Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2014., 16:40   #161
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a da ce joj biti dosadno.... pa neka se odmah navikne na to, skolovanje i je nazalost dosadno vecim dijelom. ako ne uvedu neka radikalne promjene u nacin
Zapravo ne mislim da će mojoj biti dosadno u školi, mislim da je klincima zanimljivo u prvom razredu čak i onima koji znaju slova (ili čak i čitati i pisati) jer si nađu zanimaciju u vidu druženja i razvijanja socijalnih odnosa.

Moja će vjerojatno znati čitati do kretanja u prvi razred, ali to joj može samo pomoći, ne i odmoći. Mislim da nije karakter koji će raditi problema (možda se i varam ) a čitanje i pisanje prije škole može itekako pomoći u 1. razredu. Nije da je s nečim forsiramo, nipošto, zapravo je to "nusprodukt" odlazaka k logopedici koja uz vježbe izgovora radi s njom i na predčitalačkim vještinama.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 17:22   #162
ne znam, ja sam doslovno plakala od muke nad zadacama sa 60 kosih crta i slicno a znala sam pisati i citati od 5 g
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 19:47   #163
Mislim da vecina roditelja puno vremena i zivaca trosi na to koliko dijete zna slova, i hoce li mi biti tesko ako ne zna, s druge strane forsiranje i odusevljavanje onima koji pisu/citaju...maltene knjige pisu....
Puno se svi trude oko listica, krivulja, slova, .... (naravno, nije da to osudjujem)
A na koncu najveci problem ispadne oko toga da dijete nema mira i ne moze sjediti 45 minuta, ne shvaca sto to znaci - ne, ne smijes, moras dignuti ruku ako zelis govoriti, isti si kao i drugi, nisi poseban, moras slusati uciteljicu...ne mozes raditi sto te volja itd..
To su problemi s kojima se susrecu uciteljice (osim naravno nadobudnih roditelja) ...najmanji je problem nauciti dijete citati i pisati.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.