Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 19:12   #1
Adanali

Adanali /spoileri

Godina proizvodnje: 2008-2010
Broj epizoda: 79
Produkcija: Kuzey Production
Producenti: Ali Gündoğdu,İnci Kırhan Gündoğdu,Mehmet Yiğit Alp Scenarij: Tayfun Güneyer (1-79), Alev Toprakoğlu (74-79),Hale Calap (75-79)
Režiseri:Tayfun Güneyer, Bora Onur, Adnan Güler
Glumci: Oktay Kaynarca (Yavuz), Mehmet Akif Alakurt (Maraz Ali), Selin Demiratar (İdil), Eda Özerkan (Nazlı), Zeynep Özder (Maya), Ekin Türkmen (Pamuk), Cemal Hünal (Alex), Çağkan Çulha (Engin),
Zeynep Koltuk (Maria), Tuğçe Özbudak (Pınar), Selim Erdoğan (Neco), Umut Oğuz (Fiko), Alican Yücesoy (Timur), Fırat Albayram (Semih), Rüzgar Aksoy (Ferruh), Serenay Sarıkaya (Sofia), Gökhan Kıraç (Mülayim), Ebru Şam (Esra)

Opis:
One is a man of justice; the other is a gang leader. Two lives poles apart. Once blood-brothers, they now face each other as two deadly enemies.

A rebellious inspector is reinstated to fulfill his duty, eliminating crime in the city and bringing down the largest organized crime ring in the country. An undercover police officer infiltrates the gang leader's heart with two goals: To capture him and get revenge for his deceased partner. With love being one sided, a cover being blown, and a standoff between two old rivals, Istanbul's never seen such a struggle.

Link na prvu epizodu sa titlovima na engleskom
http://www.atvdistribution.com/Series/the-bull/Episodes



Tema je zamišljena tako da se svaki tjedan pusti/komentira po jedna epizoda.
Ono sto se prevodi, bit ce samo tekstualni prijevod a ne i titl na samoj epizodi i to zasad samo Maraz Alijevi dijalozi, tako da cete morati gledati epizodu i citati prijevod ovdje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 07.01.2014. at 19:45.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:21   #2
@nasmijanonebo hvala, gledat će se
__________________
Ja u bajke vjerujem
pperlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:26   #3
Hvalanasmijanonebo - gledat ću i uživati,nadam se
gubitnice - svaka čast na trudu!
__________________
Život može biti bajka, samo treba željeti...

Zadnje uređivanje cifra : 07.01.2014. at 19:36. Reason: zahvala
cifra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 20:22   #4
Hvala @nasmijanonebo na otvaranju teme. I puno hvala što ćeš prevoditi epizode, uz još dvije meni drage forumašice. Vrijedne cure
Drago mi je da ćemo za promjenu malo komentirati jednu komediju. Nisam imala sreće s Miješanim brakom. Dobro sad, komedija je relativan pojam u slučaju Adanalija

Krećem s prvom epizodom.
Znam da će se svi sad baciti na komentiranje Maraza, pa ću ja malo o Yavuzu. Kao prvo, potpuno ga razumijem kad je pošizio što mu je onaj tip poprskao vodom klopu kad je jurio autom. Toliko je čekao da bude gotova i onda ostao gladan. Mrzim kad se to dogodi
Baš je bio dobar kad se čudio da su mu rekli da koristi pretjeranu silu, tko, zar ja, pretjerana sila, što je to uopće?
Bilo mi je smiješno ono kad su Yavuza zvali natrag u Istanbul. Svi presretni, i šef i kolege kad su čuli da odlazi. Šef jedva dočekao da mu guverner kaže da je Yavuz dobio premještaj iz Izmira, zahvaljuje guverneru, blagoslivlja. A Yavuz htio malo zapapriti vodu u akvariju šefovim ribicama. To se ne radi
Kolege su se pretvarali da im je žao, a kad se Yavuz vratio jer je zaboravio vitamine u ladici, vidi ih kako feštaju, sretni što su ga se riješili
I tako, Adanali 17 godina nije vidio svoju grčku curu. I onda ga dočeka 17-godišnje iznenađenje.
Veli Maraz da mu je bilo dosadno, i da je dobro da je Adanali došao. Marazovi kompići nisu znali da je bio policajac i išao na policijsku akademiju s Adanalijem. Čisto se prepali. Neće Yavuz imati milosti prema njemu, iako su braća po krvi. Ovaj put su se kekići razišli.
Al malo pretjeruju s ovim, te im je baš trebao netko tko govori grčki, te je Adanali spriječio pljačku trgovine, te je spriječio otmicu aviona. Baš bi naletio na sve to i još uspio sve to sam. C'mon. A Grci nezahvalni iako ih je spasio od otmičara busa. Uopće nisu fora. Žalili se ministarstvu vanjskih poslova
Dobro mi je kad se boje svi Marazove mame.

I Maraz se čini kao dobar brat, a nije kao oni luđaci koje nam u posljednje vrijeme podvaljuju kao braću. Moram reći da mi je jako čudno što MAA glumi dobrog brata i u Sili i u Adanaliju. Navikla sam već da braća mlate sestre i sve i onda mi je čudno da su i Boran i Maraz Ali dobra braća svojim sestrama.

No dobro, da ne bude samo o Yavuzu, evo malo da se pasu oči na gifovima iz prve epizode.
Maraz nam se probudio https://imgflip.com/i/3z1x5 i iznenadio kad je čuo i vidio plavušu pored sebe.
I tako, za sve cure kojima je smetalo što je Boran stalno u odijelu E pa Maraz je u kratkim hlačama https://imgflip.com/i/2e2b4
I susret s fatalnom curom. Dodir ruku
GIFSoup
Sad ću pustiti malo druge da komentiraju
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 20:38   #5
Samo da se upisem na listu onih koje ce gledati i rado s vama cakulati.
Seriju sam sebi spremila na turskom, pa povremeno parim oci.

Sustina se moze povezati, ali ipak nije to to kad ne razumijes sta se govori. Na Sili smo svaki uzdah secirali, a kamoli da citave recenice ne mijenjaju dozivljaj odgledanog.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 21:07   #6
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Samo da se upisem na listu onih koje ce gledati i rado s vama cakulati.
Seriju sam sebi spremila na turskom, pa povremeno parim oci.

Sustina se moze povezati, ali ipak nije to to kad ne razumijes sta se govori. Na Sili smo svaki uzdah secirali, a kamoli da citave recenice ne mijenjaju dozivljaj odgledanog.
Evo I mene, hvala cure,
Oh jedva cekam, kad pocinjemo?
Sve sam odgledala na turskom, I pocela na ruskom, u srednjoj ucila ruski, pa naklapam, ali kuzim sve
__________________
Sutra je novi dan,
divna diva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 21:10   #7
Susret Maraza I Selinke
On bi joj pomogao, ona drzi nedaj, pa bi pa nebi, ali ne lezi vraze dade ruku, a poslije bome napisa I br, tel,
Silni su mi bili, on sretan ode u auto, a ona sepajuci gleda za njim
__________________
Sutra je novi dan,
divna diva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 21:43   #8
A je lijep
__________________
Ja u bajke vjerujem
pperlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:15   #9
nasmijanonebo, hvala na otvaranju ove teme, nadam se da će zaživjeti i da će se druge cure pridružiti komentiranju. Vidi se da nam nedostaje naš najdraži glumac na malim ekranima pa ćemo to probati nadoknaditi na ovaj način.

Za početak, i ja ću o Yavuzu. Jako mi je drag glumac, ima veliku dozu duhovitosti, dobro sam se nasmijala s njegovim likom više puta. A s onim ljutim papričicama? Toliko ih voli da ih stalno nosi sa sobom i njima "popravlja" sendviče. Ali koliko ih može pojesti? Ok, znam da je to samo gluma, ali ima ljudi koji zaista to mogu. Meni su također drage, ali samo da se naznači ljutina odnosno pikantnost. Zna li netko koje su sve to vrste paprika, on ih je pokazao barem 5-6? Slavonke to sigurno bolje znaju, možda ti znaš pperlice, da se malo raspišeš?

Za početak (znate da obožavam glazbu iz serija), postavljam neke linkove. Inače, popis pjesama koje se koriste u seriji su napisane na kraju svake epizode (hvala eMarini i M@3X na informaciji).

Fark Var
tekst i engleski prijevod

Herşey Sensin kliknite na cc na traci videa i imate engleski prijevod

divna diva počinjemo odmah, pogledajte 1. epizodu s engleskim titlovima, link vam je gore, malo ćemo komentirati, kako tko pogleda, tekst sljedeće epizode će biti postavljen za tjedan dana pa ćemo vidjeti kako će to ići.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:22   #10
holaquetal, nema na cemu, i meni je drago da se i ovdje okupimo.
sad sam pogledala pola prve epizode na engleskom. Yavuz mi je odlican lik, nasmijava me, pogotovo ono "prevodjenje" u busu kako mulja otmicaru.
A Maraz Ali, tj. Akif mi je woow u ovoj seriji. Bas je mocan u ovoj ulozi, odlicno mu lezi. Svidja mi se sto je serija dinamicna, ima dosta i smijesnih scena te se mozemo dosta i nasmijati te uzivati u gledanju na Akifa.
A nasmijava me sto vidimo sad i tu onog Dzana/Picassa iz serije Milost, kako je tu jos mlad
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:40   #11
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post

Krećem s prvom epizodom.
Znam da će se svi sad baciti na komentiranje Maraza, pa ću ja malo o Yavuzu. Kao prvo, potpuno ga razumijem kad je pošizio što mu je onaj tip poprskao vodom klopu kad je jurio autom. Toliko je čekao da bude gotova i onda ostao gladan. Mrzim kad se to dogodi
Ev ja gledam , samo imal tko kratak opis serije,ja gledam ,a nemam pojma o čemu se radi.Kad sam vidjela Mehu kako puca a to cu poslije
I ja ću za tobom o Yavuzu .Baš sam se nasmijala na ovu scenu Kaže : What did you to my wrap? You messed up my damn peppers ! a koliko je samo čekao da jede
Gledam dalje
da dodam i neku o Mehi kao Marazu . Opasno neku muško od 16 min pa nadalje moje oci samo to rade (oči moje kletvom bih vas kleo )
Sviđa mi se Meho ovdje i šta ono svira u pozadini od 16 minute čini mi se ?
Ne mogu sad do kraja odgledat,al ću sigurno nastavit.Tako da imam šta komentirat.i da ne meljem na Sila temi stalno jedno te isto
Čitamo se
__________________
Uzmi me kad hoces ti Pa dobro gde si ti Divno je biti nekome nešto Ta Božija Nevolja je umrla,ali i dalje me vuče ka sebi.

Zadnje uređivanje Bellisario : 07.01.2014. at 23:01.
Bellisario is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:41   #12
Prije svega pozdrav ekipi koja gleda seriju, a poseban pozdrav za nasmijanonebo koja je otvorila temu.

Seriju sam pratila još lani i čudila se koliko sam shvatila radnju iako pojma turski nisam imala. Serija je komedija, ali ima i jako tužnih trenutaka. Uglavnom, ja sam Adanali rado gledala (iako nisam pogledala do kraja). Sasvim drugačiji tip serije, dinamična i zabavna. Glumci su odlični.

Budimo iskreni, najdraže su mi scene bile s Maraz Alijem, ali voljela sam i cijelu njegovu ekipu, Yavuza i njegove.

Super je što ste odlučile prevoditi.


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Fark Var
tekst i engleski prijevod

Herşey Sensin kliknite na cc na traci videa i imate engleski prijevod
Slušala sam glazbu iz serije i bila mi je draga. A i sad je.

Ekipa kreće u pohod i popratna glazba.
__________________
Eksik Sarp :)
Poncha_los a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:41   #13
Evo i mene!
Pogledala sam za sada samo prvi dio epizode i neke isječke. Da prokomentiram ono 'šepanje'! Ja ne razumijem zašto kad si netko ozljedi nogu (u seriji) ta noga se kompletno pretvori u drvo i ne savija se više u koljenu!?

Vjerojatno ne znaju kako da noga odglumi bol!!!

Za sada mogu reći da mi je pjesma hersey sensin jedna od dražih, a vidim da ima puno videa na YT sa raznim glumcima. Toliko sam ju puta preslušala da znam sve riječi napamet!
dragonwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:53   #14
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Zna li netko koje su sve to vrste paprika, on ih je pokazao barem 5-6? Slavonke to sigurno bolje znaju, možda ti znaš pperlice, da se malo raspišeš?
U mom poznatom stilu

Ljute papričice


http://www.volimljuto.com/blog/ljute...o-zasto-i-kada
__________________
Ja u bajke vjerujem
pperlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:17   #15
Quote:
Poncha_los a kaže: Pogledaj post
Prije svega pozdrav ekipi koja gleda seriju, a poseban pozdrav za nasmijanonebo koja je otvorila temu.

Seriju sam pratila još lani i čudila se koliko sam shvatila radnju iako pojma turski nisam imala. Serija je komedija, ali ima i jako tužnih trenutaka. Uglavnom, ja sam Adanali rado gledala (iako nisam pogledala do kraja). Sasvim drugačiji tip serije, dinamična i zabavna. Glumci su odlični.

Budimo iskreni, najdraže su mi scene bile s Maraz Alijem, ali voljela sam i cijelu njegovu ekipu, Yavuza i njegove.

Super je što ste odlučile prevoditi.


Slušala sam glazbu iz serije i bila mi je draga. A i sad je.

Ekipa kreće u pohod i popratna glazba.
Poncha, dobrodosla nam natrag..bila si jako aktivna na Sili i na temi o Akifu, a nema te na Kutku, steta, cesto te se sjetim, pa sam mislila da si odavno off.
Ali bas mi je drago da si i ti ovdje.
Ja bih Yavuza prozvala Mr. Pepper
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 07.01.2014. at 23:22.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:35   #16
Pozdrav svim curama

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ja bih Yavuza prozvala Mr. Pepper
Da, kad veli tipu da ima u kovčegu papar i začine i da će mu raznijeti glavu ako to izgubi. Fura začine sa sobom

pperlice, tebe ništa ne može natjerati da napišeš post dulji od tri crtice

Kuži li netko koji film gleda Maraz kad ostali kažu da je sigurno neka žena u pitanju dok gleda taj film A on se onda sjeća Idil.
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:36   #17
Meni se svidja njegova partnerka Nazli u ovoj seriji, bas mi je jako simpaticna.

Yavuzova cerka (ja sam bar tako skontala bez prevoda) mi je simpaticna i slatka, onako smotana i blesava.
A nije mi nesto u Med Cezir sa Cagom (iako nisam gledala seriju, samo neke klipice i slike).

Meni je simpatican (kao lik, ne fizicki) i onaj zujan, sto na pocetku prve epizode kao izvadi pistolj na Maraza, a u njegovoj je ekipi zapravo (da sad ne trazim ime po snimku, a baba zaboravila, mozak trenutno blokirao).
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 07.01.2014. at 23:47.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:39   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Poncha, dobrodosla nam natrag..bila si jako aktivna na Sili i na temi o Akifu, a nema te na Kutku, steta, cesto te se sjetim, pa sam mislila da si odavno off.
Ali bas mi je drago da si i ti ovdje.
Ja bih Yavuza prozvala Mr. Pepper
Hvala. Znam da jesam.
Za Kutak nemam vremena, ali vidim da ste vi jako vrijedne.

Nisam off, ja i dalje čitam temu MAA - nisam ga zaboravila, ako si to mislila.

Jesam, ovdje sam i drago mi je da ste odlučile prevoditi seriju. Znam da smo neko vrijeme htjele da naše tv kuće otkupe seriju, ali ništa. Šteta, dobra serija.

Sad me ova glazba vratila na seriju i gledala bih opet.

Yavuzu samo da je papričica, što ljuće to bolje. I Sofiji isto ne smeta ljuto.
__________________
Eksik Sarp :)
Poncha_los a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:47   #19
Glumacka ekipa je sjajna, Yavuz fenomenalan, a tek kcer za koju se ne zna je li njegova ili Marazova, ja to zapravo ni dan danas ne znam, jer je Marija rekla da je Yavuzova ali ta mala kada se pojavi sjajna je pravi u pocetku probleme.
Maraz u svoj ekipi ima Pikasa , iz Milosti, lud I otkacen.
O Selinki sutra, e da glazba ludilo.
__________________
Sutra je novi dan,
divna diva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 00:17   #20
Konacno odgledah sad ciijelu prvu epizodu.
Radnja je jako dinamicna, nije uopce usporena i svasta se izgodjadalo. Vidi se da nije samo Maraz Ali glavni nego i Yavuz/Adanali/Mr. Pepper.
Jeste da je malo naivno sto je on u jednoj epizodi rijesio konfliktne situacije (otmica busa, pljacka pumpe, otmica aviona), ali je bilo to zabavno gledati. I da, umrla sam od ssmijeha kad je ekipa festala sto on odlazi a on se vratio u ured. Vrlo temperamentan i zabavan lik.
A i Maraz Ali isto - s jedne strane grub kriminalac a s druge strane se boji mame, brine se za rodjenu sestru i jako je njezan prema psu, toliko da ga cak i ceslja (ta scena mi je uzasno smijesna). Kao stereotipni talijanski mafijozo
I svidja mi se onaj kauc na krovu, tako bih i ja voljela nesto iako imam lijep prostran balkon sa sofom, ali ovo mi je ipak cijeli krov.
I iznenadila sam se sto je Idil policajka. Je li onda ona namjerno fingirala susret s njim/Maraz Alijev nalet na nju autom ili je to bilo slucajno? Vidjet cemo.
I da, Dzan iz Milosti ovdje . Fora ga je vidjeti.

Jeste li primijetile da Ali ima isti prsten kao i u Sili ili se ja varam?

Ne cudim se sto je ova serija bila mega popularna i kod muske celjadi, jer je dinamicna,sa dosta akcije, ima podbadanja i zafrkancije, vide se i dobri auti, a bogami ni zenske ne fali.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.