Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2013., 23:45   #21
sramota. ovo je za mene poruka drzave da sami uzmemo pravdu u svoje ruke, jer ako, nedo bog, se desi da moj blizi clan obitelji ovako zavrsi ne pada mi na pamet cekat presudu suda!
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:46   #22
Jako, jako žalosno!!! To je sve što ću reći.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:49   #23
jel moguće da nakon tužbe i drugostupanjske presude dobije kaznu za teško ubojstvo a ne obično? Jer mislim ovi idioti su samo zato što je cura bila u nesvijesti kad ju je skoro dekapitirao ovo okarakterizirali kao obično ubojstvo. I još ju je pokušao silovati.
elabis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:01   #24
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Jasno, kao sto je jasno da bi dobio 20-40 godina da mu je moglo biti suđeno po novom Kaznenom zakonu.
Po starom se moralo raditi o osobito okrutnom ili podmuklom, a sto je to "osobito" okrutno prema "obicno" okrutnom, to miljun ljudi moze na miljun nacina protumaciti...
primjenjuje se blaži kazneni zakon. što se tiče starog KZ koliko me pamćenje služi postojala su kaznena djela običnog ubojstva ( 5-15 g zatvora) i teškog ubojstva (kazna dugotrajnog zatvora). Također mislim da nije bilo terminologije "osobito" i "obično" okrutno.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:18   #25
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
primjenjuje se blaži kazneni zakon. što se tiče starog KZ koliko me pamćenje služi postojala su kaznena djela običnog ubojstva ( 5-15 g zatvora) i teškog ubojstva (kazna dugotrajnog zatvora). Također mislim da nije bilo terminologije "osobito" i "obično" okrutno.
"Obično" se naravno nigdje ne spominje.

KZ iz 1997 za teško ubojstvo navodi između ostalog
tko drugoga usmrti na osobito okrutan ili krajnje podmukao način
Dok novi to mijenja u
tko drugoga ubije na okrutan ili podmukao način
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:23   #26
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
"Obično" se naravno nigdje ne spominje.

KZ iz 1997 za teško ubojstvo navodi između ostalog
tko drugoga usmrti na osobito okrutan ili krajnje podmukao način
Dok novi to mijenja u
tko drugoga ubije na okrutan ili podmukao način
nebitno. i jedno i drugo je teško ubojstvo, a primjenit će se zakon koji je blaži za počinitelja( a to je tako odavno a ne samo u ovom slučaju)
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:51   #27
Streljanje.

Pet minuta prije strijeljanja ima vremena za pjevanje.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 01:05   #28
Strahota. Za 15 godina kad izađe koknut će sljedeću.

Tko napravi ovako nešto jednom mora biti doživotno zatvoren bez mogućosti skraćenja kazne.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 04:24   #29
Ova presuda je nešto prestrašno.Treba pitATI tog suca - da je to bila njegova kći ili sestra, dali bi isto presudio takvu osudu na tako malo godina. Užas, kakvo nam je pravosuđe isto kao i politika.SRAMOTA za našu zemlju.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 06:19   #30
Kaže sudac kako "...nema dokaza da je prilikom ubojstva došlo do psihičke ili fizičke patnje žrtve", pa stoga kategorizira ubojstvo kao obično, a ne posebno teško... Sukladno tome određuje i takvu kaznu.

Taj licemjer od lika vjerojatno IMA DOKAZ da žrtva NIJE psihički i fizički patila!
Koji je to kr..en!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 06:41   #31
Jest, sva sreća da svi znamo kako je pravda trivijalna stvar. Zapravo bi sve te sudove trebalo ukinut. Stari dobri sudac Linč, to je ono što ovom Narodu treba!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 06:44   #32
Eh, trebam dodat, jer neki mogu i ozbiljno shvatiti: ovo gore je naravno sarkazam na račun ovdašnjih, a i drugih kavanskih zgražanja i prijetnjii, u stilu, pa svi znamo da je zaslužio maksimalnu kaznu... E pa, pravni sustav s profesionalnim sucima, iako nije bez mana, stotinu je puta bolji od suda gomile. Kad bi stvarno sudili oni, koji su spremni autoritarno odlučivati na temelju par pročitanih rečenica u novinama, bilo bi to strašno!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 26.07.2013. at 06:52.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 07:13   #33
Koliko sam shvatio, čovjek je ovu ženu ubio bez ikakvog motiva, dakle ubojstva radi. Ako sam to dobro shvatio, onda misli mda se dotičnom nema uopće što suditi, jer je očito psihički bolestan i kao takav nema što raditi na sudu. Za takve bi primjerenije bilo smještanje u odgovarajuću psihijatrijsku ustanovu, gdje bi ostao dok nebi postalo izvjesno da više nije opasnost po društvo (dakle vjerojatno nikada).
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 07:31   #34
Detalj koji me osobito intrigira u ovoj priči je da je presuda donesena na Županijskom Sudu u Splitu, koji bi trebao biti kvalitetnija i profesionalnija sudska institucija od Općinskog na kojem se godinama svakakvi biseri događaju. Sama kazna me toliko ne zanima koliko obrazloženje presude, koje mi se čini poprilično "monti-pajtonovsko" sročeno ("nije patila" ) i koje je u suprotnosti sa mišljenjem sudske vještakinje koja je posvjedočila kako je prije klanja Marcela bila i gušena. Ne znam je li taj njen iskaz Sud prihvatio ili nije i ako nije zašto nije. Ali čini mi se da je pokojna cura tijekom gušenja ipak morala barem malo "patiti", ako Sud tvrdi da nije živo sam zainteresiran za tu neku novu revolucionarnu definiciju patnje Županijskog Suda u Splitu.

U drugostupanjskom postupku odlučivati će Vrhovni Sud RH - i nakon toga ćemo valjda dobiti meritornu odluku i obrazloženje.

Inače podsjećam da je do prije 10-ak godina najteža kazna koja se uopće mogla izreći u Hrvatskoj za bilo koje kazneno djelo bila ograničena na maksimalnih 20 godina zatvora. Dakle sama dužina kazne, ako se sudilo po starom kaznenom Zakonu, ne mora uopće biti problematična. Međutim obrazloženje presude mi se čini poprilično manjkavo, pa i uvredljivo za žrtvu i njenu obitelj.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 08:31   #35
još davnih dana, na seminaru iz kaznenog prava sam tvrdio da hrvatska treba uvesti smrtnu kaznu....u prvom redu za pedofile a onda za ovakve manijake.. da se razmemo... jasno mi je kad neko pukne (npr ko onaj oreškić, orešković.. onaj kaj je potukel ženu, sutkinju u sudnici....) ali tipa ovaj manijak pa onaj srđan mlađan....štrik. metak, struja, inekcija.... to bi im dao da biraju...

a za ovog šupka bi najprimjernije bilo da ga pošalju u meksiko služiti kaznu...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 09:46   #36
Mene posebno smeta činjenica kako je kokainski drug lord dobio 14 godina a ovaj manijak 15 godina.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 09:59   #37
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Detalj koji me osobito intrigira u ovoj priči je da je presuda donesena na Županijskom Sudu u Splitu, koji bi trebao biti kvalitetnija i profesionalnija sudska institucija od Općinskog na kojem se godinama svakakvi biseri događaju. Sama kazna me toliko ne zanima koliko obrazloženje presude, koje mi se čini poprilično "monti-pajtonovsko" sročeno ("nije patila" ) i koje je u suprotnosti sa mišljenjem sudske vještakinje koja je posvjedočila kako je prije klanja Marcela bila i gušena. Ne znam je li taj njen iskaz Sud prihvatio ili nije i ako nije zašto nije. Ali čini mi se da je pokojna cura tijekom gušenja ipak morala barem malo "patiti", ako Sud tvrdi da nije živo sam zainteresiran za tu neku novu revolucionarnu definiciju patnje Županijskog Suda u Splitu.

U drugostupanjskom postupku odlučivati će Vrhovni Sud RH - i nakon toga ćemo valjda dobiti meritornu odluku i obrazloženje.

Inače podsjećam da je do prije 10-ak godina najteža kazna koja se uopće mogla izreći u Hrvatskoj za bilo koje kazneno djelo bila ograničena na maksimalnih 20 godina zatvora. Dakle sama dužina kazne, ako se sudilo po starom kaznenom Zakonu, ne mora uopće biti problematična. Međutim obrazloženje presude mi se čini poprilično manjkavo, pa i uvredljivo za žrtvu i njenu obitelj.
Ja moram priznati da nisam pravnik, ali znam da mi moji prijatelji pravnici kazu da cesto uopce nisu suci ti koji su krivi za takve presude, vec je jednostavno takav zakon! U ovoj presudi je ocito problematicna definicija pojma "tesko ubojstvo"! Vidjecemo mozda visi sud bude drugacijeg misljenja od zupanijskog oko toga sto spada a sto ne spada u to!

Tuzba je najavila zalbu, sto znaci da ovo jos nije gotovo...ali ja se nebi iznenadio da i visi sud potrvrdi presudu. Ovdje je bilo jako puno pritiska od strane javnosti i siguran sam da je sudac jako dobro promislio prije nego sto je donio presudu!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 11:13   #38
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Kaže sudac kako "...nema dokaza da je prilikom ubojstva došlo do psihičke ili fizičke patnje žrtve", pa stoga kategorizira ubojstvo kao obično, a ne posebno teško... Sukladno tome određuje i takvu kaznu.

Taj licemjer od lika vjerojatno IMA DOKAZ da žrtva NIJE psihički i fizički patila!
Koji je to kr..en!
ne treba dokazivati da nije patila nego da je patila.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 11:27   #39
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja moram priznati da nisam pravnik, ali znam da mi moji prijatelji pravnici kazu da cesto uopce nisu suci ti koji su krivi za takve presude, vec je jednostavno takav zakon! U ovoj presudi je ocito problematicna definicija pojma "tesko ubojstvo"! Vidjecemo mozda visi sud bude drugacijeg misljenja od zupanijskog oko toga sto spada a sto ne spada u to!
Definicija je malo problematicna, ali kvalitetan pravnik bi mogao na miljun i sto nacina kvalitetno obrazloziti odluku kojom bi ovo bilo tesko ubojstvo. Ako zeli.

Ovaj ocito nije zelio, pa je radije odlucio smijesno obrazloziti zasto ovo po njemu nije tesko ubosjtvo.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:53   #40
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
http://danas.net.hr/crna-kronika/edi...tvo-meksikanke

Povraća mi se od hrvatskog pravosuđa.
Je li u redu kritizirati sudstvo?
Jer koliko ja znam, komentiranje zabrane ZO-a ili predstečajne nagodbe Dalekovoda mnogi su proglašavali napadom na slobodno i neovisno te uvijek ispravno hrvatsko pravosuđe (uglavnom isti ljudi koji su optužnicu protiv dr. Ive i zločinačke u jesen 2011. proglašavali sudskim miješanjem u izbore).
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.