Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2004., 21:11   #121
dakle...

ne razumijem zašto ima toliko ekipe koja pod svaku cijenu drugima pokušava imputirati svoju, jedinu ispravnu teoriju???

mislim, u svemu sam, pa i u tome, totalno pro choise

imamo toliko različite priče, situacije ovakve i onakve, stvar izbora je intimna, individualna i ovisi o tisuću različitih objektivnih i subjektivnih razloga

mislim da ovdje nitko nije došao po savjet koji može pročitati na rodi ili sličnom siteu literature je tooooliko da do nje nije teško doći i teorijsko prosvjetljenje rijetkima treba

ono što dijelim sa svojim prijateljicama, a nadala sam se da će to tako biti i ovdje, pitanja su iskustvene prirode, a ne znanstvene

svoje iskustvo sam već rekla: pokušala, nije išlo, nakon nekoliko tjedana mučenje (fizički i psihički) završilo, čime smo i beba i ja sigurno dobile puuuno više nego što smo izgubile i ni za čim ne žalim

cijenim i one koje su pod svaku cijenu odlučile zadržati mlijeko, kao i one koje su svojevoljno odlučile prestati dojiti, svatko za svoju odluku ima dobre razloge

pozdrav dojiljma, nedojiljama, majkama, budućim majkama i ostalima
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 23:33   #122
Quote:
bigblue2010 kaže:
SaraTroroga, oprosti, ali sve ovo sto ti pises nema ama bas nikakvog smisla. Beba sise koliko joj treba i kako se njene potrebe s vremenom povecavaju, tako ona vise sise i laktacija majke se prilagodjava povecanim potrebama. Kao sto je Desiree vec napisala, treba 2-3 dana da se poveca (ili smanji) proizvodnja mlijeka, a to prilagodjavanje proizvodnje je direktno proporcionalno bebinim potrebama koje ona izrazava putem vise ili manje sisanja.
Mislim da svi koji sudjeluju na ovom topicu znaju o cemu pricam, osim tebe, tako da cu sada odustati od ove diskusije, jer njima nije potrebno, a tebe ne zanima.
Misli sta hoces,ali ja sam svoje dete uspesno dojila do dve godine,dohranu NIKAD nisam uvela.Po ovoj tvojoj teoriji niko ne bi ni imao potrebu za dohranom,a imaju je i te kako i to vec oko 3,4 meseca

i onako si na drugom topiku napisala da imas jako malo mleka,a ja sam sa 18 meseci imala jos dosta

Uostalom svako radi kako smatra da je najbolje,meni je u proslom dojenju bilo super,nikakvih problema nisam imala(sem prvi dan kada je naglo naislo mleko a ovaj moj imao zuticu),nadam se da ce i sada biti tako
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 01:23   #123
Sara troroga,tvoj način sigurno ne može biti pogrešan i besmislen ako si uspješno dojila dijete pune 2 godine!
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 01:52   #124
Quote:
Soleiol kaže:
Sara troroga,tvoj način sigurno ne može biti pogrešan i besmislen ako si uspješno dojila dijete pune 2 godine!
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 06:20   #125
Quote:
SaraTroroga kaže:

i onako si na drugom topiku napisala da imas jako malo mleka,a ja sam sa 18 meseci imala jos dosta
Imam ga onoliko koliko dijete trazi. Da sam umjetno stvarala potraznju, odnosno laktaciju izdajanjem, naravno da bih ga imala vise.

Meni je jasno da si ti uspjesno dojila, to sto si se ti izdajala je tvoja stvar, ali ja sam reagirala kada si ti izdajanje navela kao savjet za nove mame. Jos jednom kazem - nije potrebno. I da je moj nacin pogresan, ne bih uspjesno dojila 18 mjeseci.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 06:49   #126
Moja je malena nedonosce. Prva dva tjedna je dobivala infuziju, poslije bocicu a kad je dosla do 1900g ( mjesec dana) onda sam je pocela dojiti. To je ustvari bila vise utjeha i zelja da je sa mnom jer kad je bila stvarno gladna pljuvala je sisu van i vristala za bocicom. Od tri mjeseca vise nisam mogla ni to zbog ljekova koje sam morala uzimati. Evo je 6 godina, krece u skolu 1,3m-25 kg
U zivotu primila jednom antibiotik ( a i to bez veze jer smo morali ici na put pa je dr. dala za svaki slucaj), nikad upala uha-grla-oka..
Sitne prehlade 1-2 put godisnje i to je to.
Ja sam plakala ko kisna godina jer je nisam mogla dojit. Citala sam o prednostima dojenja i gledala oko sebe sazalne poglede tipa jadno tvoje dijete, bit ce uskraceno emocionalno i fizicki a nije Prekrasna je, velika i samostalna
Dakle, cure drage ne opterecujte se.

Jos cu napisati i slucaj svoje sestre koja je dojila 25 mj. Maleni je jako tesko prihvatio drugu hranu ( a s dohranom je pocela od 6-og mj), i dan danas ne zvace nego mu moras pasirat, uzasno se tesko odvaja od nje...
Ima tu jos problema koji nemaju veze s dojenjem ali ova dva da.
Prosli tjedan je bio u Kukuljevicevoj u Djecjoj dusevnoj bolnici i psihijatar je to rekao.
Ne kazem ja da sad nitko ne treba dojiti. Boze sacuvaj! Ja sam se izludila sa silnim bocicama, sterilizacijom, prokuhanom vodom... i bila bih najstetnija da sam mogla samo izvadit dojku. Ali kazem da se ne opterecujete. Ide ide- ne ide ne ide. Prezivjet ce i narasti i od formule i ljubavi
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 11:19   #127
Quote:
penelop@ kaže:
Ali kazem da se ne opterecujete. Ide ide- ne ide ne ide. Prezivjet ce i narasti i od formule i ljubavi


moje su sestrične imale bebe istovremeno. jedna je imala problema s dojenjem, a druga nikakvih. ova prva je nekoliko sati u komadu prvi put nakon poroda odspavala kad je beba imala gotovo 3 mjeseca - dala ju je sestri na par sati, ona ju je i dojila. beba joj je bila nemirna i razdražljiva. njeno je iskustvo takvo da se par godina nije mola odlučiti na drugo dijete nakon onoga što je prošla s prvim. sama kaže da je strašno pogriješila što je toliko forsirala dojenje da joj je od prvih par djetetovih mjeseci ostala smo jedna velika trauma.

to je ono što je, po mom mišljenju, daleko gore od dojenačke formule.

možda je i imala dovoljno mlijeka, beba vjerojatno nije bila gladna (dobro je napredovala), ali je sigurno osjetila stres i frustraciju kod svoje majke
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 11:26   #128
sigurno su i njenom djetetu ostale psihičke posljedice od dojenja

gadna stvar je to dojenje, gadna ..
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 11:39   #129
Quote:
bigblue2010 kaže:
Imam ga onoliko koliko dijete trazi. Da sam umjetno stvarala potraznju, odnosno laktaciju izdajanjem, naravno da bih ga imala vise.

Meni je jasno da si ti uspjesno dojila, to sto si se ti izdajala je tvoja stvar, ali ja sam reagirala kada si ti izdajanje navela kao savjet za nove mame. Jos jednom kazem - nije potrebno. I da je moj nacin pogresan, ne bih uspjesno dojila 18 mjeseci.
OK.Sada smo se razumeli,puno pozdrava
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 21:29   #130
Quote:
verica kaže:
sigurno su i njenom djetetu ostale psihičke posljedice od dojenja

gadna stvar je to dojenje, gadna ..
Nije gadna, to nitko ne misli, dapace.
Ali isto tako nije carobna formula koja sve u zivotu rjesava.
Neko se bolje snalazi s dojenjem netko sa flasicama. U cijeloj toj prici je nabitnije da su i mama i dijete sreni, veseli i siti ( naravno ne od kravljeg mlijeka ili nedaj boze sarme )
Verice, sorry na indiskreciji ali koliko sam uspjela skuziti i ti imas problematicnu trudnocu. Ako, ne daj boze, rodis prije pa ti se sve poslozi da ne mozes dojiti nemoj padat u bedaru ( kao ja). Majcino mlijeko je najzdravije ali klinci jako dobro napreduju i s nadomjescima.

Sto se tice psihickih posljedica... Ja sam napisala slucaj iz moje obitelji. Mi bi svi voljeli da nije tako ali eto Moj necak je natprosjecno inteligentno i natprosjecno emocionalno dijete koje se jako vezalo uz majku ( otac je dao petama vjetra ). Odbija odrasti a dugo dojenje je to samo pogorsalo jer kad ona vise nije mogla dojiti zbog posla (a i 25 mj nije malo) on je to jako lose podnio. Bilo je suza na obe strane
Zato kazem, veselje u svemu tome je najvaznije
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 22:07   #131
Quote:
bigblue2010 kaže:Ali ja jesam (dojila, mislim) i da, u pravu si.
Hvala.
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 22:07   #132
Bez brige, penelopa, ja sam od početka svoje trudnoće spremna i na puno gore mogućnosti od one da neću moći dojiti, a baš radi toga što realno mogu očekivati probleme trudim se pripremiti za dojenje što bolje mogu. No, čak i ako mi dojenje bude objektivno nemoguće, ili ako problemi koji nastanu budu preveliki da bi ih mogla svladati, to neće promijeniti moje mišljenje o dojenju kao najboljoj mogućoj varijanti za mamu i bebu.

Žao mi je što tvoj nećak ima problema, no ja bih na mjestu tvoje sestre razmislila o liječniku koji ovakvu vezanost uz majku pripisuje i dugotrajnom dojenju - veliki broj žena doji i puno duže od 25 mjeseci, pa to ne ostavlja takve posljedice na njihovu djecu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 23:05   #133
Quote:
penelop@ kaže:
otac je dao petama vjetra
Ako to znaci ono sto ja mislim,da ih je tata napustio,onda je moguce da je to uzrok njegovog takvog ponasanja(mozda se malisa plasi da ne izgubi i mamu )
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 15:25   #134
Moguce, prije to nego dojenje, pretpostavljam..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.