Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 14:38   #381
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Znam, vi govorite ''emocionalna prevara'', stvar je u tome što ja to ne mogu gledati tako jer nisam ni u jednom trenutku manje voljela muža zbog njega
Gle. Napisala si gore da tip voli svoju curu što je bullshit - jer da ju zaista voli ne bi se svim silama držao tebe. A ako si sposobna povjerovati da voli svoju curu, onda si sposobna samu sebe držati u denialu da ne radiš ništa pogrešno.

Samo - ti jako dobro znaš da radiš nešto što ne bi trebala. Da si sigurna u sebe, ne bi otvarala profil samo da se možeš izjadati na temi zvanoj Emocionalna prevara.

But hey. Whatever rocks your boat.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:27   #382
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Čime bi konkretno talasala?
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
znaš i sama da to nije benigno i zato mu nećeš nikad ništa reći o tom liku "s kojem si provodila dane".
Pričanjen o događanjima iz sadašnjosti, betonirat će ovu e-prevaru priko skajpa i muž za to ranije sigurno neće saznat.
Ako se sad ništa ne desi "dok budu provodili dane", ako odma povuće granicu i nikako je ne priđe, nema razloga da mu kaže za nešto šta je sama blokirala u sebi, a nema štete, makar je zakasnila i lutala.
Kad ona s tin može živit, a virujen da može, jer je ova tema nije baš toliko zasvrbila.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:35   #383
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Pričanjen o događanjima iz sadašnjosti, betonirat će ovu e-prevaru priko skajpa i muž za to ranije sigurno neće saznat.
Ok, talasala bi konkretno "e-prevarom" kak veliš samo me to zanimalo jer ona ne smatra da se radi o tome nego tvrdi da "ničeg nije bilo niti nema".

Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Ako se sad ništa ne desi "dok budu provodili dane", ako odma povuće granicu i nikako je ne priđe, nema razloga da mu kaže za nešto šta je sama blokirala u sebi, a nema štete, makar je zakasnila i lutala.
Kad ona s tin može živit, a virujen da može, jer je ova tema nije baš toliko zasvrbila.
S ovim se slažem, al sve je to hipotetski. Previše je "ako" u pitanju.
S tim da možemo otići i korak dalje, pa ako bi joj muž znao unaprijed, neke stvari bi možda mogao i spriječiti, a ako ne zna sudeći po svemu napisanom, neće nikad ni saznati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:41   #384
Da su svi tako moralni, pametni i jaki na riječima kao vi na ovom forumu, svijet bi bio puno ljepši i uspješnost brakova puno veća. Jer po broju vaših postova vidim da zaista imate vremena za moraliziranje

Bolje se pozabavite svojom ljepšom polovicom, jer vas možda emocionalno negdje vara dok vi gubite vrijeme ovdje. Pozdrav
lolitaa89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:42   #385
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ok, talasala bi konkretno "e-prevarom" kak veliš samo me to zanimalo jer ona ne smatra da se radi o tome nego tvrdi da "ničeg nije bilo niti nema".
Nema ona pojma o pojmu e-prevare, viš da je pobigla glavon bez obzira, taman bi priznala prevaru, a i nenošenje mudanata.

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
S tim da možemo otići i korak dalje, pa ako bi joj muž znao unaprijed, neke stvari bi možda mogao i spriječiti, a ako ne zna sudeći po svemu napisanom, neće nikad ni saznati.
Fino razmišljanje, al oni se ionako ne provjeravaju, pa će se desit šta se triba desit.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:47   #386
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Da su svi tako moralni, pametni i jaki na riječima kao vi na ovom forumu, svijet bi bio puno ljepši i uspješnost brakova puno veća. Jer po broju vaših postova vidim da zaista imate vremena za moraliziranje

Bolje se pozabavite svojom ljepšom polovicom, jer vas možda emocionalno negdje vara dok vi gubite vrijeme ovdje. Pozdrav
Čekaj, iman savjet za kraj: one haltere i vino iskoristi prije puta, ako se aktiviraš kasnije...možda se ne aktiviraš.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:49   #387
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Da su svi tako moralni,
vidim da zaista imate vremena za moraliziranje
Uopće se ne radi o moraliziranju, nego o nazivanju stvari pravim imenom. Došla si na temu o emocionalnoj prevari, opisivala svoju emotivnu vezu (brak samo usputno), a kad ti niko nije rekao ono kaj si htjela čuti, sad nas sve treba "izvrijeđati" terminima "sveci, moralni" itd. Ajd se malo skuliraj, niko te ne napada nego ti objašnjavamo da kaj god ti mislila, po ovom kaj si napisala- emotivno varaš muža.
Ja nisam on, pa me ni iz tog razloga nije briga za tvoj "moral"
Svašta.

Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Fino razmišljanje, al oni se ionako ne provjeravaju, pa će se desit šta se triba desit.
Meni nije jasno kako par, bilo koji, ne mora bit ovaj u pitanju nego bilo koji, ima odnos povjerenja ako se međusobno ne povjeravaju jedno drugome oko najintimnijih stvari, ti veliš da se ni ne provjeravaju, na čemu se onda gradi to povjerenje? jel to tipa- gusaka u magli ili kaj?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:59   #388
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako par, bilo koji, ne mora bit ovaj u pitanju nego bilo koji, ima odnos povjerenja ako se međusobno ne povjeravaju jedno drugome oko najintimnijih stvari, ti veliš da se ni ne provjeravaju, na čemu se onda gradi to povjerenje? jel to tipa- gusaka u magli ili kaj?
Na crkvi i matičaru.

Misle da su dobri, kul, otvoreni, a ustvari su najgori sami za sebe jer će naučit na svojin greškama.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 18:47   #389
Ne želim uopće ulaziti s vama u diskusije.
Ja sam ovdje iznijela isječak iz svoga života. I ne pričajte o braku kada 99,9 % ovdje i nije u braku.
Zar se mora svaki isječak života prepričati mužu, prepričate li ga prijateljici? Znači ako partneru ne ispričam, znači da sakrivam nešto? Zanima me ispričate li prijateljicama sve, ako ćemo tako gledati, nije onda ni to iskreno prijateljstvo niti otvoren odnos.

Zar da se osjećam loše jer ostvarujem muška prijateljstva, zar da se osjećam loše svaki put kada moj muž popije kavu sa dobrom ženskom i da se tresem jel' me emocionalno vara ako joj se nasmijao par puta? Ne mogu sjediti s nekim, piti kave ili visiti na skypu samo jer je žensko. Niti očekujem to od svoga partnera.

Za mene je emotivna prevara kada zamišljaš tuđe dodire, kada razmišljaš o njemu, a ne o svome partneru. Kada osjetiš ''ono nešto'' čim pomisliš na treću osobu. Kada pod takvim mislima odlaziš s ''dotičnim'' na kave i ležiš kraj svoga muža obuzeta mislima o drugome muškarcu. Ja takva razmišljanja nisam imala! To je prekinuto prije nego su me obuzela! U tome je razlika. Rekla sam,bilo bi prekinuto i da mi je susjed bio.
Kasnije je kontakt uspostavljen iz drugih razloga, i odnos je naš sasvim ok, prijateljski i nemam šta skrivati mužu, odnos je na distanci, neka vidi poruke sve od početka. Neće naći tipa ''volim te'', ''želim te'', ''šta bih dala da si tu''. Nema ga od čega zaboljeti glava. Skype mi je ostao upaljen milion puta, mogao je pročitati, nemam šta skrivati. A vi sve što nemate cijeli dan pametnijeg posla, nego se brinuti hoću li se s ovim ili onim puknuti, pometite ispred svoga praga i preispitajte sebe i svoga dragog/dragu prije nego počnete suditi o mome odnosu.

Prevara poČinje u glavi, nastavlja se Željom, idejom, prilikom,... ostalo se lako zakotrlja.
Nema se šta razjasniti s partnerom/icom, treba se razjasniti samom sebi prvo. A ja sam sebi razjasnila!

Zadnje uređivanje lolitaa89 : 15.04.2014. at 18:54.
lolitaa89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 18:59   #390
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Ne želim uopće ulaziti s vama u diskusije.
paaaaaa.... diskusije su nekako i poanta Foruma.


Aha... ti, kao, nisi razvila nikakve emocije prema Ircu...

Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Svojim emocijama ne mogu upravljati, ali postupcima mogu. I sigurno ne bih dozvolila da emocije prevladaju i da napravim nešto zbog čega bi se kajala,što bi povrijedilo mene samu i čovjeka s kojim živim, niti bi njemu dopustila. U tome slučaju ne smatram ništa prevarom,sve dok ne dođe do fizičkog kontakta.
...o kakvim onda emocijama ovdje govoriš?

Mislim da si razvila emocije prema Ircu pa tu svim silama pokušavaš i sebe i nas uvjeriti u suprotno. I sama si rekla da za tebe prevara ne postoji ako nema fizičkog kontakta, očito nemaš istu definiciju emotivne prevare kao ostali. Odnosno, za tebe emotivna prevara uopće ne postoji. Ali te to očito muči, čim imaš potrebu raspravljati o tome.

Ništa ti sebi razjasnila nisi, čini mi se.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 15.04.2014. at 19:07.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:04   #391
Moze me boljeti glava jedino od toga sto mijenjas pricu kako ova tema napreduje. Od 6 sati komuniciranja dosli smo na prijateljski odnos.
Dogovori se sama sa sobom, pa nam onda tu napisi pravu verziju.
Ili bolje nemoj, pusti nas da mislimo i pisemo sto hocemo sve u cilju skupljanja postova.
Ti si i ovako tu dosla samo nama reci kako ti nisi emocionalno nevjerna. Ali ne zaboravi da te mi to nismo ni pitali.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:50   #392
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
....

Ne mogu sjediti s nekim, piti kave ili visiti na skypu samo jer je žensko. Niti očekujem to od svoga partnera.
...
Lolita, nisam proučavala lik i djelo i iščitala druge tvoje postove. Ovaj mi je čisto dovoljan.
I sama se često sprijateljim s muškarcima, često i preko neta. Jedno moje prijateljstvo s muškarcem je moj dragi protumačio kao prijateljstvo s elementima emotivne nevjere... a da ja prema tom čovjeku u nijednom trenu naše komunikacije nisam osjetila privlačnost ili bilo što više od puke komunikacije oko zajedničkih interesa.

Mislim da ne tumačimo svi emocionalnu nevjeru na isti način. Neki ljudi su skloni svako muško-žensko prijateljstvo, posebno ako se radi o ljudima koji su u braku tumačiti kao odnos "gdje ima dima, ima i vatre", a da se o tome realno uopće ne radi.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 22:19   #393
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Neki ljudi su skloni svako muško-žensko prijateljstvo, posebno ako se radi o ljudima koji su u braku tumačiti kao odnos "gdje ima dima, ima i vatre", a da se o tome realno uopće ne radi.
Ovo nije muško-žensko prijateljstvo.

Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Razmijenili smo dosta intimnih razgovora i jednostavno smo 'kliknuli'... I da pokazao mi je njene slike na skajpu, čak i njenu sobu i osobne stvari ...
Ovo. Iz kojeg jebenog kurca tebe zanimaju njene osobne stvari, jesu li njene osobne stvari vaši zajednički interesi o kojima ste razgovarali.

Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Svojim emocijama ne mogu upravljati, ali postupcima mogu.
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Ono što želim reći, za mene emocionalne prevare nema, sve dok imaš kontrolu nad sobom i svojim emocijama.
A da se odlučiš možeš li ili ne možeš kontrolirati emocije.


Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
S Ircem chatam na prijateljski način... U početku je bilo strasti između nas dvoje, ali sam bez obzira na to, kako su stvari odmicale kontroli, odmah postavila granice i rekla mu šta mu mogu biti. Uostalom ljudi se mogu zaljubiti više puta u životu, svakome od nas se svidi netko novi. Da sam slobodna, već bi bila s njim, bez trenutka razmišljanja, jer u tome slučaju kao slobodna ne bi imala kontrolu nad osjećajima ni postupcima
I za vrijeme te ''zaluđenosti'' nisam muža voljela manje, niti ga poštovala manje.
Sve boldano upućuje na to da niste chatali isključivo na prijateljski način.
I ne moraliziram ti - jebe se meni kaj ti jesi ili nisi napravila, al brate ne podnosim ljude koji nisu u stanju priznati sebi svoja sranja,
pa umataju ta ista sranja u cvjetaste celofane ne bi li oni ispali ispravniji, pošteniji ili što već.

I onak, ti uistinu misliš da je ovakav postupak odraz poštovanja prema partneru
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 09:11   #394
Evo još jednog članka:

http://www.zenskikutak.rs/ljubavisek...te-svesni.html
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:08   #395
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Pa koliki idiot moraš biti da u Cosmopolitanu moraš pročitati jesi li zaljubljena i činiš li emocionalnu prevaru ili ne.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:18   #396
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pa koliki idiot moraš biti da u Cosmopolitanu moraš pročitati jesi li zaljubljena i činiš li emocionalnu prevaru ili ne.
Slažem se da je Cosmopolitan sranje, ali ovo je ipak istina.

Nađe se i nekih dobrih članaka, začudo.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:20   #397
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Za mene je emotivna prevara kada zamišljaš tuđe dodire, kada razmišljaš o njemu, a ne o svome partneru. Kada osjetiš ''ono nešto'' čim pomisliš na treću osobu. Kada pod takvim mislima odlaziš s ''dotičnim'' na kave i ležiš kraj svoga muža obuzeta mislima o drugome muškarcu. Ja takva razmišljanja nisam imala! To je prekinuto prije nego su me obuzela!
Sama si rekla da te nešto jeste obuzelo na početku, ali da nije isto što osjećaš prema mužu. Ne znam otkud ti uopće ideja da za nekoliko dana možeš prema nekome osjetiti isto što osjećaš prema mužu, a s druge strane, ako nije bilo istog intenziteta, ne znači da je "ništa". I sama si napisala da nisi udana dosad bi bila s njim.

I zaista mi nije jasno zašto si toliko agresivna prema ljudima koji ti odgovaraju na ovoj temi. Mislim da niko nije moralizirao (koliko sam pročitala) već su ti pokušali ukazati na ono što ti poričeš (svjesno ili nesvjesno).
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Slažem se da je Cosmopolitan sranje, ali ovo je ipak istina.

Nađe se i nekih dobrih članaka, začudo.
Ma ja sam alergična na te "ženske" časopise, a valjda svako za sebe zna (ili prizna sam sebi nakon uzaludnog poricanja ) da je zaljubljen.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:13   #398
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pa koliki idiot moraš biti da u Cosmopolitanu moraš pročitati jesi li zaljubljena i činiš li emocionalnu prevaru ili ne.
Možda to nekome pomogne, kad forumaši samo moraliziraju a nemaju pojma ni kaj znači bit u braku

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Lolita, nisam proučavala lik i djelo i iščitala druge tvoje postove. Ovaj mi je čisto dovoljan.
Mislim da je onaj prvi ipak bio najjači i taj je sam po sebi bio "dovoljan".
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:16   #399
Wink

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Sama si rekla da te nešto jeste obuzelo na početku, ali da nije isto što osjećaš prema mužu. Ne znam otkud ti uopće ideja da za nekoliko dana možeš prema nekome osjetiti isto što osjećaš prema mužu, a s druge strane, ako nije bilo istog intenziteta, ne znači da je "ništa". I sama si napisala da nisi udana dosad bi bila s njim.

I zaista mi nije jasno zašto si toliko agresivna prema ljudima koji ti odgovaraju na ovoj temi. Mislim da niko nije moralizirao (koliko sam pročitala) već su ti pokušali ukazati na ono što ti poričeš (svjesno ili nesvjesno).
Ma ja sam alergična na te "ženske" časopise, a valjda svako za sebe zna (ili prizna sam sebi nakon uzaludnog poricanja ) da je zaljubljen.

Kada sam došla na ovu temu, nisam došla s namjerom da se prepirem. I prije nego sam išta napisala, nisam ni čitala šta su već prije pisali. Cilj mi je bilo predstaviti više kako je to izgledalo sa njegove strane. On je bio taj koji je meni izjavljivao ljubav, koji me molio da dođem u Irsku, koji je bio spreman da ga cura uhvati i sve mu sazna. Što znači da on jeste emotivno varao curu, jer kada bi njih dvoje išli leći, dolazio bi kasno u noć na skajp da mi se može javiti. Ja sam ostajala po noći učiti i znao je to. Ostavio mi je i svoj broj telefona. Ništa ga od toga nisam pitala. Netko me je upitao zašto sam tražila da mi pokaže njene stvari? Nisam ja to tražila, već je sam pokazao, ja sam sumnjala da uopće i ima curu. Nisam ga uopće poznavala. A on je uzeo laptop i proveo me kroz njihovu zajedničku kuću,pokazao fotografije ne znam ni ja već što. Kažem, svaki trenutak je tražio mene, bila ona u kući ili ne. Stvar je u tome što se naše dopisivanje nije svelo samo na to, imali smo stvarno zajedničkih interesa i mogla sam s njim pričati o svemu. I stvar je u tome što smo legli jedno drugom, razlika je u tome bila što je on htio biti sa mnom u tom trenutku, ali ja nisam dijelila iste osjećaje. Možda sam mogla da sam se prepustila, ali sam imala kontrolu. Da sam bila nezadovoljna brakom.
A rekla sam da bi bila s njim da sam slobodna, jer kao slobodna cura, ne bih sebi postavila granice, sigurno bih otišla u Irsku, kao slobodna bih se prepustila, jer mi takvoj nema šta udarati na savjest. I jer kraj sebe ne bi imala nikome upropastiti život. Ali u situaciji u kakvoj sam ja bila, imala sam život čovjeka s kojim živim. Ne mogu poreći da mi se nije svidio, jeste, ali na kratko, kao osoba. Nakon toga sam mu rekla da ne možemo nastaviti druženje i da je bolje da završi s tim. I prekinuli smo kontakt, moje misli su nakon toga otišle u drugom smjeru, jer sam imala obaveza. Ne kažem da sam mislila na njega u smislu da sam ga željela, već nisam htjela da razori vezu s curom zbog mene. I jer mi se nije svidjelo što se stvari odvijaju u krivom smjeru. Jedino su mi falili prijateljski razgovori s njim.
On je nakon toga ostavio poruku, ako ikada dođem u Irsku,ne moram mu se javiti, ali ako ikako možemo da ostanemo bar prijatelji, jer je šteta da ne budemo. Sada se i ne čujemo često. I dalje je s tom curom, i ohladio je glavu. Ako je on emotivno varao svoju curu, ne znači da sam i ja svoga muža? Jer mu ja nisam ni u jednom trenutku dala povoda za to, niti sam imala neki intenzitet osjećaja, krenulo je prijateljski, ali s njegove strane je završilo drugačije. Jednostavno da bi osjećaji krenuli, s njim sam trebala provesti puno više vremena, upoznati ga bolje , kada je imao želju da dođe. U tome slučaju možda bi se u meni pobudili osjećaji i tada bi mogla reći da varam emotivno muža. Ali kako do toga nije došlo, ne mogu to reći. Nisam ni imala izraženu želju da ga vidim, upoznam. Možda bih imala, da mi stvari nisu funkcionirale kod kuće.
A što se Engleske tiče, možda se vidimo,možda ne. Ako ne izgubimo kontakt do tada. I ako ne bude radio. I sada se opet vraćam na vašu teoriju. Šta ako to ne bude samo kava? Nema razloga da ne bude. I to su sve puka nagađanja šta ako bude kada bude...Od svega toga najviše je moguće da ne bude kave, jer ima obaveza, ali eto.
lolitaa89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:20   #400
Quote:
lolitaa89 kaže: Pogledaj post
Što znači da on jeste emotivno varao curu
A varao ju je s tobom, ili..?

Možda ti objektivno možeš skužiti za druge o čemu se radi, kao i mi na temi, ali subjektivna si i držiš se svoje postavke da to nije ništa bez obzira na činjenicu da se radi upravo o tome.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.