Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 08:34   #81
Quote:
Butterfly:) kaže: Pogledaj post
Drzim fige!!!
Opa, kako to da si dobila opcu anesteziju?! Ja sam cula da ju nikad ne zele dati..
za puno jajnih stanica daju opću. nakon mog zadnjeg transfera su sa mnom bile dvije cure u sobi nakon punkcije / 9 stanica i 18 stanica/ obje su dobile opću, s tim da je jednoj tako strašno pozlilo od anestezije da to još uvijek ne mogu zaboraviti.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 08:58   #82
Quote:
Butterfly:) kaže: Pogledaj post
Drzim fige!!!
Opa, kako to da si dobila opcu anesteziju?! Ja sam cula da ju nikad ne zele dati..
Hvala!
Pa i ja sam mislila/citala o tome kako ne dijele bas anesteziju sakom i kapom pa sam se prvi put bila pripremila na to da idemo na zivo. Mislila sam ako mogu druge zene mogu i ja. I onda mi je na dan stoperice doktor rekao zelim li anesteziju. Ja sam je objerucke prihvatila, otisla isti dan po uputnice za krv i anesteziologa kod soc. ginekologinje i drugo jutro odmah isla napraviti KKS na Mlaku. Ovaj put sam odmah rekla da zelim opcu kad sam cula da i sa smanjenom stimulacijom imam puno folikula pa sam ujutro, na dan stoperice isla vaditi krv.
Prvi put mi se nije bas svidio osjecaj kad je krenula anestezija, ovaj put je bilo sve ok. Nakon budjenja sam se ojecala odlicno, prvi puta su bolovi bili prilicno strasni ovaj put samo kao malo jaci menstrualni bolovi. Nije mi bilo slabo jer sam bila na taste od 18h prethodnog dana.
U glavnom, receno mi je da se moze anestezija dobiti i za puno manje folikula, pa nije na odmet pitati odmah.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 15:22   #83
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Punkcija je bila jucer, u subotu, na 10. dan ciklusa sto me nije bas razveselilo. Cini mi se da su mi prerano narasli folikuli. Prirodno ovulaciju imam 16-17. dan ciklusa. U prvoj stimulaciji punkcija je bila 14. dan. Ovaj sam put dakle imala samo dvije folikulometrije, na 7. i 8. dan ciklusa, 8. dan folikuli dosli do skolskih 18 mm, endo 10 mm i stoperica tu vecer. 10. dan ciklusa punkcija i aspiracija u opcoj anesteziji, dobili 13 jajnih stanica ( 2 menopura od 3-8. dc. U prvoj stimulaciji po 3 menopura od 3. dc i po 2 menopura od 9. dc. i bilo je 15 js). U utorak idem na informacije da cujem je li se sto oplodilo.
Ne znam sto ti je dr. rekao u vezi punkcije na 10 DC ali ja mislim da je to normalno, odnosno da u stimulacijama nema pravila. Npr. ja inace ovuliram izmedju 16 i 22 DC a u obje stimulacije mi je punkcija bila 13 ili 14 DC.
13 jajnih stanica je bas lijepa reakcija na dva menopura, jajnici lijepo rade, super
Endo ti je isto super, a do transfera jos i dodatno zadeblja.
Sigurno si sada napeta zbog sutrasnjeg ishoda, meni je to uvijek jos gore nego cekanje bete....Zelim ti puno srece i vjerujem u uspjeh i sutrasnji transfer

Kako je bilo u proslom postupku? Kakvi su bili embriji? Koja je vasa dijagnoza? Je bio koji krio postupak?

PS. u vezi anestezije, ja ju obavezno trazim, za mene nebi bilo ovih postupaka da nema anestezije, nebih mogla... Inace se bez problema dobiva kad je broj folikula oko 10 pa na vise....sto sam ja srecom i imala oba puta.....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 15:27   #84
Vidis, sad citam kako je tebe jako bolilo prvi put nakon punkcije a drugi put puno manje, identicno tako ej i meni bilo, prvi put sam se i s voltarenom odmah nakon opce jedva dovukla do ulaza i sjela u auto, a drugi put kad sam imala duplo vise stanica, skoro me nis nije bolilo. Valjda ovisi i o tome kako su pozicionirani folikuli.
Imam prijateljicu koja vrti prirodnjake i uvijek mi se cudila sto toliko trtam pred punkciju, kao samo malo pikne i bog, ali bome predzadnji put je jadna jos deset minuta plakala na stolu nakon punkcije koliko ju je samo taj jedan folikul bolio (i jos nije bio ni stanice u njemu, prestrasno )
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 15:47   #85
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Ne znam sto ti je dr. rekao u vezi punkcije na 10 DC ali ja mislim da je to normalno, odnosno da u stimulacijama nema pravila. Npr. ja inace ovuliram izmedju 16 i 22 DC a u obje stimulacije mi je punkcija bila 13 ili 14 DC.
13 jajnih stanica je bas lijepa reakcija na dva menopura, jajnici lijepo rade, super
Endo ti je isto super, a do transfera jos i dodatno zadeblja.
Sigurno si sada napeta zbog sutrasnjeg ishoda, meni je to uvijek jos gore nego cekanje bete....Zelim ti puno srece i vjerujem u uspjeh i sutrasnji transfer

Kako je bilo u proslom postupku? Kakvi su bili embriji? Koja je vasa dijagnoza? Je bio koji krio postupak?

PS. u vezi anestezije, ja ju obavezno trazim, za mene nebi bilo ovih postupaka da nema anestezije, nebih mogla... Inace se bez problema dobiva kad je broj folikula oko 10 pa na vise....sto sam ja srecom i imala oba puta.....
A dr. mi je rekao da to nije nista lose, jednostavno je takav ciklus. Jedino sto niti na folikulometrijama niti na punkciji nije bio moj dr. V. pa nisam bila zbrinuta informacijama kao inace, ali vjerujem da je sve odradjeno kako treba i da ce mi moj dr. biti makar na transferu, ako do njega dodje.

U prvom se postupku endo sporo debljao, jako sam prokrvarila oko 9. dana stimulacije i to je trajalo 3 dana i onda je bilo ok. Embriji su bili odlicni, isli smo na blastice, vratili su mi ih 2 jer me bilo strah uzeti 3. Na zalost nista se nije zadrzalo i prokrvarila sam negdje 9. dan nakon transfera, preko utrica i prije bete. Imala sam 3 oplodjene i 3 vitrificirane js, sekundarni je rezultirao jednim nelosim embrijem vracenim 3. dan medjutim jasno, nije uspjelo.

Dijagnoza je duboka starost Ja cu ove godine 42. moj dragi 50. Oboje smo u redu, moji hormoni super, on normo. Tako da nam je ovo mozda i zadnji besplatni postupak ako bude uvedena dobna granica sa novim zakonom.

Moram priznati da sam na iglama do sutrasnjeg dana, strah od losih vijesti nakon te muke koju prolazimo je prejak, osobito u mojim godinama i sa tako dobrom reakcijom. Ali sto je tu je, sutra je Valentinovo pa mozda i vijesti budu dobre.

Hvala na lijepim zeljama, svima u postupcima i onima koji ce tek krenuti puno hrabrosti i srece zelim!
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:39   #86
Pa tvoja reakcija na stimulaciju je onda zaista turbo
A i kazes zadnji put ste isli na blastociste, ma nema zime onda, bit ce transfera sutra sigurno i dobit cete svoju valentinovsku bebu nadajmo se
E, nesto me zanima, kazes imali ste tri zametka za transfer ali si se bojala pa su vratili 2, a sto je bilo s onim trecim? Znam da otkako je ovaj zakon da su zene cesto bile prisiljene vracati tri iako nije medicinski indicirano jer unistenje embrija nije bilo zakonski regulirano....da li je Rijeka imala neki protokol za takve situacije?
Btw. zasto bi po novom zakonu imala ban na sljedece pokusaje? Ne kuzim...sta nije dobna granica 45?
Da li se kod vas bez obzira na normospermiu radi icsi?
Inace, i ja prokrvarim 14 dan nakon punkcije kad sam u stimuliranom, ali u krio postupku mi se jako oduzi.....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:09   #87
RedDoor imala si pravo u vezi pucanja folikula...ono u subotu što sam osjetila pikanje u jajnicima nije puknuo folikul tada..nego izgleda da je puknuo tek sinoc kasno navecer ili cak tek jutros rano..a danas ja i mm da opet moramo u akciju 4ti dan za redom ...ajmeeee....

uglavnom jutros sam bila na uzv(nije bila moja dr S.nego dr M.)..ne vidi se na uzv zuto tijelo nego ONAJ folikul jakoooo nepravilnog oblika a doktor M je rekao da to znaci da je vjerojatno neposredno prije tog uzv bila ovulacija...to mi je bilo malo cudno jer ja sam mislila da nakon štoperice baš nakon 36 sati bude ovulacija ali kod mene je izgleda kasnila i sa štopericom i to podosta..kako to???ugl..posto nije bilo moje dr..koja je bila na nekom sastanku nije mi htio pisat bez nje nikakvu terapiju tipa duphastone...samo je napisao preporuku za klomifene u slucaju da ovaj ciklus opet nije uspjelo...i kao ako ne dobijem mengu da se javim njoj da me posalje na betu...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:22   #88
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
RedDoor imala si pravo u vezi pucanja folikula...ono u subotu što sam osjetila pikanje u jajnicima nije puknuo folikul tada..nego izgleda da je puknuo tek sinoc kasno navecer ili cak tek jutros rano..a danas ja i mm da opet moramo u akciju 4ti dan za redom ...ajmeeee....

uglavnom jutros sam bila na uzv(nije bila moja dr S.nego dr M.)..ne vidi se na uzv zuto tijelo nego ONAJ folikul jakoooo nepravilnog oblika a doktor M je rekao da to znaci da je vjerojatno neposredno prije tog uzv bila ovulacija...to mi je bilo malo cudno jer ja sam mislila da nakon štoperice baš nakon 36 sati bude ovulacija ali kod mene je izgleda kasnila i sa štopericom i to podosta..kako to???ugl..posto nije bilo moje dr..koja je bila na nekom sastanku nije mi htio pisat bez nje nikakvu terapiju tipa duphastone...samo je napisao preporuku za klomifene u slucaju da ovaj ciklus opet nije uspjelo...i kao ako ne dobijem mengu da se javim njoj da me posalje na betu...
Ma cek, cek...a kako znas da nije puknuo u subotu nego jucer ili jutros? To zbog toga sto ti je dr. rekao da je folikul nepravilnog oblika?
Malo sam zbunjena sada...znam da je meni puknuo folikul jednom noc prije sljedeceg ultrazvuka i dr mi je samo pokazala prazninu na ekranu....
Taj nepravilan oblik na UZV-u bi mogla biti rana formacija zutog tijela (mozda lupetam, ako netko zna neka ispravlja) tako da sasvim je moguce da je ovulacija bila u subotu navecer ili tako nesto....
Ma ja mislim da ste vi to pokrili, ali ako imate vise volje ponovite gradivo
Nama isto nekad dopiz...u vrijeme ovulacije (jadni jos se uvijek nadamo i kucnom uspjehu izmedju postupaka) stalno cekamo i kao hvatamo najbolji dan pa si mislim jel bila ovulacija, nije bila, pa hajmo jos za svaki slucaj pa nam onda prisjedne to stancanje na kraju
A stoperica ne reagira tocno na 36 sati nego se u stimulaciji smatra da na odredjenu velicinu folikula hcg unutar 36 sati ucini da jajne stanice sazriju do kraja. To je okvirno. Ali i tada se cesto desi da neka stanica ne bude zrela....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:26   #89
E, da, na jednom pregledu kod specijaliste MPO-a kad sam dosla rekla sam da mi je ovulacija bila prije cca 36 sati, zato jer sam taj mjesec imala skolsko mjerenje bazalne, pracenje lh trakicama, ulovila sam bila cak i porast i peak i pad LH a i bome probudila me bol usred noci (ja to zovem kuhanje) i trajalo je nekoliko sati dok nije nastupil olaksanje, tocno sam znala kad je bila ovulacija....Uglavnom rekao on meni nije ti bila prije 36 sati nego prije jedno 3-4 dana. Ja reko, dobro, covjek zna. Ali mjesecnicu sam dobila tocno po svom izracunu, tocno 16 dana nakon prsnuca folikula, dakle bila sam u pravu, jer po njegovom bi mi taj mjesec lutealna trajala 20 dana sto nije bas vjerojatno.
Ponekad mi same ipak znamo bolje
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:27   #90
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Pa tvoja reakcija na stimulaciju je onda zaista turbo
A i kazes zadnji put ste isli na blastociste, ma nema zime onda, bit ce transfera sutra sigurno i dobit cete svoju valentinovsku bebu nadajmo se
E, nesto me zanima, kazes imali ste tri zametka za transfer ali si se bojala pa su vratili 2, a sto je bilo s onim trecim? Znam da otkako je ovaj zakon da su zene cesto bile prisiljene vracati tri iako nije medicinski indicirano jer unistenje embrija nije bilo zakonski regulirano....da li je Rijeka imala neki protokol za takve situacije?
Btw. zasto bi po novom zakonu imala ban na sljedece pokusaje? Ne kuzim...sta nije dobna granica 45?
Da li se kod vas bez obzira na normospermiu radi icsi?
Inace, i ja prokrvarim 14 dan nakon punkcije kad sam u stimuliranom, ali u krio postupku mi se jako oduzi.....
Dakle sto da ti kazem, kad su mi 3. dan rekli da su sva 3 podjednako dobra pitali su me jesmo li razmisljali koliko ih zelimo vratiti. Ja sam rekla dva. Onda su mi rekli da cemo cekati peti dan jer ce mozda neki od ta tri posustati. Ja na dan transfera nisam pitala sto su napravili sa trecim. Sada, ako ih bude tri uzeti cu sva tri.

Koliko sam citala, novi zakon za razliku od postojeceg, uvodi dobnu granicu od 42 godine jer od 43. godine na dalje nemaju medicinskog uporista postupci. Jasno, nista i nitko me ne sprecava da idem privatno u postupke sto si ja ne mogu priustiti.

Bez obzira na normo radili su nam icsi jer se nekim cudom pojavila aglutinacija (sljepljivanje) spermija nakon same obrade. Dakle dobili smo spermiogram sa dijagnozom normo a usmeno su mi rekli da je doslo kasnije do aglutinacije.

Zato se sada bojim hoce li se sto oploditi ako ne budu radili icsi nekim slucajem nego klasican ivf. U biti u prvom postupku su nam povecali sanse icsijem.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:24   #91
Nama zbog dijagnoze uvijek rade icsi, ali cujem da se neki dr-i bez obzira na dobar spermigram kod starijih pacjentica takodjer odlucuju na ovu metodu. Vjerujem da ce u vasem slucaju donijeti dobru odluku...Mislim da icsi poveca sanse za dobit embrije za transfer, ali isto tako nisam na cisto koliku uspjesnost za kasniji razvoj imaju takvi embriji naspram embrija dobivenih klasicnim ivf-om. Sumnjicava sam nakon 9 transferiranih embrija i dvije biokemijske i voljela bih kad bismo mi bili kandidati za klasicni ivf.
Nadam se da ce ti ovaj postupak biti dobitni kad kazes da je takva situacija sa zakonom. Nisam bas proucavala to s godinama jer me se jos ne tice, ali mi je jako glupo stavljati sve 42-godisnje zene u isti kos kad je to toliko individualna stvar i kad neke zene kao npr. ti mogu tako dobro odreagirati na stimulaciju i dobiti blastociste...to bi trebalo rjesavati pojedinacnim pristupom...ahhhhh
Skuzila sam sad to kako je islo s transferom kod tebe, tako je bilo i kod nas, sada zalim sto nisam vratila sva tri na treci dan, navodno se po novom zakonu nece moci vracati vise od dva.....Cesto se pitam sto ej bilo s tim trecim...klasicna je prica da je stao s razvojem, ali tko to zna....
Ces uzimati kakvu dodatnu terapiju nakon transfera? Aspirin?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 20:04   #92
Meni je samo u prvom postupku rađen klasičan ivf jer je suprugov nalaz bio uredan međutim zbog loših stanica nije došlo do oplodnje. Nakon toga je svaki postupak bio icsi...zbog mojih loših stanica i zato jer sam low responder...samo još jednom mi je rađen klasičan ivf i nije došlo do oplodnje pa su radili rescue icsi...tada je došlo do oplodnje ali su embriji zastali u razvoju...moja Marta je ivf-icsi beba...znači da i ti embriji narastu u bebe...a nikada nisam imala blasticu.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 20:08   #93
Ma naravno da narastu i icsi embriji u krasne bebice
Samo se pitam da li vecu sansu imaju klasicni ili je to podjednako jer ipak tu potpuno izostaje prirodni odabir...
Bilo bi super moci kombinirati obje metode u jednoj turi stanica, pod uvjetom da ih ima dovoljno i pod uvjetom da zakon dopusta oplodnju svih dobivenih stanica....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 20:22   #94
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Mislim da icsi poveca sanse za dobit embrije za transfer, ali isto tako nisam na cisto koliku uspjesnost za kasniji razvoj imaju takvi embriji naspram embrija dobivenih klasicnim ivf-om.
Ces uzimati kakvu dodatnu terapiju nakon transfera? Aspirin?
Ma nema razlike u kvaliteti embrija, jednostavno onaj koji bi posustao u klasicnom ivf-u posustati ce i u icsi-u. Ono sto kazes da bi bilo dobro da se kod nas mogu sve jajne stanice oploditi pa da se kombinira i jedno i drugo, jer icsi je ipak puno skuplja metoda. Ne znam rade li kod nas rescue icsi pa ako vide da spontana oplodnja ne ide da idu na icsi.

Necu uzimati nista na svoju ruku osim vitaminskih pripravaka jer mi dr. V. nije nista niti preporucio bez daljnjih nalaza. Vidim da se u Zagrebu daje andol/aspirin i bez pretraga, ovi nasi to jos ocito nisu uveli
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 20:37   #95
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Ma cek, cek...a kako znas da nije puknuo u subotu nego jucer ili jutros? To zbog toga sto ti je dr. rekao da je folikul nepravilnog oblika?
Malo sam zbunjena sada.
..znam da je meni puknuo folikul jednom noc prije sljedeceg ultrazvuka i dr mi je samo pokazala prazninu na ekranu....
Taj nepravilan oblik na UZV-u bi mogla biti rana formacija zutog tijela (mozda lupetam, ako netko zna neka ispravlja) tako da sasvim je moguce da je ovulacija bila u subotu navecer ili tako nesto....
Ma ja mislim da ste vi to pokrili, ali ako imate vise volje ponovite gradivo
Nama isto nekad dopiz...u vrijeme ovulacije (jadni jos se uvijek nadamo i kucnom uspjehu izmedju postupaka) stalno cekamo i kao hvatamo najbolji dan pa si mislim jel bila ovulacija, nije bila, pa hajmo jos za svaki slucaj pa nam onda prisjedne to stancanje na kraju
A stoperica ne reagira tocno na 36 sati nego se u stimulaciji smatra da na odredjenu velicinu folikula hcg unutar 36 sati ucini da jajne stanice sazriju do kraja. To je okvirno. Ali i tada se cesto desi da neka stanica ne bude zrela....
Kazem jer mi je tako onaj doktor koji me jutros gledao na uzv rekao..dr Man... ja sam rekla da mislim da nebi trebalo biti folikula jer sam u petak ujutro primila štopericu a on mi je rekao folikul se još malkice vidi( a i ja sam ga vidjela na uzv) ali nije bio ni ovalan ni okrugao nego sav nepravilan ...i doktor je rekao da to znaci da je tek nedavno bila ovulacija.tj.ili sinoc ili jutros rano. (a sinoc kasno sam osjetila neki nagli grć u jajnicima i opet pikanje -oko 23h/poslije ništa.)..jer valjda da je bila onda u subotu o.folikul se nebi vidio uopce više danas vec bi se naziralo žuto tijelo zapravo sjecam se dva dana nakon ovulacije na proslim folikulometrijama u 11om mj.2011g folikula nije bilo i vidjelo se zuto tijelo a tad nisam ni imala štopericu ovaj put jesam pa sve nekako ide oće neće.usporeno on je rekao kao da se to pocinje formirati žuto tijelo ali se još nemože vidjeti...jer je tek bila o. sad opet neznam sve mi je to nekako nesigurno...a ovo mi je bio zadnji uzv ovaj ciklus..a ja sam sigurna u ovulaciju tek kad se na uzv vidi žuto tijelo ali nije se vidjelo danas..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 12:04   #96
Vratila sam se s informacija

Imamo 3 lijepa embrija , cekamo cetvrtak za transfer. Napravljen je icsi, ponovo se uz normo pojavila aglutinacija Od 13 jajnih stanica samo su te tri bile dobre, ostale su nezrele (kako sam i mislila) i deformirane. Nista nisu vitrificirali.

Sretno svima!

cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:03   #97
Pratim vase postove i mislim da polako pocinjem shvacati postupke i redosljed. Mi smo trenutno fazi prikupljenih potvrda i imamo zakazane konzultacije. U toj fazi jos uvijek nema nejasnoca ali svejedno imam jedno pitanje. U KBC RI putujemo, ja tamo vec imam visekratni putni nalog, a kako ide za mm? Treba li on imati kakvu uputnicu i ima li on pravo na putni trosak kada se ide na konzultacije?
ENZI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:24   #98
Quote:
ENZI kaže: Pogledaj post
Pratim vase postove i mislim da polako pocinjem shvacati postupke i redosljed. Mi smo trenutno fazi prikupljenih potvrda i imamo zakazane konzultacije. U toj fazi jos uvijek nema nejasnoca ali svejedno imam jedno pitanje. U KBC RI putujemo, ja tamo vec imam visekratni putni nalog, a kako ide za mm? Treba li on imati kakvu uputnicu i ima li on pravo na putni trosak kada se ide na konzultacije?
ja kad sam isla na prve konzultacije išla sam sama,isto tako sam išla sama na svaku folikulometriju i za folikulometrije uvijek dobijem višekratni putni nalog al mm ne ide samnom,on je išao samo na spermiogram zasad i za to je dobio uputnicu i putni nalog...mislim da tm netreba svaki put ici stobom osim za postupak kad treba dati "doprinos"..i onda daju putni nalog i za njega...inace ja još nisam u postupku nego samo ciljani odnosi.. ali kazem svoje iskustvo...neznam koje su vaše dg ali ako tm mora također dolazit stobom na humanu dobit ce i on putni nalog ako ne mora nego bi bio samo pratnja onda nece....jedino da zamoliš gin da ti samo za konzultacije napiše za putni nalog pratitelj Jepotreban..

ps redosljed ljecenja ovisi uvelike i o dijagnozama i vašim godinama...

Zadnje uređivanje donatela : 14.02.2012. at 20:34.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:07   #99
Awww cesnjovka-sis cestitam!!!
Danas sam par puta pomislila na tvoj transfer, cak sam i bila na humanoj u vrijeme konzultacija da donesem nalaze i odgodim postupak...
Super vijesti
Kako to da si odustala od transfera tri? Mislila sam da ces probati.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 07:17   #100
Donatela hvala na odgovoru. Idem odmah na IVF jer je kod nas u pitanju fizicka prepreka, a ni god. nemam malo(ja 35,mm 40). Na prvim konzultacijama sam bila i dobila papir sta sve treba obaviti(krv,brisevi,papa...). Gin. mi je rekla da skupim pravne papire pa da se vratim na druge konzultacije, a sestre su mi savjetovale da u medjuvremenu obavimo i druge pretrage tako da postupak moze ici malo brze. Vecinu sam obavila i zaista ovdje sa nalazi cekaju min. 15-30 dana. Jedino sto upravo razmisljam da li i hormone izvaditi sada(sutra mi je 3 dan m.) ili sacekati s tim.Ne znam koliko se dugo ceka taj nalaz i za kada on treba
ENZI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.