Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 19:08   #2061
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
@lee_chan

oćeš reć da je 800 000 ljudi radilo objekte s kompićima.
Jebate svi imaju pri ruci prijatelje samouke bauštelce.
ne.
hoću reći da stvari nisu bas tako crno/bijele.
tipa da je 800 000 ljudi iskeširalo 50-100k Eura i reklo: gradi!
ono ima se para i te fore.
iako naravno da je bilo i toga.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 09.10.2013., 19:17   #2062
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Uglavnom , da ne skrećemo sa teme poanta je u tome da jedan dio Hrvata dobro živi i ima i za novi auto, i za zidanje, i za skijanje..
Naravno tu je i ovaj nažalost puno brojniji dio koji nema ili ubrzo neće imati za najosnovnije...

A kažeš legalizacija-i ja sam magarac kao i ti išao zidati tek kad sam napravio papire.
Ali tko ih j..e, i da sam znao da će biti ovako opet bi napravio isto. Valjda će se jednom i poštenje isplatiti
naravno, dio ljudi ima love. manji dio.
ostali su posuđivali od banaka.

što se poštenja tiče nažalost nisam baš siguran.

OT
Užitak mi je čitati naslove kako Linić ne može dobiti lovu ispod 7%, vidjet ćemo što će biti nagodinu, čeka nas 9%, a kad se približimo 12-ici morati će mijenjati zakon kakvi diletanti, kakva država, kakav narod
ili iseliti ili raditi sa stranim tržištima, tećeg nema u ovoj državici.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 09.10.2013., 19:36   #2063
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
ne.
hoću reći da stvari nisu bas tako crno/bijele.
tipa da je 800 000 ljudi iskeširalo 50-100k Eura i reklo: gradi!
ono ima se para i te fore.
iako naravno da je bilo i toga.
Prvo, određeni dio od tih 800 000 su dogradnje (balkon, prozor, garaža i slično). Drugo te građevine su se gradile po 10,15 i više godina u etapama tako da nema smisla pričat o nekakvom keširanju više desetaka tisuća maraka, eura
Treće višak novca kod ljudi u bivšoj državi se nije mogao investirati kao danas pa su se nekretnine(vikendice)činile kao nešto prirodno uzevši u obzir inflaciju
mkovac67 is offline  
Old 09.10.2013., 19:51   #2064
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Užitak mi je čitati naslove kako Linić ne može dobiti lovu ispod 7%, vidjet ćemo što će biti nagodinu, čeka nas 9%, a kad se približimo 12-ici morati će mijenjati zakon kakvi diletanti, kakva država, kakav narod
ili iseliti ili raditi sa stranim tržištima, tećeg nema u ovoj državici.
Iskreno, meni baš nije užitak čitati da je država čiji sam građanin u k..cu.
Iako geografski Istrijan malo mi je bijedno kada ovako pljujemo državu sada kada je eto kriza...
Impresionira me koliko ustvari narod, a posebno ovi šta dobijaju državne plaće, mirovine , doplatke i šta ja znam šta nisu svjesni da zaista novaca više nema. Mislim, nema ga već dosta vremena nego se država ustvari zadužuje.
I sada normalno svi pomalo shvaćaju da novaca nema i traže da se nešto smanji ali ne njima nego nekom drugom tj. npr. umirovljenici bi da se štedi ali nebi da se smanjuju mirovine ili npr. profesori bi isto da se reže ali ne njima...
Normalno tu su i razne agencije koje gutaju masu love a niš ne koriste a u njima rade razni rođaci i stranački kolege i oni svi shvaćaju da treba rezati ali naravno ne njima samima već nekom drugom...
Uglavnom čini mi se da Slavko radi najbolje šta može...
Ja bi na njegovom mjestu odavno bio zvao MMF pa neka raspali...

Zadnje uređivanje ar2d2 : 09.10.2013. at 20:37.
ar2d2 is offline  
Old 09.10.2013., 20:17   #2065
Problem svih problema je što g.Debil misli iz ove krize izići na isti način kao i 2000.te iako je situacija u svijetu i u HR drastično drugačija od tadašnje........a što se vidi iz ove njegove izjave:

„Ja sam optimista, u dvije godine, vidjet ćete, imat ćemo i veće stope rasta,. Možda mogu najjasnije objasniti ovako: kad je Koalicijska vlada 2000. došla na vlast, bilo je 324 tisuće nezaposlenih, da bi došli do 407 tisuća. Tek onda je počelo padati. Na kraju smo završili sa 6.5 posto gospodarskog rasta, 47 posto većim penzijama, malim brojem neisplaćenih plaća, riješenom nelikvidnošću."

Dakle prvo sve razhebeš pa onda nitko ne može reći da nisi popravio stanje u odnosu na ono kad si sve razhebao.........no g.Debil ne shvaća trenutne oklonosti koje će ovaj put dovesti do toga da kriza kulminira na kraju njegovog neslavnog mandata......... a ne sredinom

Osim toga ne govori se da je tadašnje prekomjerno zaduženje danas stiglo ( baš njemu na naplatu ) u vidu otplate 10 godišnjih državnih obveznica...
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 09.10.2013., 20:28   #2066
Cijela kapitalistička shema u kombinaciji sa demokracijom je evidentno ljudska budalaština koja ubija ljude.

Hrvatska kasni za samoubojstvom. Polako. Ima vremena razjebat sve socijalne veze, osjećaj zajedništva. Amerikanci obožavaju Darwinizam. Usput su glupi ko kurac jer istovremeno se kunu u Isusa koji im kao skupo plaća krov nad glavom.
Hrvatska kasni i postat će punopravno govno svojim građanima kada ostvari uvjete.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Old 09.10.2013., 22:39   #2067
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Uglavnom čini mi se da Slavko radi najbolje šta može...
Ja bi na njegovom mjestu odavno bio zvao MMF pa neka raspali...
a koji ona k... radi? za sta prima placu?
"posao" ove vlast se sada svodi na "pracenje stanja", nema se razradjeni plan, nema reformi, hrpa ministarstava i novih agencija ciji je ucinak 0, od "Plana 21" se nije doslo ni do 0,5..., nego gledaju prihod/rashod, rasporedjuju sto se ubere, te racunaju koliko fali/se treba zaduziti negdje...i to je to

svi skupa ne naprave posla sto bi obavio obrt s tri iskusna racunovodje
Linica tu cak niti ne ubrajam jer to i je njegov posao, prihodi/rashodi/dug/...samo si je smanjenjem PDV-a pucao u nogu jer se unatoc uvodjenju fiskalizacije ubralo manje para od plana, tako da i to jedino za sta je odgovoran je zasr...o

ako mu MMF, ja ili ti treba reci/narediti da negdje reze onda nam vlast ni ne treba, to je njihov posao - pa j..m mu za to primaju placu, ako neznas, nisi sposoban ili si neodlucan - makni se, mozda se nadje netko sposobniji/brzi/odlucniji

ili budemo angazirali za 10 mil. kuna strane savjetnike
a ovih 20 ministara i nekoliko stotina zamjenika, savjetnika i prodavca magle neka dalje spavaju
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Old 10.10.2013., 00:39   #2068
Quote:
znatizeljan kaže: Pogledaj post
a koji ona k... radi? za sta prima placu?
"posao" ove vlast se sada svodi na "pracenje stanja", nema se razradjeni plan, nema reformi, hrpa ministarstava i novih agencija ciji je ucinak 0, od "Plana 21" se nije doslo ni do 0,5..., nego gledaju prihod/rashod, rasporedjuju sto se ubere, te racunaju koliko fali/se treba zaduziti negdje...i to je to

svi skupa ne naprave posla sto bi obavio obrt s tri iskusna racunovodje
Linica tu cak niti ne ubrajam jer to i je njegov posao, prihodi/rashodi/dug/...samo si je smanjenjem PDV-a pucao u nogu jer se unatoc uvodjenju fiskalizacije ubralo manje para od plana, tako da i to jedino za sta je odgovoran je zasr...o

ako mu MMF, ja ili ti treba reci/narediti da negdje reze onda nam vlast ni ne treba, to je njihov posao - pa j..m mu za to primaju placu, ako neznas, nisi sposoban ili si neodlucan - makni se, mozda se nadje netko sposobniji/brzi/odlucniji

ili budemo angazirali za 10 mil. kuna strane savjetnike
a ovih 20 ministara i nekoliko stotina zamjenika, savjetnika i prodavca magle neka dalje spavaju
Ne treba nama nitko od tih apartcika. Ja bi to sve najurio posto nema nikakve koristi od njih. Jedan apartcik iy Brisela koji dode 1X mjesecno te podijeli zadatke i to je to. Sabor, ministarstva, premijeri te predsjednik sa svojom svitom sve najuriti. Ne trebaju nam, a steta koju rade je nepodnosljiva
Lucky is offline  
Old 10.10.2013., 03:26   #2069
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
Ne treba nama nitko od tih apartcika. Ja bi to sve najurio postoove koristi od njih. Jedan apartcik iy Briseji dode 1X mjesecno te podijeli zadatke i to je to. Sabor, ministarstva, premijeri te predsjednik sa svojom svitom sve najuriti. Netrebaju nam, a stetanje rade je nepodnosljiva
Krasno razmišljaš,po toj će logici Hrvatska za 5 godina izgubiti na suverenosti i samostalnosti.Kakva ćemo mi to biti država tada?Ti zbilja želiš da za 10 godina kada u nekakvome postkapitalističkome(fašističkome) društvu dođe jedan njemac i naredi ti prisilno(indirektno) da službeni jezik bude njemački,a to se direktno tiče tvoje neovisnosti...

Čime ćeš tome istome njemcu koji je predstavnik najjače vojne i ekonomske sile Europe odgovoriti?...motikom?...a taj isti njemac te drži za muda čitavo desetljeće jer je sponzor tvojih hirova....

Ne gine nam grčki scenarij u narednome periodu,samo što su Grci pare iz proračuna pametno uložili i naoružali se najmodernijom tehnologijom do zuba,dok mi i dalje "kopamo" motikama...
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 10.10.2013., 06:35   #2070
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Krasno razmišljaš,po toj će logici Hrvatska za 5 godina izgubiti na suverenosti i samostalnosti.Kakva ćemo mi to biti država tada?Ti zbilja želiš da za 10 godina kada u nekakvome postkapitalističkome(fašističkome) društvu dođe jedan njemac i naredi ti prisilno(indirektno) da službeni jezik bude njemački,a to se direktno tiče tvoje neovisnosti...

Čime ćeš tome istome njemcu koji je predstavnik najjače vojne i ekonomske sile Europe odgovoriti?...motikom?...a taj isti njemac te drži za muda čitavo desetljeće jer je sponzor tvojih hirova....

Ne gine nam grčki scenarij u narednome periodu,samo što su Grci pare iz proračuna pametno uložili i naoružali se najmodernijom tehnologijom do zuba,dok mi i dalje "kopamo" motikama...
Koje gluposti lupas...Mi sad imamo neovisnost? A u cemu smo to neovisni? I tu neovisnost nam osigurava predsjednik, premijer i sabor?

Sinko mili, koliko je tebi godina?

Ovi gore nabrojani nisu nista drugo, nego veleizdajnici.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 10.10.2013., 11:39   #2071
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
A ja cu se veselit kad krene nacionalizacija nekretnina poreznih duznika (znaci, za par godina svih zivih gradjana RH), i rasprodaja istih, s svrhom punjenja proracuna, odnosno vracanja ino kredita.
ja ću se još više veselit ako ikad krene revizija tzk. vojnih invalida i rušenje bezpravnih objekata, pogotovo na moru, ljudima koji su onak prepotentno rekli da neće ić na legalizaciju...
k-kekec is offline  
Old 10.10.2013., 12:17   #2072
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
ja ću se još više veselit ako ikad krene revizija tzk. vojnih invalida i rušenje bezpravnih objekata, pogotovo na moru, ljudima koji su onak prepotentno rekli da neće ić na legalizaciju...
A kad bu to krenilo? Meni se nekak čini da ova vlada ne bude u mandatu slijedećem...ali to sam samo ja
kupac2011 is offline  
Old 10.10.2013., 18:36   #2073
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
ja ću se još više veselit ako ikad krene revizija tzk. vojnih invalida i rušenje bezpravnih objekata, pogotovo na moru, ljudima koji su onak prepotentno rekli da neće ić na legalizaciju...
O kakvoj reviziji ti govoriš.
Najbolji primjer je situacija u karlovcu gdje su ljude ulovili da su lažirali diplom i umjesto da su svi po kratkom roku dobili otkaz i još platili kaznu, svima osim jednom nije pala ni vlas sa glave.

Ako nisu mogli riješiti ono što je dokazano da su lažirali diplome, kako misle riješiti išta ozbiljnije.

Kaj se tiče lažnih mirovina- to se dogodilo. Od svega samo je rubala osuđen za sređivanje lažnih mirovina. A kome je oduzeta ta lažna mirovina. NIKOME. Sada još teoretiziraju da je jednom nelegalno stečena mirovina stečeno pravo, a ne konstantna krađa.

Ili najbolje mi je situacija kada je jedna šefica HMO nelegalno riješila puno veću mirovinu za svoju mamu. Kada se otkrila krađa, Mami nisu opalili kaznu, niti proveli ovrhu na nelegalno stečenu mirovinu nit je te šefica dobila otkaz.
demosten is offline  
Old 10.10.2013., 21:20   #2074
RASTE BROJ NEZAPOSLENIH Čak 323.783 ljudi na burzi

http://www.jutarnji.hr/raste-broj-ne...osobe/1132000/

vračamo se na ono stanje prije početka turističke sezone kad je naglo počela rast nezaposlenosti, hočemo li ovaj put oborit rekord, inače samo u 10 dana u ovom mjesecu je bilo 5 tisuća više nezaposlenih nego na kraju 9. mjeseca
svjpromatrac is offline  
Old 11.10.2013., 12:01   #2075
Izgleda da Slavko više nije pri sebi...

Slavko Linić: Malo je država koje poduzetnicima davaju tako puno kao Hrvatska!

http://www.poslovnipuls.com/2013/10/...-kao-hrvatska/
Randall Flagg is offline  
Old 11.10.2013., 14:20   #2076
Čekajte da se izvrši proces legalizacija a onda lsijedi porez na nekretnine.

Babić o €

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...6/Default.aspx
mkovac67 is offline  
Old 11.10.2013., 15:58   #2077
Linić će iznajmljivati 400000 stanova od banaka.
Moš mislit kako će ih iznajmiti, zakaj ne bi i moje iznajmio.
Mislim koje su to spike, valjda ako ih ne iznajmi onda će građani plaćati porez na njih + još će plaćati porez na nekretnine za svoje, taj Linić je pljačkaš.
Prov je sr..o da banke ovo banke ono, čim se nije zadužio u USA, sad odma se smekšao i jede im iz ruke.
Naravno građani su ti koji sve plaćaju na kraju. I to po abnormlnim stopama koje si je on zamislio.
Očita pljačka građana mu je na pameti i ako to prođe, što će on na silu pokušavati, sigurno ne može na ustavnom sudu proći, jer porez nema svrhu ako nije za dobrobit države, a ima na tržištu hrpa nekretnina, što državnih, što banaka, tako da je šuplje to dok se one sve ne iznajme i ustanovi se da fali nekretnina.
vspec is offline  
Old 11.10.2013., 16:05   #2078
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
RASTE BROJ NEZAPOSLENIH Čak 323.783 ljudi na burzi

http://www.jutarnji.hr/raste-broj-ne...osobe/1132000/

vračamo se na ono stanje prije početka turističke sezone kad je naglo počela rast nezaposlenosti, hočemo li ovaj put oborit rekord, inače samo u 10 dana u ovom mjesecu je bilo 5 tisuća više nezaposlenih nego na kraju 9. mjeseca
a koliki je tek stvarni broj nezaposlenih, jel su zbrojili na popisu ili im nije u interesu da se ta statistika javno obznani..
vspec is offline  
Old 11.10.2013., 16:57   #2079
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
a koliki je tek stvarni broj nezaposlenih, jel su zbrojili na popisu ili im nije u interesu da se ta statistika javno obznani..
ugrubo:

500.000 radno sposobno nezaposlenih
500.000 zaposlenih iz državnog/općinskog proračuna
1.200.000 umirovljenika
1.000.000 zaposlenih u privatnom sektoru
danijeld is offline  
Old 11.10.2013., 19:56   #2080
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
a koliki je tek stvarni broj nezaposlenih, jel su zbrojili na popisu ili im nije u interesu da se ta statistika javno obznani..
Definiraj ''nezaposlen''-misliš prijavljen na zavod?
ar2d2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.