Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 14:59   #1
Kuhana pileća prsa

Molim ako netko zna da li je moguće skuhati pileća prsa u vodi. Točnije da potvrdi da li je moguće izvesti kulinarski podvig koji planiram.
Zanima me kuhanje. Ne pirjanje, ne dinstanje, ne pečenje, ne roštilj, ne umak od piletime sa dodatkom šunke, sira i himalajske soli, nikakvi začini, nikakve kockice za juhu, ne piletina a'la ovo kao ni piletina a'la ono.
Cilj je dobiti jestivo, termički obrađeno pileće meso skuhano u vodi. Ne zanima me nikakva juha.
Definicija sam antitalenta za kuhanje. Ja sam mjerna jedinica averzije prema kuhanju. Plus, ne bi smio jesti prženu hranu jer mi smeta, osjećam poslije trnce u rukama i općenito mi prženo ide na

Planiram pileća prsa, bez kosti ubaciti u hladnu vodu, čekati dok voda proključa, a to je mislim na 100°C, zar ne? Zatim smanjiti vatru jer kuham na plinu te kuhati na maloj vatri 30-ak minuta. Zatim procjediti i jesti. The end.

Molim iskusne da mi potvrde da li se to može tako izvesti. Koga god pitam uvijek mi daje sugestije. Ili mi predlaže "juhe". Ili odgovaraju protupitanjem kao "zašto malo ne zafrižiš na tavi...to ti je jednostavno....onda dodaš malo...pa onda..." Ne, nije jednostavno. Ovo kako ja planiram je jednostavno jer mogu ubacit meso, smanjit vatru i pokrenit alarm.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Old 27.03.2017., 15:24   #2
Možeš ali bez ikakvih začina će ti biti neukusno, bar posoli i popapri i dodaj unutra mrkve i peršuna

I ukusniji su bataci kuhani nego bijelo pileće meso, ono će ti svejedno biti ko trešće
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 27.03.2017., 17:11   #3
možeš tako skupati pileća prsa. ja ubacim cijelo pile kad kuham juhu, tako da nemaš beda.

samo što ti je već rečeno, to će biti ko da jedeš piljevinu. ali ako tebi tako paše, samo daj

kako kaže franceska, bataci i nadbataci su ipak malo ukusniji, ako već planiraš samo skuhati.
volim čokoladu is offline  
Old 27.03.2017., 17:13   #4
To će vjerojatno biti najneukusniji komad mesa koji si pojeo/la.
Jedino gore od toga bi možda bila kuhana svinjetina (iako to još nisam probao ).
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 27.03.2017., 17:24   #5
Hvala Francesca <3 Poslušao sam te i skuhao piletinu. Ali u vodu sam samo dodao sol, a komadiće piletine na pjatu zalio maslinovim uljem i vegetom.
Uzeh kruh, razlomih ga govoreći: jedi stipko, ovo je piletina koju ćeš danas ručati. Za večeru ću se nažderat čokolade msm kad se već zdravo hranim...

Inače, to su tzv. "pileći medaljoni". Što je ista stvar kao i pileća prsa. Samo su narezani da izgledaju kao medaljoni. Ne kužin te baze s imenovanjem kad je cijena na kilogram ista. Kužin jedino da nisan mora ništa rezati što je zbilja divno.
Imalo je isti okus kao kuhana piletina. "Trešće" je valjda drugi naziv za slamu ali meni to svojstvo hrane ne smeta. jeo sam godinama jela bez miligrama soli, pa ...
Ti tzv. medaljoni su na akciji kod mene u kvartu do kraja mjeseca. Cijena je prava sitnica, 15 kn /400 grama, a uz medaljone dobiješ i vrećicu te kusur.
A bili bi mi propali.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Old 27.03.2017., 17:35   #6
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
To će vjerojatno biti najneukusniji komad mesa koji si pojeo/la.
Za prijateljice i prijatelje "pojeo", za određene pak prijatelje "pojela".
I nije najneukusniji jer sam ionako na djetnim mjerama, a prije toga sam čak bio na djeti sa 0 grama soli dnevno. I jedem samo piletinu radi brze pripreme a i radi toga što ne moram odvajati one puste žilice u crvenom mesu. I ne uživam u hrani opće.
A ona prehrana "halal", koju prakticiraju muslimani je baš takva da se u crvenom mesu baci baš sve što nije crveno meso. Žile, žilice, mast, sve. Reko mi frend da je tako jeo u Džamiji u Zagrebu. Iću ija. Dobiješ komad mesa koji izgleda kao da je mesni narezak iz konzerve al od pravog crvenog mesa a ne očiju, loja, iznutrica od čega je svaki mesni narezak napravljen.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Old 27.03.2017., 17:45   #7
Ajd dobar tek onda
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 27.03.2017., 17:50   #8
Babunovich se klonirao or what?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 27.03.2017., 18:25   #9
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Babunovich se klonirao or what?
nije, Babunovich bi kuhao Pik kulen ili bi napol skuhao nekakvu živinu i ritualno je slikao.
x-type is offline  
Old 27.03.2017., 19:00   #10
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Babunovich se klonirao or what?
ćerce, ne znam ko je to. Iako sam na forumu više od desetljeća otvaram teme samo kad su krizne situacije poput ove.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Old 27.03.2017., 19:11   #11
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Babunovich se klonirao or what?
Jel to onaj što je pio samo destiliranu vodu?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 27.03.2017., 20:30   #12
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
A ona prehrana "halal", koju prakticiraju muslimani je baš takva da se u crvenom mesu baci baš sve što nije crveno meso. Žile, žilice, mast, sve. Reko mi frend da je tako jeo u Džamiji u Zagrebu. Iću ija. Dobiješ komad mesa koji izgleda kao da je mesni narezak iz konzerve al od pravog crvenog mesa a ne očiju, loja, iznutrica od čega je svaki mesni narezak napravljen.


Pobrkao si halal i košer.

Kod Židova nakon što obučeni košer koljač, šohet, izvrši klanje životinje, trup nadalje obrađuje menaker "čistač" koji odstranjuje veće krvne žile i nedozvoljenu masnoću. Menaker je stručnjak koji u skladu s judaističkom religijom, a prema Tori, odvaja dopušteno od zabranjenog masnog tkiva i gid hanaše (nervus ischiadicus) pod kontrolom rabina koji je jedini ovlašten izdati košer certifikat.

Ovakvi propisi u islamu, da bi hrana dobila halal certifikat, ne postoje.
Pellaprat is offline  
Old 27.03.2017., 20:43   #13
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
Molim ako netko zna da li je moguće skuhati pileća prsa u vodi. Točnije da potvrdi da li je moguće izvesti kulinarski podvig koji planiram.
Zanima me kuhanje. Ne pirjanje, ne dinstanje, ne pečenje, ne roštilj, ne umak od piletime sa dodatkom šunke, sira i himalajske soli, nikakvi začini, nikakve kockice za juhu, ne piletina a'la ovo kao ni piletina a'la ono.
Cilj je dobiti jestivo, termički obrađeno pileće meso skuhano u vodi. Ne zanima me nikakva juha.
Definicija sam antitalenta za kuhanje. Ja sam mjerna jedinica averzije prema kuhanju. Plus, ne bi smio jesti prženu hranu jer mi smeta, osjećam poslije trnce u rukama i općenito mi prženo ide na

Planiram pileća prsa, bez kosti ubaciti u hladnu vodu, čekati dok voda proključa, a to je mislim na 100°C, zar ne? Zatim smanjiti vatru jer kuham na plinu te kuhati na maloj vatri 30-ak minuta. Zatim procjediti i jesti. The end.
Ako ti je bitno meso, a ne juha, onda ga obavezno moraš ubaciti u kipuću vodu, pričekati da ponovno provrije i onda smanjiti vatru, nemoj kuhati predugo - cca. 15-20 minuta za pola kile. Inače se meso stavlja u hladnu vodu i kuha dugo kada se želi dobra juha, da lagano pušta što više sokova. Pretpostavljam da ti to ne želiš.
BigDaddy is offline  
Old 27.03.2017., 21:23   #14
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pobrkao si halal i košer.

Kod Židova nakon što obučeni košer koljač, šohet, izvrši klanje životinje, trup nadalje obrađuje menaker "čistač" koji odstranjuje veće krvne žile i nedozvoljenu masnoću. Menaker je stručnjak koji u skladu s judaističkom religijom, a prema Tori, odvaja dopušteno od zabranjenog masnog tkiva i gid hanaše (nervus ischiadicus) pod kontrolom rabina koji je jedini ovlašten izdati košer certifikat.

Ovakvi propisi u islamu, da bi hrana dobila halal certifikat, ne postoje.
Fala, ali frend je pobrko. Svejedno se nadan da ću u Đamiji u zg kad dođen poist meso a da ne moran izvodit svoju kirurgiju. Šta mogu kad mi se povraća od toga

Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Ako ti je bitno meso, a ne juha, onda ga obavezno moraš ubaciti u kipuću vodu, pričekati da ponovno provrije i onda smanjiti vatru, nemoj kuhati predugo - cca. 15-20 minuta za pola kile. Inače se meso stavlja u hladnu vodu i kuha dugo kada se želi dobra juha, da lagano pušta što više sokova. Pretpostavljam da ti to ne želiš.
OK. Hvala. Neznam zašto u kipuću vodu ali ću tako napravit. Eksperiment broj 2.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Old 27.03.2017., 23:08   #15
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Babunovich se klonirao or what?
aHAhahaha

To je i meni prošlo kroz glavu ali nije bilo linka na fotku pa reko sigurno nije.

I ne bi bilo zgorega prebaciti ovo s GASTROnomije na neki prihvatljiviji podforum, tipa zdravlje ili rekreacija.

I krapinski pračovjek bi ubacio koji svežnjić medvjeđeg luka ili zercu štatijaznam, ljupčaca.

Još kaže, ne jedem sol, i onda ga zalije s vegetom
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Old 27.03.2017., 23:44   #16
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post


OK. Hvala. Neznam zašto u kipuću vodu ali ću tako napravit. Eksperiment broj 2.
zato jer kipuća voda odmah zatvori pore mesa i sokovi ne cure iz njega.
ivica1983 is offline  
Old 27.03.2017., 23:45   #17
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post

Još kaže, ne jedem sol, i onda ga zalije s vegetom
ovo ni ja ne mogu dokučiti . a glavni sastojak vegete je sol.
ivica1983 is offline  
Old 28.03.2017., 00:01   #18
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
aHAhahaha

I krapinski pračovjek bi ubacio koji svežnjić medvjeđeg luka ili zercu štatijaznam, ljupčaca.

Još kaže, ne jedem sol, i onda ga zalije s vegetom
Da, ali ne razmišlja svatko poput krapinskog pračovjeka.
Liječnik mi je odredio dijetne mjere pa jedno vrijeme nisam jeo sol. To vrijeme je prošlo, to se vidi iz mojih postova ovdje. Trebao bi znati razliku između "bio na dijeti" i "na dijeti sam". Tada bi se (valjda ) manje glupirao po forumu.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Old 28.03.2017., 00:14   #19
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
Da, ali ne razmišlja svatko poput krapinskog pračovjeka.
Liječnik mi je odredio dijetne mjere pa jedno vrijeme nisam jeo sol. To vrijeme je prošlo, to se vidi iz mojih postova ovdje. Trebao bi znati razliku između "bio na dijeti" i "na dijeti sam". Tada bi se (valjda ) manje glupirao po forumu.
nemoj se ljutit na forumaše, njima jednostavno nije jasno (a nije ni meni) zašto ne dodaš koju mrkvu , komadić celera, poriluka , peršina u vodu u kojoj kuhaš piletinu??
ne znam kaj o tome kaže tvoj doktor ali koliko znam za vrijeme dijete preporučaju puno kuhanog povrća .
a sigurno bi i piletina bila boljeg okusa nego kad se kuha bez povrća. a ostala bi ti i fina juha
kakva je to dijeta bez povrća , juhe, samo kuhano meso ?
ivica1983 is offline  
Old 28.03.2017., 02:36   #20
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit na forumaše, njima jednostavno nije jasno (a nije ni meni) zašto ne dodaš koju mrkvu , komadić celera, poriluka , peršina u vodu u kojoj kuhaš piletinu??
ne znam kaj o tome kaže tvoj doktor ali koliko znam za vrijeme dijete preporučaju puno kuhanog povrća .
a sigurno bi i piletina bila boljeg okusa nego kad se kuha bez povrća. a ostala bi ti i fina juha
kakva je to dijeta bez povrća , juhe, samo kuhano meso ?
Pa i ne ljutim se, kako ti kažeš "na forumaše". Odnosno, u kontekstu ovog posta, ne ljutim se na jednog forumaša koji, čini se nije u potpunosti pročitao ni razumio moj post pa je došao do netočnog zaključka da ja ne koristim sol, a koristim vegetu. Vidio je apsurd tamo gdje apsurda nema. Nije niti razumio svrhu ove teme, naprečac donosi zaključke pa njegovo ponašanje nije ništa drugo nego glupiranje. Svatko se može glupirati na način koji mu se učini prikladnim. A sudionik rasprave bi trebao znati o čemu je riječ prije nego iznese svoje mišljenje. Osim ako želi "ispaliti pa ostati živ".
Ni ti nisi dobro pročitao moj post pa ti nije bilo jasno: kako sol ne a vegeta da. No nadam se da si shvatio da je neslana dijeta za mene prošlost. Iako moja dijeta, moje zdravlje ni moj liječnički konzilij nemaju ama baš nikakve veze s temom ni uvodnim postom.
Ako ti nije jasno zašto ne dodajem začine, i ako si možebit zabrinut za druge forumaše kojima to nije jasno pa se čudom čude, pa odgovor ti leži u uvodnom postu. To i jest bila jedina svrha teme: kako skuhati piletinu bez začina, bez mrkve i slično. Srećom dobio sam odgovore.
A zašto tako asketski? Pa lijen sam. Frigano (tj. prženo) mi smeta, a kad radin toćadu, gulaš ili manistru usuvo izgubin pola dana.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.