Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 09:40   #1001
kolači "obavezni"?!

imam jedno pitanje za sve vas koji ste već obavili krstitke:

jeste li svi imali extra kolače na krstitkama?
naime, oni koji rade kolače koji mi se sviđaju nisu slobodni za naš termin, a bez veze mi je negdje naručiti kolače reda radi...

uglavnom, meni nam je ionak već sad dosta skup (165 kn bez pića) i uključuje 2 vrste deserta, a bit će još i torta

jel jako veliki bed ako kolača ne bude?
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:55   #1002
Ma nije ti bed. Imaš desert i imaš tortu.

Bila sam na krstitikama gdje je za desert bila štrukla i kasnije je bila torta, i to mi je bilo previše. A ja volim papati!!!

Ne brini se zbog toga!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:52   #1003
da li se krstitke obavljaju između Božića i Nove godine?
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:20   #1004
Zašto ne? krstitke možeš obaviti i na samu novu godinu naravno, ako u crkvi imaju slobodan termin.. od mojih kumova mali je kršen pretprošle godine na badnjak (ali ne u toku mise).. zavisi..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:08   #1005
super, hvala
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:16   #1006
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje za sve vas koji ste već obavili krstitke:

jeste li svi imali extra kolače na krstitkama?
naime, oni koji rade kolače koji mi se sviđaju nisu slobodni za naš termin, a bez veze mi je negdje naručiti kolače reda radi...

uglavnom, meni nam je ionak već sad dosta skup (165 kn bez pića) i uključuje 2 vrste deserta, a bit će još i torta

jel jako veliki bed ako kolača ne bude?

tu dilemu sam i ja imala, i odlučila sam da neću uzet kolače posebno, imali smo torte i to je bilo to čisto dovoljno da se gosti zaslade. Mislim da ne moraš brinut za to. I fala Bogu da će neko tak skupo proći ko i mi sa jelovnikomjel kolko čitam ovdje srce mi je stalo kad čitam da sam mogla i jeftinije proć!
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:54   #1007
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
tu dilemu sam i ja imala, i odlučila sam da neću uzet kolače posebno, imali smo torte i to je bilo to čisto dovoljno da se gosti zaslade. Mislim da ne moraš brinut za to. I fala Bogu da će neko tak skupo proći ko i mi sa jelovnikomjel kolko čitam ovdje srce mi je stalo kad čitam da sam mogla i jeftinije proć!
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:00   #1008
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutiti
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:11   #1009
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutiti
ma možda sam krivu poruku poslala s ovim smajlićima, to je bilo nešto kao, ajde nek te to veseli jer je i meni je došlo da vrištim od muke kad sam vidjela druge cijene

Zadnje uređivanje Sagitta : 25.08.2010. at 18:35.
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:38   #1010
hm, iman pitanjce...

tribala bi bit kuma sad u 9 misecu, imam sve sakramente,al nisam udana u crkvi. e sad kako ce pop to znat s obzirom da nisan jos prominila dokumente? i ima jos jedna stvar. mali mi je krsten u toj crkvi di triban otic po potvrdu, i sad me sve straj uopce ic kod popa jer ne znan sta oni sve znaju. ne bi se tila tamo svadat, i zanima me sta mogu ocekivat. nadan se da nisan spetljala i da ce neko skuzit sta u stvari pitam...
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:23   #1011
Mislim da kao kuma ako si vjenčana moraš biti vjenčana i u crkvi
jer je to ono što kumovi u teoriji rade, vode djecu kroz vjeru i sakramente
hoću reć, mislim da ti neće dat da budeš kuma jer kakvu djetetu poruku šalješ i vodstvao kroz vjeru ako nisi obavila sakrament vjenčanja a vjenčana si.
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:26   #1012
Quote:
.točka. kaže: Pogledaj post
Mislim da kao kuma ako si vjenčana moraš biti vjenčana i u crkvi
jer je to ono što kumovi u teoriji rade, vode djecu kroz vjeru i sakramente
hoću reć, mislim da ti neće dat da budeš kuma jer kakvu djetetu poruku šalješ i vodstvao kroz vjeru ako nisi obavila sakrament vjenčanja a vjenčana si.
krsni kum obavezno mora imati sve sakramente. ima crkvi u kojima su jako striktni oko toga, ali ima i onih u kojima su liberalniji tak da u principu sve ovisi o svećeniku koji će krstiti dijete.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:28   #1013
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
jeste li svi imali extra kolače na krstitkama?
naime, oni koji rade kolače koji mi se sviđaju nisu slobodni za naš termin, a bez veze mi je negdje naručiti kolače reda radi...

uglavnom, meni nam je ionak već sad dosta skup (165 kn bez pića) i uključuje 2 vrste deserta, a bit će još i torta

jel jako veliki bed ako kolača ne bude?
ma sasvim je dovoljan restoranski desert+torta

tako je bilo i kod nas.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:10   #1014
Quote:
pia2 kaže: Pogledaj post
hm, iman pitanjce...

tribala bi bit kuma sad u 9 misecu, imam sve sakramente,al nisam udana u crkvi. e sad kako ce pop to znat s obzirom da nisan jos prominila dokumente? i ima jos jedna stvar. mali mi je krsten u toj crkvi di triban otic po potvrdu, i sad me sve straj uopce ic kod popa jer ne znan sta oni sve znaju. ne bi se tila tamo svadat, i zanima me sta mogu ocekivat. nadan se da nisan spetljala i da ce neko skuzit sta u stvari pitam...
mi nismo vjenčani u crkvi i sad ćemo krstiti maloga...u crkvi gdje će bit krštenje su dosta liberalni, ali kad sam rekla da mali ima kuma i kumu (tj. bračni par) odmah je svećenik pitao da li su vjenčani u crkvi...trebaju donijeti potvrdu da mogu biti kumovi, što uključuje sve sakramente
ako si samo ti "prijavljena" kao kuma možda se možeš prošvercati, ali opet ćeš morati donijeti potvrdu da imaš sakramente, znači da će ti to ovisit o onome tko ti mora izdati potvrdu
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:48   #1015
al kako pop moze znat da san ja uopce u braku?
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:50   #1016
Quote:
pia2 kaže: Pogledaj post
al kako pop moze znat da san ja uopce u braku?
pa jesi napisala da si svoje djete tamo krstila? valjda onda zna.
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:06   #1017
pretražila sam cijeli ovaj topic i nigdje nisam našla slike haljica za krštenje za curice...
samo za dečke...
pa bih vas molila lijepo ako je itko gdje vidio lijepe haljinice za krštenje,a da nebudu one klasične satenske...
hvala
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 15:08   #1018
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
mi nismo vjenčani u crkvi i sad ćemo krstiti maloga...u crkvi gdje će bit krštenje su dosta liberalni, ali kad sam rekla da mali ima kuma i kumu (tj. bračni par) odmah je svećenik pitao da li su vjenčani u crkvi...trebaju donijeti potvrdu da mogu biti kumovi, što uključuje sve sakramente
ako si samo ti "prijavljena" kao kuma možda se možeš prošvercati, ali opet ćeš morati donijeti potvrdu da imaš sakramente, znači da će ti to ovisit o onome tko ti mora izdati potvrdu
Ako su kumovi bračni par, da li se oboje upisuju kao kumovi ili samo jedno od njih dvoje? Koliko ja znam samo jedan drži na krštnju i samo se taj jedan upisuje Mogu stajati skupa ali se upisuje samo jedan. Ali po tvom postu mi se čini drugačije, i sad ne znam. A i pitat ćemo velečasnog.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 15:24   #1019
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Ako su kumovi bračni par, da li se oboje upisuju kao kumovi ili samo jedno od njih dvoje? Koliko ja znam samo jedan drži na krštnju i samo se taj jedan upisuje Mogu stajati skupa ali se upisuje samo jedan. Ali po tvom postu mi se čini drugačije, i sad ne znam. A i pitat ćemo velečasnog.
mi smo upisali oba...a na krštenju uopšte ne treba držati dijete kum ili kuma,može i mama...
isto tako djete može imati i dvije kume,kao i dva kuma...barem kod nas...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 15:30   #1020
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
mi smo upisali oba...a na krštenju uopšte ne treba držati dijete kum ili kuma,može i mama...
isto tako djete može imati i dvije kume,kao i dva kuma...barem kod nas...
nisam mislila na cijelo krštenje već sami onaj glavni dio krštenja. To još nikad nisam vidjela da mama nosi. a ovo ćemo pitati kod nas u Crkvi kakav je običaj, jer isto valjda ovisi od mjesta do mjesta. Ili se može dogovoriti
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.