Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 20:37   #101
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
sv, e, to ti je zamka. kad krene kurvanje i rastave to će bit zato što su ambiciozne krave koje su ganjale karijeru i zanemarivale i omalovažavale muževe.
e da. Ma radi se o nekim prosječnim plaćama,5500,6000 tkn, nisu nikakve karijeristice ni slično, ali ipak im muževi zarađuju manje jer su sssovci, kod privatnika
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:41   #102
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Mhm,
ne znam prati li itko ovdje Dinju, i volite li uopće taj tip humora, ali ovaj njen lik Željka je totalno to
nisam ovo vidjela dosad.
Ne znam odakle dolazi ta potreba starijih žena da mlađim, samostalnim i pametnim curama nabijaju na nos što ne žele živjeti kao žene prije 100 godina. Pitam se vjeruju li one doista u to da žena danas treba raditi na poslu i još odraditi sve u kući SAMA ili su na neki način zavidne što žene danas ipak imaju lagodniji život nego one u svojoj mladosti.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:42   #103
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Najveći šovinisti su upravo žene, pogotovo starije žene. Ali iznenađujem se koliko je i mladih obrazovanih cura doslovno zaostalo.
Srećom mi mama i baka nimalo nisu bile.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:44   #104
Nisam se dugo susrela s takvim primjercima.

To je lijepo znati, hvala na podsjećanju
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:44   #105
bogte mantisa, ti imaš super ten, baba i mama ti nisu šovinistice. jel ti nevječani muž ima i zlatni pinpek, samo nam to još reci da bude mir
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:45   #106
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Ja ne znam odakle više dolaze ta mišljenja da žene zarađuju manje od muškaraca.
Pa evo npr. po DZS.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/menandwome...women_2016.pdf

Po prosjeku 2014., opet muškarci šiju žene po iznosu plaća, u dvije djelatnosti žene imaju veće plaće, ostali sektori imaju nešto niže plaće za žene.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:45   #107
A zašto vas toliko uznemiravaju nekakve random izjave random likova?

Stvarni problem je kad se ženi uskraćuju određena prava jer je žena ili kad se dovodi u neravnopravan položaj u odnosu na muškarca, a ne podjela banalnih poslova prema spolu.

Pokušavam se sjetiti nekog strašnog primjera šovinizma i ne uspijeva mi. Sjećam se jednog lika koji je stvarno mislio da muškarci više vrijede od žena jer su muškarci. Zadrti musliman. Malo smo se raspravljali, ali jako se teško raspravljati s ljudima vođenim religijskim dogmama pa sam brzo odustala. Nisam bila ni bijesna ni povrijeđena, bilo mi je malo čudno i malo smiješno da netko u 21.stoljeću tako razmišlja.

Meni ne smeta podjela na muške i ženske poslove, naravno pod uvjetom da nije striktna i da su ljudi fleksibilni. Ja oko auta ne znam ništa, niti me bilo što interesira i zato ću uvijek potražiti mušku pomoć. Isto tako neću se naći smrtno uvrijeđena ako me netko zamoli da mu ispeglam košulju. Ne mogu biti licemjerna, kad se samo sjeti koliko puta sam rekla - 'ajde ti to, ti si muško.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:47   #108
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
nisam ovo vidjela dosad.
Ne znam odakle dolazi ta potreba starijih žena da mlađim, samostalnim i pametnim curama nabijaju na nos što ne žele živjeti kao žene prije 100 godina. Pitam se vjeruju li one doista u to da žena danas treba raditi na poslu i još odraditi sve u kući SAMA ili su na neki način zavidne što žene danas ipak imaju lagodniji život nego one u svojoj mladosti.
Nekako mislim da je prije ovo drugo.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:50   #109
Ma odgoj. Misle da je jedino tako ispravno. Kao oni glasači nedavno u Imotskome, gdje li već. "Triba glasat desno jer je tako uvik bilo."
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:52   #110
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa evo npr. po DZS.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/menandwome...women_2016.pdf

Po prosjeku 2014., opet muškarci šiju žene po iznosu plaća, u dvije djelatnosti žene imaju veće plaće, ostali sektori imaju nešto niže plaće za žene.
Ovo je super ali ja se nekako vodim onime što vidim oko sebe. Da, činjenica je da su na vodećim položajima još uvijek muškarci, ali ja ih u svojoj okolini nemam..
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:54   #111
Ja volim koristiti sovinizam za ispitivanje karaktera. Ako nekoj zeni kazem nesto sovinisticki(u sali, mind you) i ona odreagira tako da ili uzvrati zenskom/svojom inacicom šovinizma ili se pridruzi zajebanciji, onda mi je privlacnija. Ako se uvrijedi ili povuce, turn off.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:57   #112
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
A zašto vas toliko uznemiravaju nekakve random izjave random likova?
Dobro pitanje. Sto sam si puta rekla da mi takve stvari ne smiju dizati tlak, ali ne mogu protiv sebe. Jako sam osjetljiva na ta pitanja. Ljudi s kojima provodim svaki dan na poslu ili muževi mojih prijateljica mi baš i nisu random. Jer ih smatram normalnim i relativno pametnim ljudima a onda imaju takve izjave da 3 dana ne mogu doći sebi. Okolina utječe na nas htjeli mi to ili ne.

Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Meni ne smeta podjela na muške i ženske poslove, naravno pod uvjetom da nije striktna i da su ljudi fleksibilni. Ja oko auta ne znam ništa, niti me bilo što interesira i zato ću uvijek potražiti mušku pomoć. Isto tako neću se naći smrtno uvrijeđena ako me netko zamoli da mu ispeglam košulju. Ne mogu biti licemjerna, kad se samo sjeti koliko puta sam rekla - 'ajde ti to, ti si muško.
Slažem se da ne treba biti licemjeran. Ali nije isto opeglati košulju i peglati, kuhati, brisat, spremati i još 100 stvari raditi sama baš svaki dan. Jer budimo realni, auti se ne popravljaju baš svaki dan, a i pitanje je koliko bi danas muškaraca znalo nešto sitno popraviti
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:59   #113
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
I to sto sovinizma vise "nema". To se zove humor, a ti si nedojebana (obavezno nedojebana jer je ocito da samo kurac takve lijeci) baba koja je zadojena na "politickoj korektnosti".
Pa da.
Muškarci, u pogotovo onim malo više "blue collar" krugovima se i između sebe podjebavaju na temelju spolnih stereotipa.
Pa će tako za muškog kolegu koji je manje dominantan reći da je feminizirani peder, tetka ili nešto treće.
Za onoga koji je previše ravnopravan s ženom će reći da je papučar. I tako dalje.

To je sasvim normalno ponašanje u nekim muškim krugovima i ne diskriminira po spolu.
Dakle, kad vi žene pizdite o "šovinizmu" i sličnim stvarima, to znači da zapravo želite poseban tretman.
Da smo jednaki, ali da ste vi ipak malo jednakije.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:01   #114
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa da.
Muškarci, u pogotovo onim malo više "blue collar" krugovima se i između sebe podjebavaju na temelju spolnih stereotipa.
Pa će tako za muškog kolegu koji je manje dominantan reći da je feminizirani peder, tetka ili nešto treće.
Za onoga koji je previše ravnopravan s ženom će reći da je papučar. I tako dalje.

To je sasvim normalno ponašanje u nekim muškim krugovima i ne diskriminira po spolu.
Dakle, kad vi žene pizdite o "šovinizmu" i sličnim stvarima, to znači da zapravo želite poseban tretman.
Da smo jednaki, ali da ste vi ipak malo jednakije.
Locker room talk?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:02   #115
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
bogte mantisa, ti imaš super ten, baba i mama ti nisu šovinistice. jel ti nevječani muž ima i zlatni pinpek, samo nam to još reci da bude mir

baka i mama su više vukle da budu feministice , iako to nisu nikad eksplicitno govorile

ne, nemam super ten
nisi pažljivo čitala

ima zeleni pimpek s malim ljubičastim cvjetićima

šta se samo ti smiješ hvalit Honey?
ja još nisam hvalila sebe, nego mamu i baku i to samo u jednom aspektu
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:02   #116
guzite se onda dok got ne shvatite da smo posebnije od vas.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:06   #117
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
baka i mama su više vukle da budu feministice , iako to nisu nikad eksplicitno govorile

ne, nemam super ten
nisi pažljivo čitala

ima zeleni pimpek s malim ljubičastim cvjetićima

šta se samo ti smiješ hvalit Honey?
ja još nisam hvalila sebe, nego mamu i baku i to samo u jednom aspektu
vau.
ma nemoj krivo shvatit, baš je super kaj ti mama i baka nisu šovinistice.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:06   #118
Fun fact - vecina zena koje znam su zapravo sklonije handy-man sitnim "muskim" poslovima od svojih muzjaka. Odnosno, niti jedna se ne libi sama krenuti odstopavati kadu, sitnih popravaka po kuci, krecenja, farbanja i slicno.
Docim, muskarcima je ipak i dalje opeglati kosulju nuklearna fizika. Zelim rec, cini mi se da je unatoc toj nekakvoj emancopaciji i podjeli poaslova, zenski rod opet lakse privikao i naucio na "muski" dio poslova, dok muski, cak i kad se potrude, opet teze privikavaju i uce.
Evo primjer, mama od legice redovno kosi njihovu okucnicu, i popravlja i farba namjestaj npr i to, dok recimo njezin tata nije da svaki peti dan skuha nesto ili opegla ves.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:07   #119
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa da.
Pa će tako za muškog kolegu koji je manje dominantan reći da je feminizirani peder, tetka ili nešto treće.
Za onoga koji je previše ravnopravan s ženom će reći da je papučar. I tako dalje.

To je sasvim normalno ponašanje u nekim muškim krugovima i ne diskriminira po spolu.
Dakle, kad vi žene pizdite o "šovinizmu" i sličnim stvarima, to znači da zapravo želite poseban tretman.
Da smo jednaki, ali da ste vi ipak malo jednakije.
a najgora uvreda za muškarca je da ima neku "žensku" osobinu?
šta da zaključimo u vezi tog?

obrat uglavnom ne vrijedi

to je najveći šovinizam zapravo
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:11   #120
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
vau.
ma nemoj krivo shvatit, baš je super kaj ti mama i baka nisu šovinistice.
onda dobro
baka posebno
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.