Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 18:21   #81
moja uputnica je D1, ako se ne varam to je ambulatno liječenje i sada samo svakih mjesec dana prvo nazovem Petrovu i za tjedan dana dođem po pikice
također po novom ta uputnica pokriva sve stvari u vezi trudnoće - tako da sam KKS i oggt vadila isto u petrovoj, nisam ni išla kod svoje doktorice već su mi u mpo-uredu/ambulanti izdali interne crne uputnice
Mislim da vam neće dati injekcije samo na temelju uputnice, pripremite sve povijesti bolesti i nalaze trombofilije (kopije) jer ćete vjerojatno morati ići na tu njihovu komisiju

Zafrina valjda će ta cista prsnut brzo pa da sljedeći ciklus krenete
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 13:28   #82
Bok curke
STvarno žalostan dan za mene
Drugi spontani u pola godine

Ja sam sumnjala na trombofiliju međutim stara ginićka mi nije tila dati uputnicu,sada mi je nova doktorica dala i trebala sam ići u 12 tt.

Vjerojatno će mi dati novu uputnicu ,jer su na ovoj i rh faktor itd stvari vezane za trudnoću.
Znam da se protein S radi u Dubravi, a zanima me jel se sad za testove trombofilije naručujem u Petrovoj? I koliko se to čeka,te koliko treba za nalaze?
Znam da protein S treba mjesec dana.

Hvala
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 17:46   #83
julka, zao mi je jako

ja sam sve radila kombinacija Rebro-Petrova i sve sam se trebala naruciti. to je trajalo mjesec-dva dok sam dosla na red.
cekala sam 2-3 tjedna na rezultate. a kad ideš pitaj pa ce ti tamo najtocnije reci.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 20:48   #84
zafrina sve znaš

s tim nalazima se ide hematologu na Rebro ako sam dobro shvatila,jel se i to čeka 6 mrtvih godina da se dođe do njega ?

i onda u Petrovu Đelmišu il već nekom?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 20:58   #85
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
zafrina sve znaš

s tim nalazima se ide hematologu na Rebro ako sam dobro shvatila,jel se i to čeka 6 mrtvih godina da se dođe do njega ?

i onda u Petrovu Đelmišu il već nekom?
ja sam u petrovoj vadila i dobila sam brzo nalaze i nakon toga sam otišla hematologici na sv.duh i tamo vodim trudnoću kod hafnera i prezadovoljna sam tretmanom i svime....svaki mjesec dva tri dana ranije nazovem i pokupim injekcije...
nicolleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 21:05   #86
jel se treba naručivati kod hematologa?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 21:17   #87
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
jel se treba naručivati kod hematologa?
da treba se naručiti....
nicolleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 21:28   #88
Quote:
nicolleta kaže: Pogledaj post
da treba se naručiti....
poslal sam ti pp
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:28   #89
prvi nalazi danas ako nemtko može pomoći

pai 1 4g / 5g

i antikardiolipinska antitijela aCA/ACL
iga i igm uredni,igg 16.25 (gornja granica 16)

ostali nalazi sutra
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 18:12   #90
juliana kandidat si za heparin, te do trudnoće piti aspirin 100 mg jer ti je pregusta krv to ti je ovaj pai. ali najbolje doktor neka ti kaže
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 19:36   #91
hvala miranacro danas mi je ginekologica lupila da nisam za heparin,al srećom sutra sam kod hematologa pa neka on odluči.
Ako meni on sutra kaže da uz ove nalaze ,i nakon dva spontana ,pijem samo aspirin,ja ću skreniti doslovno.
Jednostavno me nanizalo i ne staje,danas sam izgubila i radno misto radi ovog bolovanja i postala sam zamjena za bolovanja.
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 09:00   #92
Quote:
miranacro02 kaže: Pogledaj post
juliana kandidat si za heparin, te do trudnoće piti aspirin 100 mg jer ti je pregusta krv to ti je ovaj pai. ali najbolje doktor neka ti kaže
rekao je doktor da nisam za heparin ako antikardiolipnska dođu uredna
naručit ću se kod dr Zupančić

jel netko vadio ovdje ta kardiolipinska antitijela i kakvi su mu nalazi bili,koliko sam ja čitala sve iznad 15 igM se smatra za heparin. Jel netko zna
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 16:21   #93
ja sam ih vadila ali ne znam sad napamet kakve su mi bile vrijednosti.

mislim da sam ih vadila na Rebru

daj me podsjeti kasnije da ti javim.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 17:09   #94
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ja sam ih vadila ali ne znam sad napamet kakve su mi bile vrijednosti.

mislim da sam ih vadila na Rebru

daj me podsjeti kasnije da ti javim.
Ajde, molim te, i mene zanimaju i vrijednosti i ako se mozes 100% sjetiti gdje si ih vadila da ne lutam bezveze.
Vec danima vadim sve i svasta i tko zna koliko cu jos bolnica morati obici pa da otprilike znam kamo da idem.
Tnx.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 17:16   #95
evo zafrinini rezultati
sa prethodne stranice
CI-IgM = 13 GPL U/ml (ref. <10 negativno, 10-15 slabo pozitivno, >15 pozitivno)
aCI-IgG = 10 MPL U/ml (ref. <10 negativno, 10-15 slabo pozitivno, >15 pozitivno).

Zafrina što su ti rekli na ove nalaze?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 19:12   #96
pa da, sve je tu na ovim stranicama...

ja se više ne sjećam što su mi rekli za to konkretno, osim da mi je Lučinger rekao heparin od transfera. moj soc gin se slaže s njim i jako dobro zna kako se mučim za trudnoću i njeno održavanje pa je rekao odmah da će mi dati uputnicu čim mi bude trebala.


na nalazu piše: Klinički bolnički centar Zagreb, Kišpatićeva 12, klinička jedinica za humoralnu imunodijagnostiku.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 11:22   #97
Juliana, jesi jos sta vadila za trombofiliju?

Evo meni danas bila punkcija, dr rekao od sutra fragmin. Znaci, cak i prije transfera
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:09   #98
jednababa to je to

došla su mi povišena antikardiolipinska protutijela
odobren mi je fraxipan 0.4 do potvrde trudnoće

Imam samo jedno pitanje,obzirom da se će mi povjerenstvo u bolnici odobriti heparin,što njima šaljem?
Poslala sam sve nalaze jednom doktoru,glupo mi ga tražiti odmah nazad,a moglo bi potrajati

Imam samo nalaz od danas,od hematologa ,sa dijagnozom i preporukom za fraxiparin. Oće mi to biti dosta?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:22   #99
Trebat ce ti mozda jos uputnica od ginekologa.
Meni je sestrau ginekologa trazila preporuku hematologa da mi da uputnicu za dnevnu bolnicu. Nije mi spominjala povjerenstvo. Al kako ja nisam stigla u hematologa, a i isla sam privatno na postupak, dr mi je pripisa fragmin, i kupila sam ga
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:08   #100
Cure bok...ja sam nova ovdje pa mi treba malo da se uhodam
Ja imam pozitivna aCi IgG 21 dok su aCi IgM 8.
2 spontana u zadnje tri i pol godine, zadnji prije 2 g
sad sam na 1 Ivf i od transfera uzimam 2500 fragmin sa 2×3 utrogestan, i folna 800.
Danas 8 dnt.
ima li slicnih?


e da faktori i gen.cimb. trombofilije su negativni , samo je Pai 4.1

Zadnje uređivanje valentinka : 07.03.2014. at 18:19. Reason: izostavljeni podaci
valentinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.