Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2014., 20:40   #661
pozdrav, zavrsio sam TVZ 3god, inženjerstvo rač.mreža, radim u IT podršci trenutno, sada se pocinjem pripremati za neki certifikat ali nikako da odlucim sta, dali je bolje Cisco CCNA i još neki cisco cert nego MS MCSA i MS SQL!? ili možda CompTIA Network+, Security+!?
To već duže vrijeme vagam pa sam malo ucio jedno, malo drugo, ali sad krećem u pripremu za certifikat baš pa moram odlučiti a uzeo bi ono što je traženije i što mi daje veće šanse za posao kasnije... Mišljenja!?
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 23:17   #662
pa ako radis u mrezama, onda CCNA. Sta ce ti microsoft certifikati ako vec imas iskustva u mrezama?
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 12:50   #663
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
pa ako radis u mrezama, onda CCNA. Sta ce ti microsoft certifikati ako vec imas iskustva u mrezama?
pa radim u teh.podršci, ali ne baš mreže, zapravo imam više iskustva s WS 2008 i SQL i remote i lokalno riješavanje problema nego s mrežom.
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 23:37   #664
Quote:
ATM kaže: Pogledaj post
pa radim u teh.podršci, ali ne baš mreže, zapravo imam više iskustva s WS 2008 i SQL i remote i lokalno riješavanje problema nego s mrežom.
a onda zanimljivi dio:

Sto se tebi vise sviđa?

Izaberi, drzi se toga, ne mjesaj previse.

Trazi aktivno posao u tom smjeru Sretno.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 10:32   #665
Quote:
ATM kaže: Pogledaj post
pozdrav, zavrsio sam TVZ 3god, inženjerstvo rač.mreža, radim u IT podršci trenutno, sada se pocinjem pripremati za neki certifikat ali nikako da odlucim sta, dali je bolje Cisco CCNA i još neki cisco cert nego MS MCSA i MS SQL!? ili možda CompTIA Network+, Security+!?
To već duže vrijeme vagam pa sam malo ucio jedno, malo drugo, ali sad krećem u pripremu za certifikat baš pa moram odlučiti a uzeo bi ono što je traženije i što mi daje veće šanse za posao kasnije... Mišljenja!?
usput, ima li netko novije materijale za CCNA,, bilo iz algebre ili net akademije (radi se o video mat. i lab mat. u pdf formatu)?'
nbaknin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 10:43   #666
Uz CCNA R&S, nedavno riješen i CCNA Security certifikat, i sad dalje na pripreme za CCNP R&S.
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 11:44   #667
Uglavnom imam kupljeno CISCO CCNA 200-120 pa ako je neko zainteresiran da podjeli trosak jer postoji mogucnost da se program instalira na dva racunala maksimalno.

PM
majstor239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 17:32   #668
Quote:
majstor239 kaže: Pogledaj post
Uglavnom imam kupljeno CISCO CCNA 200-120 pa ako je neko zainteresiran da podjeli trosak jer postoji mogucnost da se program instalira na dva racunala maksimalno.



PM

Koliko para kolega ?!?
techno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:46   #669
Da li vi znate da vam to bez iskustva neće značiti ništa?

A pogotovo danas kad se kod nas baš mrežni administrator ni ne traži samo sa znanjem mreža.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 00:25   #670
Ima li neko ovdje da je sam spremao CCNA pa poslije izašao na ispit? Imala sam na faksu predmete vezane za umrežavanje, imam dobru teoretsku podlogu o protokolima, a na par predmeta smo radili određene projekte sa packet tracerom, pa mi je žao potrošiti 1000€ i 2 godine života na nešto što bi mogla uz trud i rad sama postići za 6 mj do godinu dana, samo ne znam kako naći pravi materijal, našla sam video tutorijale na jutjubu ali mislim da mi treba mnogo mnogo više, sam ispit isto nije jeftin pa ne bih ga baš prolazila više od jedan puta.
Znam da postoje nekih 500-700 pitanja koja se ponavljaju ali ne želim tako izaći na ispit, cilj mi i jeste da sve naučim s razumijevanjem, da znam zašto sam baš a zaokružiča, a ne b, međutim željela bih i to naći čisto da se tako provjerim pred ispit.
EDIT Našla sam Todd Lammle 600 str, izgleda obećavajuće.

Zadnje uređivanje Nevjerna : 29.09.2014. at 00:46.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:02   #671
Iko?

Barem da mi neko kaže šta je najnoviji materijal
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:57   #672
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Iko?

Barem da mi neko kaže šta je najnoviji materijal
pisem ti ja u pp odgovor. Strpi se
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 16:23   #673
Pozdrav, vidim da se ovdje dosta ljudi kuži u administraciju mreža, pa da pitam ako ima netko da mi napravi seminarski rad na tu temu, za sve detalje mi pošaljite poruku, za lovu naravno.
josip919191 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:39   #674
Neki bi bili mrežaši, a traže koje je zadnje izdanje nekog kurikuluma.
To je kao da pitaš koja je zadnja verzija tvog firefoxa
Idi na google pa pogledaj
__________________
Gore smoky dole rocky.
serijski_broj21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:39   #675
pozdrav ljudi,
trenutno sam zavrsio tvz (7mi mejsec) te se poceo pripremati za CCNA ispit (200-120). zavrsio ejsam tecaj u srenjoj skoli ali ispit nisam polagao zbog prakticnih razloga. Prosao sam skriptu od Todd Lammle, 10injak strancia par puta, i msilim da sam savladao sve gradivo u njoj, te me zanima da li je to dovoljno? jel ima tko kakve dodatne skripte iz kojih bi mogao uciti?

nadalje, zanima me što bi mi bilo najpametnije dalje uzeti za završiti? planirao sam ccna security te potom ccnp ali su termin za security odgodili na 2. mjesec pa sad to "čekam". da li se ccna voice isplati? ili mozda uzeti neku drugu stvar/tečaj nevezan za cisco šta bi se komplementirala uz znanje mreža za poslodavce? (tipa mozda juniper ako negdje ima kdo nas za certificiranje, UNIX serveri ili tak nesto)
blop! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:54   #676
Ja ću ti reći samo ovo - ako želiš isplativost, udri po programiranju.Nije odgovor na tvoje pitanje, ali je savjet.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:43   #677
Quote:
blop! kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi,
trenutno sam zavrsio tvz (7mi mejsec) te se poceo pripremati za CCNA ispit (200-120). zavrsio ejsam tecaj u srenjoj skoli ali ispit nisam polagao zbog prakticnih razloga. Prosao sam skriptu od Todd Lammle, 10injak strancia par puta, i msilim da sam savladao sve gradivo u njoj, te me zanima da li je to dovoljno? jel ima tko kakve dodatne skripte iz kojih bi mogao uciti?

nadalje, zanima me što bi mi bilo najpametnije dalje uzeti za završiti? planirao sam ccna security te potom ccnp ali su termin za security odgodili na 2. mjesec pa sad to "čekam". da li se ccna voice isplati? ili mozda uzeti neku drugu stvar/tečaj nevezan za cisco šta bi se komplementirala uz znanje mreža za poslodavce? (tipa mozda juniper ako negdje ima kdo nas za certificiranje, UNIX serveri ili tak nesto)

sibaj CCNP dok se naucis jos malo o mrezama. Onda ces birati smjerove ako ih vec zelis.

Todd Lammle knjiga ima dosta gresaka, tako da preporucam da prodjes Official guide od Cisco pressa onako laganini, i onda si spreman. CCNA se nedavno promjenio pa pogledaj da li si zahvatio sve topice.
poz
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 19:35   #678
Da li je pozvan tko od vas bivših polaznika akademije cisco na testiranje za besplatno školovanje u algebri za stručnjaka za računalne mreže i ako je kako je prošao ispit i da li je bilo teško?
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 00:12   #679
Da li bi preporučili koji course na udemy, vidim da je popularan Chris Bryant, te CCNA in 60 days koji sam počeo pratiti.

https://www.udemy.com/courses/search...rity&view=grid

https://www.udemy.com/cisco-ccna-in-...e=W5B6CRy2pkfJ

ps. odlučio sam se na promjenu karijere, nekad davno (ima 20tak godina) sam se bavio web designom, istina tad sam bio mlad i zelen pa nisam znao naplatiti trud, ali me nervirao kreativni dio rada jer bi gubio sate, napravio hrpu radnih verzija dok ne bi došao do konačne koja se ne bi svidjela klijentu jer je on zamislio raketu kako leti preko bake koja drži unuče i ovce kako pasu travu u pozadini. Ili bi napravio jednostavnu web stranicu (npr. apartmani) s kojom bi klijent bio sretan, ali bi me onda zvao svaki dan tj. više puta dnevno i pitao "kako ovo, kako ono, kako ću stavit da ima novu klimu, aj ubaci mi.., skini,..", a sve to za 500kn naknade u što je uračun i odlazak do apartmana i fotografiranje. I to mu je bilo preskupo pa me tjednima žicao može li za 300kn. I još na mom hostingu.

Pa sam sve manje radio web, a sve više prodaju hardware-a tj. printera i potršne opreme te kasnije i uredskog materijala općenito. I dalje bi se iz hobija igrao s wordpressom, održavao neke forume, joomla stranice i sl., ali posljednjih 5-6 godina vrlo malo tj. do prije 3g. se sve svelo na pregledavanje foruma i mp igranje pa sam kupio i7 2600k, 580gtx, obsidian 800d itd., a posljednje 3g. je taj komp. stajao u garaži jer sam se preselio pa mi je bilo tlaka donosit ga u stan kad imam neki low end curin laptop koji je dovoljan za surfanje.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 00:27   #680
I ekipa, od svih vas ovdje koji su htjeli nesto raditi u networkingu, koliko vas je jos u tome? Gdje ste sada?
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.