Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 19:15   #61
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ja sam jako, jako za suspenziju. I to suspenziju gdje za svako djetetovo sranje zoveš roditelja da se istog trena nacrta u školi po svoje dijete.. Pa kad budu nekoliko puta izostali s posla zbog takvih poziva, možda onda malo razmisle što će doma učiti svoje dijete i što će mu tolerirati.
aha
i kad dobije otkaz, onda ce doma zgubidanit na racun drzave (jer roditelj mora prehraniti dijete ima pravo na sve moguce i nemoguce novcane potpore), a usput malo si popit, pa nekog namlatiti, pa pustiti diejte da baulja ulicama....

isto tako, ima pravo tuziti skolu, i postoji i vjerojatnost da dobije i da mu se plati odsteta. iz drzavnog proracuna.
realnost je ta da su enka djeca zaista nemoguca, ali i da ima losih profesora. koji ne odgovaraju za nista, a jos i placu dobivaju
i da, ima strucnih timova koji su stvarno sramota za ljudski rod, od stavova, ponasanja, znanja (kamoli za struku), ali ima ih divnih i itekako strucnih. samo sto, treba se poigrati matematike i realno se zapitati, sto moze jedan psiholog na 400-800 djece?
mene tu uzanso ljuti kada se krene prozivati i ocekivati cuda da psiholog nesto napravi sa djetetom, pa da samo iz svakog razreda uzme po jednog, kada bi to uspio napraviti ako jedan posteni razgvoor traje min.45min.
da ne spominjem da su ocekivanja i da radi i sa zrtvama.
i da drzi radionice, i da radi sa kreativnima, i da radi na upisima u skolu, da cuva djecu koja nejude na vjeronauk treci sat ponedjeljkom, i pet cetvrtkom, naravno, da vodi dokumentaciju (i jos kojekakve druge birokratske divote).
da ne spominejm da postoje situacije, gdje nastavnicu djecu salju (po kazni psihologu) za svaki pizdariju, koja se, uz malo truda i volje, da rijesiti na satu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:43   #62
Puna mi je kapa više i ovakvih tema i razglabanja.

Koliko god vjerujem u mogućnost rješavanja problema nekim ljudskim, mirnim putem, dajte mi nacrtajte što se postiglo tim putem, tim mirnim rješavanjem preporučenim od stručnih timova, new age psihologa?

Što?

Problem nije u mjerama, problem je u onima koji ih provode. Kad ste se vi stručni timovi digli jedni protiv drugih? Kad ste zadnji put prijavili kolegu koji ne radi?

I koliko godina trebaju takve mjere vrijediti bez polučivanja rezultata da se razmisli o nekom pristupu koji bi to na kraju okončao?

Jebote više ne znam je li me više strah jednom raditi u školi ili biti roditelj.

Da ne govorim da me postaje strah voditi dijete u vrtić jer se bojim da će nastradati (zadnji put je jedan problematični razbio velika staklena vrata). I znam mu majku, i znam da je učinila sve da svoje dijete zaštiti, institucionalno gledano, ona ne radi ništa, samo puši jednu za drugom i moli da razumijemo njezina sina koji ima, pogađate, ADHD!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 21:33   #63
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
aha
i kad dobije otkaz, onda ce doma zgubidanit na racun drzave (jer roditelj mora prehraniti dijete ima pravo na sve moguce i nemoguce novcane potpore), a usput malo si popit, pa nekog namlatiti, pa pustiti diejte da baulja ulicama....

isto tako, ima pravo tuziti skolu, i postoji i vjerojatnost da dobije i da mu se plati odsteta. iz drzavnog proracuna.
realnost je ta da su enka djeca zaista nemoguca, ali i da ima losih profesora. koji ne odgovaraju za nista, a jos i placu dobivaju
i da, ima strucnih timova koji su stvarno sramota za ljudski rod, od stavova, ponasanja, znanja (kamoli za struku), ali ima ih divnih i itekako strucnih. samo sto, treba se poigrati matematike i realno se zapitati, sto moze jedan psiholog na 400-800 djece?
mene tu uzanso ljuti kada se krene prozivati i ocekivati cuda da psiholog nesto napravi sa djetetom, pa da samo iz svakog razreda uzme po jednog, kada bi to uspio napraviti ako jedan posteni razgvoor traje min.45min.
da ne spominjem da su ocekivanja i da radi i sa zrtvama.
i da drzi radionice, i da radi sa kreativnima, i da radi na upisima u skolu, da cuva djecu koja nejude na vjeronauk treci sat ponedjeljkom, i pet cetvrtkom, naravno, da vodi dokumentaciju (i jos kojekakve druge birokratske divote).
da ne spominejm da postoje situacije, gdje nastavnicu djecu salju (po kazni psihologu) za svaki pizdariju, koja se, uz malo truda i volje, da rijesiti na satu.
Ma iskreno, zaboli mene što ako netko može izgubiti posao jer mora dolaziti po svoje dijete huligana u školu. Nek se pobrine da mu dijete nije huligan, pa jbg neće izostajati s posla.najbolje da još razmišljam o mogućem , eventualnom otkazu roditelja huligana.Daj molim te.
nek se za to pobrine uređena drzava koja će to sve onda adekvatno posložiti , da se problemi rješavaju efikasno i konkretno.ne mogu ja riješavati državne poslove.
Da je država uređena, ne bi jedan pedagog / psiholog radio na 400-800 djece nego bi stručnih službi bilo dovoljno da se svoj djeci pruži adekvatna skrb.
Naravno, država nam je za kurac, pa ništa od toga.
Da nam država valja,ne bi pedagog svako polugodište ispunjavao jbne ankete koliko djece prima topli obrok, a koliko djece prima mliječni obrok i koliko je od toga curica i koliko dječaka... nego bi zapravo radio s tom djecom.

Ali, i da imaš sve to, da imaš po dva psihologa na jedno dijete-zajebi cijelu priču ako imaš roditelje konje koji ne jebu živu silu, misle da je njihovo zlato najdragocijenije u tom razredu i svi ga moraju nositi ko kap vode na dlanu. Ili roditelje koji smatraju da je super cool i zabavno raditi pizdarije u školi, koje će oni već nekako srediti. S takvima možeš dubiti na glavi-nećeš ništa napraviti.
Ni ti, ni škola, ni czss... Za njih ti treba uređena država koja će svima dati neke konkrektne ovlasti- pa bi se onda možda i došlo do nekakvog rjesenja.

Ja stvarno ne znam koji to psiholog mora uz svoj posao raditi još sve ovo što si nabrojala.. Malo ga serendaš i pretjeruješ.
I malo si previše nabrijana na učiteljsku struku i to vrišti iz svake tvoje rečenice. Malo i pretjeruješ, valjda radi dojma, da sve nekako dobije na težini nekome neupućenom.

Dijete će bauljati po ulicama? Ma ajd, stvarno... Meni je stvarno puna kapa toga da se od nasilnika i problematičnih radi žrtva i da se samo njima bavi.. HOće li se netko pobrinuti normalnom , zdravom, pametnom djecom koja ne rade sranja?
I kad si već tako zabrinuta za roditelje koji bi jadni možda ostali bez posla dolazeći po svoje huligane u školu- jesi se kad zabrinula za učiteljice koje dolaze kući svojoj maloj djeci i krkaju valerijane da bi ostale sabrane i koliko toliko normalne za SVOJU djecu?
Ma jok, jbg.. Kog briga.. To su prosvjetari, a oni nam služe da po njima seremo. :klap:
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 21:40   #64
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Potpis.
Samo sto, nazalost, suspenzija nije bas popularan prijedlog medju strucnim timovima jer je to opet etiketiranje
Me sere mi se više od tog etiketiranja. Hoću da učitelji i nastavnici konacnu počnu trošiti svoju energiju, znanje, kreativnost, volju... Na djecu koja to zaslužuju. Koja su dobra, žele učiti, dobro su odgojena i normalnog ponašanja.
A ne da ti sve energiju i vrijeme i volju odnese neko problematično dijete s kojim opet nećeš ništa postići, jer je sve u kurcu.

Moja je mala, vodila sam ju kratko na balet... Od njih dvadeset-njih 6 curica iste dobi divljači po dvorani, dere se... Ja promatram kroz prozor nekoliko sati baleta i gledam kako moje dijete se propinje na prste i osluškuje ne bi li uhvatila ono što je uciteljica rekla jer ju to stvarno zanima, al ne čuje i nema mjesta za izvesti sta treba jer njih nekoliko neodgojenih ne benda učiteljicu i deru se i trče i ponašaju ko da su sišli sa drveta. E pa jbt.. Zašto da moje dijete gubi od sata zbog nekoliko neodgojenih? Zašto ona koju to baš jako zanima-gubi, zbog neodgojene djece?
Pa jel to fer jbt?
A tako je svuda.. Od vrtića, do škole. Pažnja ide neodgojenima koji svi mahom imaju papire s poremećajima pažnje, a oni pristojni.. Pa Jbg, šta ulove..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 07:17   #65
i onda se čude šta daroviti studenti odlaze van. i još bi im naplatili jer ih je hrvatska država školovala, a oni sad odlaze!
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 08:16   #66
Potpisujem extreme i MAJU, a ovo mi je genijalno:
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
aha

i da, ima strucnih timova koji su stvarno sramota za ljudski rod, od stavova, ponasanja, znanja (kamoli za struku), ali ima ih divnih i itekako strucnih. samo sto, treba se poigrati matematike i realno se zapitati, sto moze jedan psiholog na 400-800 djece?
mene tu uzanso ljuti kada se krene prozivati i ocekivati cuda da psiholog nesto napravi sa djetetom, pa da samo iz svakog razreda uzme po jednog, kada bi to uspio napraviti ako jedan posteni razgvoor traje min.45min.
da ne spominjem da su ocekivanja i da radi i sa zrtvama.
i da drzi radionice, i da radi sa kreativnima, i da radi na upisima u skolu, da cuva djecu koja nejude na vjeronauk treci sat ponedjeljkom, i pet cetvrtkom, naravno, da vodi dokumentaciju (i jos kojekakve druge birokratske divote).
da ne spominejm da postoje situacije, gdje nastavnicu djecu salju (po kazni psihologu) za svaki pizdariju, koja se, uz malo truda i volje, da rijesiti na satu.
slazem se jedino da bi trebalo biti puuuno vise pedagoga, psihologa i defektologa po skolama,

ali sto ti mislis da rade profesori?

ja imam svoja dva predmeta, 8 razreda (x 30-35 ucenika), usput sam razrednik, znaci, kao sto rekoh, mnogima i mater i otac i lijecnik i socijalni radnik i pedagog i psiholog.
uz to, uskacem po potrebi na zamjene kad nekih profesora nema i to vecinom mukte
, jer placene su samo strucne zamjene, znaci kad mijenjam nekog tko predaje moj predmet. kad me uvale umjesto nekog drugog, radim umjesto nekog drugog, a za to ne dobijem ni lipe.
fala na pitanju, papirologije imam jednako toliko koliko i strucni tim, hoces imenik, hoces maticnu knjigu, e- maticu, e -dnevnik, kurikulum, plan i program....
ali za razliku od pedagoga i psihologa, ja sam s tom djecom svaki dan u razredu, znam im ime i prezime, razgovaram s njima, razgovaram s roditeljima, pokusavam rijesiti problem, radim istovremeno i s kreativnima i talentiranima i netalentiranima i zrtvama i nasilnicima.
i sjedim na upisima (bar donedavno) i slazem razrede i dangubim na sjednicama satima i danima, prvenstveno pod praznicima, slusajuci beskoooonacne statistike od strane strucnog tima, koliko je dovoljnih, dobrih, muskih, zenskih, postotke realizacije nastave...
i nikad u zivotu nikog nisam poslala pedagogu i psihologu jer znam da mi nece rijesiti problem.
i onda jos na kraju moram slusati uberpametne radionice koje su oni izmudrovali i sjajno zvuce u teoriji a s praksom veze nemaju.

a cak nemam ni kabinet u kojeg bih mogla "pobjeci" i zabiti glavu u papire i tablice dok se neka krizna situacija ne rijesi sama od sebe.

tako da, ajd, ostavi se demagogije.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 27.01.2015. at 08:31.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:00   #67
Šta može napravit pedijatar na 1200 djece, doktor na 2500 pacijenata ili ginekolog na 7000 žena. I malo i puno, ovisno kako tko doživljava svoj posao.

Svi radimo s nekim kvotama i znam da je frustrirajuće što korisnici naših usluga ne shvaćaju pozadinsku priču. Ali ipak.

U našem društvu, pa tako i u školama, posezanje za instrumentima koji nam stoje na raspolaganju, rijetko upražnjavamo.

Koliko vidim škole rijetko posežu za uključivanjem CZSS-a što je po mom mišljenju loše, jer na taj način se dozvoljava eskalacija maltretiranja, a suštinski se ne rješava ništa.

S druge strane, škola mora poduzeti sve korake, prije pozivanja socijalaca i ta djelovanja poduprijeti pismenim tragovima. I to je sve u redu, jer opet ne bi niti ja željela živjeti u društvu gdje su zlouporabe lako moguće.

Svi mi znamo da svi problemi potiču iz obitelji i dok se, kod težih i tvrdokornih slučajeva, ne uđe u obitelj, neće biti pomaka.

Naš je odabir, gdje ćemo kao društvo podvući crtu i koji nivo interveniranja, smo spremni platiti.

Roditelji takove djece žive u strašnom poricanju. Kritiku doživljavaju kao napad na sebe i svoj odgoj, te brane sebe i dijete. Ja naprosto ne mogu vjerovati da nakon nekoliko godina rasprava na svakom roditeljskom o njihovom djetetu, pozivanja sa ekskurzije da odvedu dijete doma, slanja djeteta svakodnevno pedagogu na razgovor, roditelji izjavljuju da im je prvi glas o problemima takove vrste.

Pritisak na njih mora biti institucionalan, smiren i kontinuiran. Moraju biti malo stjerani u kut i pritisnuti s više strana. Drago mi je što od ove godine će škole zvati takve da dođu po svoje dijete kad bude ometalo nastavu. Ostali roditelji će tiskati kad budu situacije od međuljudskih maltretiranja.

Pokušati ću ne ponašati se osvetnički, jer mi nije cilj da itko malo pati, već utjecati da se odnosi prema mom djetetu, a i prema ostaloj djeci poprave. Graditi svoj vlastiti kredibilitet u toj priči smirenim pritiskom.

Nikom sad nije potrebna atmosfera linča, jer roditelje zlostavljača potiče na ukapanje i rovove i veće opiranje, a ostale uzrujava i opet se stvara napetija atmosfera.

Vidjet ćemo već ovaj tjedan što smo postigli.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:05   #68
svaka cast, Mamekica!
da nam je bar vise takvih roditelja...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 16:26   #69
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a oni pristojni.. Pa Jbg, šta ulove..
šta ulove, da, a i treba im duplo više volje i koncentracije za uspjeh nego što bi im trebalo da ih se doživljava i da dobivaju pažnju koju, slažem se s tobom, zaslužuju.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 17:37   #70
Sve mi se više čini da je ova strašna briga oko nasilnika, a zanemarivanje onih na kojima se nasilje vrši zapravo veliki masterplan psihologa, psihijatara i psihoterapeuta da bi si navabili što više korisnika.

Ono, svi ćemo uskoro djecu slati psihijatrima preventivno...

MAlo trollam, al nije daleko od neke sulude, na ovom svijetu čak i moguće, istine.

A najbolje je ono kad pušiš priču o tome da se na nasilje ne odgovara nasiljem pa djetetu objašnjavaš da ne vraća, nego da koristi druge neke mehanizme, zove tetu, kakogod, a onda zbog tih mehanizama dođe doma isfrustrirano. Dijete koje nikad glasa ni na koga nije diglo.

Nema šanse, pušila ja do njegove četvrte, a kad mi je prepuklo, kad sam uvidjela da su tu priču podvalili sve mahom roditelji agresivne djece, spasila dijete i dala mu na znanje da je njegovo tijelo fizički zaštićeno njegovim dignitetom čovjeka i da ni u kojem slučaju ne da na sebe, a ako to znači nekomu vratiti, so be it!

Jebote nije meni pomoglo smireno razgovaranje s mojim napadačem koji me htio silovati, pomogla mi je sila, judo i jedna dobra poluga, a moram priznati da mi je najviše pomoglo ono cipelarenje u kojem sam istresla strah, bijes i frustraciju što to moram prolaziti. Brutalno? Da! Brutalno sam i ja izgledala nakon te povrede digniteta mog tijela.

Ne želim si ni zamisliti situaciju u kojoj se moje dijete ne zna izboriti za sebe na ulici, jer ne pali uvijek izbjegavanje, prelaženje na drugu stranu ulice, zvanje policije, treba se znati obraniti, a ne dopustiti da mu sustav govori da je manje vrijedan jer je normalan i da si dopušta da ga maltretiraju od najranijih godina.

E da, i zašto bih ja, pobogu, trebala dijete učiti od osnovnjaka kako se nositi s maltretiranjem? Zašto ih ne učimo kako se boriti protiv maltretiranja?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:32   #71
Evo da odgovorim Angry što se tiče pomoći stručnog tima djetetu. Za sad sam s svojim djetetom razgovarala u smislu da ako osjeti potrebu razgovarati oko nečeg što je muči s nekim drugim osim sa mnom, je u redu. Neg se javi pedagogici ili razrednici koja je mlađa. Ne mogu joj uvijek pomagati razgovori ni s prijateljicama.

Nije loše pomoć tražiti, već je loše probleme potiskivati. Eto za sada toliko.

Neka druga djeca iz razreda su zatražila pomoć pedagogice i razgovor, pa ću kad bude prilika pitati roditelje kako to izgleda.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:35   #72
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Potpisujem extreme i MAJU, a ovo mi je genijalno:


slazem se jedino da bi trebalo biti puuuno vise pedagoga, psihologa i defektologa po skolama,

ali sto ti mislis da rade profesori?

ja imam svoja dva predmeta, 8 razreda (x 30-35 ucenika), usput sam razrednik, znaci, kao sto rekoh, mnogima i mater i otac i lijecnik i socijalni radnik i pedagog i psiholog.
uz to, uskacem po potrebi na zamjene kad nekih profesora nema i to vecinom mukte
, jer placene su samo strucne zamjene, znaci kad mijenjam nekog tko predaje moj predmet. kad me uvale umjesto nekog drugog, radim umjesto nekog drugog, a za to ne dobijem ni lipe.
fala na pitanju, papirologije imam jednako toliko koliko i strucni tim, hoces imenik, hoces maticnu knjigu, e- maticu, e -dnevnik, kurikulum, plan i program....
ali za razliku od pedagoga i psihologa, ja sam s tom djecom svaki dan u razredu, znam im ime i prezime, razgovaram s njima, razgovaram s roditeljima, pokusavam rijesiti problem, radim istovremeno i s kreativnima i talentiranima i netalentiranima i zrtvama i nasilnicima.
i sjedim na upisima (bar donedavno) i slazem razrede i dangubim na sjednicama satima i danima, prvenstveno pod praznicima, slusajuci beskoooonacne statistike od strane strucnog tima, koliko je dovoljnih, dobrih, muskih, zenskih, postotke realizacije nastave...
i nikad u zivotu nikog nisam poslala pedagogu i psihologu jer znam da mi nece rijesiti problem.
i onda jos na kraju moram slusati uberpametne radionice koje su oni izmudrovali i sjajno zvuce u teoriji a s praksom veze nemaju.

a cak nemam ni kabinet u kojeg bih mogla "pobjeci" i zabiti glavu u papire i tablice dok se neka krizna situacija ne rijesi sama od sebe.

tako da, ajd, ostavi se demagogije.
Kao da opisuješ školu mog djeteta. Učitelji / nastavnici se još donekle i trude ali stručni tim .

To slanje djeta psihologu / pedagogu / ravnatelju je najluđa stvar. Usred sata klinjo se za nagradu prešetava po školi, i još kao dodatnu nagradu dobije lizalicu - uopće se ne šalim. A što će imalo življe dijete napraviti nego smisliti kako da se opet izbori za takav tretman? :klap:. Vjerojatno svaki sljedeći put mora napraviti veću glupost da bi ispao veći frajer, a kad stvari potpuno izmaknu kontroli, svi samo sliježu ramenima... ali do tad ionako prođe koja godina, i najlakše je potrpiti godinu-dvije, pa će klinjo ionako otići iz škole...
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:23   #73
Stručni timovi su beskorisni.
Pedagozi, psiholozi pogotovo.

To sam naučila na više stručnih timova.
Njima su djeca dobra.
Pa on je plakao i obećao da će se popraviti.
U razgovoru s psihologom ili pedagogom jedan na jedan.
Ma nemoj.
Ja misla on će odmah priznat da je razmaženo nasilno derište.
Također odmah krenu i s "teškim obiteljskim situacijama" u koje ubrajaju apsolutno sve što je i najmanja devijacija neke savršene obitelji iz sapunice: djeca rastavljenih roditelja, mater ima dijabetes, živi daleko od škole...
Od ljudi koji su završili fakultet i rade u struci koja se ozbiljno bavi ljudskim ponašanjem očekujem da odmah prepoznaju manipulaciju.
Ali boli ih kurac jer oni ne moraju održavati nastavu s tim djetetom.
Oni lijepo popričaju s njim, obave svoj posao i nastave surfati, a dijete se vrati u učionicu i nastavi guslati po starom.

Ja sam za izolaciju tipa suspenzije ili detentiona u Amera.
Po pitanju etiketiranja kod suspenzija nek odjebu jer ako dopuštamo da se nasilnici iživljavaju nad normalnom djecom onda tu pristojnu i normalnu djecu etiketiramo kao morone i govorimo da nam je ful stalo do nasilja i da ga podržavamo.

CZSS je uglavnom beskoristan, ali bolje je prijaviti nego ne.

Imam jednu bliskiju situaciju roditelja u potpunom denialu po pitanju apsolutno neodgojene i razuzdane djece. Ide u školu derat se na učiteljicu, zove inspekcije, piše prigovore ministarstvu da se njenu djecu maltretira...
Ne možeš mu ništa.

Osobno sam za kamere u razredima, za vrijeme nastave.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"

Zadnje uređivanje Afrika paprika : 28.01.2015. at 00:29.
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 08:01   #74
daleko smo od skole jos ali vec sam imala priliku vidjeti kako zainteresirana djeca ispastaju radi nezainteresirane.
i postalo mi je jasno kako to mora izgledati u razredima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 08:05   #75
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
To slanje djeta psihologu / pedagogu / ravnatelju je najluđa stvar. Usred sata klinjo se za nagradu prešetava po školi, i još kao dodatnu nagradu dobije lizalicu - uopće se ne šalim. A što će imalo življe dijete napraviti nego smisliti kako da se opet izbori za takav tretman? :klap:. Vjerojatno svaki sljedeći put mora napraviti veću glupost da bi ispao veći frajer, a kad stvari potpuno izmaknu kontroli, svi samo sliježu ramenima... ali do tad ionako prođe koja godina, i najlakše je potrpiti godinu-dvije, pa će klinjo ionako otići iz škole...
znam da se ne salis.
i kod nas strucni tim bullyju uvali bombon. srednja skola.


Afrika, potpisujem sve, osim kamera.
sudeci po klimi u skolstvu, gotovo sam 100% sigurna da one ne bi ni priblizno rijesile problem ucenickih pizdarija na satu nego bi bilo vaznije da kontroliraju tebe i vide kakav ti je plan ploce.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 09:48   #76
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
znam da se ne salis.
i kod nas strucni tim bullyju uvali bombon. srednja skola.
također vidjela nebrojeno puta...
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Stručni timovi su beskorisni.
Pedagozi, psiholozi pogotovo.

To sam naučila na više stručnih timova.
Njima su djeca dobra.
.
isto tako istina.. djeca su dobra, u svima njima treba pronaći ono pozitivno..
treba, slažem se- al se fokusiraj na sranje kad ga napravi, nemoj sad tražiti ono pozitivno..

samo jednom sam zvala stručnu službu na sat.. davno, davno, kad sam tek počela raditi.. dobila sam osme razrede koji su prije mog dolaska, na malom odmoru zapalili vatru u razredu.. ne veliku, al dovoljno da se malo ošteti parket i da cijeli kat smrdi na dim.
morala sam nekog zvati, pa makar da samo zabilježi štetu,,,
psihologica je umjesto da njima nešto kaže- napala mene da tko je normalan meni početniku dao osme razrede.. razred se naravno valjao od smijeha...

što reći.. nikad više nisam zvala stručnu službu niti sam ikog slala stručnoj službi.. sve riješim sama.
znam da ima divnih pedagoga i psihologa, al moje iskustvo je loše i uopće se ne želim petljati s njima..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:37   #77
I što je na kraju bilo s vatrom?
Je li se ustanovilo tko je, zašto i čime to napravio?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 13:32   #78
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
t
isto tako istina.. djeca su dobra, u svima njima treba pronaći ono pozitivno..
treba, slažem se- al se fokusiraj na sranje kad ga napravi, nemoj sad tražiti ono pozitivno..
To je točno, i samo rijetki sociopat to ne pokazuje na van.
Problem je u tome kad napravi sranje što pedagozi započinju razgovor o sranju vrlo sugestivno: "ma nisi ti to mislio napraviti, jelda, to se slučajno dogodilo?". I to je to onda, on je dobar. Nije on mislio.
Ne uče djecu o posljedicama.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 15:12   #79
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
I što je na kraju bilo s vatrom?
Je li se ustanovilo tko je, zašto i čime to napravio?
nije se ništa trebalo ustanoviti..
vatru su zapalili učenici tog osmog razreda.
zašto..došlo im..
čime.. upaljačem..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 18:21   #80
Ne shvaćam zašto se tako olako pustilo?

Da im baš ništa nije rekla, kao da je to nešto normalno i uobičajeno u osmim razredima? Odakle im, i što je još važnije, što će im upaljač? Zašto im je došlo je totalno nebitno.

Što bi bilo da se to razbuktalo, samo sreća je bila da su to uspjeli ugasiti na vrijeme?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.