Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2015., 23:51   #61
Odgledao sam sve epizode prve sezone!Serija drzi paznju sve vreme.Drago mi je sto su se resili Zafera i sto su zeznuli Mumtaza.Nego,nije mi jasno je li taj Adil ciji je dosije kod Poyraza u stvari njegov otac?Onda ispada da je njegov otac kriv za smrt Ajsegulinog brata!?Klupko se odmotava.Do septembra i druge sezone.
simmke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:31   #62
Evo odgovora, ja samo prenosim, zaglavila sam na 20. bolumu.
Glumačkoj postavi od kraja leta pridružuje se Recep Aktuğ koji će, kako c/p prenose TR mediji, igrati Poyrazovog oca Adila Topala.
Gledala sam ga u Kurtlar Vadisi i Aşk-ı Memnu, u obe je, koliko se sećam, igrao negativce i išlo mu je .
Aktuğ ako se ne varam važi za odličnog pevača (više se ne sećam odkud mi to ), pa me ni najmanje ne bi iznenadilo da i to iskoriste u ovom diziju - ako je serijski sin pevao, što ne bi i otac.
Verovatno ću ovu 20.ep celu morati odgledati na turskom (zatajila tehnika ), valjda ću uspešno sve pokopčati.
I meni se dopada dinamika, radnja baš lepo teče, od mene sve pohvale scenaristima i ostatku ekipe koji ima uticaja na to.
Što se likova tiče, barem dve, tri epizode unazad svako malo se pitam postoji li ijedan od ovih glavnih da ne laže.
Begum (zaslužuje kratki osvrt, ne mogu ne pomenuti je ) ozbiljno pili po živcima. Nadam se da će se brzo vratiti otkud je došla, slažem se potpuno sa Sinanom i Poyrazom.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:39   #63
Ja sam odgledao sve sa prevodom na jednom sajtu.Kad vec spomenu Begum,gde je ona glumila?Ne mogu nikako da se setim a strasno mi poznata.E nesto sto sam isto primetio,svi sporedni likovi su glumili ili u Karadayi ili KPA!
simmke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 18:44   #64
Begüm igra Şebnem Hassanisoughi, koju nikada ranije nisam gledala. Ove ostale većinom jesam (random: Kurtlar Vadisi, Asi, Sila, Suskunlar, Fatmagul'un sucu ne, Sulja, Ezel, Merhamet... Azru Akin - Çiğdem, nisam gledala ali znam ko je). Super mi je mali glumac koji igra Efea, Sinanovog druga iz škole, ali još nisam našla kako se malecki zove.
Begüm mi je jedini suvišan lik. Bez nje se baš moglo, samo (mi) je levo smetalo, glat se moglo bez nje.

Odgledala sam i tu 20., na nekom trećem mestu, dobra epizoda. Idem dalje, zagrizla sam baš me zanima šta će biti na kraju sezone, vidim da ste svi zadovoljni. A onda čekanje do jeseni. :/

Uspela sam u međuvremenu otkriti gde se nalazi Aysegulin stan, ponajviše zahvaljujući Sinanu (taksista traži od njega lokaciju, a on kaže Kalamış):
Fener Kalamış Caddesi No.72; Beyaz ev apartmanı.
Sada me zanima gde je Semin stan.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 17:30   #65
Odgledala sam sve... nadam se da je samo umor doprineo mom neoduševljenju (ne znam koju bih reč upotrebila, pa sam uzela ovu koja to i nije, takva kakva je možda najbolje opisuje moje raspoloženje). Poslednje četiri epizode, s akcentom na finalnu, ostavile me takvu neoduševljenu... Reakcije Bahri babe mi ne piju vodu, a bitne su za zaplet. Prva koja je lančano povukla ostale koja mi ne prolazi je da mafijaš tog ranga, ugleda, kalibra, štagod, naseda na Zaferovu spačku sa Semom, ženu koju je sam odgojio itd. osuđuje na smrt na osnovu jednog papira... OK emocije i sve što ide uz njih, ali valjda zato služi hladna glava (koja ga je i dovela do pozicije kuma mafije, valjda, cenim da bi u suprotnom skončao ranije usput) da stvari izvede na prav put...
S Poyrazom, i za nevericu Sadreddinom, sam imala zaokret. Za prvog mi se dopalo što igra dok pištaljka ne svira kraj, a za drugog što se do koske zalagao za osobu sa kojom je odrastao (po inerciji sam počela tipkati osobu koja mu je kao sestra, ali se setih nekih Songulinih reakcija koje bi mogle ličiti i na nekakvu ljubomoru, pa da sačekamo 2. sezonu ).

Surfala sam malo, čini mi se na sam se najviše zadržala na Instagramu gde dosta glumaca iz postave ima svoje naloge, među njima i Emel Çölgeçen (Sema), Kanbolat Görkem Arslan (Sefer), Celil Nalçakan (Zülfikar), Cem Cücenoğlu (Taş Kafa)... čine se zanimljiva ekipa i na setu i van njega, ako sam dobro skužila neki su odlučili i letovati zajedno. Pored glume spajaju ih ljubav prema životinjama, Beşiktaş, tetovaže...
Na Inst su aktivni i Ilker Kaleli (Poyraz), koji briše piše, predomišlja se šta li, nisam upratila zašto to radi, Burçin Terzioğlu (Ayşegül), Ali İl (Sadreddin)... Ata Berk Mutlu (Sinan). Mali glumac koji igra Sinanovog druga Efea zove se Berat Efe Parlar, rođen je 2004. I on ima svoj Inst., FB...
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:02   #66
Uh, Google Abi ume svašta izbaciti, ali ne znam koliko se danas može pouzdati u moje IFT&GT (iliti intuitivno-forumaško-turkiš & GT snalaženje © mina_jasmina), plus što me raspizdilo što pola teksta Poyraz Karayel Kadrosuna İki Yeni İsim Katıldı zaHebavaju (znaju gde je to Ayşegül otputovala i bla bla, ali neće nam još otkrivati jerBo neće kvarit surpriz ), ako nisam šta zbrejkala, ekipi se u novoj sezoni priključuju i Berk Erçer, kao Mete, i İdil Fırat, kao Despina, troublemaker lik.
Erçer je sklon priličnim promenama izgleda pa je bolje da ga guglate sami, ja sam ga zapamtila kao Mişu iz dizija Kurt Seyit ve Şura, nju nisam gledala, znam je po haberima iz RL ().



Gornji tekst je ako dobro vidim (nemam baš strpljenja celog čitati) kopija ovog: Berk Erçer ve İdil Fırat, Poyraz Karayel kadrosuna dahil oldu!, koji mi se čini nešto razumljiviji - ograđuju se, kažu prema njihovim saznanjima Erçer i Fırat će se priključiti PK ekipi (mada explicite u samom naslovu piše da hoće, al nema veze, koga briga za nijanse ).




Počelo snimanje 25. boluma.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 15:26   #67
Nisam dugo gledala turske serije (od kraja Draguljareve) i prije par dana naišla na ovu, počela gledati i zakačila se, došla do 5. ep. Uživancija, sviđa mi se (ili sam se zaželjela nečeg ležernijeg od aktualnih preferencija ). Izgleda da su turske serije postale kombinacija ljubavnih i mafijaških priča (ovisi samo o postotku zastupljenosti, neke su više ljubavne, neke mafijaške), jedno bez drugog ne ide.

Nisam pročitala baš sve što ste pisali da si ne spojlam, ali sam pročitala Bheinu opservaciju da je mali glumac (glumci) u seriji kao sol u moru (začin u jelu?) i apsolutno se slažem, dječak koji glumi Poyrazovog sina je stvarno genijalan. Glumci su mi svi odreda ok, istakla bih glavne Burcin, Poyraza (nisam zapamtila glumčevo ime) i Musu the Legend. Glavni glumac mi ima nešto spooky u sebi tj u pogledu onih ooogromnih očiju, sviđa mi se. Poyraz kao lik je nešto između smotanog osjećajnog dobrice, artista - cirkusanta i snalažljivog supermena (3u1 ), sve u svemu zanimljiv lik. Ajšegul klasika, vrijedna, dobra, pametna, pravedna, sukob s ocem mafijašem, falan filan...tu će biti sigurno dosta srcedrapateljnih scena o njihovom međusobnom odnosu. Od Bahrijevih pobočnika dobri svi, najviše se slažem sa Zulfikarom i njegovim opservacijama koje su ubačene kao komični elementi, iako uopće nisu takvi, hvala scenaristima. Nešto kao deli Muro u Dolini vukova, sprdnja, a zapravo suptilna (ili brutalna, kako hoćete) kritika (i) turskog neokapitalizma tj client state proWestern pozicije (u kojoj se Turska za razliku od nas ipak puno bolje i uspješnije snalazi i profitira). Isto tako, i Poyraz u par situacija govori u sličnom tonu o Turskoj (što me iznenadilo, nisam dosad od tzv običnih, 'nerevolucionarnih' likova nailazila na nešto slično), podsjetio me na Pamukove opservacije o tom nekakvom inferiornom turskom kompleksu spram Zapada koji postoji, ali nema (ili ne bi trebao imati) nikakvo realno opravdanje.

I tako. Moje je iskustvo da su turske serije super do neke 10-max15 ep i da kasnije odu u mp3, ali ok, bolje išta nego ništa.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 05:06   #68
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
(...) Uživancija, sviđa mi se (ili sam se zaželjela nečeg ležernijeg od aktualnih preferencija ). Izgleda da su turske serije postale kombinacija ljubavnih i mafijaških priča (ovisi samo o postotku zastupljenosti, neke su više ljubavne, neke mafijaške), jedno bez drugog ne ide.

(...) Glumci su mi svi odreda ok, istakla bih glavne Burcin, Poyraza (nisam zapamtila glumčevo ime) i Musu the Legend. Glavni glumac mi ima nešto spooky u sebi tj u pogledu onih ooogromnih očiju, sviđa mi se. Poyraz kao lik je nešto između smotanog osjećajnog dobrice, artista - cirkusanta i snalažljivog supermena (3u1 ), sve u svemu zanimljiv lik. (...) Zulfikarom i njegovim opservacijama koje su ubačene kao komični elementi, iako uopće nisu takvi, hvala scenaristima. Nešto kao deli Muro u Dolini vukova, sprdnja, a zapravo suptilna (ili brutalna, kako hoćete) kritika (i) turskog neokapitalizma (...) i Poyraz u par situacija govori u sličnom tonu o Turskoj (što me iznenadilo, nisam dosad od tzv običnih, 'nerevolucionarnih' likova nailazila na nešto slično) (...)
Long time no see.
I meni je ovo posle pauze (još od Merhameta) prvi dizi, iz istih/sličnih razloga, i motala si mi se mislima dok sam gledala, bila sam gotovo sigurna da bi ti serija legla.
Pomenula si taman kako sam pretpostavljala, Poyraz, Zulfikar, Sinan... pretpostavila sam i za glavnog glumca, Ilkera Kalelija, da će ti biti OK.

Nekoliko nas je do sada pomenulo između ostalog i dobre dijaloge i izgleda da je kvaka u (vodećem) scenaristi, Ethem Özışık, ovo mu je tek treći dizi, nije se čovek potrošio u štanc mašini. Nisam upamtila ko još radi s njim, verujem i da tom drugom ide deo zasluga, no rekla bih da je Ethem onaj koji daje pečat.
Ja sam npr. guštala u svađama Aysegul i Poyraza. Ne sećam se da je i jedna bila... dosadna, da upotrebim tu reč u ovaj kasni/rani sat. Očekivanog toka, jedno/dvodimenzionalna.

Neću dalje više ništa, da ti ne spojlam. I ja sam ih se čuvala, nisam htela kvariti.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo da su turske serije super do neke 10-max15 ep i da kasnije odu u mp3, ali ok, bolje išta nego ništa.
Pretpostavila sam i da bi i ovo mogla napisati, pričali smo već negde o tome (ili sam ja čitala, od teme do teme ). Istina, koji bolum gore, koji bolum dole, no fakat zeznu stvar, pogotovo ako se serija daje na Kanalu D.
Puj, puj, puj.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 16:58   #69
Ako dobro čitam tekst Kanal D'nin sevilen dizisi Poyraz Karayel'e 2 Sürpriz Transfer! izgleda su (i s ovim dizijem) počele igre bez granica, iliti spekulacije, dezinformacije i čega već sve bude samo da se klika i klika i klika... khm, da skratim, po linkanom tekstu, ekipi se od jeseni priključuju (i?) Özkan Uğur i Hare Sürel. Potonja će, ako iole dobro pohvatah (GT je načisto pogoršao stvar ), igrati Poyrazovu sestru, a Uğur, ipak, njegovog oca već pominjanog Adila Topala.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 14:47   #70
Čim počnu ubacivati davno zagubljene članove familije...hmmm patognomoničan znak da inspiracije - yok. Iako, mora se odati priznanje scenaristu da je osvježio poprilično učmali već klišeizirani i dosadnjikav obrazac turske scenarističke (naročito ljubavne) dizi patetike koji mi je počeo ići na živce, iako me u početku oduševljavao. Hvala Bhea (btw selam arkadas) na infosu o kojem se čovjeku radi, mora da je razlog to što je relativni novajlija, nije još upao u žrvanj hiperporukcije i ponavljanja špranci (barem u ovih 9 ep koje sam dosad odgledala). Da, dijalozi A i P su najbolji dio scenarija, dobro napisano, baš se vidi da scenarist pazi da ne zaglibi u patetici (iako je ima, ali taman do podnošljivih granica), ugl brzo je razbije.

Zasad moj favorit broj 1 definitivno Zuflikar. Da natuknem par situacija: Valentinovo feat polarni medvjedi, selfiji feat uništavanje ljudske solidarnosti, semafori feat naftni biznis, da ne spominjem zezanje Sefera u vezi sa Semom i svadbom koja eto samo što nije, a ovi bili na jednoj usputnoj večeri (ili opaska, ne sjećam se da li je baš njegova: Eto, odvela te u talijanski restoran, sutra će te, ne daj bože, odvesti u kineski..)

Sema. Meni se u par situaciji učinilo da je Sema potajno zaljubljena u Bahrija, neam pojma...Btw, primijetila sam da kad Sema ima izazovniji dekolte Musa jedva da smogne snage podići pogled prema gore. :klap: I kad već govorim o kostimografiji, moram priznati da su pretjerali sa ženskim modnim izričajem za poslovne situacije (ne bih ga opisala vulgarnim, ali skoro), bezze mi je da je Sema baš onoliko utegnuta, dekoltirana i na visokim štiklama ili da Ajšegul u izazovnom minjaku ide po kućama pregledavati bolesnike. Muški modni izričaj u svim situacijama sjajan, kao i vansposlovni ženski. Onaj Ajšegulin stan mi se jako sviđa.

E da, pade na pamet jedna odlična Poyrazova definicija turske (i ne samo turske) obitelji kao osnovne jedinice ljudskog društva: mama, tata, dijete i televizor.

Hadi, eyvallah.

p.s. Koristim priliku da se zahvalim curama koje prevode ovu seriju, prijevodi su fantastični!
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 20:28   #71
Cool

Zulfikar ve Azra Akin!!! Genijalno.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 04:20   #72
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Čim počnu ubacivati davno zagubljene članove familije...hmmm patognomoničan znak da inspiracije - yok. Iako, mora se odati priznanje scenaristu da je osvježio poprilično učmali već klišeizirani i dosadnjikav obrazac turske scenarističke (naročito ljubavne) dizi patetike koji mi je počeo ići na živce, iako me u početku oduševljavao. Hvala Bhea (btw selam arkadas) na infosu o kojem se čovjeku radi, mora da je razlog to što je relativni novajlija, nije još upao u žrvanj hiperporukcije i ponavljanja špranci (barem u ovih 9 ep koje sam dosad odgledala).
Meni se čini da nije u pitanju problem s inspiracijom, već nameti produkcije/producenata koji, umni, iskusni (reči po izboru, jel) tumače (i ovde može neki glagol po izboru) želje publike. Pa, IMHO, fulaju naveliko.
Nešto tipa OK, sada ste privukli ovu publiku, ciljnu grupu, ali mi hoćemo još (rejting bla bla), hajd malo sad zapletite i za ovu, evo vam špranca koja pali. I onda u]ebu seriju.

Rica ederim canim, provlačilo se ime kroz temu, ali nije bilo naodmet čoveka pomenuti ponovo, čini mi se da zaslužuje. U 2. sezoni ćemo videti koliko je otporan na savijanja...

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Zasad moj favorit broj 1 definitivno Zuflikar. Da natuknem par situacija: Valentinovo feat polarni medvjedi, selfiji feat uništavanje ljudske solidarnosti, semafori feat naftni biznis, da ne spominjem zezanje Sefera u vezi sa Semom i svadbom koja eto samo što nije, a ovi bili na jednoj usputnoj večeri (ili opaska, ne sjećam se da li je baš njegova: Eto, odvela te u talijanski restoran, sutra će te, ne daj bože, odvesti u kineski..:ro fl
Yep.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Sema. Meni se u par situaciji učinilo da je Sema potajno zaljubljena u Bahrija, neam pojma...
Nisi jedina. Nećem ti spoilati.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Onaj Ajšegulin stan mi se jako sviđa.
O da. Baš me zanima šta ćeš reći za Semin. Još ga nisam locirala, nešto me mrzi guglati.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
E da, pade na pamet jedna odlična Poyrazova definicija turske (i ne samo turske) obitelji kao osnovne jedinice ljudskog društva: mama, tata, dijete i televizor.
Sve opaske koje su išle i na račun dizija meni su bile odlične. Lepo se vidi koliko su svesni svega te da ima mnogo ne osobito zadovoljnih industrijom.
Doživela sam ih i kao doprinos nekim mojim razmišljanjima delom iznetim na početku posta.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Zulfikar ve Azra Akin!!! : s: s: s Genijalno.
Misliš na Zulfikara i Cigdem ili na Celila Nalkacana i Azru?
Meni i Celil odličan i Zulfikar. Glumca sam gledala jednom, lik mu je u tom diziju bio, vidim sad, bzvz za njegov talenat, ovde je, naspram prethodnog, razvalio. Pogledaj mu, zapravo svima , slike sa seta (ima na FB dizija, na TW/Instag. glumaca...). Baš sam ga/ih zagotivila. Super se zabavljaju dok rade i to se vidi na ekranu.


PS.
Gledala sam sad vesti, c/p se prenosi, uz pozivanje na ranini.tv, kako su četiri nova transfera: Berk Erçer, İdil Fırat, Özkan Uğur i Hare Sürel, tj. Recep Aktuğ se (više) ne pominje.

Sudeći po Inst. Emel Colgecen (Sema), snimaju punom parom.

Zadnje uređivanje Bhea : 09.08.2015. at 04:36.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 12:26   #73
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Meni se čini da nije u pitanju problem s inspiracijom, već nameti produkcije/producenata koji, umni, iskusni (reči po izboru, jel) tumače (i ovde može neki glagol po izboru) želje publike. Pa, IMHO, fulaju naveliko.
Nešto tipa OK, sada ste privukli ovu publiku, ciljnu grupu, ali mi hoćemo još (rejting bla bla), hajd malo sad zapletite i za ovu, evo vam špranca koja pali. I onda u]ebu seriju.
Baš gledam tko je producent...Limon Film, nisam dosad čula za njih. Vidim imaju par serija u opticaju, ne znam niti jednu osim Poyraza.

Da, u pravu si što se tiče (proširivanja) ciljne publike, rejtinga, razvlačenja serija i zahtjeva prema scenaristu/ima. Meni je ovaj scenarist držao kakav takav nivo do 23. ep u kojoj je nastupio totalni raspašoj em što se tiče događaja em što se tiče patetike (ojhaaaaaaaaa). Ostala mi je još zadnja epka, odgledat ću to večeras, pa ću pročitati što ste pisali i kako se vas dojmilo sve skupa. Ugl potvrdilo se ono moje...dobro do 15te, onda kreće ludilo, s tim da je ovdje ludilo krenulo u 23., iako ajde, nije baš totalna nebuloza, ali definitivno nije u srazmjeru s početnom kvalitetom. Nejse, isplatilo se gledati i nisam požalila.

Quote:
Rica ederim canim, provlačilo se ime kroz temu, ali nije bilo naodmet čoveka pomenuti ponovo, čini mi se da zaslužuje. U 2. sezoni ćemo videti koliko je otporan na savijanja...
Uh, tu drugu bih najradije pogledala sljedeće ljeto u komadu prevedenu, ne da mi se iščekivati tjedan za tjednom. Ovo ide srijedom ako se ne varam? Nisu mijenjali termin? Bilo bi super kad bi neka naša tv otkupila Poyraza, bila bi dobra gledanost (pretpostavljam...kad se sjetim kakvu sam hiper gledanost predviđala Ljubavi na međi, kadli ukinuli je nakon 10 epizoda ). Btw, mislim da ova serija ima dobar potencijal i za druga strana tržišta osim Arapa, Rusa i Balkanaca.

Quote:
Nisi jedina. Nećem ti spoilati.
Ipak je druga vrsta ljubavi bila u pitanju, zeznula sam se. Pravi baba joj je bio koma, a Bahri kao pravedni (da stavim navodnike?) vladar života i smrti nikome i u ničije ime nije ostao dužan.
Palo mi na pamet kako u ovim turskim serijama svi otvoreno prikazuju taj nekakav dualni sistem pravde, državni i privatni, službeni i neslužbeni, mafija i krimi organizacije egzistiraju na svakom koraku, policija i suci u talu s kriminalcima, ovi prvi nekad i veći kriminalci od drugih...na kraju se svede da je borba protiv kriminala borba s vjetrenjačama i zadovoljavanje forme. :kiseliosmijeh:

Quote:
O da. Baš me zanima šta ćeš reći za Semin. Još ga nisam locirala, nešto me mrzi guglati.
Dobar Semin stan, odgovara joj. Ajšegulin mi je ipak bolji, razbarušeniji, jedino mi se ne sviđa onaj veliki prozor prema ulici na izvolte.
Nego, u Poyrazovom stanu mi je najbolji onaj frižider u predsoblju. Što je ono, neki običaj da se frižideri drže u predsoblju ili šta?

Što se tiče Seme, moram priznati da mi je u početku bila odbojna, a kasnije mi je baš prirasla srcu, odličan lik.

Quote:
Sve opaske koje su išle i na račun dizija meni su bile odlične. Lepo se vidi koliko su svesni svega te da ima mnogo ne osobito zadovoljnih industrijom.
Doživela sam ih i kao doprinos nekim mojim razmišljanjima delom iznetim na početku posta.
Dobra je bila ona scena u kojoj Poyraz ispunjava svima želje (mislim da je bila proslava lažnog Sinanovog rođendana) a susjedi, Isinoj mami je obećao da će serije ubuduće biti bez reklama.

Quote:
Misliš na Zulfikara i Cigdem ili na Celila Nalkacana i Azru? :zu bo:
Baš na Zulfikara i Azru! Genijalna ideja da ih spoje. Fora mi je bila kad Sefer govori: Ova mi je odnekud poznata (ok, ispalo je da glumi glumicu, ali bilo je još momenata tog namjernog ispreplitanja stvarnosti i fikcije....smijala sam se i onome kad je Poyraz naišao na neku curu: O Ilker, nisi mi se više javio, sram te bilo...)
Iako, ljubav Zulfikara i Čigdem mi je neuvjerljiva, i nategnuta do bola, ali je Zulfikar tj Dželil izvukao maksimum od te suvišne pričice, sjajan glumac. Azra je lijepa /tursko nacionalno blago /, ali jako loša glumica. Opraštam.


Quote:
Sudeći po Inst. Emel Colgecen (Sema), snimaju punom parom.
Masallah !
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 10:55   #74
24. ep - zavrtilo mi se u glavi , ringišpil! Ode zlica Zafer, dođe već novi - Adil. Nisam ni sumnjala da je izgubljeni baba postao utjecajni mafijaš. Sad ćemo imati dvoje djece protiv dva oca: pravednici vs mafijaši. Stvar dodatno komplicira činjenica da je Ajšegulin brat stradao od ruke Poyrazovog oca. Vidjet ćemo kako će se Poyraz snalaziti u toj situaciji i koliko će se lomiti između odanosti prema Bahriju ('zavolio sam ga više nego vlastitog oca') i one narodne - krv nije voda.

Ugl, najbedastije u 24. ep i najveća zamjerka scenaristu je (po meni) propust da nitko, ama baš nitko (pa niti inteligentna Sema, ili Ajšegul ili Bahri od kojih bih to očekivala) nije povezao Poyrazovu izdaju koja koincidira s pojavom pravog krivca za smrt tužiteljeva sina i Ajšegulino puštanje iz zatvora. Nikome nije zasvijetlila lampica ili sam ja nešto propustila??

Imam još opaski....sonra.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 04:13   #75
Počeli su da izlaze promo materijali za 2. sezonu, koja bi prema najavama trebala početi 11.09.

Poyraz Karayel’in yeni sezon oyuncuları belli oldu



Potvrđena su četiri nova glumca/lika:
Quote:
Dizinin merakla beklenen Adil Topal karakterini Özkan Uğur canlandıracak. Hare Sürel Poyraz’ın kız kardeşi Meltem, İdil Fırat Celena Petridis, Berk Erçer ise avukat Mete Durukan karakteriyle izleyici karşısına çıkacak.
Adila Topala, Poyrazovog oca igraće Özkan Uğur, sestru Meltem Hare Sürel, İdil Fırat će igrati Celenu Petridis, dok će Berk Erçer igrati avukata Metea Durukana.

Poyraz Karayel'den Yeni Sezona Bomba Gibi Başlangıç!



Reči bomba, surpriz i sve njima slične koje prate ove dizi najave su me ostavile ravnodušnom (zapravo sam zarolala očima) ali mi se dopalo što kažu da će ekipa (Zulfikar, Sefer, Tas Kafa...) i dalje žariti i paliti. Očito su se dopali publici. Svim ciljnim grupama.


Adadjo, ma da taj kraj 1. sezone su i po meni bzvz uradili.

Kada sam pominjala šprance i sve što ide uz njih ne pomenuh kako sam dojma da na produkcijske kuće (u ovom slučaju Limon film, ali sve su u istom sosu), presudno utiču televizije koje im svima (njima, scenaristima, i ostalima) vezuju ruke. A Kanal D znamo kakav je. No njihovih serija se nekako najviše nagledasmo, čini mi se.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 11:38   #76
Poyraz Karayel'de sürpriz ayrılık... po ovom tekstu i mom razumevanju seriju će napustiti Müge Akyamaç koja je igrala Canan Özbakan, Sinanovu baku. Možda s Canan ode i Begüm. Za sada je tu.

Neyse, društvene mreže su krcate slikama sa seta, koje ništa ne otkrivaju, uglavnom selfies. Zato umesto njih lepim ovu koja pokazuje na šta se sve misli kada se pripremaju za snimanje (o onom šta se previđa, propušta možda sonra ):


Zadnje uređivanje Bhea : 14.08.2015. at 11:59. Reason: ispravak
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 11:23   #77
Poslednja dva dana virtualnim svetom se provlače dve info, obe su u tekstu Poyraz Karayel'de şok ayrılık: Azru Akın više nećemo gledati u PK, ali hoćemo Öykü Çelik. Niko ne pominje koji će ona lik tumačiti, barem ja nisam naišla na tu info. Možda bude Zulfikarova nova ljubav, čovek (lik) ima potencijala.
U moru svega i svačega pojavio se i haber kako je dizi napustila i Burçin Terzioğlu (i to nakon što su pušteni prvi promo materijali).
Našla txt: Poyraz Karayel'de Şok Ayrılık! Burçin Terzioğlu..., načuli jel, priča se, da je i ona napustila seriju. I tako.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 13:00   #78
Pola se postave izmijenilo. Bezze ako ode Burčin, koga će onda uvaliti Poyrazu...bivšu ženu?? I mogli su ubaciti malo više ljubavnih fizičkih kontakata, ovako je ispalo da su dvoje mladih, zdravih, zaljubljenih ljudi provodili noći u istoj kući/stanu/sobi i ništa od (što bi Poyraz rekao) kijameta...dobili smo dva tri ovlaš poljupca, grljenje i to je to. Jedini ok poljubac bio je onaj kad je P. napravio noćni show pred njenom kućom pred slučajnom publikom i spominjao taj kijamet.

(Edit: Ali, da ne griješim dušu, mislim da su i bez tih fizikalija dosta uvjerljivo prikazali njihovu bliskost i ljubav, srodnost duša...ugl, jako mi se sviđaju kao par)

Nego, htjela sam nešto reći u vezi onog Poyrazovog svjedočenja 'protiv' Bahrija...čime ga on zapravo tereti?? kako njega tako i sve ostale? Nije rekao praktički ništa protiv njih (ne sjećam se sad, ali čini mi se da je na pitanje da li je vidio neko ubojstvo rekao - yok), još je za Bahrija rekao da je ljudina, za ove ostale nešto neutralno, jedino je za Sadretina rekao da je piskopat.

Ostalo je nejasno i otkud Poyraz opet u policiji kad je onaj papir po kojem je on kao policajac ubačen u mafiju potpisao šef koji tada nije više radio u Istanbulu, znači krivotvoren potpis. Šta to nije nitko primijetio u policiji? I zašto je taj šef zvao Poyraza na mob u odsudnom trenutku? tko ga je kontaktirao i kome je bilo sumnjivo...Poyrazu prepotstavljam, iako je to ostalo malo zbrčkano.

Onda još jedan propust koji je kasnije donekle ispravljen....obdukcija dečka. Pa nije valjda da nitko od patologa nije primijetio ubod na vratu, to se pojavilo kasnije onako usputno tek kad se pravi ubojica predao. Itd itd..svega su u zadnje dvije epizode nadrobili, obrata i prevrata da zaboli glava, pa je teško sve kronološki posložiti i naći suvisli smisao.

Azre više nema, i bolje. Ispunila zadaću. Sumnjam da će Zulfikar naći drugu, stara je on škola...taj voli samo jednom.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 07:46   #79
Yapım Ekibimiz Çalışıyor, ako 'z' stvar s dizijem da znamo ko je odgovoran.

Ova je sa seta, skoro je postavljena ali nisam sigurna jel iz 2. sezone. Čini mi se da jeste jer je maleckom koji igra İsu (edit, nađoh ime: Emirhan Akbaba) porasla kosa.


Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Pola se postave izmijenilo. Bezze ako ode Burčin, koga će onda uvaliti Poyrazu...bivšu ženu??
Puj puj puj, nisam je provarila ni u 1. sezoni. Bolje da ode s materom u npr. İsviçre.
Samo u tom jednom tekstu sam naišla na tu... spekulaciju da tako kažem, niko je nije c/p tako da je garant bila tu za pecanje.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
(...) (Edit: Ali, da ne griješim dušu, mislim da su i bez tih fizikalija dosta uvjerljivo prikazali njihovu bliskost i ljubav, srodnost duša...ugl, jako mi se sviđaju kao par)
Bo'me jesu.
Gledala sam nekim svojim ritmom (ne vodeći računa o celinama) moguće je da mi je nešto i promaklo no nije li bio jednan sevişmek?

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Nego, htjela sam nešto reći u vezi onog Poyrazovog svjedočenja 'protiv' Bahrija...čime ga on zapravo tereti?? kako njega tako i sve ostale? Nije rekao praktički ništa protiv njih (ne sjećam se sad, ali čini mi se da je na pitanje da li je vidio neko ubojstvo rekao - yok), još je za Bahrija rekao da je ljudina, za ove ostale nešto neutralno, jedino je za Sadretina rekao da je piskopat.
(...) Itd itd..svega su u zadnje dvije epizode nadrobili, obrata i prevrata da zaboli glava, pa je teško sve kronološki posložiti i naći suvisli smisao.
Yep. Sve to je doprinelo onom mom neoduševljenju), ali kako je bila vrućinčina i mrzelo me zamarati mozak rekla sam sebi kako će valjda barem deo svega toga pojasniti u 25. bolumu. (Posle one čorbice Ümran anne, iz Suskunlara, sve je moguće. )
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Azre više nema, i bolje. Ispunila zadaću. Sumnjam da će Zulfikar naći drugu, stara je on škola...taj voli samo jednom.
Slažem se, no, možda mu se omakne (zbog publike, rejtinga i tako to).
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 05:34   #80
Naišla sam proteklih dana na info na koju sam zaboravila, evo dva teksta u kojima se pominje Grčka i snimanje tamo (kopiram i bitne delove jer linkovi znaju biti kratkotrajni):
- Türkiye dizilere dar geldi
Quote:
POYRAZ KARAYEL YUNANİSTAN’DA
İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın başrollerini paylaştığı ve Kanal D’de ekrana gelen ‘Poyraz Karayel’ de izleyicisine sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Kadrosunu yeni isimlerle güçlendiren dizi yeni dönemde yayımlanacak ilk iki bölümü Yunanistan’da çekiliyor. Ekibin yurtdışına çıkmasında çekilecek uçak sahnelerinin etkili olduğu konuşuluyor.
- ‘Poyraz Karayel’ Yunanistan’da çekilecek
Quote:
İlk iki bölümü Yunanistan'da çekilecek dizi için ekip, valizlerini toplamaya başladı bile. Teknik ekibin üzerinde titiz bir çalışma yürüttüğü bölümlerde, özel uçak sahneleri yer alıyor. İçeriği sır gibi saklanan bölümler hakkında bilgi verilmezken, dizi yeni döneme iddialı bir şekilde hazırlanıyor.
Dobar deo prve dve epizode druge sezone odvijaće se u Grčkoj, iliti, ako je info tačna, Aysegul se sklonila kod suseda.


Maceramız böyle başlamıştı
Polis Poyraz

Burcin i Ilker ništa ne objavljuju, ali ih zato mediji prate, kažu npr. ovi i ovi... kako su sinoć viđeni na Kuruçeşme falan filan, što bi trebalo/moglo značiti kako je sve OK te da neće biti problema s dizijem. Valjda će narednih dana u Grčku.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.