Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 13:34   #41
Nisam zapamtila da u bandi ima cak njih petero, upamtila samo Semiha jer ga glumi "Picasso" i Timura jer je plavokos kratkokos i mota se oko Marazove sestre, te onog s bradom (Ferruh) a onu dvojicu skoro da nisam ni registrirala.
Vise upamtila onog "decka" od Marazove sestre Aysegul, pravo je pederkast.

Da, Selin ima nesto tmurno na licu, zato sto se ne smijesi, ali me iznenadila ugodno na dosta tih fotki kao fotomodel. I siske joj nikako ne stoje, mislim da ju frizura jos cini tmurnijom.


P.S.
Vidim da su i Grci titlovali seriju, ali dzaba, opet nije nase pismo i skroz je strani jezik tezak za prevodjenje onima koji ga ne znaju (nije ni romanski ni germanski ni slavenski jezik)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 08.01.2014. at 13:48.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:55   #42
interesantna serija, dinamična, ima radnju nije dosadno.
bolje da su nju otkupili nego sve ove Dile, Milosti (koji mi nije loš) itd.
ovaj što glumi Yavuza mi je legenda. scene u busu za umrijeti od smijeha.
do Selinke još nisam stigla.
Maraz i psić mops
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:58   #43
Ajmo mi komentirati Marazove cure, a ne Mehine.

Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
i ja se prijavljujem za gledanje našega MAA
gdje se gleda i kada ili svatko samovoljno gleda kad i koliko hoće
Pa ovaj tjedan komentiramo prvu epizodu titlovanu na engleski, a onda svaki tjedan po jednu kad dobijemo prijevod Marazovih dijaloga u obliku sažetka. Ali može se sve komentirati, za početak koja nam je od Marazovih cura draža.
Quote:
hanumka kaže: Pogledaj post
Selinka mi djeluje neprirodno kao lutka iz izloga a ostale 2 moracu


malo prostudirati... Ona s kojom je Ali najveseliji bice moja ljubimica
Boldano je nekako i moja vodilja.
Quote:
deseti dar kaže: Pogledaj post
Pogledala sam i par klipića po jubitou sa Mehom i Selinkom čisto radi znatiželje, da usporedim kako Meho ljubi kad glumi, a kako kad ne mora glumiti.
Znam da su me arkadašice skoro gađale vrućim krumpirima na njegovoj temi kad sam stavila video sa Selinkom, malo je reći da se većini ona nije sviđala. Uglavnom meni je ona od njih tri najbolja i taj dio mi se sviđa.
Možeš stavljati Selinkine slike ovdje, žena glumi Idil u ovoj seriji. Znam da mnogima neće biti pravo, ja je također volim staviti što manje u gif ali ne može se imati slika poljupca ili zagrljaja ili dodira ako nema i nje tamo
Selin realno ima sve lijepo na svom licu, i zapravo često izgleda i lijepo, i kad netko ide objašnjavati što joj fali, nije baš da ima argumenata. Ali meni se eto ne sviđa. Često je namrštena ili izgleda nesretno. Mislim da je puno i do uloge, jer mi gnjavi Maraza. Jer mi se ona Yezda iz Sile sviđa izgledom, pa zato mislim da je do uloge, a ne tamo nekih lijevih razloga Idil Marazu laže eto od početka, glumi učiteljicu. Meni je u seriji Adanali najdraža Nazli. Jest da je i ljutila Maraza (ali koliko vidim nije ni on uvijek bio neko cvijeće prema njoj), ali uvijek ga je tako lijepo gledala i smiješila mu se, da je meni najdraža. Dobra je i Maya, ali nije bila toliko vesela. Nazli je baš izgledala kao da se rastapa od sreće kad vidi Maraza.
GIFSoup

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Jeste li primijetile da Ali ima isti prsten kao i u Sili ili se ja varam?
Quote:
cifra kaže: Pogledaj post
nasmijanonebo - prsten je sličan,nije isti kao u Sili - taman za negove prste
Boranov prsten (ukrala AKIF koje ovdje nema, ne znam zašto) https://imgflip.com/i/2gq8f
i Marazov prsten nakon razgovora s Idil.
GIFSoup
Osobno ne vidim razliku između prstenova.

Edit: Titlovali su seriju i Grci i Arapi, ali što vrijedi kad se ne može uključiti ono CC
__________________
Pjesma
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:04   #44
Ni ja ne vidim razliku, cini mi se da je to isti prsten pa sam zato i pitala.
Sto nismo davno ustanovile na njegovoj temi da je on nosio svoj prsten u Sili pa u Adanaliju?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:42   #45
Bellisario, drago mi je što te vidim i ovdje, a vidim da opet svraćaš na Silu. Evo ti odgovor
Quote:
Bellisario kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se Meho ovdje i šta ono svira u pozadini od 16 minute čini mi se ?
To ti je Fark Var rap http://www.youtube.com/watch?v=JwKvKeRKvS4, stavila sam još jedan link u ovom mom postu https://www.forum.hr/showpost.php?p=48275746&postcount=9
Inače, računaj na to da ću u skoro svaki svoj post ubaciti neki link na glazbu iz serije

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Za početak, svima nama kojima nije jasno koji je koji tip, evo mala pomoć.
...............
Ako sam nešto krivo pohvatala, ispravite me, pa da svi znamo o kojim likovima pričamo.
[IMG][/IMG] Nije Semih, nego Boncuk, ustvari u cijeloj seriji se o njemu samo govori kao o Boncuku, iako mu je vjerojatno ime Semih. Sad, to mu je valjda nadimak.

Što se tiče cura, Idil/Selin je zaista lijepa, ali ima neku hladnoću u sebi, ne vjerujem da je to samo do uloge, osim toga čini mi se nekako preozbiljna, nikad se ne smije. Čini mi se da je on baš nju najviše volio u cijeloj seriji, tj. stekla sam takav dojam, bar je strašno puno truda uložio da bi bio s njom, žrtvovao puno i previše toga...a na kraju ćorak. Maya jest lijepa, tu smo bar vidjeli nekakva seksi događanja, ali moj favorit je prekrasna Nazli. Osim što je toliko lijepa, njen lik je bio i jako duhovit, baš sam se od srca nasmijala s njom nekoliko puta, već prvog dana kad su se upoznali bilo je par jako komičnih situacija.

pperlice znam da si majstorica minijature, ali daj, što se tiče tih papričica, mogla sam i sama naći taj link (svejedno, hvala!). Mene zanima iskustvo, u čemu se razlikuju te papričice, za što se koja koristi, daj, napiši četiri crte, ne treba više (da te ne mučim puno)

Prsten je različit, u Sili je kao neka zlatna lavlja glava, a ovdje je cijela ploča prstena pokrivena nekim srebrnim uzorkom. eMarina pomoć!!!!!!!!
__________________
Bohemian rhapsody - Queen

Zadnje uređivanje holaquetal : 08.01.2014. at 17:54.
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:04   #46
Post prije svega... Meho nam se u coveru vratio na Che..

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post

Što se tiče cura, Idil/Selin je zaista lijepa, ali ima neku hladnoću u sebi, ne vjerujem da je to samo do uloge, osim toga čini mi se nekako preozbiljna, nikad se ne smije. Čini mi se da je on baš nju najviše volio u cijeloj seriji, tj. stekla sam takav dojam, bar je strašno puno truda uložio da bi bio s njom, žrtvovao puno i previše toga...a na kraju ćorak. Maya jest lijepa, tu smo bar vidjeli nekakva seksi događanja, ali moj favorit je prekrasna Nazli. Osim što je toliko lijepa, njen lik je bio i jako duhovit, baš sam se od srca nasmijala s njom nekoliko puta, već prvog dana kad su se upoznali bilo je par jako komičnih situacija......

.Prsten je različit, u Sili je kao neka zlatna lavlja glava, a ovdje je cijela ploča prstena pokrivena nekim srebrnim uzorkom. eMarina pomoć!!!!!!!!
sa zaključkom o curama se potpuno slažem.. .. nego zaboravile ste ono čuveno jutro... zaboravile ste Mariu... jest kratko, tek jedna noć.. al on je imao i druga lijepa sjećanja na nju... tu nismo saznale zašto je ona odustala.. tek onaj kadar sjete kad ga odbije..

prsten.. mislim da trenutno nemam.. al potražiti ću..

nego.. evo mog malog priloga prevodu.. iako ste odgledale na engleskom.. a kako sam ja zapravo odgledala sve , malo gnjavila neke da mi prevedu neke razgovore.. onda sam i dala svoj komentar

1. epizoda
38:39.. tip govori da treba štedjeti vodu (to ono gledaju na TV prilog ).. najviše na pranje automobila.. Maraz komentira:.. da radim sa vlažnim marmicama

48:00... on je vidio da ga kao neko prati autom pa gleda unatrag.. (sad znamo da je planirano).. i naleti na Idil.. ona ga napada kako vozi... pa joj on kaže“ Da, ali, gospođo, ja sam se vozio na putu u miru. kada su iz vedra neba pao na kolnik“.. i kad se sad gleda ona stvarno na sred široke ceste prelazi..Naravno da ona ne priznaje nego ga opet napada pa on odgovori „ Bak curo.. ako sam napravioi nešto za što se trebam ispričavati, ja ću ispričati se (uzuldireme) . ali zapravo ne postoji čak ni pješački prijelaz! Vi ste odlučili preči ulicu na pogrešnom mjestu.... i onda ona malo zašepa i zajauče pa on oda brine .. ona odbija pomoć.. i onda ono žensko „Sve proizašlo od moje gluposti . odnosno, u ovoj situaciji, nije tvoja krivnja, zar ne?.“.. Maraz ponudio pomoć .. i da će ju odvesti u bolnicu al ona odbija i on se okreče... e sad ona vidi da nije upalilo pa dok on odlazi na glas razmišlja kako kasni na posao, pa i jučer zakasnila jer kasni autobus.. i Ali se okreće.. DA SE BAR NIJE OSVRNUO NEGO OSTAO BEŠČUTAN.. ALI NIJE TO ON.. nudi prevoz do posla.. ona još se malo duri „ja ću taksi“.. pa on uvjerava da u to vrijeme teško da će doći taksi.. onda ona na njegovu krivicu „to radite jer se ipak osjećate krivi i želite se ispričati... on baš i ne pristaje (onaj njegov pogled u zrak“gdje me nađe ženo“) ali eto da ona ne kasni... pružena ruka i osmjeh.. tako je počelo

a kad ste me već prozvale zbog sličica... nadam se da vas ova neće smetati.. dakle ljeto /jesen 2008.. koja zavidna linija


Zadnje uređivanje eMarina13 : 08.01.2014. at 18:23.
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:32   #47
Odgledala čitavu epku Sviđa mi se serija,dosta je dinamična.
Ja sam oduševljena Yavuzom Predobar mi je lik,dobro glumi (kako će bit dalje vidjet ćemo) Ali sam se ismijala skoro na svatku njegovu scenu .Ono spašavanje u busu kako je samo onako ležerno ušetao u bus i još ih sve poselami Otmičari se još pitaju jesi li ti vozač ,a on dogovara :Ja sam vatrogasac ,u slobodno vrijeme vozim bus. Zatim spriječio pljačku,pa akcija u avionu .sve u par sati .To je taj Mr. Pepper Na to sve premještanje u Istanbul ,pa rad sa ženom.Izgleda da mu to nije po volji I na kraju dobih nakon 17 godina vijesti o Mariji i još sazna da ima i kćer
Ali je a cijela ekipa mu je za al bitno je da ali ne zeli da mu vise dovode zenske poput plavuše i savjetuje ekipu da nadu sebi prave cure :klap:
Onaj susret sa Idil il kako već ,Opet te ruke u prvom planu . Al nisam očekivala da je policajka
Uglavnom zanimljvo je sve.Pa se nadam da ću moći pratit. Čitamo se i dalje

holaquetal Hvala na odgovoru nisam prije vidjela link sa pjesmom.Super mi je ritam .I još dok se Meho šetka u pozadini
__________________
Uzmi me kad hoces ti Pa dobro gde si ti Divno je biti nekome nešto Ta Božija Nevolja je umrla,ali i dalje me vuče ka sebi.
Bellisario is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:01   #48
A super mi je kako je Ali tražio da svi nađu stalne cure i da vode uredan život. To se i kasnije provlači kroz seriju, stalno dečki spominju stalne cure. I tu ima prilično komedije, mislim s tim curama.
Da, eMarina, imaš pravo, Mariju sam zaboravila. Imao je lijepa sjećanja na nju, i da...kadar sjete...Imamo još do te epke, treba to izdržati
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:27   #49
dva prstena

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ni ja ne vidim razliku, cini mi se da je to isti prsten pa sam zato i pitala.
Sto nismo davno ustanovile na njegovoj temi da je on nosio svoj prsten u Sili pa u Adanaliju?

kako je Mehu najlakše uloviti sa telefonom... evo prsteni... nisu isti (iako je ova fotka sa Marazom najbolje što sam ovako brzo mogla naći.. ali se vidi puno veći motiv).. a tek kako je u tom razgovoru bio zbunjen.. pa bi li zvao , pa nebi li zvao (pa se onda onako
lijepo digne i šeće)


a ovo je agin prsten sa vrlo malim motivom... kako rekoh telefonira..




a inače .. da , on je nosio prsten sa motivom Fatihove tugre privatno.. možda bi se na nekoj od privatnih fotki moglo naći..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:53   #50
Kao prvo velika hvala curama koje su pokrenule ovu temu, trebalo je imati ideju, ali i ostvariti je, a posebno onima koje će nam iz tjedan u tjedan prevoditi dijelove. Dakle, nasmijanonebo, holaquetal, gubitnice, i ne znam ostale koje prevode, ali svima vama hvala. Prave ste.

Dakle, i ja ću malo o „Adanaliju“. Budući da ne gledam ni jednu tursku seriju (ne zato što je turska već zato što takav tip serija „dugog trajanja“ inače ne gledam – svakodnevne pa ne smijem propustiti) mogu pisati o ovoj seriji jer sam je gledala, pomalo i na preskokce (najviše me zanimao lik Maraza Alija, a pretpostavljam da znate i zašto ).

Prvo ću o Mehmetu glumcu, Mehmetu u ulozi Maraz Alija. Potpuno drugačiji od Borana. Nema onu Boranovo lice koje izaziva povjerenje, pogled otvoren i jasan kao dan, pošten i uvjerljiv, ozbiljan i dostojanstveni izraz, mirnoću u pokretima lica. S Boranom bih bez straha i s najvećom, sigurnošću i na kraj svijeta, bih ja i s Marazom, ali bih s njim preuzela poveliki rizik. Maraz je frajer, zgodan kao i Boran, ali drugačije zgodan. Mehmet se tu sasvim preobrazio u neki drugi lik. I uopće Mehmet ima jaku moć transformacije i da je glumio češće i više mogao je biti jako dobar glumac. Jer on je toliko različit u sve četiri glavne uloge koje je imao u serijama. Boran, Maraz Ali, Murat i Fatih. Tu ne mislim na fizičku preobrazbu, nije ona toliko velika, jest drugačija frizura, mala brada, duga brada, bez brade, jest i ukupni imidž drugačiji (starinska odijela, casual stil, traperice, skupa moderna odijela, uniforme ili sultanske halje – mogli bismo raspravljati u čemu je on najviše svoj ili koji mu od ovih imidža najbolje stoji) već je drugačiji u izrazima lica, u načinima na koje se osmjehuje, gleda, pogledava, u mimici lica pa čak i u hodu. Zaista se znao uživjeti u likove koje je tumačio pa nam se čini svaki put drugačijim. Da je kojim slučajem češće glumio i više uloga promijenio ispekao bi on zanat odlično. Jer talent i predispozijice ima. Kažu da televizijski glumci imaju manje šanse za napredovanje u glumi i da rjeđe ostvaruju velike karijere. Kada glumiš dvije ili tri godine jedan lik imaš manje šanse da se razviješ kao glumac od filmskih glumaca koji za to vrijeme odigraju tri, četiri različita karaktera. A što više karaktera skineš glumački se obogaćuješ kao njihov mnogostruki interpret. I zato šteta za Mehmeta jer je glumio premalo likova. Ja ću i opet o sinkronizaciji. Kada sam prvi put gledala „Adanali“ bio mi je čudan s novim glasom. I iako mu ovaj glas više odgovara, a i glumački je (intonacijski) deset bolji od onog deklamatorskog načina govora u „Sili“ ja sam Mehmeta zamišljala samo s Boranovim glasom. Pa onda sve to zbunjuje i zaista ne vidim razlog zašto je i ovdje bio sinkroniziran. Jer glumce prepoznajem i po njihovim glasovima, to je jedan od njihovih zaštitnih znakova. Da ne kažem koliko bi i u tome mogao glumački naučio više i napredovati kao glumac.

No, krenimo sada na „Adanali“. Da bih sudjelovala na temi ponovo sam pogledala prvu epizodu. I pisat ću na način kao da ne znam što će se dalje događati. Ali ću se kasnije vraćati ako će mi biti potrebno shvatiti, razjasniti ili povezati.

Prvo ću pohvaliti odličnu glazbu na špici, sada mi je dobro poznata, ali sjećam se da mi se i na prvu svidjela. Ali Turci su to, uvijek u serijama imaju odličnu glazbu. Iako je ova potpuno različite vrste od uobičajenih.

Prva scena pa u glavu. Tako se to radi ako želiš nekoga zainteresirati za radnju. Kockarnica i pokerski stol, a za njim sjedi Maraz Ali, pravi pravcati kockar, na licu lagani smješak jednog svim mastima premazanog gada, i ovdje su u prvom planu njegove ruke kada izlaže karte (već legendarni prsten i sat ), igra pogledima između kompanjona (dobro, to ćemo kasnije shvatiti), odmah napetost, izvlače se i pištolji. Maraz ovdje ima facu totalnog gada kada upuca svog suigrača. Dobro, kasnije ćemo vidjeti da nije gad, vidjet ćemo i njegovu sentimentalnu stranu, ali da ovdje gleda kao gad, gleda, Boran ne bi tako znao gledati. I ubrzo shvatimo kako je sve ovo jedan uigrani performans vještih i dovitljivih prevaranata. Skužiš da su i dva neprijateljski raspoložena suigrača i „policajci“ povezani, da su sve ovo inscenirali kako bi pokrali svu lovu iz kockarnice. I prije dolaska prave policije, Maraz i njegova banda bježe s puno love,

A kada Marazu drugo jutro (11 sati - možeš misliti jutra) budilica zvoni, u krupnom planu odmah prepoznaješ lijepu mušku ruku (kao da je Gul Oguz režirala). Budi se mamuran, mršti se kako se Boran nije mrštio, a i nalazi u svom krevetu golo nepoznato žensko pa se iznenađeno, sav jadan i u čudu pita otkuda sad pa ta? I odmah se ponadaš kako ova serija neće biti tako čedna kao „Sila“.

Misli Maraz odakle se stvorila pa slijedi scena prošle večeri. Party oko bazena, komadi u badićima, a Maraz wow , u bermudama i raskopčanoj košulji sjedi kao glavni baja, plavuša mu donosi piće i sjeda mu u krilo. I sjeti se napokon Maraz, to je ova u njegovom krevetu (a cura baš ima anđeosko lice). U toj viletini svugdje okolo njegovi frendovi u zagrljajima polugolih komada, opći raspašoj, sinoć su se nakrali para pa bludničili cijelu noć, ali ih Maraz autoritativno budi (očito je on Big Boss).

I tu počinje poznata adanalijevska glazba s repanjem koja je uvijek vezana uz Marazovu ekipu, a Maraz zgodan kao vrag hoda onako frajerski, skida košulju, skače u bazen, odmah potom vidimo i mišićnu masu koju je nabio u par mjeseci nakon „Sile“, nabija vreću za boksanje, radi sklekove, ispred ogledala bira odijela, satove i naočale iz svoje bogate kolekcija. Kakav frajer, kao Bond, James Bond.
Slijedi raskošan doručak na stolu pored bazena, tu su prijatelji od sinoć, ali im Maraz ne da previše uživaju (čak nisu stigli ni pojesti taj doručak ) već ih požuruje negdje, saznajemo da se Marazu ne sviđa onakav tip djevojaka od sinoć, voli on pristojne.

Banda kriminalaca juri gradom u ambulantnim kolima. Prati ih policija, a Marazu je dosta stresova svako jutro. Spuštaju se niz neke stepenice (nisam baš skužila gdje su ušli i kakav im je to put?) pa podzemnim putevima stižu u svoj vjerojatno svoj kvart. E sad mi nije baš jasno čija je ona viletina sa bazenom bila? Maraz u ovoj sceni silaženja ima manje elegantan hod nego Boran, ruke drži udaljenije od tijela, baš onako sportski, frajerski.
Čeka ga je njegov psić (više bi mu pasao neki buldog ili bar vučjak, ali hajde). Zgodno mu izgleda „Nur Sinemase“ s onim prednjim dijelom auta. To je Marazev kutak. Vidi on policajca kako promatra, ali kao da ga nije briga. To je njihova auto-praona ili neka radionica, sve trošno, otpada fasada, kao neka teška periferija iz talijanskih neorealističkih filmova.

Dolaze Marazova mama i sestra. Mama ga kao malog ispituje gdje je noćas bio. Bogami se i takav frajer mora mami opravdavati. Odmah mi lakše. Jedan njegov frend (jel' to onaj koji je oženio Melisu Sozen?) mu se pogledava sa sestrom. Maraz sve primjećuje. Ih, sestra je to!
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:53   #51
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post

1. epizoda
38:39.. tip govori da treba štedjeti vodu (to ono gledaju na TV prilog ).. najviše na pranje automobila.. Maraz komentira:.. da radim sa vlažnim marmicama


Quote:
.. kaže:
on je vidio da ga kao neko prati autom pa gleda unatrag.. (sad znamo da je planirano).. i naleti na Idil.. ona ga napada kako vozi... pa joj on kaže“ Da, ali, gospođo, ja sam se vozio na putu u miru. kada su iz vedra neba pao na kolnik“.. i kad se sad gleda ona stvarno na sred široke ceste prelazi..Naravno da ona ne priznaje nego ga opet napada pa on odgovori „ Bak curo.. ako sam napravioi nešto za što se trebam ispričavati, ja ću ispričati se (uzuldireme) . ali zapravo ne postoji čak ni pješački prijelaz! Vi ste odlučili preči ulicu na pogrešnom mjestu.... i onda ona malo zašepa i zajauče pa on oda brine .. ona odbija pomoć.. i onda ono žensko „Sve proizašlo od moje gluposti . odnosno, u ovoj situaciji, nije tvoja krivnja, zar ne?.“.. Maraz ponudio pomoć .. i da će ju odvesti u bolnicu al ona odbija i on se okreče... e sad ona vidi da nije upalilo pa dok on odlazi na glas razmišlja kako kasni na posao, pa i jučer zakasnila jer kasni autobus.. i Ali se okreće.. DA SE BAR NIJE OSVRNUO NEGO OSTAO BEŠČUTAN.. ALI NIJE TO ON.. nudi prevoz do posla.. ona još se malo duri „ja ću taksi“.. pa on uvjerava da u to vrijeme teško da će doći taksi.. onda ona na njegovu krivicu „to radite jer se ipak osjećate krivi i želite se ispričati... on baš i ne pristaje (onaj njegov pogled u zrak“gdje me nađe ženo“) ali eto da ona ne kasni... pružena ruka i osmjeh.. tako je počelo
Mene je susret sa njom i njene reakcije malo podsjetile na Silu ona hoce pa nece,sve sam ocekivala da je uzme u naručje i strpa u auto
Dok ona priča kako opet kasni na posao i to ,Ali stišće šaku,baš kao i Boran nekad u Sili. E da bar se nije osvrnuo na to sve.Nisam stvarno očekivala da je policajka.Zato sam se i začudila kad ju je nazavao na telefon ,a ona u odjelu.Pa sam se zapitala : Kad se ova presvuče ? Zato sam se i ja iznenadila kao i Yavuz kad je vidio da će mu žena biti šef tj Idil
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
A super mi je kako je Ali tražio da svi nađu stalne cure i da vode uredan život. To se i kasnije provlači kroz seriju, stalno dečki spominju stalne cure. I tu ima prilično komedije, mislim s tim curama.
Meni je to bilo zanimljivo.Kako ih samo savjetuje.A oni kao ne kontaju o kakvim to curama priča. Zaboravila sam se osvrnut kad ekipa stize na dorucak,taman sjedaju a Ali govori idemo
__________________
Uzmi me kad hoces ti Pa dobro gde si ti Divno je biti nekome nešto Ta Božija Nevolja je umrla,ali i dalje me vuče ka sebi.
Bellisario is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:57   #52
2. dio posta

Ovaj redatelj zna kako Mehmet ima lijepe ruke jer ih i on koristi za krupni plan, dok vozi auto, ruka na volanu. Pustio je onu prekrasnu pjesmu Hersey Sensin koju ja jako volim (a moram je naučiti napamet da je mogu pjevati).
http://www.youtube.com/watch?v=8xNdGzbuEfE

I okrenuvši načas glavom autom je udario sirotu djevojku (sirotu To ćemo vidjeti kasnije). On joj priskače u pomoć i na prvi pogled Maraz pada kao gromom pokošen. Vidimo da će to biti ljubav. Hersey Sensin.
Ona odbija pomoć, ali ipak lukavo napominje kako će zakasniti na posao. Svađuckaju se tko je kriv. Glazba, Hersey Sensin. Ruka u ruci. Odvodi je u školu u koju radi i opet počinje pjesma Hersey Sensin. Maraz se opako zapalio za nju, a na kraju dobiva njen broj telefona.

Na kraju vidimo kako Maraz posluje. Dok on uvodi mušteriju u svoj ured, kao na čaj, njegovi dečki operiraju; uzmu tipu sve ključeve iz auta i odmah naprave duplikate. A Maraz u razgovoru (uz čaj) saznaje da tip ima mjenjačnicu i da živi na Etileru. Nakon što čovjek ode, Maraz šalje jednoga za njim da sazna njegovu adresu.

Kada čuje da se Adanali vraća u Istanbul, zadovoljan je jer mu je već postalo dosadno.

(Lijepa je meni Selin. Nju najviše kvari ta mrzovoljnost, kao da nema života u njoj, ali realno je ona uvijek bila lijepa. Dobro, danas izgleda ljepše, ali zato jer je konačno pronašla neki svoj stil koji dugo nije imala. Kao što je svaka 30-godišnajkinja (pod uvjetom da je sačuvala ljepotu) ljepša nego kada je bila 20-godišnjakinja. Dobije na zrelosti, dobije neki profinjeniji izraz lica, ali i izgradi svoj stil. Selin je imala grozne frizure s onim glupavim šiškama (hajde, u ovoj prvoj epizodi još ima dobru frizuru) koje joj pokriju pola lica. Inače ima lijepe i pravilne crte lica, o tijelu neću ni govoriti. Ali Mehmet nam voli mrzovoljne cure, što ćeš, a ja mu stalno želim neku slatkicu. No hajde, Selin je bar bila lijepa, pristojna i pametna djevojka.)


Prelazim na Yavuza iako je on kao glavni lik u seriji. Ja inače ne znam tog glumca, vidim da sada glumi u nekoj seriji, nikad čula prije, ali jako mi je drag. I dobar glumac. S njim je više humora.

Dakle, saznajemo tko je Adanali. Okupio guverner neke važne ljude iz policije i kaže im kako je premijer jako zabrinut porastom kriminala u Istanbulu jer razne bande operiraju okolo. Moraju pod hitno djelovati pa se jedan dosjeti Adanalija koji je jedini dorastao tom zadatku. Guverner pita tko je taj Adanali i odmah nam ga prikažu.

Sad očekujemo nekog mrak lika a kad ono dobroćudni debeljuškasti simpa lik s brkovima u Izmiru uživa u paprenom kebabu i samo priča o hrani i ljutim zelenim papričicama, lijepo je pripravio svoj kebab uživajući pritom kao pravi gurman. Čujemo hvalospjeve takvom njegovom kebabu, ali, ne leži vraže vraže (što ti je policijski posao!), taman kad ga sladostrasno približi ustima, čuje se kako je u tijeku teroristički napad na bus, neki mladac rocker ga brzom vožnjom auta zalije blatnjavom vodom (uh, tako dobro poznato, doživjela nekoliko puta), zalije njega s kebabom u ustima. Adanali ga izvlači iz auta i hvata za gušu pitajući zna li koliko je posla utrošeno na njegov sendvič, nakon čega mu ulazii auto i odlazi. Čovjek od akcije, nema što! Ih, da su bar svi policajci takvi.

I takav gladan i ljut komesar kreće prema teroristima. Slijedi fantastična predstava Adanalija. Predstavlja se kao vozač autobusa (u kojemu su turisti iz Grčke), duhovit je i zabavan, svašta nešto lupeta, za autobusom kreće puno policijskih auta, opća potjera. A za to vrijeme u busu zanimljiva situacija, terorist se obraća putnicima, a Yavuz im kao prevodi na grčki, a u stvari daje uputstva. Terorist naivni jako. Ništa ne kuži. Čak pita zašto su putnici sretni, a Yavuz odgovora da je takvo ponašanje normalna reakcija na stres, još im pušta i glazbu u autobusu kako bi ih riješio stresa. Terosti su super glupavi i Yavuz ih pređe. Način na koji se riješio terorista do sada nije viđen. Nakon brze vožnje naglim zaustavljanjem autobusa izbaci ih tako da oni poispadaju kroz šoferšajbu. Turisti ozareni plješću Yavuzu.

Ipak od svog šefa je dobio jezikovu juhu što je na taj način intervenirao spašavajući turiste. I tu Yavuz saznaje kako je premješten u Istanbul. Šef sretan što će ga se napokon riješiti.

Oproštajka u policijskoj postaji. Yavuz priča kako je naučio grčki jezik i kako je imao djevojku Grkinju. Jadan Yavuz im sa suzama u očima priča kako je od tada prošlo 17 godina, nije je više vidio, a na radnom stolu još drži njezinu sliku. Pozdravlja se sa kolegama. Ispraćaju ga mašući mu, a neki i plaču. I Yavuzu suze u očima. Zaboravio je vitamine pa se vraća po njih. Zatiče ih kako partijaju.

Pri povratku Yavuz uspije srediti pljačkaša na benziskoj crpki. Vidimo da ćemo imati posla s vrlo sposobnim policajcem. I odmah pomislimo kako će u Istanbulu srediti onog Maraza i njegovu ekipu.

Yavuz u avionu, umire od straha. Tu čujemo glazbu koja će pratiti duhovite Yavuzove zgode i nezgode. Sjeća se svoje Grkinje.

Scena u Selaniku. U odvjetničkom uredu Yavuz saznaje da je njegova Grkinja Maria umrla. Ostavila mu je pismo koje on otvara sa strahopoštovanjem. U pismu piše kako ga je uvijek voljela (šmrc) i da je nakon povratka u Atenu saznala kako je trudna. Sada mu ostavlja kćer i moli ga da se brine za nju. U ured ulazi mlada sedamnaestogodišnja djevojka. Yavuz je ugleda širom razrogačenim očima…
I sada napeto iščekujem drugu epizodu.

Još jednom hvala vam cure jer neprevedeno nisam baš sve kužila.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:25   #53
Selanik .. je naravno Solun...

ma serija j estvarno puna fora.. već u toj pljački kad se začuju policijske sirene Ali pita.. "a što dolaze policajci".. a njegov policajac odgovara .. pa mi sm već tu..



nego.. evo ja tek sad shvatila tko je zapravo tip koji ga kasnije proganja.. njega nikako mogla s nečim povezati.. i onda shvatim.. pa to je vlasnik kockarnice.. onaj što se raspituje tko su ti koji kockaju ..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:13   #54
đurđevak, prekrasni postovi, tko nije gledao točno može zamisliti, samo nastavi tako. Jako mi je drago što si tu.
Zanimljivo mi je to s mopsom, stvarno ga obožava. Da, očekivalo bi se da ima uz sebe nekog naizgled opasnijeg psa, ali ne, on baš ima ovoga i na taj način također otkrivamo njegovu nježnu dušu. Naravno, nježan možeš biti i prema velikom psu, a i oni znaju biti nevjerojatno umiljati (pitaj me nešto o tome ), ali ovdje baš do izražaja dolazi kako jedan tako opasan tip kao što je Ali ima uz sebe pikolo ljubimca

Inače, već imamo 1540 čitanja

Evo jedan link, Ali i Idil http://youtu.be/hsptIjGHQkQ
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:29   #55
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Nije Semih, nego Boncuk, ustvari u cijeloj seriji se o njemu samo govori kao o Boncuku, iako mu je vjerojatno ime Semih. Sad, to mu je valjda nadimak.
Baš sam namjerno i rekla da me ispravite, jer uz neka imena piše komesar ili se navode dva imena. Pa mi se činilo da sam sigurno negdje zeznula. Ne slušam baš pozorno turski, a nekad sam na kompu koji nema zvučnike. Ovdje je pisalo negdje Semih, negdje Semih Boncuk. Našla sam da boncuk znači PERLA
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Što se tiče cura, Idil/Selin je zaista lijepa, ali ima neku hladnoću u sebi, ne vjerujem da je to samo do uloge, osim toga čini mi se nekako preozbiljna, nikad se ne smije. Čini mi se da je on baš nju najviše volio u cijeloj seriji, tj. stekla sam takav dojam, bar je strašno puno truda uložio da bi bio s njom, žrtvovao puno i previše toga...a na kraju ćorak. Maya jest lijepa, tu smo bar vidjeli nekakva seksi događanja, ali moj favorit je prekrasna Nazli. Osim što je toliko lijepa, njen lik je bio i jako duhovit, baš sam se od srca nasmijala s njom nekoliko puta, već prvog dana kad su se upoznali bilo je par jako komičnih situacija.
Da, s Nazli je sve baš smiješno. S Idil je nekako naporno, čudno, ne moraš znati turski da to vidiš. I Nazli i Maya su njega naganjale. A oko Idil se potrgao. I plakao zbog nje, siroče naše.
Quote:
Bellisario kaže: Pogledaj post
Mene je susret sa njom i njene reakcije malo podsjetile na Silu ona hoce pa nece,sve sam ocekivala da je uzme u naručje i strpa u auto
I meni baca na nju, ali nisam htjela biti prva koja će to reći
Ah jadničak. Idil mu se bacila pred auto i onda ga okrivila za sve :tužni: Boran naletio konjem na Silu, Maraz autom na Idil, i oboje dobili jezikovu juhu. A prelazila cestu van pješačkog prijelaza :durise: I tako se oni natezali tko je kriv, Maraz naravno ljubazan, pa ju je htio povesti, gospođica da ne treba jer joj noga nije slomljena, a kad je krenuo...onda mu išla izazivati sažaljenje. Da će dobiti otkaz jer je i jučer kasnila zbog pokvarenog autobusa. Vidjeli smo opet stiskanje oversize šakice i vratio se čovjek i ponudio joj da je poveze. A ona opet tražila od Maraza da prizna krivnju :durise: I siroče priznao i još kasnije potvrdio kad ju je tražio broj pred školom :tužni:
Quote:
Bellisario kaže: Pogledaj post
Meni je to bilo zanimljivo.Kako ih samo savjetuje.A oni kao ne kontaju o kakvim to curama priča. Zaboravila sam se osvrnut kad ekipa stize na dorucak,taman sjedaju a Ali govori idemo
A joj, moram priznati da je meni taj dio s curama čudan. Ako si krimos ili undercover cup (kak se to veli na hrvatskom?) ili špijun, pa bolje da nemaš stalnu curu jer te mogu tako ucjenjivati Ali opet, da je Maraz mijenjao cure, ne bi on meni bio tako drag
Ali ono mi je baš dobro za doručkom. Maraz sve lijepo izvježbao i najeo se i onda ih namjerno zeza. Dobro zna da su gladni i baš je zločest prema njima

Meni je baš slatko kad Maraz bude sretan što je dogovorio spoj s Idil (tobožnju večeru isprike) i onda uzme psića u naručje.
Nego, ono kad Idil krene prema školi. Bez prijevoda sam mislila da je on skužio da ona više ne šepa Ali riječ joj nije rekao. Kao Boran.

Baš mi je drago da se okupilo društvo :jedekokice:
đurđevak, Ali ne prevodim ti ja. Samo sam svima podijelila zadatke
__________________
Pjesma

Zadnje uređivanje gubitnica : 08.01.2014. at 22:42.
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:24   #56
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
I meni baca na nju, ali nisam htjela biti prva koja će to reći
Ah jadničak. Idil mu se bacila pred auto i onda ga okrivila za sve Boran naletio konjem na Silu, Maraz autom na Idil, i oboje dobili jezikovu juhu. A prelazila cestu van pješačkog prijelaza I tako se oni natezali tko je kriv, Maraz naravno ljubazan, pa ju je htio povesti, gospođica da ne treba jer joj noga nije slomljena, a kad je krenuo...onda mu išla izazivati sažaljenje. Da će dobiti otkaz jer je i jučer kasnila zbog pokvarenog autobusa. Vidjeli smo opet stiskanje oversize šakice i vratio se čovjek i ponudio joj da je poveze. A ona opet tražila od Maraza da prizna krivnju I siroče priznao i još kasnije potvrdio kad ju je tražio broj pred školom
Ja se usudila prva a šta ću izgleda da tražim sličnosti sa Boranom .Ma Idil ga navlačila samo tako.Inače zanimljivo je da se odlučila da glumi neku sirotu naivnu djevojku ,u nekom haljenčetu da bi mu prišla Joj još kad je zove telefonom,pa prvo pita cuku da nije previše kasno.pa bi pa ne bi.I onda nazva.Ona mu ne prepozna gals on malo zatim ćuti Ali.Vidi Idil da mora opet sama djelovat ako hoce nesto I tako je on pozva na večeru

Quote:
A joj, moram priznati da je meni taj dio s curama čudan. Ako si krimos ili undercover cup (kak se to veli na hrvatskom?) ili špijun, pa bolje da nemaš stalnu curu jer te mogu tako ucjenjivati Ali opet, da je Maraz mijenjao cure, ne bi on meni bio tako drag
Pa kad tako postaviš stvari i djeluje malo čudno am al mi je i dalje savjet A Maraz nije mijenjao cure?Pošto vi ovdje spominjete neke
Quote:
Ali ono mi je baš dobro za doručkom. Maraz sve lijepo izvježbao i najeo se i onda ih namjerno zeza. Dobro zna da su gladni i baš je zločest prema njima
Scena je fenomenala ,oni stižu nekim svojim hodom.Požele mu dobro jutro ,samo se smjeste kad on progovara Idemo a oni

Quote:
Meni je baš slatko kad Maraz bude sretan što je dogovorio spoj s Idil (tobožnju večeru isprike) i onda uzme psića u naručje.
meni je psić zanimljiv ,zove se nekako sa R

Quote:
Baš mi je drago da se okupilo društvo :jedekokice:
I meni je drago da se društvo okupilo,i da ne moram stalno mlatiti po istom na temi Sile.Sad ovdje idem punom parom.Vi ste čini mi se veće gledali ovo,pa spominjete neke cure ,tamo vamo.Ja ću polako
__________________
Uzmi me kad hoces ti Pa dobro gde si ti Divno je biti nekome nešto Ta Božija Nevolja je umrla,ali i dalje me vuče ka sebi.
Bellisario is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:50   #57
Mene je uvijek kopkalo da li je Marija rekla istinu? Nije li kcer ostavila Yavuzu , jer je bio ozbiljniji od MarazaCekam taj dio da zajedno nagadamo.
__________________
Sutra je novi dan,
divna diva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:53   #58
Bellisario nisam znala da nisi gledala, ovdje je dosta nas odgledalo Adanali, Reis i još ponešto bez razumijevanja turskog, toliko nam je nedostajao MAA, a kasnije su se pojavile epke na ruskom pa nam je to pomoglo da otvorimo temu i prevodimo. Ma serija je odlična. Što se tiče Alijevih cura, hajde, nećemo ništa otkrivati unaprijed, ali to je bio splet nesretnih okolnosti. On je zaista želio jednu, stalnu curu i to je trebala biti Idil, ali...vidjet ćeš kasnije.

gubitnice, da, prevode boncuk kao perlu, ali meni su u Turskoj rekli da je to ovo (ja baš takav imam doma):
[IMG][/IMG]

a ovdje piše nešto više o tome
http://www.nazarboncugu.com/, neka me netko ispravi ako griješim
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:59   #59
pozdrav svima, a nadasve@nnebukoja me pozvala ovdje, pa se sjetim i našeg Kutka kako sam s radoošću pozivala sve, a naš miljenik ima sad tema, respaktabilan broj...ne znam koliko ću ovdje biti aktivna, ali želim vam ugodno gledanje, i dobro druženje...

no@đurđevak,hvala ti na tvoja 2 posta, koja sam u guštu pročitala i samo mogu reći to je to...iako baš Maraz nije po mom guštu, ja volim koščaste, sa puno manje mišićne mase, ali još uvijek je tu njegov hod, kao po pisti, pa način kako se smije, pa taj medeni psić, prema kome on ima emocije, zaštitničke, i tako dirljive...baš zna MAA, sa živim bićima,...

da tu je sav u frajerskom tonu, ima izvrsnu moć transformacije, jako dobro uvijek uživljeno, i proživljeno u ulozi koju radi...ovdje drugačiji stil, otkačen, ali i emotivan...ova mu uloga isto leži, vidi se da u njoj uživa, prosto ju živi...

akcija, tuča, žene, pravda, nepravda...moć, snaga, tajne,...da imamo opet malo njegova svlačenja, brzinskog, ...i naravno jako dobra glazba,moderna, odlično uklopljena u seriju...

a žene...simpatična Nazli, Idil nikako nije moj tip...volim vesele ljude, pozitivne, no ima nešto i u Mayi, nešto što plijeni, nečim unutarnjim...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:17   #60
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Bellisario nisam znala da nisi gledala, ovdje je dosta nas odgledalo Adanali, Reis i još ponešto bez razumijevanja turskog, toliko nam je nedostajao MAA, a kasnije su se pojavile epke na ruskom pa nam je to pomoglo da otvorimo temu i prevodimo. Ma serija je odlična. Što se tiče Alijevih cura, hajde, nećemo ništa otkrivati unaprijed, ali to je bio splet nesretnih okolnosti. On je zaista želio jednu, stalnu curu i to je trebala biti Idil, ali...vidjet ćeš kasnije.
Ma nisam,ja samo odgledala Silu što se tiče Mehini projekta al sam i dalje tu.Kupio me meho za vijeke vijekova Slobodno vi pišite o svemu.Ja i onako ne kontam ,pa mi ne smeta,ne kvarite mi ugođaj.A kako budem gledala ,nadovezat ću se na vaše postove oko cura
__________________
Uzmi me kad hoces ti Pa dobro gde si ti Divno je biti nekome nešto Ta Božija Nevolja je umrla,ali i dalje me vuče ka sebi.
Bellisario is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.