Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2009., 19:54   #21
89
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 14:13   #22
bijah sinoc tamo!

mali hint, nalazi se na katu, ne na prizemlju, kosta 89kn i 69 za djecu, ali ja nisam jeo to na traci, nego imaju i 10ak jela loji nisu sushi, jeo sam Osam blaga, bilo je jaako ukusno, namirnice od povrca bile neke koje ne koriste u orijentalnim restoranima kod nas ali jeo sam to vec u amsterdamu i stockholmu..
konobar jako usluzan, pomogao s odabirom, svi kuhari su azijati, konobari s njima komunicira na engleskom, dakle radili su po europi valjda..
e da, jelo bilo 40kn plus 5kn riza i jana 8kn dakle za 53kn brz jaako fin i ukusam obrok, super!
daklem preporucam svima.
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 14:23   #23
vec sam se zaljubila
ali..razmisljala sam o tome da se kod nas nesto plati 89kn.. i onda jedes koliko hoces.. haha poznavajuci nas narod, tu bi bilo svega, stavljanje hrane u dzepove za poslije i slicno.. nadam se da sam samo "pomislila" na to..
ali super mi je to.. i steta sto kod nas nema vise takvih mjesta.. onako..gustas.. i jedes malo po malo.. obavezno cu probati negdje vani kada budem slijedeci put isla, pitam se kako to vec prije nisam "ulovila".
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 14:27   #24
ps. nigdje nisam procitao da imas rok od sat i pol tako da to uzmite s rezervom...
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 23:53   #25
bila. vidjela. pojela. nist' preposebno, ali svejedno prilicno interesantno. treba isprobati. bilo mi je zabavno vrebat' one male tanjurice i lovit' sa trake k'o da su mi zadnji. povedite djecu.

prenosim dio svog osvrta na west gate s pdf-a moda:

iza 17 h je nekih stotinjak kuna po osobi. cola 13 kn, twinings caj 15. nema tu nikakve sirove ribe (osim dimljenog lososa), vec je vise na fast food principu. oko tebe kruze mali tanjurici, na svakom po par zalogajcica, a ti uzimas kol'ko hoces. mislim da smo pojeli cijeli vagon tanjura. uglavnom, ima neka neobicna azijska pikantna juha, pa raznorazne kombinacije lignjica i kozica s povrcem, kroketi, komadici pohane ribe, rolice od rize i lososa, peceni krumpir, pa meso s nekim povrcem, sljivama, bambusom (valjda ) i tim njihovim dodacima, tak'... razni miksevi... kokosovo mlijeko koje je jako fino, probah ga prvi put u zivotu. puding (vanilija i k'o da malo baca na kokos), voce iz kupovnog kompota, kupovne roladice, kriske dinje i grejpa, kriske kivija, rizin cips (dobar) itd itd...
moze se umjesto all you can eat odabrati i tanjur onih kineskih mikseva (razne vrste sitno sjeckanog mesa kombinirane s raznim vrstama povrca), 45 kn po tanjuru, ali cinilo mi se zanimljivije isprobati all you can eat.
osoblje simpaticno i usluzno. ambijent ok, ako se izuzme preglasna glazba koja nabija izvana.


samo da naglasim, do 17 h je cijena za all you can eat za 10 kn niza.

ne ocekujte vrhunske sastojke. ne kazem da nije ukusno, ali je vise fora zbog igre i zanimljivih kombinacija. iskoristite sutrasnja snizenja (nisu velika, ni znacajna, i nisu u svim ducanima, ali svejedno...), obucite se lagano jer je tamo pretoplo i nemojte se tamo prekenjavat' u skinny jeansu i slicnim glupostima, u restac treba otic' u hlacama na gumu ili onima koje se lako otkopcavaju.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:26   #26
pituljac riport

dobro došli u leskovački kineski voz na dva sprata
evo upravo došao pijem neki čaj od đumbira da mi pomogne da ohanem zercu, najime natuko sam se sušija do izaušiju. ne znam koliko me pratite ali šta jes jes volem da glocnem sušija, e bome sam si da oduška.

dakle ja i frend, sjeli i pitamo konobara kakva je procedura, konobar nam dao štapiće i citiram "dok vam štaići ne padnu " i ode a mi stidljivo otškrinemo vratica prvo na donjoj traci koja je za hladna jela, a poslije gornja traka koja je za topla jela.
-na donjoj traci se voze sušiji, voće, salate, wasabi, kiesli đumbir, salate, voća, pudinzi, kolači, kokosov mlijeko.... svakojakvih đakonija
-na gornjoj traci uglavnom pržena jela iz voka, kozice, dagnje, spring rolice, tjestenine, mesina raznorazna...
porcije su malecne par zalogaja, ali vrijedno osoblje samo skuplja tanjure koji bi po mojoj slobodnoj procjeni bilo za pune tačke

uglavnom šta reć, fino jeee, super mi je bio neki puding od manga mmmmm, kokosovo mlijeko je finoooo... uglavnom nisam mogao kavu popit poslije
preporuka doć gladan ko vuk (vikendom je 99kn) vina na čaše 16, kola 12kn.....
zanimljivo mi smo bili jedini hrvati, oko nas sve kinezi. fora je da cijelo vijeme horde hrvata stanu i čudom se čude šta se zbiva, ali bio sam previše zauzet sa sušijem

dakle preporuka je točna, doć u širokom hlačama i definitivno hodajte u kratkim rukavima u WG je vruće.

inače WG. golemo zdanje u kojem je prevruće, horde gledača naime nisam baš primjetio da ljudi nose/kupuju osim nutele iz Mullera preglasna drečuća muzika koja jako iritira, uglavnom napravijo jedan krug i bris, jebo šoping


svakako probati

Zadnje uređivanje grogo bolger : 15.11.2009. at 16:35. Reason: disleksija jebo je ćuko
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 17:11   #27
grogo....

jebo! svaka čast- voljem osvrt...
dagnjice, kozice, mmmmm..... oću ić' tamo.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:12   #28
e i kad sam ja bio je bilo 15ak azijata kao gosti..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:18   #29
jbt, a to je puding od mangaaaaaa... ja misl'la vanilija s kokosom i jos necim.
grogo bolger dobio stapice? kakvi stapici, mi dobili vilicu i noz.

btw, danas smo bili opet i ovaj put otisli u ninu preko puta. oftopik je, ali dozvolite da ovdje ubacim svoj kriticki osvrt jer mislim da nisu vrijedni otvaranja nove teme. opet im na traci dosta toga fali, kao i sinoc. mislim, ok, slabije pravis za navecer, al' jbg otvorenja su, mogli ste se malo raskalasit' pa makar bacili nesto hrane na kraju.
za 100-tinjak kuna smo uzeli: 2 porcije pilecih medaljona na zaru (dobije se dosta mesa, malo prezilavo i predebelo, to malo umaka u kojem stoji ga je, recimo, spasilo, al' nisam mogla pojesti sve, nije mi se dovoljno svidjelo), 1 porciju pecenog krumpira (iz friteze), 1 sopsku il' neku slicnu salaticu od mijesanog povrca s komadicima sira (mala je salatica), 1 porciju kuhanog carskog povrca i 1 kolac od kestana i cokolade (umjetan i presladak).
caj je tri kune jeftiniji od onoga u running asia, ali se ne dobije twinings, vec meni ocajni franck.
pribor je bio malo mrljav, mogli su ga malo bolje ispolirati, ako ne i oprati. uzela sam drugi noz, ali ista stvar.
malo smo se cudili kako opet nemaju dovoljno hrane, a gospodja na traci, inace ljubazna, je bacila komentar u stilu da smo sami krivi sto tako kasno dodjemo. big no , gost ti u ovom slucaju ne moze biti kriv, pa nisam dosla u devet pred zatvaranje.

a sada hajlajt restorana nina:
narucila sam crni caj, a lik me u cudu pogleda. ja ponovim, on opet zbunjen, kaze: crni caj, nikad nisam cuo za to, morao bih pogledati.
---

---
rek'o: indijski, molim.
on: ahaaaaaa...

onda su zaboravili ili sto vec tako da sam sto godina cekala na svoj caj (dok su u pozadini jedan od konobara i jedan sanker bezbrizno vecerali, a ostali stajali polubesposleno).
nemaju bas slifa, ne samo u tom restoranu, vec mi se i u par ducana desilo da sam naletjela na djelatnika koji je k'o da je upravo pao sa ljestava pa dolazi k sebi. neki k'o da su zaposljavali ljude u zadnji tren pa su svakakvi uspjeli dobiti posao. da se razumijemo, lik koji ne zna sto je crni caj nije balavi srednjoskolac na praksi za kojeg je ovakav propust takodjer nedopustiv.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:18   #30
Wink

i kad sam ja bio bili isto azijati gosti.. 10ak njih..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:27   #31
daj se odluci, 10 ili 15 sad ste me nabrijali, mozda cak i odem do tog west gate-a
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:42   #32
Opa, vidim kritike pozitivne.

Ja ko teklic - donesem prva vijest, a zadnja cu pobrat plijen
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:56   #33
fala tebi šta si nas obavjestila
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:00   #34
Nema na cemu, nadam se da ce svi koji vole ovakvu klopu uzivati i u meniju i u relativno ok cijenama!

Bas sam prije 3 tjedna pricala s kolegicom kako nam to u ovom dijelu svijeta nedostaje...jos da otvore Nord See
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 23:39   #35
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
e i kad sam ja bio je bilo 15ak azijata kao gosti..
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
i kad sam ja bio bili isto azijati gosti.. 10ak njih..


Ok, jesu mali, ali da se smanjuju iz posta u post!

ahahahaha

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
jbt, a to je puding od mangaaaaaa... ja misl'la vanilija s kokosom i jos necim.
grogo bolger dobio stapice? kakvi stapici, mi dobili vilicu i noz.

btw, danas smo bili opet i ovaj put otisli u ninu preko puta.
Ček, kakav sad Nino?
Šta je to, isto kineski ili?
I sad spominješ neki Franck ili Twinings... pa šta u azijskom nemaju čaj u rinfuzi?

Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
sad ste me nabrijali, mozda cak i odem do tog west gate-a
Meni pričaš... još ću morati u tu nedođiju za ukusan obrok.
(ko da će mi biti prvi put) hehe

Da iznajmimo mini- bus? lol
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:02   #36
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ček, kakav sad Nino?
Šta je to, isto kineski ili?
I sad spominješ neki Franck ili Twinings... pa šta u azijskom nemaju čaj u rinfuzi?
nisam htjela dalje oftopicariti, al' dobro : u prvom sam postu spomenula restoran koji se nalazi preko puta ovog ontopicnog, a sada (buduci da se nalazi u istom shopping centru u kojeg se mnogi namjeravaju uputiti) usput dala i kratak osvrt na isti nakon sto sam jela u njemu. restoran se zove nina i vec sam napomenula kako imaju klasicniju ponudu jela, dakle nista azijsko. mi smo jeli na traci (jos mi je samo falila iksica ), ali mislim da imaju i a la carte.
u azijskom sam narucila caj od jasmina za 15 kn i donesen mi je twiningsov crni s aromom jasmina, u cajniku i sa minijaturnom salickicom. ima li pored toga rinfuze ili ne, ne znam. to je ono sto sam na meniju vidjela pod "cajevi", to sam trazila, i to sam dobila.

edit: ok, sorry, obrisala sam ovo za smajlice, malo sam pretjerala. problem je u tome sto mi se rastegnuo zeludac pa sad jace ogladnim, onda postanem malkice neugodna.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 16.11.2009. at 00:09.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:06   #37
Jebate azijski restoran koji ima europske vrećičaste čajeve.

(a u vezi smajlića, imao sam ih 4 u 3 kvotana posta, a također 4 sa samo 1 kvotanim postom, pa ti vidi)
Sve 5, zanemarimo Ninu, runnin' sushi it is!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 09:19   #38
Čini se zanimljivo

Jel ima što za vegetarijance?
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:07   #39
imaš sušija imaš riže sa jajima, samo oprez kad zagrizeš u nešto pohano sa gornje trake da te ne iznenadi kakvo meso

moj frend (vegeterijanac) je da guštom smazao spring rolice jer su mui bile fine, malo kasnije kad sam ja ukebao dotičnu rolicu skužim pa ima prasetine u njima
nisam ga puno podjebavao, vjerojatno će ovo pročitat
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:27   #40
Hmm.. da, sad se poteže pitanje financijske isplativosti vegetarijancu...
Nekako mi je puno dati stotku za lutriju

Jadan tvoj frend
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.