Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 13:41   #1
Metode, načini i pomoć pri začeću

Evo stvarno sam si dala truda i pokušala stavit na jedno mjesto sve moguće i nemoguće, učinkovite i manje učinkovite metode kako zatrudniti kad beba baš neće da se primi odmah..
I unaprijed molim moderatorice naše drage da ovu temu stave u Top, tako da svi mogu uvijek nači novi način kako da pokušaju još nešto, a i stvarno sam se potrudila. Ako je o nečemu od ovog bilo riječi na forumu nastojala sam staviti i taj link.
Dakle počinjem s onim što je već jako prošireno tu na forumu, ali čisto da ponovim :

1. LH trakice za utvrđivanje prisutnosi luteinizirajućeg hormona (LH) koji tijelo proizvodi kad je ovulacija. Trakice tunkate u mokraći svaki dan (najbolje poslije podne) u dane očekivane ovulacije, a to je obično 14 dan ciklusa. Znači početi već negdje oko 12dc pa mjeriti dok se ne pojave dvije jako vidljive i jasne linije (kao na testu za trudnoću, koji će vam nadam se isto to pokazati uskoro ) - mogu se kupiti i kod nas, ali preko neta je jeftinije puno, linkove su cure već stavljale na wannabe, ali kopiram
http://www.accuratepregnancytests.com/
http://www.saveontests.com - najjeftinije trakice, a iste su kao i na ostalima
http://www.testforless.com

2. Billingsonova metoda predviđanje plodinih dana prema izgledu cervikalne sluzi - neposredno iza menstruacije tijekom prvih 4 - 5 dana su suhi dani i sluz nedostaje, onda 9-10 dan slijedi rana predovulacijska faza sluz se pojavljuje oskudno, zamućena je, žućkaste boje i ljepljiva, iza toga slijedi ovulacija kada raste količina sluzi koja je prozirna, jako rastezljiva i izgleda kao bjelanjak jajeta (to je pravo vrijeme za seks!) i to traje nekih 2-3 dana, iza toga slijedi postovulacijska faza kada se smanjuje količina sluzi koja postaje zamućena i ljepljiva i pred menstruaciju se još smanji količina sluzi koja čak postaje vodenkasta.

3. Mjerenje bazalne temperature (BT) trebate svakodnevno mjeriti tjelesne temperature prije bilo koje druge aktivnosti odmah nakon buđenja, uvijek istim toplomjerom i na isti način (kažu da je najbolje u ustima). Kada se povisi razina progesterona neposredno nakon ovulacije povisiti će se i tjelesna temperaturu za 0.5 do 1.0 °C nakon ovulacije, i ona će ostati tako povišena tijekom cijele druge polovice ovulacijskog ciklusa. Ovulacija počinje u vrijeme najniže točke krivulje BT prije skoka temperature, ili neposredno nakon povišenja temperature. Evo i neki linkovi za grafove ili tickere bazalne temperature
http://www.fertilityplus.org/faq/bbt/bbtdownload.html
http://babyshere.com/basal-body-temperature.html
http://www.fertilityfriend.com/ttc/login.php - morate se registrirati i onda idete na my chart i unosite podatke..

3. Ognio Knaus metoda - kalendarska metoda prema tome ovulacije počinju 12 - 16 dana prije početka slijedeće menstruacije, a tako je i plodno razdoblje onda od 12-19 dana prije menstruacije. Uglavnom se sredina ciklusa smatra najplodnijim razdobljem. Prema Knaus-u ovulacija se javlja uvijek 15 dana prije menstruacijskog krvarenja, a plodno razdoblje prema Knausu obuhvaća period od tri dana prije i jedan dan nakon ovulacije. Tu je bitno imati uredne cikluse, a ako postoji odsupanja u dužini trajanja ciklusa onda treba od najdužeg ciklusa oduzeti 15 i dodati 2, a od najkraćeg ciklusa oduzeti 15 i još oduzeti 2 dana. evo i nekih kalkulatora da vam olakša brojanje:
http://www.mef.hr/if/alati/racunala/.../k_koncep.html - tu ima i prikaz sluzi, a i predviđanje za BT
http://www.zena.hr/kalendar.aspx
http://mladost.plivazdravlje.hr/?sec..._menu=kalendar
a dok ne dobijete trudnički ticker, možete koristiti i ticker za ovulaciju
http://www.tickerfactory.com/ezticke...?ticker_type=0
http://lilypie.com/trying_to_conceive.php

4. Položaj cerviksa - prije nego si stavite prstiće u picu, operite dobro ruke (poželjno je da su nokti kratki) i nokte. Položaj cerviksa se gleda svaki dan u isto vrijeme počevši od dana kada vam je završila menstruacija. Čučnite sa savinutim koljenima i stavite jedan ili dva prsta u vaginu i dokučite svoj cerviks i obratite pozornost na slijedeće:
- možete li lako dokučiti cerviks?
- je li mekan ili tvrd ( )
- izglda li ulaz u cerviks otvoren ili zatvoren?
- i je li cerviks suh, vlažan ili jako vlažan?
Prije ovulacije cerviks se lako dokuči, tvrd je (ne baš ko kamen, ali recimo kažu kao vrh nosa), suh i ulaz je zatvoren. U vrijeme ili oko ovulacije cerviks se povlači prema gore, otvara se, jako je vlažan i pun cervikalne sluzi, mekan je i osjetljiv na dodir. A na vrhuncu ovulacije moguće je da ćete teško dokučiti cerviks. Nakon ovulacije cerviks se polako vraća u stanje prije ovulacije.

5. Maybe baby aparatić (mikroskop) - koristi se na tašte ili nakon što niste jeli barem 3 sata prije korištenja testa. ostatak uputa prevodim...kaže ovako, otvori se, pomakne se leća gdje se gleda, ali se onaj dio koji se može okretati ne dira (znači ne okreće), samo s gazicom se očisti leća (ne koristiti vodu), na čisti prst spustite malo sline, to stavite na staklo leće (ne bi smjelo biti balončića od sline), nakon 10 minuta što se slina osuši i kristalizira pogledajte kroz leću i ako slina izgleda kao paprat plodni su vam dani...Preporuča se koristit uz mjerenje BT. Košta oko 400kn.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=145182
https://www.forum.hr/showthread.php?t=80034

6. Persona aparatić ilivamga minikompjutor.. morate mjeriti BT i unositi podatke o njoj, a onda vas kompjuterčić zatraži da napravite test u mokraći sa LH trakicama (koje dobijete uz Personu). Dosta je bitno imati uredne cikluse.

Aparatić za određivanje FSH ženskog hormona i pokretljivosti spermija za muškarce - za sada se može naručivati samo u Americi, pa ako imate nekoga tamo da vam pošalje.. evo link: http://www.fertell.com/buy-now/index.html

7. Jonasova metoda - meni osobno najzanimljivija kod nje se ne predviđa mogućnost da zatrudnite u dane ovulacije i uopće ne prati ovulaciju, već kaže da žena može zatrudniti i u one dane kada je mjesec u onoj fazi u kojoj je bio u trenutku vašeg rođenja. Osobito je zanimljiva jer se prema njoj može zatrudniti i u vijeme menstruacije (što je i čest slučaj, pa možda otkriva i tu enigmu), a predviđa i spol i mogućnost začeća zdravog ili pak bolesnog djeteta. Najbolje je kad se Jonasov datum poklopi sa ovulacijom ili s mensturalnim ciklusom. Izračun se plaća na dosta mjesta, ali postoji i besplatni link za izračun (oni koji su platili i kasnije računali po besplatnom kažu da se podaci ne razlikuju):
http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi - besplatan izračun (idete na special charts, pa onda u onom okviru odaberete zadnju opciju Lunar Phases Fertility Calendar) potrebno je unijeti datum rođenja i sat, te vremensku zonu.
http://www.drjonasmethod.com/
http://www.usmev.com.au/cji.htm
forum - https://www.forum.hr/showthread.php?t...t=Jonas+metoda

8. Prirodni preparati i misli kao pomoć
Čaj od macine trave
Folna kiselina - ali ne za plodnost već ju treba piti prije začeća kako bi se bebini organi dobro razvijali
Homeopatski pripravci napravljeni baš za vas
Vjerovanje u misao da je sve što se događa u vašem savršeno i da ste duboko ispunjeni.
I ovo nije misao, ni preparat, ali provjereno znam da je jako puno cura koje nisu dugo mogle zatrudniti, zatrudnilo kada su došle na pregled kod dr. Fazlića koji ima ordinaciju u Velikoj Gorici.. pa eto možda i on nekome pomogne

9. Ciklus monitoring ultrazvučno praćenje rasta folikula uz određivanje bazalnog hormonskog statusa - bazalne razine (3. - 5. dan ciklusa) odnosno dinamičkog praćenja kretanja razine odgovarajućih hormona. Ukoliko se radi o odsustvu ovulacije i liječenju neplodnosti, uz otklanjanje primarnog uzroka anovulacije pristupa se stimulaciji i indukciji ovulacije medikamentoznim putem. U tu svrhu primjenjuju se clomifen, epimestrol i/ili gonadotropini: FSH, FSH+LH i hCG (bez ili u kombinaciji s GnRH-analozima) u svim mnogobrojnim varijacijama.

A MUŠKARCI ŠTO JE NJIMA ČINITI
- muškarci bi trebali nositi bokserice, jer nošenje uskih gaćica povećava toplinu oko testisa, što pak može umanjiti broj spermija (iz istog razloga ne bi trebali držati laptop u krilu, ali i zbog zračenja naravno), nošenjem pak komotnih gaćica, najbolje bokserica, održava testise hladnima. Što se tiče topline treba izbjegavati i vruće kupke, vožnju bickilom, saunu, sve što zagrijava testise prije seksa.
- pijenje cinka dokazano povećava broj spermija, odn. muškarci s manjim brojem spermija trebali bi uzimati nadomjestak cinka kako bi povećali njihov broj (na broj spermija i njihovu kvalitetu može utjecati niz faktora kao što su izloženost pesticidima, umjetnim gnojivima, olovo, nikal, živa, krom, benzen, antifriz, radijacija)
- također i selen i vitamin E su dobri za povećanje broja i kvalitete spermija
- izbjegavati alkohol, cigarete i droge, osobito za marihuanu kažu da usporava spermije i umanjuje njihov broj

Mogući uzroci neplodnosti stvarne ili privremene - endometrioza, hipertiroza, izostanak ovulacije, oštećenje jajovoda (neprohodnost), endometrioza, PCOS, anomalije spolnih organa, loš imunitet i opće zdravlje..

NAJVAŽNIJA METODA
Vodite ljubav, volite sebe i svoj život, budite zdrave i sretne, odbacite sve strahove vezane uz trudnoću, odgoj djece, svoje reproduktivne mogućnosti i uživajte u seksu i davanju i primanju seksualnih osjećaja, svršavajte, ševite se gdje god stignete, ali nemojte baš s kim god stignete

Nemojte me pitati kako mi se dalo.. nemam pojma al bila je bitna želja da imamo sve na jednom mjestu..

I ako ima tko šta za dodati neka napiše dapače
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena

Zadnje uređivanje MalaLola : 23.04.2010. at 00:17.
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:42   #2
- metode određivanja spola djeteta -
CURICE -
- učestalost i pravo vrijeme za sex - seksanje svaki dan nakon menstruacije do 2 pol ili 3 dana prije ovulacije, nakon toga ne seksati se nekoliko dana dok ne prođe ovulacija, to je zato što su ženski spermiji sporiji i izdržljiviji pa će biti više koncentrirani od muških kad dođe ovulacija.
- pozicije u seksu - ne stavljati penis preduboko u vaginu i najbolje u misionarskom položaju, a to je zato jer je dio pred ulaz u vaginu više kiselkast i lakše "ubije" muške spermije.
- orgazam - ako želite curicu orgazam bi trebao izostati (hm, ha zatrudnila s curicom i imala orgazam ) ili bi barem vaš muškarac trebao svršiti prije vas, to je zato što nakon orgazma vagina postaje lužnata što je pogodno za muške spermijem, a i kontrakcije pri orgazmu pomažu pomicanje spermija što daje veću šansu muškim spermijima da doplivaju do jajne stanice.
- vi trebate predložiti seks
- hrana - trebali bi piti dosta mlijeka i jesti mliječne proizvode, neslanu hranu, rižu, tijesto, mineralnu vodu, i smanjiti unos mesa, krumpira, soli, vina i piva, svježeg voća, špinata, gljiva, čokolade, kave i čaja.
- eh i još malo totalnog praznovjerja, stavite drvenu žlicu pod krevet i rozu vrpcu pod jastuk
DEČKI
- učestalost i vrijeme za seks - najbolje vrijeme je 24 sata prije ovulacije ido 12 sati nakon ovulacije.
- poze u seksu - duboka penetracija, doggy style (ilivam ga straga, sguza )
- orgazam - svršavajte ako želite dječaka i to prije vašeg partera
- hrana - treba jesti slanu hranu, puno mesa, ribe, bijelo brašno, tjesteninu, svježe voće, a izbjegavati mlijeko i mliječne proizvode, orašaste plodove, čokoladu, školjke i kruh od cjelovitog zrna.
- neka vaš muškarac popije kavu ili piće s kofeinom prije seksa jer su tad Y spermiji aktivniji
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:43   #3
METODE UMJETNE OPLODNJE C/P sa Poliklinike Harni (nisam baš u tome, ali neka i to imamo za cure kojima je potrebno)
1. Inseminacija Unošenje specijalno pripravljene sjemene tekućine supruga ili partnera u ženski spolni sustav (rodnicu, najčešće maternicu ili jajovode), pri čemu je temeljni preduvjet za inseminaciju neoštećeni i prohodni jajovodi. Najčešći razlog za inseminaciju je smanjena plodnost muškog sjemena - mala ili slabija pokretljivost spermija, nepovoljan kvalitet sluzi vrata maternice ili protutijela protiv spermatozoida, kao i kod nepoznatog uzroka. Može se provoditi u prirodnom ciklusu ili uz kontroliranu stimulaciju ovulacije. Uz ciklus monitoring: ultrazvučna folikulometrija i LH timing, uspješnost ove metode iznosi 15 - 20%. Osim homologne inseminacije, ukoliko je nalaz spermiograma nepovoljan, može se pribjeći heterolognoj inseminaciji uz posudbu sjemena iz banke sperme. Uspješnost je 12 - 15% po ciklusu, zbirni uspjeh iznosi 55 - 70%.

2. GIFT (gamete intrafallopian transfer) Aspiracija zrele jajne stanice tijekom operacijskog zahvata (laparoskopija) i dodatak specijalno pripravljene sjemene tekućine, te vraćanje mješavine spermatozoida i jajne stanice istim putem u jajovod. Iako je uspjeh kod ove metode 35 do 40%, metoda se rjeđe primjenjuje jer zahtijeva operacijski zahvat, kao i potpuno zdrave jajovode.


3. ZIFT (zygote intrafallopian transfer) Aspiracija zrele jajne stanice na isti način kao kod GIFT-a ili transvaginalnim putem, te inkubacija jajne stanice sa spermatozoidima kroz 24 sata. Oplođena jajna stanica (zigota) vraća se potom u jajovod. Primjenjuje se rijetko, kod nešto lošijeg nalaza spermiograma, a uvjet je kao i kod GIFT-a intaktnost jajovoda.

4. IVF (in vitro fertilisation) - oplodnja u epruveti Aspiracija zrele jajne stanice se vrši transvaginalnim putem, bilo u prirodnom ciklusu ili nakon indukcije ovulacije (najčešće rFSH + GnRH agonisti). Inkubacija jajne stanice sa specijalno pripravljenim sjemenom je nešto dulja i traje 48 sati, a zametak se u stadiju od 4 do maksimalno 8 stanica vraća tankim kateterom u maternicu (embriotransfer). Uspjeh metode je 15 - 45%, zbirni uspjeh iznosi 60 - 80%. Uspješnost postupka opada nakon 38. godine života, a nakon 40. godine je 3 - 4 puta niža. Ukoliko svi zameci nisu preneseni u maternicu, pohranjuju se u tekućem dušiku na -196 °C (krioprezervacija) i čuvaju do 5 godina. Zameci se po potrebi mogu odmrznuti i u fazi žutog tijela prenijeti u maternicu (krio-embriotransfer). Uspješnost ovog postupka je 8 - 15% u jednom ciklusu.

5. ICSI (intracytoplasmatic spermatozoa injection) - mikroinjekcija Najuspješnija i najčešće korištena tehnika mikromanipulacije s gametama koja se primjenjuje kod teških oblika muške neplodnosti (oligo, astheno i oligoasthenozoospermia) ili ukoliko ne dolazi do oplodnje drugim tehnikama umjetne oplodnje. Kod ovog postupka se nakon aspiracije jajne stanice, specijalnim postupkom - mikromanipulacijom ili mikroinjekcijom svega jedan spermatozoid ubrizga u jajnu stanicu, koja se kao kod IVF potom inkubira te u stadiju 4 do 8-staničnog zametka vraća u maternicu. Prednosti ove metode je što se mogu korisititi spermatozoidi dobiveni i mikrokiruškim putem, tehnikama TESA, MESA i PESA. Oplodnja stanica iznosi oko 60 - 70%, a uspješnost metode je 25 - 40% po embriotransferu. Iako je zvanični stav kako djeca iz trudnoća nakon ICSI nemaju veću učestalost kongenitalnih anomalija niti kromosomskih aberacija, novija istraživanja stavljaju sumnju na ovu tvrdnju.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:24   #4
sve smo probali, ali uzalud. a ovo s hranom prvi put čujem
Natkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 18:29   #5
aaaaaaa

imam problem..ovaj vikend sam bila kod dečka i imali smo nezaštićene odnose...bio mi je 4 dan menstruacije kad sam došla a obično bi menstruacija traje po 6/7 dana,tj.bude još tragova..ali nakon sexa nisam više imala iscjedak,ni dan poslije..nije svršavao u meni,pa bi me zanimalo da li postoji šansa da sam ostala trudna ili sam jednostavno paranoična
nakon koliko vremena se dobivaju prvi simptomi trudnoće i kada da napravim test za trudnoću...
hvala....
paranoična22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 20:27   #6
Quote:
paranoična22 kaže: Pogledaj post
imam problem..ovaj vikend sam bila kod dečka i imali smo nezaštićene odnose...bio mi je 4 dan menstruacije kad sam došla a obično bi menstruacija traje po 6/7 dana,tj.bude još tragova..ali nakon sexa nisam više imala iscjedak,ni dan poslije..nije svršavao u meni,pa bi me zanimalo da li postoji šansa da sam ostala trudna ili sam jednostavno paranoična
nakon koliko vremena se dobivaju prvi simptomi trudnoće i kada da napravim test za trudnoću...
hvala....
Ne možeš ostati trudna. Da bi došlo do oplodnje moraju biti prisutni idealni uvjeti: zrela jajna stanica, normalan spermij i funkcionalno prohodni putevi za susret i putovanje spolnih stanica. Oplodnja je moguča ako ima par spolni odnos 3 dana prije ovulacije (ovulacija je 14 dan ciklusa), a do nje ne dolazi ako je spolni odnos iza ovulacije. To je zato jer je funkcionalna sposobnost jajne stanice kratka, dok spermiji ostanu u genitalijama žene sposobni za oplodnju 3 dana (čekaju do ovulacije kada se oslobodi zrela jajna stanica-ta dolazi u jajovod 2-3 sata iza ovulacije).Iza toga putuje oplođena jajna stanica do maternice, tad se ugnijezdi u endometrij (sluznicu) i počinje se tvoriti hormon trudnoče beta hcg-tako da test možeš napraviti tu negdje, 6-7 dan iza ovulacije.
evelin86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:43   #7
super lola. i na kraju nadodaj ako ne uspije.. odite doktoru!

svaka čast lola...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:49   #8
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
super lola. i na kraju nadodaj ako ne uspije.. odite doktoru!.
da... ili posvojite jedno od male slatke dječice
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:11   #9
fala bogu za ovu temu.. samo se bojim da će sve kaj je nabrojeno u lolinom postu biti udarno razrađeno na wanabe.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:15   #10
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
fala bogu za ovu temu.. samo se bojim da će sve kaj je nabrojeno u lolinom postu biti udarno razrađeno na wanabe.


Ja osobno samo s jonasom namjeravam krenut, s drugim mi se neda, dok nebude bilo rezultata više od godinu dana... s obzirom na moje zdravstveno stanje naravno inače nebi ni jonasa.. al eto.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:08   #11
mala lola, svaka ti cast za sve ovo!!

a jos jedno da dodajem u vezi spola:
lijepi i atraktivni roditelji dobiju cesce curice, a oni manje lijepi i manje atraktivni deckice.
razlog je navodno u evoluciji. za curice je povoljno kada su lijepe, jer je muskarcima to vaznije. a curama je manje vazno kako decki izgledaju. druge kvalitete su vaznije. tako da lijepi roditelji rode lijepu dijecu, a za evoluciju je povoljno ako je to curica. a za decke je to obrnuto.
zato wannabeke, dobro pogledajte partnera
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:53   #12
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
a jos jedno da dodajem u vezi spola:
lijepi i atraktivni roditelji dobiju cesce curice, a oni manje lijepi i manje atraktivni deckice.
razlog je navodno u evoluciji. za curice je povoljno kada su lijepe, jer je muskarcima to vaznije. a curama je manje vazno kako decki izgledaju. druge kvalitete su vaznije. tako da lijepi roditelji rode lijepu dijecu, a za evoluciju je povoljno ako je to curica. a za decke je to obrnuto.
zato wannabeke, dobro pogledajte partnera
po toj logici ne bi postojao lijep muškarac!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 01:20   #13
đizzz
evo ja si izračunala po jonasu
taj datum bi mi ionako trebali biti plodni dani pa se eto nadam, rizik je nula.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:58   #14
SImpatičan je taj Jonas, al meni je recimo fulao - rekao da će se zanijeti 22, a 20. je bila O, plus što je napisao rizik 3 i da će biti cura - a za sad neće nego dečko - to potvrdim u čet nakon UZV-a.
Al samo naprijed cure!!
Noge u zrak i svaka 2-3 dana hopsanja i da vidite plusić
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:35   #15
MalaLola,
hvala na postavljanju ovako vazne teme i opsirnom opisu metoda i nacina postizanja tako zeljene trudnoce

curke,
sve postove bodrenja, cestitke i zahvale MalaLola je procitala, a ja nakon toga obrisala kako bi nam tema ostala cista za diskusiju. slobodno ostavite komentare pokusanih metoda, valjanosti trakica, uspjesnosti polozaja...sve novosti vezane uz metode zaceca, ali molim vas da chat i svu ostalu malo lezerniju prijepisku nastavimo na Wannabe zboru, da ova tema ostane pregledna.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:29   #16
Question

da li netko ima bilo kakvih iskustava sa čajevima, tableticama...i sl. koje bi mogle biti od pomoće za jedan veliki +?
Gabrijela11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:44   #17
Hej Gabrijela, nisam probala, ali mama mi je rekla da čaj od macine trave pomaže kod neplodnosti...
I gore sam to navela, i možda ako voliš te prirodne metode da se obratiš nekom dobrom homeopatu (možda nekom s ovog popisa http://www.homeopatija.hr/popis/ - navodno je Romana Đekić jako dobra što se tiče trudnoće i djece, ali sama odluči)
Od tableta, cure su neke pile Dobrostone od mislim 12dc, ali to trebaš vidjeti u dogovoru s ginekologom.
A koji je tvoj problem, baš neplodnost? Mislim koliko dugo radiš na bebi?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:51   #18
Quote:
Gabrijela11 kaže: Pogledaj post
da li netko ima bilo kakvih iskustava sa čajevima, tableticama...i sl. koje bi mogle biti od pomoće za jedan veliki +?
ako ne imas redovite cikluse zbog povisenog prolaktina, ili opcenito, dobro zna pomoci agnus castus. ta biljka djeluje na hormonski sustav, i s time i na plodnost. u hrv se tablete zovu pms free, od enciana. posto su biljne, djeluju tek nakon par ciklusa. pogledaj na stranici enciana. tamo vise o tome pise.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 08:22   #19
Gabrijela evo sve što sam ja našla na internetu a da je dobro za plodnost:
Macina trava-Marulja ili Tianshi Maca
Noni sok, al originalni Tahitian
Čaj Zdravac
Vrkuta
Matična mliječ-Royal Jelly ili Revita
Vitex(ima ga u encianovom PMS-free)
Cink, vit A, E, C i B,Folna kiselina-sve to za nju i njega!!!
Također cure su tu spominjale otok Susak, navodno žene tamo idu zatrudnit, ima valjda neka ljekovita svojstva nemam pojma...
Jučer sam čula i za Varaždinske toplice da žene masovno tamo liječe neplodnost,
Uz sve to možeš koristiti famozne trakice za određivanje ovulacije koje se toliko spominju na wannabe temi. I naravno-sex svaki drugi dan da ništa ne prepuštaš slučaju! Što se tiče Dabrostona ili utrogestana-nikako bez liječnika, to se uzima ako su ti ciklusi neredoviti ili imaš nizak progesteron, zato treba napravit krvne pretrage prvo.
Također, čitala sam da nije dobro da muškarci jedu kiselo u doba oko ovulacije, npr kisele krastavce...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 21:48   #20
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
SImpatičan je taj Jonas, al meni je recimo fulao - rekao da će se zanijeti 22, a 20. je bila O, plus što je napisao rizik 3 i da će biti cura - a za sad neće nego dečko - to potvrdim u čet nakon UZV-a.
Al samo naprijed cure!!
Noge u zrak i svaka 2-3 dana hopsanja i da vidite plusić
Da si spavala tada, bila bi zanijela curicu. Ipak se curice začinju par dana prije ovulacije.


A djeca se mogu zanjeti bilo kada, ako si plodan.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.