavci IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama. i muslimani IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama. i protestanti IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama.

al treba ih pitati zašto to pravo ne iskoriste..
Zato sto nije lako u danasnjem drustvu reci da si Srbin i sjediti u zbornici s uciteljima i piti kavu i ici po ulici i slusati kako te djeca zovu četnikom.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:22   #79
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
daj mi molim te samo objasni zasto se djecu koja ne idu na vjeronauk (u sklopu nastave!) tretira k'o cudake, zasto ih se tjera da za vrijeme tog sata ciste skolska dvorista umjesto da im skola organizira nekakve radionice (informaticka, lutkarska, dramska)? nije li to pritisak na roditelje i djecu?
evo, ja sam obišla radila u gotovo svim školama svoje županije i još ovako nešto nisam vidjela ni doživjela.

stvarno ne shvaćam gdje vi svi doživljavate takvo šikaniranje?? ili toga nema u mojoj županiji, ili ste vi svi stvaaaaarno loše sreće...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:24   #80
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
evo, ja sam obišla radila u gotovo svim školama svoje županije i još ovako nešto nisam vidjela ni doživjela.

stvarno ne shvaćam gdje vi svi doživljavate takvo šikaniranje?? ili toga nema u mojoj županiji, ili ste vi svi stvaaaaarno loše sreće...
I kod mene u skoli je bilo sikaniranja malih Roma i Muslimana jer nisu isli na misu i krizmu. Kad smo se krizmali, to je bio dogadaj godine, skoro kao vjencanje, svi su o tome pricali mjesecima unaprijed a ta djeca nisu imala sta slaviti.
Svecenici su napumpali taj dogadaj skupa s roditeljima, zvali sastanke svakih 3 tjedna radi ove i one organizacije, moralo se skupljat pluseve za mise inace ne mozes na krizmu, kasnije se pricalo tko je sta dobio...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.